Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) oriic válasza Kendek (#199) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Remek, akkor írnom sem kell :D Köszike, szerintem így jók leszünk pár évig, aztán meglátjuk hogy milyen címet kap a harmadik rész valamikor 2030 körül :D :C

szerk:

YT-ot kerüljétek, tele van spoileres ending videókkal.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#202) Kendek válasza koncsik (#200) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, közben azon is igazítottam. Így jó lesz? :)

<-ƘƘ->

(#203) cactuar


cactuar
aktív tag

Játék előtöltve + holnapra szabadnap intézve. :)

(#204) ldave válasza oriic (#201) üzenetére


ldave
félisten

Spoiler tag is ide hasznos lesz, azért nem mindenki játssza végig most a hétvégén :)

A Slime draws near! Command?

(#205) Kendek válasza ldave (#204) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Igaz, ezt is aktiváltam. :K

<-ƘƘ->

(#206) koncsik válasza Kendek (#202) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:K :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#207) oriic válasza Kendek (#205) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tiszta gondolatolvasó vagy, köszönjük: :)

Live-Die-Respawn

(#208) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

A helyes játszási sorrend: Reunion / Remake / Rebirth ?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#209) ldave válasza koncsik (#208) üzenetére


ldave
félisten

Crisis Core (Reunion) szerinten nem egy jó játék, azt elég megnézni valami youtube sztori összefoglalóban :)

Ajánlok is párat, akár csak felfrissíteni az emlékeket:

The Complete Story of Crisis Core: Final Fantasy VII - Reunion

The Complete Story of Final Fantasy VII Remake

The Complete Story of Dirge of Cerberus: Final Fantasy VII

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#210) oriic válasza koncsik (#208) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ha nagyon részletesek akarnánk lenni, és érteni is akar az ember mindent (illetve még jobban összezavarodni) akkor:

FF7 (az eredeti)--->Crisis Core (eredeti vagy reunion)--->Remake--->Rebirth

Nyilván eredetibe már nem fog az ember ismeretlenül 100+ órákat tenni. :D

Ha CC-vel nem akarsz foglalkozni akkor elég valami összefoglalót megnézni, meg legalább az átvezetőket szerintem. Illetve ha Remake-et toltad már, akkor érdemes lehet keresni egy videót, amiben az eredeti FF7-et hasonlítják össze a remake-kel és elmondják a változtatásokat a sztoriban (nem tudom hogy van-e ilyen amúgy, de gondolom csinált valaki már) Utóbbi azért is kellhet hogy értsd azok akik ismerték eredetit miért vannak egyes dolgokon összezavarodva. (Rebirth erre még jó nagy adaggal rátesz ahogy látom)

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#211) TrishtanAG válasza ldave (#209) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Én szerettem annó PSP-n, de nem biztos, hogy ma is el tudnám viselni. Azért a Rebirth első demójában jót röhögtem, amikor Sephiroth megkérdi Cloudtól, miért nem tolja a homlokának a kardját, hogy mormogjon neki. :DD
Plusz szerintem néha a motion capture is valójában Zack színészéjé néha, amikor khm, tudjuk mi történik, és nem Cloudé.

[ Szerkesztve ]

www.adventuregames.hu

(#212) TBT válasza oriic (#201) üzenetére


TBT
addikt

Áh, valami RE lesz az is. Resurrection talán, de elég lesz oda 3 év is (most nem kell tökölniük a PS5-ös patch-csel sem a generációváltás miatt + Yuffie DLC sem lesz :DDD ).
See you is 2027? :)

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#213) ldave válasza TBT (#212) üzenetére


ldave
félisten

Szerintem lesz egy Vincent DLC, ahogy a Yuffie volt.

A Slime draws near! Command?

(#214) oriic válasza TBT (#212) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Adná magát amúgy a Reunion, de azt CC remaster után nem fogják újra ellőni :D Amúgy egy Genesis DLC-t azért megnéznék, eléggé levegőbe lóg az a szál is.

Live-Die-Respawn

(#215) TBT válasza oriic (#214) üzenetére


TBT
addikt

Rajongói rajz:

Szerencsére a Remake Artbookját nem tudják "patchelni" (vagy inkább cenzúrázni) 4 év után sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#216) TBT válasza ldave (#213) üzenetére


TBT
addikt

Az mondjuk adná magát tényleg, főként, hogy az eredetiben ő sem volt játszható karakter, ahogy Yuffie sem, vagy csak én csesztem el valamit anno a játékban... :D

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#217) winters123 válasza TBT (#216) üzenetére


winters123
tag

Ó, dehogynem volt játszható mindkettő. Vincent volt a kedvencem.

(#218) koncsik válasza ldave (#209) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Sajna már megvettem a reunion-t, igaz lemezen. Akkor ki se bontsam? :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#219) koncsik válasza oriic (#210) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#220) cactuar


cactuar
aktív tag

(#221) TBT


TBT
addikt

Megérkezett a Final Fantasy VII Rebirth, mind az alap fémtokos kiadás, mind a Deluxe verzió. Szerencsére egyik sem sérült, bár elég jól becsomagolták (a Tifás fémtok eléggé menő). Boldogság van, ha oda jutok, csatolok fotót is róla. El sem hiszem, hogy a Deluxe kiadást még TAVALY szeptemberben rendeltem meg. :DDD

Jó lenne játszani vele este, de még a Crisis Core-ból is sok van hátra. First World Problems. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#222) TBT


TBT
addikt

Remake (PS4) 2020:

Rebirth (PS5) 2024:

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#223) ldave válasza TBT (#222) üzenetére


ldave
félisten

És akkor mi volt az a sírás, hogy nem veszed meg a cenzúrázott változatot? ;]

A Slime draws near! Command?

(#224) TBT válasza ldave (#223) üzenetére


TBT
addikt

:DDD :DDD :DDD

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#225) TBT


TBT
addikt

How to Romance Tifa in FF7 Rebirth

Alapos (és spoileres!) leírást készített az IGN arról, hogy hogyan lehet Tifához közelebb kerülni és összehozni vele a legjobb pillanatokat.
Nem mindegy mit válaszolsz/reagálsz a dolgaira/milyen questet csinálsz meg!
Első nekifutásra inkább megpróbálom saját magam megoldani, de ha esetleg nem sikerülne úgy, ahogy szeretném, akkor majd a második végigjátszás alkalmával nézek tippeket / javaslatokat innen. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#226) TBT


TBT
addikt

Én hatalmas kihagyott ziccernek érzem, hogy a Remake utolsó mentett állása nem vihető át a Rebirth-be (hozná a progresst, az összegyűjtött cuccokat magával és a karakterekkel való viszonyt), az még nagy csavart adna az egésznek, nem csak újrajátszhatósági szempontból. Mert ugye a klasszikus játékban eléggé más szinten voltunk, amikor az itt látható Rebirth területeire mentünk. Itt meg kicsit olyan, mintha megint a nulláról kezdenénk a játékot.

Kár, hogy ilyen funkciót csak a Mass Effect tudott, annak is már vagy 14 éve (Mass Effect - Mass Effect 2). Ha ilyen twistet beleépítettek volna ebbe a trilógiába, akkor messze az évtized egyik legjobb játék trilógiája lenne (sokáig emlegetnék vissza), így "csak" 3 nagyon jó játék marad. És ugye, ahogy a Mass Effect trilógia úgy a Final Fantasy VII trilógia is Unreal motorra épül.
De tényleg... mekkora jó lenne, ha mondjuk Tifa/Aerith/többi karakter... nem adna bizonyos küldetéseket/lehetőségeket a Rebirth-ben, mert mondjuk az előző játékban nem csináltunk meg nekik valamit/nem tetsző dolgot csináltunk.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#227) ldave


ldave
félisten

Nagyjából spoilermentes tipp a Rebirth elejére: a chapter 2 elején, miután kiértek a városból érdemes a megcsinálni a fő küldi chocobo ranches részét mielőtt felfedezésre indultuk, mert ott ad pár hasznos eszközt a játék, én nem így tettem és hát kétszer kellett bejárnom mindent.

A Slime draws near! Command?

(#228) ldave válasza TBT (#226) üzenetére


ldave
félisten

Ez a Mass Effect esetében sem működött jól, nagyjából a folytatás teljes fejlődési rendszerét kukázná, ha tovább lehetne vinni a karaktereket. Nemrég játszottam végig a Remake-t hardon, persze poén lenne az ottani 50-es, max materiás, Götterdämmerunggal felszerelt karakterekkel játszani itt, de szerintem a kezdeti élveztet megölni, hogy alig-alig fejlődének utána a karakterek, vagy legalább a játék első szakaszában szinte semmit.

A Slime draws near! Command?

(#229) TrishtanAG


TrishtanAG
aktív tag

Hát, srácok, ez eddig a legjobb ubosft játék, amihez szerencsém volt. ;]

www.adventuregames.hu

(#230) ldave válasza TrishtanAG (#229) üzenetére


ldave
félisten

Egyrészt csodálatos, másrészt meg utálom az ilyet, mert tegnap ezt csináltam 4-5 órán keresztül, ahelyett hogy a sztorit folytattam volna :D

A Slime draws near! Command?

(#231) TrishtanAG válasza ldave (#230) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Nekem is folyton triggerel, hogy ezt a bizbazt, meg azt a bizbazt nézzem még meg, ellenben az átlag nyugatt openwordökkel szemben legalább a táj érdekesen és hihetően van felépítve .

www.adventuregames.hu

(#232) ldave válasza TrishtanAG (#231) üzenetére


ldave
félisten

Az nekem is tetszett, meg szerencsére azért nem olyan nagy, mint a térkép alapján gondolnánk, gyorsan bejárható.

A kártyajáték eddig nagyon bejön, kár hogy kevés az ellenfél az elején.

A Slime draws near! Command?

(#233) TrishtanAG válasza ldave (#232) üzenetére


TrishtanAG
aktív tag

Nekem annak sikerült ügyesen átugranom a tutorialját, így magamtól próbálok rájönni a működésére. Eddig három ellenfelet sikerült is elvernem, azonban azt nem, aki a bártulajdonos kártyáját elvette. Hogyan lesz így randim Tifával? :O

www.adventuregames.hu

(#234) TBT válasza TrishtanAG (#233) üzenetére


TBT
addikt

Az lesz anélkül is. Nem muszáj 100%-ra csinálni mindent. Már 50% szimpátia felett veled megy (ha a többi karakter alacsonyabb szinten van, mint 50%). Ellenben a fürdőruhákért keményen meg kell dolgozni. Azt hittem, hogy a sztori előrehaladtával fognak elérhetővé válni, de nem. :( Elég alapos guide van hozzájuk. Van kontent rendesen ebben a játékban. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#235) ldave válasza TBT (#234) üzenetére


ldave
félisten

Első végigjátszásra nem nézek semmi guide-ot, de gondolom hasonló lehet a rendszer, mint a ruhákkal volt a Remake-ben.

A Slime draws near! Command?

(#236) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Két nap alatt belepörgettem 25 órát a Rebirthbe, most vagyok a 7. chapternél hát mit mondjak, az már biztos, hogy játékos pályafutásom(30 év) TOP 3 játékában benne lesz :K Persze amúgy is imádom a japán játékokat, köztük az FF és Persona játékok a kedvenceim, de ez valami fantasztikus úgy ahogy van az egész, ez a nagybetűs JÁTÉK, minden elfogultság nélkül!

TBT-Nem tudom, de nekem az összes fürdőrucit kb 1 óra alatt sikerült megszerezni, szóval nem kellett annyira keményen dolgozni érte :N
Amúgy Tifa fürdőruhája elég jóra sikeredett😅 Még, hogy kisebbre vették a melleit, szerintem pont, hogy nagyobbak👍😁

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#237) TBT válasza KoNZoLik@ (#236) üzenetére


TBT
addikt

Akkor profi vagy. Én tegnap nézegettem meló közben egy videót arról, hogyan lehet megszerezni a fürdőruhákat, de ott sokat "szerencsétlenkedett" az illető. :DDD

Igen, ez nagybetűs játék. Minden porcikájából érződik, hogy ezt a játékot meg akarták csinálni és így, tisztelegve az előd előtt (és nem elrontva, mint manapság divatos sok helyen). De ha már tele van fanservice résszel a játék... azért az Outfitek közé simán bekerülhetett volna Tifa bőrrucija is az Advent Children mozifilmből.
(Mondjuk én azt sem bánom, ha fizetős DLC lesz, csak kerüljön már bele, ha van ilyen Outfit választós opció.)


A PC-s Remake-hez már megoldották a MOD készítők, de hivatalos forrásból jobb lenne. :DDD

A spoiler részre reagálva...
Az internet nem azon akadt ki, hogy kisebbek lettek a mellei, hanem hogy a 2020-as Remake-hez most érkezett (4 év után) egy olyan patch, ami a mini-Tifa melleit eltakarja egy visszaemlékezős jelenetben. Eddig a fejlesztőket és a kiadókat sem zavarta ez a dolog, mert mindenhol úgy mutogatták eddig a Cowgirl szerkóban, hogy látszódtak némileg a keblei.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#238) KoNZoLik@ válasza TBT (#237) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ja hát a kártya játékokban profi vagyok, és ehhez az kellett nagy részt+ha végeztél az adott pálya résszel, utána meg is vásárolható az összes az árusnál 5000 Gil/db! Szóval nem egy nagy mutatvány, szerintem a Remake-ben sokkal nehezebb volt megszerezni a ruhákat...

Én most tiszta beach szettben toltam tovább, Tifa nagyon adja még mindig így fürdőruhában, és végre normális fürdő bugyi van a szoknya alatt, nem pedig sztreccs fekete rövid nadrág a szoknya alatt mint a normál szettben😅

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#239) TBT válasza KoNZoLik@ (#238) üzenetére


TBT
addikt

Az a ruha sok mindenkit megihletett (és megmozgatott :DDD )

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#240) KoNZoLik@ válasza TBT (#239) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Oh igen, brutál jól kitalálták ezt a karaktert és ruhát :K

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#241) melega válasza KoNZoLik@ (#240) üzenetére


melega
őstag

Igen.

Én a melléküldetéseket nyomom és utána megyek rá a főküldetésekre.
<Spoiler>
Van amelyik főlüldetés a Quuen bloodról szólt és nagyon nehezen tanultam meg a kártyajátékot, még a játék felénél sem tartok, de igyekszem, és gyönyörű.
Anno az FF XVI volt táppénzem alatt 2 hét úgy hogy délutánonként állandóan azzal játszottam, most nincs annyi időm
</spoiler>

(#242) winters123


winters123
tag

Sikerült élhetővé tennem a 30 fps-t azzal, hogy felnyomtam a TV összes mozgásjavító/képélesítő funkcióját. Így már elviselhető.

(#243) cactuar


cactuar
aktív tag

Chapter 4 eleje, pici spoiler

Ha más is megijedne, hogy nem lehet vissza gyorsutazni az előző területekre: ez csak ideiglenes. Csak egy mellék küldetést kell teljesíteni a helyi chocobo farmon, és újra lehet szabadon gyorsutazni.

(#244) TBT válasza winters123 (#242) üzenetére


TBT
addikt

Úton van már egy grafikai patch a készítők elmondása szerint, mindkét grafikai módon javítani fog, de főként a 60FPS-es módot teszi majd "szebbé".

A rendező elmondta egy friss interjúban, hogy nagyon örül a 90% feletti kritikáknak (személyes álma volt ezt a pontszámot megugrania a játékosok körében) és az egész csapat nagy boldog és várják, hogy tető alá hozzák a trilógia záródarabját a lehető legjobb minőségben! Ők örülnek és én is örülök, hogy egy igazán jó játékot hoztak össze, illetve annak is, hogy nagyon pozitívan állnak a harmadik részhez. Mindenki boldog! :)

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#245) KoNZoLik@ válasza TBT (#244) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Ez jó hír, mondjuk személy szerint nekem semmi bajom a performance móddal, legalábbis nálam a 77"-os LG G3 Oleden gyönyörű, és egyáltalán nem homályos mint azt sok helyen olvastam, lehet a tévé is számít, mert nem egy belépő szintű 🤔 Viszont a Quality módnál a darabosság nagyon átjött sajnos, a motion blur hiánya miatt is többek között,tehát azt egyből szkippeltem is😅

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#246) TBT


TBT
addikt

Napi Tifa:

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#247) stilo18 válasza TBT (#246) üzenetére


stilo18
addikt

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#248) ldave


ldave
félisten

Hogy ne csak #napiTifa legyen a kontent: negyedik fejezetnél tartok. A kártyás minijáték nekem nagyon tetszik, de én alapvetően kedvelem a kártyás játékokat, szóval itt ez ennyi előnnyel indult. A Fort Condor már a Remake DLC-ben sem volt kedvencem, ez most sem változott, de szerencsére egyszerűbb így, hogy nem kell csapatot építeni, hanem elég választani a pár előre megadott közül.

A Slime draws near! Command?

(#249) cactuar válasza ldave (#248) üzenetére


cactuar
aktív tag

Queen's Blood
Michaela (Crow's Nest) volt nekem az első nehezebb ellenfél. 6-7 próba kellett, mire sikerült. Akkor is csak úgy lett meg, hogy nem rakta le a Mindflayer lapot. :D

(#250) ldave válasza cactuar (#249) üzenetére


ldave
félisten

Nála még nem jártam. Nekem az volt eddig az alap taktikám, hogy a nyitó lapok alapján vagy a a felső+közép, vagy az alsó+közép sávban rohanok előre. Ha két sávot elviszek, nehéz kikapni. De persze a speckó lapok ebbe később beleszólhatnak.

A Slime draws near! Command?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.