Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) klaya86


klaya86
senior tag

Szerintem ez egy jó irány. Én alapvetően még mindig béta cuccnak tartom a hajlítható technológiát( gyűrődés középen, sérülékeny kijelző, béna arányok stb), mellé horror az áruk. Persze, hogy nem lesz sosem elterjedt cucc ezzel a felfogással. De egy snapdragon 7x, legalább 1 normális fő kamera, max 300k árral azért lehetne durrantani. Talán még én is kipróbálnék egyet egy korrekt felső középkategóriás hardverrel.

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Mindegyik filléres. Hiszen évente lehet vinni újra fóliáztatni. 2-3 évente meg repedés miatt kijelzőt cseréltetni. A két foldable készülék használt piaci értéke nagyon alacsony. 200k alatt Fold4-et is venni. Fold 3 100k körül.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) Wesiz válasza janeszgol (#2) üzenetére


Wesiz
tag

hol? mert akkor veszek
hardveraprón az első generációs fold 135ezer úgyhogy fold 3at te 100 körül nem tudom hol láttál ahogy 200ezer alatti fold 4-et sem, mert az az 1 db fold 4 amit árulnak az 265ezerért megy, fix áron

(#4) janeszgol válasza Wesiz (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Vatera.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) zdanee


zdanee
őstag

SE? Az az Apple "számozása" esetleg FE. Amúgy kiadják a Fold 3-at újra, olcsóbban és kész is vannak. Esetleg a hátlap anyagát valami olcsóbbra cserélik.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#6) novinyul válasza Wesiz (#3) üzenetére


novinyul
veterán

Maximum belső kijelző hibával van annyiért. Fold 3 160-200 között vannak, Fold meg átlag 240eft körül.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#7) judas13 válasza zdanee (#5) üzenetére


judas13
addikt

Ez az SE nekem is rögtön feltűnt.
Foldot sosem tudnék elképzelni magamnak amúgy, annál inkább bármilyen flipes kialakítást. Majd ha egyszer beesnek valami értelmezhető szintre az árak persze.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#8) janeszgol válasza novinyul (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Akkor ez? [link]
Fold 4-et is láttam 160-ért tőle: [link]
De most csak Flipje van.
Lekéstetek róla. 2 éve ezeket lesegetem. Néha megjelennek nagyon jó áron Flipek és Foldok.

Lehet kevertem a Flip4-el. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) janeszgol válasza novinyul (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt pont 240-ért árulta. [link]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) novinyul válasza janeszgol (#8) üzenetére


novinyul
veterán

Garancia nélkül, használt állapotban kb. ennyit is ér :N

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#11) janeszgol válasza novinyul (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem ez a lényeg. A lényeg az, hogy nem ez volt az egyetlen ilyen ajánlat. 2023-ban is láttam hasonlókat.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) dave987


dave987
aktív tag

Én ma először néztem meg közelebbről egy Foldot s csodálkozva állapitottam meg hogy szerintem semmi értelme. Összecsukva távirányító,becsukva meg négyzet alakú szinte. Az mire jó? Na ez csak az én véleményem…
A Flip az nem rossz de ezt a kijelzőhajligatást nem tudom elképzelni hogy valaha is kiforrja magát. Hullàmos hajlat,védőfólia elválik,sérülékeny,megtörik a kijelző… Évente eldobálni és újat venni arra jó lehet.

(#13) janeszgol válasza dave987 (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem a Fokd koncepcioja tokeletes lenne. (Inkabb az Oppo Find N.)
Kinyitva kapsz egy igen szeles kijelzot. Jatekra kiraly.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) polo493 válasza dave987 (#12) üzenetére


polo493
tag

igenis nagyon jó cucc ,de nem a samsung-é a legjobb dizájn más gyártó sokkal jobb képarányt kijelző mérete ad vékonyabban és még könnyebb is mint egy iPhone max ,na az tényleg király,samsung fold lejárt lemez már!

[ Szerkesztve ]

(#15) Graphics válasza janeszgol (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az, hogy egy darab votl annyiért, az nem azt jelenti, hogy ez a piaci értéke...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) adamklark válasza dave987 (#12) üzenetére


adamklark
senior tag

Kis kijelző jó buszra mert egy kézzel simán használható vagy csak gyorsan megnezni valamit többi tepsihez képest. Kinyitva meg minden másra használható. Én már nem térnék vissza a hagyományos telefonhoz

(#17) prolad


prolad
őstag

Annyiból érdekes lenne a 800 dolláros Fold, hogy mit raknak bele. Főleg pont a Samsung, akik eddig is csak minimálisan adagolták az újdonságokat és még a Fold 4-nek is van pár év supportja. Viszont ha korrekt leszel a 800 dolláros ajánlat, akkor meg a csúcs kiadást kellene érdemben frissíteni.
Az biztos, hogy kellenek a megfizethető opciók, anélkül nem fog terjedni.

(#18) István971


István971
csendes tag

à hát ez eléggé katasztrófa.
vastag és közepén marad aa hajlított csík.
annyira jó, hogy nem kéne igazából ingyen sem.
ezek a hajlítható telefonok igazából nagyon de nagyon kevés embert tudnak megfogni.
kipróbáltam egy hajlítható telefont magic v2 ami tényleg sokkal jobb mint a Samsung de aztán azt is sikitva adtam el, a legnagyobb tanulsága ezeknek a hajlítható telefonoknál, hogy instabil érzést adnak amikor hajtogatja kifelé az ember.
hiába mondja a gyártó, hogy több száz ezer kinyitás meg minden, egész egyszerűen nem lehet megszokni.
nem ad egy tuti biztonságos érzést.
és középen ez a hajtás csík ez mindenféle képen rossz élményt nyújt megszokni lehetetlen.
A legutolsó ilyen szétnyíthato telefon ami jó volt az a Nokia 9210i de az is csak azért mert profi billentyűzet volt és a kihajtas akkor máshogy működött nem volt köze a képernyőhöz.
szóval ezek a nyitható telefonok nem jók semmire sem.

(#19) adamklark válasza prolad (#17) üzenetére


adamklark
senior tag

Én anno kuponnal vettem, többért nem is venném meg. De akciósan szerintem teljesen jó ajánlat egy fold.

(#20) prolad válasza adamklark (#19) üzenetére


prolad
őstag

Én már nem vennék normál kialakítású mobilt, senki se ad már nagy kijelzőt. És igen, elég jó kedvezményeket lehet hozzá találni.

(#21) janeszgol válasza Graphics (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem csak egy darab volt e körül, csak a vatera 90 napig őrzi az aukciókat. :U

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) Graphics válasza janeszgol (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értem, jelezd, ha piaci tendencia lesz 100-ért. ( Én sajnos a vaterát nem preferálom, így hogy most valóban annyiért ment-e el, nos jó kérdés... )

És nem, nem rosszindulatú vagyok , mindössze én jelenleg nem találok ennyiért.
Most jelenleg nem áll meg sajnos az állítás... 150-200 ezer talán. Inkább utóbbi a realitás.

Ha nem jelzed, akkor meg úgyis megveszed.

Ez, hogy beírtad 100-ért van, felkavarta a topicot rendesen, de sajnos nem így van.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) janeszgol válasza Graphics (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem jelzem. Te is nagyon jól tudod, hogy nincs fix piaci ár.
A kérdésre válaszoltam. Nem akarok állandóan bizonygatni semmit nektek. Volt annyiért, amennyiért írtam, legyen elég ennyi. Kész.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) Graphics válasza janeszgol (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt csak úgy hívják akkor, hogy volt egy jó vétel, de amúgy nem ennyi....Nem kell bizonygatni semmit, de ez egyszeri alkalom kb... Te meg kész tényként beírtad...

Beírod akár HA-ra akár Vaterára, nem kapsz annyiért, jelenleg e napon ez tehát nem igaz.. Majd kerülhet fel, és lehet vizsgálni, hogy olcsó húsnak híg-e a leve...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) janeszgol válasza Graphics (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Rendben, ebben egyetértünk. :R

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) LosBlancosRM válasza adamklark (#16) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Vicces amikor egy 800k-s telónál az szempont, hogy milyen tömegközlekedésen használni. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#27) zdanee válasza LosBlancosRM (#26) üzenetére


zdanee
őstag

Hát, amikor használt autó árban van egy telefon, akkor bizony vagy-vagy! :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#28) adamklark válasza LosBlancosRM (#26) üzenetére


adamklark
senior tag

Az volt a kérdés mi az értelme, leírtam. Nagyobb kijelzőt jobb használni, de lehet kisebb is. Zsebembe nem fér el egy tablet, ez igen. (hozzá teszem nem 800-ért vettem :D)

[ Szerkesztve ]

(#29) xsjado93 válasza zdanee (#5) üzenetére


xsjado93
senior tag

Lehet rájött a vezetőség, hogy a fanoknak sem lehet már bármit eladni, de a speciális (érts szellemileg sérült) vásárlóknál még lehet esélyük :DDD ;]

Your life is a lie.

(#30) zotya0309


zotya0309
újonc

Újonnan vásárolt z fold 2 telefonom van. 3 éves. Nem vagyok tehetős, mégis megengedhettem magamnak, mert akciósan, részletre vettem. A lányomnak 2 éves z fold 3, a nejemnek z flip 3 van. Vásárlás ugyanígy. Úgyhogy van jogom beszélni róla azokkal szemben akik látatlanban csak fikázni tudják a termékvonalat. (DEMÓS, NEM KIFORROTT, KEVESEN VESZIK (JA. MI AZ PÁR MILLIÓ,AMIT ÉVENTE ADNAK EL BELŐLE),STB.
Nos 3 év után: kb. 90%-os aksi, hibátlan működés, eredeti (!!!) buborékmentes fólia belül, csak kívül kellett cserélni, fantasztikus felhasználói élmény, csak picit gyengült zsanér, a behajlás sosem zavart. futurisztikus kialakítás..a mai napig élménnyel használom. A családom dettó.
NEM BÁNTAM MEG A VÉTELT,SOSEM TUDNÉK MÁR HAGYOMÁNYOS MOBILT HASZNÁLNI családommal együtt. Persze vigyázni kell rá. De megéri. TAPASZTALATBÓL(!!!) MONDOM!

[ Szerkesztve ]

(#31) Graphics válasza zotya0309 (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oksa. Nyugodj meg azért.

A nagybetűk nem kellenek, az kiabálás...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) zotya0309 válasza Graphics (#31) üzenetére


zotya0309
újonc

Igazad van. Csak így jött ki belőlem. De suttogva is ez a véleményem.

(#33) janeszgol válasza zotya0309 (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Na, annak örülök, ha fejlődik. A következő 6-7 évre tuti nem veszek ájfónt (azért vettem a 15 Plust, hogy az kibírja addig), csak droidosat. És jó lenne már Foldot. (S23U-mat is megtartom, de nem akarok már hagyományosat venni. Ez alól a Xiaomi 14 Ultra lenne kivétel, de a legjobban egy Foldnak örülnék már.)

1-3 év múlva akkor be is ruházok egyre. (Idén tudok hosszabbítani az egyik előfizum. Szerintem azt most készülék nélkül teszem meg. Jövő év eleje fele tudom a másikat, lehet arra fog menni akkor. Bár azt pletykálják, hogy jövőre minden Samsung Exynossal jön ki. Az ultra is már. Mondjuk engem nem zavar, ha okés lesz.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#34) QG válasza LosBlancosRM (#26) üzenetére


QG
tag

Sok ember nem azért nem jár autóval, mert nem teheti meg, hanem mert utál vezetni/dugóban ülni. Pédául én :)
Meg felvilágosult helyeken nem státuszszimbólum az autó, bankigazgatók/államelnökök is tömegközlekednek

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.