Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bacsis: Támogassááá', hogy ingyenesek maradhassúúúúnk!!!!
- sziku69: Szólánc.
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
Új hozzászólás Aktív témák
-
Coolpix
csendes tag
Meglepődve olvastam el a topicot és gondoltam hozzászólok -még ha azóta sok idő telt is el- nehogy valaki hülyeséget csináljon!
Nagyon sok hülyeséget sikerült összehordanotok, próbálok egy pár hülyeségre helyes választ adni.
1, A túlfeszültség levezetők mindenképp a FÁZIS és a NULLA vezető közt működnek, céljuk hogy az üzemi feszültségszintnél vagyobb feszültségcsúcsokat elvezessék. Igen hosszas szakmai pályafutásom alatt még nem találkoztam fogyasztói hálózaton a FÁZIS és FÖLD vezető közé kötött eszközzel. Ennek oka hogy a túlfeszültség csak a FÁZIS és NULLA vezető közt kialakulú kritikus értékét kell megszüntetni vagy EGY SZINTBE hozni. A túlfeszültség -a bekapcsolt készülékek szempontjából- ezen vezetékek közt a lényeges.
2, ÉV relé lakásokban CSAK 30mA hibaáramút vagy ennél kisebb értékűt szabad használni! Hülyeség hogy csak 30mA megy át a testünkön ha hibaáramot okozunk. A fázisvezető megfogása pillanatától a készülék leoldásáig -20mS- VÉGTELEN nagy áram folyik tesztünkön keresztül hiszen ennyi idő alatt nem tud semmi védelmi eszköz leoldani. Áramütést kapunk, viszont az áramütés idejét tudjuk 20mS alá csökkenteni. ÉV relé nélkül egy áramkörbe jutott ember nem mindig tud kiszabadulni, tehát az áramütés ideje lehet elméletileg végtelen is. De mivel 20mS alá tudjuk ezt az időt csökkenteni, nagyobb az esélyünk arra, hogy maradandó károsodás nélkül túléljük az áramütést. Persze ez még mindig sokmindentől fűgg, egészségi, testi-lelki állapot, a bőrünk vezetőképessége és egyre jobban hangoztatjuk a szívritmus és az 50 szinkronját is. Ebbe nem akarok mélyebben belemenni, de ha pechesek vagyunk és szívünk ritmusa egy ellenfázisú 50Hz-ek találkozik akkor az a szívet kiüti és megáll.
Még egy fontos dolog az ÉV relével kapcsolatban: Az előírások szerint a készüléken található Teszt vagy próbagombot HAVONTA EGYSZER meg kell nyomni amellyel ellenőriznünk kell a készülék helyes működést! Nem elég csak felszerelni, azt rendszeresen ellenőrizni is kell.
Az ÉV relé önmagában is alkalmas ZÁRLAT elleni védelemre. A típusában azért is szerepel pl a 25A/30mA 25A zárlati áramnál és 30mA hibaáramnál old. Mamár léteznek kombinált készülékek, amelyekben megtalálható termikus védelem is. Az ÉV relé felszerelésekor nincs meghatározva hogy az áramköri biztosító a készülék előtt vagy után kell hogy felszerelve legyen.
A célszerűség kedvéért a fogyasztásmérő és az elmenő áramköri biztosítók közé tesszük be a mért fővezetékbe. Ezáltam minden elmenő áramkör az ÉV relé által figyelve és védve lesz. Nagyobb épületeknél akár 10 fölötti áramkör kialakítása célszerű.
Valaki okosan leírta hogy az ÉV relé a fázis és föld vezetőket figyeli. HÁT NEM!
A z ÉV relé a FÁZIS vezetőn átfolyó és a NULLA vezetőn visszajövő áramot figyeli amely alap esetben zérus de ha a fázisvezetőn több áram folyik el mint a nullán vissza (pl 30mA) akkor lép működésbe 0.2S alatt.
1-2 A vitaindító kérdés alapján a válasz az, hogy a túlfesz levezető és ÉV relé együttes használata természetesen ajánlott, amennyiben a túlfeszlevezető már 660V-on megszólal, illetve az ÉV relé 30mA -es vagy kisebb lakóépületek esetén.
3, Az áramszolgáltatók a fogyasztási helyekre a 3 fázisvezetőt és a nullavezetőt vezetik be. Mivel nullázott a hálózat, egy számottevő helyi földelésnek is lennie kell. Ezt a földelővezetéket kötjük össze a nullavezetővel.TN+föld . A nullavezető a védővezetővel azonos potenciálon van, viszont üzemszerűen a védővezetőn nem folyik áram.
Valki írta hogy a lépcsőházban talált vas köpenycsövet használta fel védővezetőnek.
Nos ez alapból ÉLETVESZÉLYESNEK minősül! Ugyanis csak villamos szakember állapíthatja meg hogy egy adott vezető megfelel-e az ide vonatkozó előírásoknak.
Sajnos ilyen kialakításokból sok baleset volt már ! Kimérték hogy a fárisvezető és a fémtárgy közt van feszkülönbség és addig nem is volt baj míg a védővezetőn hibaáram nem folyt keresztül. A méréskor a feszültségkülönbséget a határozatlan potenciálon (semmivel össze nem kötött) tárgy szivárgóárama okozta.
Az érintésvédelemmel csak óvatosan bánjunk, nem biztos hogy tökéletes az, amit házilag barkácsolunk. Megnyugtatóbb egy villamos szakemberre bízni ezt hiszen ezzel nem az a tét hogy világít-e a lámpánk a lakásban vagy sem, hanem az életünk és mások élete is nagymértékben függhet tőle!
Új hozzászólás Aktív témák
- Lenovo Yoga Pro 9 (16IMH9) - Intel Core Ultra 9 185H, RTX 4060, 32GB, érintős ELKELT
- AKCIÓ! Lenovo Thinkpad T14 Gen 3 üzleti notebook - i5 1245U 16GB RAM 512GB SSD Intel Iris XeW11
- Bowers/Wilkins PX8 fejhallgatók (dupla Bluetooth eszköz csatlakoztatása!)
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy Note 10+/Samsung Galaxy Note 20/Samsung Galaxy Note 20 Ultra
- AKCIÓ! MSI B365M i5 8600 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB CM MASTERBOX Q300L Zalman 600W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest