Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #43609088


#43609088
törölt tag

Tehát a TR Pro alja minden tekintetben kevesebb lesz, mint a standard TR alja?
Plusz minden példány 350W-os TDP-vel megy?

Ejha! :D

(#2) plömplöm


plömplöm
őstag

"7965WX (12 mag)"

"Lastly, the 7965WX is 24-core/48-thread"

"7965WX 24 / 48"

(témanyitónál nincs "off" comment lehetőség, csak így?)

szerk: már látom, az alsó 7965WX nem 7965WX, hanem valójában 7945WX

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#3) Petykemano


Petykemano
veterán

A Zen4 threadripper érkezése vajon arra utal, hogy
- erős(ödött) a verseny a HEDT/WS piacon
- sok a fölös Zen4 lapka
- közeleg a Zen5
?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#4) Robitrix


Robitrix
senior tag

Végre egy proci, amin megy rendesen a PacMan.... A 96 magosból kérnék kettőt..... :)

(#5) zetor2000 válasza Robitrix (#4) üzenetére


zetor2000
senior tag

A PacManben nincs annyi pötty, mint amennyi mag van a CPUban :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#6) bteebi


bteebi
veterán

350 W TDP, 64 maggal 3,2 GHz, és akár 96 mag??? :Y :Y :Y Felfoghatatlan.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) vrob válasza bteebi (#6) üzenetére


vrob
aktív tag

350 W TDP, 12 maggal 4,7 GHz, ez hogy? :Y :Y :Y

(#8) S_x96x_S válasza bteebi (#6) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> 350 W TDP, 64 maggal 3,2 GHz, és akár 96 mag??? :Y :Y :Y Felfoghatatlan.

néhány (CPU limites) "őskori" játéknál nem árt ..
pl. sakk. ;]

Jelenleg a "2 x AMD EPYC 9754 128-Core" a csúcs gaming konfig ( == sakkból ) :R
https://openbenchmarking.org/test/pts/stockfish&search

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#9) bteebi válasza vrob (#7) üzenetére


bteebi
veterán

A magas órajel viszi a wattokat.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) S_x96x_S válasza Petykemano (#3) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> A Zen4 threadripper érkezése vajon arra utal,

hogy jobb későn mint soha .. :R

Mottó: "A verseny jó!"

(#11) vrob válasza vrob (#7) üzenetére


vrob
aktív tag

Ryzen 7900X, ami cpu elrendezésben, l2--l3 cache méretben, 4,7 GHz base clockban tök ugyanaz, I/O-val együtt beéri 170 Wattal.

Ok, I/O die háromszor akkora a plusz mem és pcie lanekhez.
De csak nem kell az I/O-ra 210 Watt.

Akkor a nagyobb, 96 magos modelleknél nem jön ki a matek.

Vagy az inaktív CCD-k is fűtenek?

[ Szerkesztve ]

(#12) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Egy kicsit megdöbbenve olvasom a kommenteket.

A TDP egy keret, nem egy adott számítási teljesítményhez tartozó fogyasztás. Ezeknél a processzoroknál, ennyi maggal már sokkal nagyobb hatása van a TDP-re a tokozásnak, a hőelvezetés képességének, mint hogy 32 vagy 96 mag van benne.

A processzor mindig meg fogja magát "védeni". Addig szabályozza a frekvenciát, amíg bele nem fér az adott fogyasztásba, hőmérsékletbe. A 32 mag és a 96 mag is ugyanúgy képes túllőni a TDP-n, ha max terhelésen és max frekvenciával üzemel. A feladat jellege, párhuzamosíthatósága és a csúcsok hossza dönti el, hogy melyik típus az ideális.

[ Szerkesztve ]

(#13) .mf válasza vrob (#7) üzenetére


.mf
veterán

Nem tudom, feltűnt-e (ezek szerint nem), hogy az elmúlt 15-20 évben a gyártók már nem az adott termék TDP-jét tüntetik fel, hanem az adott termék-kategóriáét, amit a kategória legmagasabb specifikációjú tagja határoz meg.
:U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Érdekes, ha az Amd van előnyben, ő is tud úgy árazni, mint annó az Intel..... :U

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) S_x96x_S válasza tibaimp (#14) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Érdekes, ha az Amd van előnyben, ő is tud úgy árazni, mint annó az Intel..... :U

Ezt hogy érted?

Amúgy
- nem hiszem, hogy most jobb ár/teljesítményben lennének az Intel Workstation-ok.
- az elején túlkereslet lesz rá, a "normális árak" később állnak be ( talán jövő év elején )
sokaknak az extrém olcsó - de nem kapható nem ideális, főleg ha sürgős és kifizettnék a felárat is.
- a Gen5 -enk eleve felára van. Bonyolultabb gyártani.

és az AMD-nek gyártási kapacitás problémája van a TSMC-vel
úgyhogy jelenleg az Intel a budget,
mert nekik van mivel gyártani ..

persze a fentiek nem fognak senkit se megvigasztalni ..
de ezt kell elfogadni ..
:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#16) tibaimp válasza S_x96x_S (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez igaz, de nem így értettem. :R
Annó volt vitám, talán itt, vagy az Ipon-on, hogy az Intel drágán adta a saját, akkori megoldásait, és lám az Amd milyen olcsó (8 magos Buldozer korszak), de mondom, az árat hozzáigazította a piaci megfeleléshez az erőviszonyokhoz, az Intel meg úgy árazott a felsőházban, ahogy akart. Írtam annó, amint nyeregben lesz az Amd, ők is úgy fognak árazni, mert a profitból élnek, de nem, állították, hogy akkor is olcsó lesz...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

ki van herélve a Threadripper .. CXL sincs benne :O :O

""AMD also disabled CXL connectivity, as it doesn’t feel there is a need for that capability with workstation/HEDT platforms." ( via )

Mottó: "A verseny jó!"

(#18) #43609088


#43609088
törölt tag

a 7955 és 7945 példányoknak a PRO sorozatban megjelenését mivel magyarázzuk?

(#19) tibaimp válasza S_x96x_S (#17) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez a CXL az a hardver, és elnézést a pongyola fogalmazásért, amikor egy PCI Express helyre DDR5 ramokkal megtömött kártyát tehetsz?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) S_x96x_S válasza tibaimp (#16) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> az Amd milyen olcsó (8 magos Buldozer korszak)

Akkor a Buldozer azért volt olcsó .. mert az ár/teljesítmény -t csak így lehetett a vásárlóknak vonzóvá tenni ( ez a piac törvénye )

Ha a képletből ( "ár/teljesítmény")
a nevezőt(=teljesítmény) nem nagyon tudod kalibrálni,
akkor kénytelen van a számlálót (=ár) módosítani ..

és az AMD se jótékonysági cég;
vannak részvényesei,
és a nyereségből tudják megtartani a jó mérnököket is
( nehogy elmenjenek a konkurenciához )
és a nyereségből költenek a kutatás fejlesztésre is.

És nem minden fejlesztés sikerül, emiatt a kudarcra, termék vissza hívásokra is tartalékolni kell valamit ..

Szerintem a jó árakat a szoros és tisztességes verseny okozza
és nem a jótékonykodás .. :R

A Verseny jó !

Viszont ha az Intel is a TSMC-nél gyártat, Meg az AI miatt mindenki is ...
akkor ott lesz a szűk keresztmetszet ..
úgyhogy azért a jövő nem olyan fényes .. :O

Mottó: "A verseny jó!"

(#21) tibaimp válasza S_x96x_S (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van, kb. én is ezzel érveltem. Amúgy jogos, verseny kell, ami árversenyt eredményez, ami hosszútávon nekünk, vásárlóknak jó.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) S_x96x_S válasza tibaimp (#19) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Ez a CXL az a hardver, és elnézést a pongyola fogalmazásért,
> amikor egy PCI Express helyre DDR5 ramokkal megtömött kártyát tehetsz?

A CXL.mem lényegében igen ..
de lehet olcsóbb DDR4 -et is ..
és nem csak memóriára lehet használni a CXL-t.
https://en.wikipedia.org/wiki/Compute_Express_Link

Persze az érdekesség az lesz, amikor a GPU-k is támogatni fogják a CXL-t.
mert ott szűkös a VRAM ..

A GPU-k CXL támogatása lehetővé teszi, hogy a 2 GPU össze kapcsolódhasson ..
( multi-gpu cxl ) és akkor pl 2db 7080 nVidia - össze tud dolgozni. ( SLI )

és ha lejön konzumer szintre, akkor az megváltoztatja az egész játékipart ..
persze a megvalósítás nem olyan egyszerű, ( latency, .. stb )

de a multi-gpu -ra lenne igény ..

2019
"Intel Hints Towards An Xe ‘Coherent Multi-GPU’ Future With CXL Interconnect"
https://wccftech.com/intel-xe-coherent-multi-gpu-cxl/
"
Az Intel eddig meglehetősen zárkózott volt az Xe GPU terveivel kapcsolatban. Mindössze annyit tudunk, hogy skálázható lesz. Nagyon valószínű, hogy valamilyen formában több GPU is szerepet fog kapni, akár a CXL-en keresztül, akár egy MCM implementációval, vagy akár mindkettővel! Azt is csak találgatni lehet, hogy a CXL mód a GPU-khoz elér-e majd a főáramú fogyasztói szegmenshez, olyan lelkesedők számára, mint mi - de egyértelmű, hogy sok olyan problémát old meg, amelyek eredetileg lehetetlenné tették a több GPU-s rendszereket.

Régóta nem történt innováció a szoftveres rétegben és azokban a protokollokban, amelyek az adatok áramlását irányítják a GPU-tól a CPU-ig, és nagyszerű lenne látni, hogy ez eljut a főáramú fogyasztói szintre. Ha az Intel egyetlen Xe GPU-val kezd, a CXL mód előnyt jelenthet a versenyben az AMD és az NVIDIA magasabb kategóriás változataival szemben - és teljes mértékben megváltoztathatja a játék nevét a folyamat során.

Ha a CXL probléma nélkül skálázhatja a GPU-kat, akkor a piaci gazdaság is teljes mértékben megváltozhat. Az emberek először olcsóbb GPU-t vehetnek, és egyszerűen hozzáadhatnak egy másikat, ha több teljesítményre van szükségük. Ez sokkal több rugalmasságot adna a vásárlási döntésekben, és még a vásárlói megbánást is enyhítené valamelyest a játékosok számára. Ha a CXL mód hamarosan eljut a fogyasztói szintre, akkor még az alaplapok tervezése is drasztikusan megváltozhat, mivel több foglalat és több GPU válik valós lehetőséggé. Felesleges mondani, úgy tűnik, hogy az elkövetkező években igazán izgalmas időszak áll előttünk.
"

Mottó: "A verseny jó!"

(#23) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

a CXL.mem még a laptop tulajoknak lesz érdekes ..

"Even a laptop can run RAM externally thanks to a little-known tech called CXL — but it’s not for sale to mere mortals who only want 1TB of RAM"
https://www.techradar.com/pro/even-a-laptop-can-run-ram-externally-thanks-to-a-little-known-tech-called-cxl-but-its-not-for-sale-to-mere-mortals-who-only-want-1tb-of-ram

Mottó: "A verseny jó!"

(#24) kovsol válasza #43609088 (#18) üzenetére


kovsol
titán

Gondolom van olyan speciális terület ahol a platformból adódó extra képességek fontosak, de a CPU erő meg másodlagos.

May the Force be with you!

(#25) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Most látom van 16 magos is, akkor már csak az X3D hiányzik belőle. Vagy a 64 MB L3 cache már annak számít? Érdemes erre várni 7950X3D helyett? Abban 128 MB L3 van, számít ez annyit? Cserébe itt meg 4 chanel, meg sok PCIE5.

#2plömplöm: "témanyitónál nincs "off" comment lehetőség, csak így?"

Megírod normálban, aztán visszamész és átállítod offra. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) KROK640


KROK640
veterán

Először úgy olvastam, hogy : Felgyújította a teljes Ryzen Threadripper sorozatot az AMD :DDD :Y

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#27) KROK640 válasza #43609088 (#1) üzenetére


KROK640
veterán

ugyanezt néztem én is, hogy a 12 magos 12+48MB Cache-es procinak 200MHZ-el magasabb turboval ugyananyi a TDPje mint a 96 magosnak 96MB+384MB cache-el?? :Y
Gondolom ez valami engedélyezett maximális TDP lehet

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#28) tibaimp válasza S_x96x_S (#22) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Érdekes! Köszi az infót :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) Dr. Akula válasza tibaimp (#14) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Így volt ez már az Athlon64 X2-nél is.

(#30) tibaimp válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) opr válasza vrob (#7) üzenetére


opr
veterán

AMD-nel TDP osztalyok vannak. Most hirtelen nem vagyok benne biztos, de ha jol emlekszem, ugy van, hogy a 250 felett mar a 350W van. Tehat ha 251W a fogyasztas, akkor mar 350W-os TDP osztalyba tartozik a proci.

Plusz, tegyuk hozza, hogy ezek professzionalis procik. Fontosabb a partnereknek az, hogy nem kell sok SKU-val szopni, hanem beszereznek egy tipus, 350W-ra validalt hutobol annyit, mint procibol, es kesz is vannak, nincs varia, nincs szenvedes. Kenyelmesebb es olcsobb. Szoval 99%, hogy ugy gondolkodott az AMD, hogy ha TR, akkor 350W es kesz, mert az eleg a legerosebbnek, a tobbi meg majd kenyelmesen ellesz a langyosban es kesz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) Chiller


Chiller
őstag

Szép darabok. Azért jöhetne lassan 192 magos is, nem szabad ülni a babérokon :))

(#34) kubista85


kubista85
csendes tag

Dobbenetes sikertortenet az AMD. A par evvel ezelotti totalis melysegbol felallva jelenleg szinte minden teren porig alazza a versenytarsakat.

(#35) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Oké hogy két külön chipset is van. De hol vannak az alaplapok ezekhez a procikhoz. Nem kellett volna ezeket is bejelenteni a procikkal együtt? Oké hogy van 30 nap a startig. De úgy még is. Valaki tud valamit hogy mikor mutatjak be ezeket a gyártók?

[ Szerkesztve ]

(#36) S_x96x_S válasza Mexildos (#35) üzenetére


S_x96x_S
őstag

>. De hol vannak az alaplapok ezekhez a procikhoz.

Gigabyte unveils TRX50 AERO D motherboard for Threadripper 7000 CPUs
https://videocardz.com/newz/gigabyte-unveils-trx50-aero-d-motherboard-for-threadripper-7000-cpus

TRX50 AERO D Specifications
Supports AMD Ryzen™ Threadripper™ PRO 7000 series/ Ryzen™ Threadripper™ 7000 series Processors​
Breakthrough Performance:16+8+4 Phases Digital VRM Solution
Quad Channel DDR5:4*SMD R-DIMMs with AMD EXPO™ & Intel® XMP Memory Module Support
Reinforced Overall Thermal:VRM Thermal Armor Advanced & M.2 Thermal Guard
Ultimate Scalibility: 3*PCIe x16 slots for Multi-GPU and 4*PCIe x4 M.2 slots
Next-gen Connectivity: Dual USB4® Type-C ports
Blazing Fast Networks: 10GbE + 2.5 GbE Dual LAN and Wi-Fi 7
PCIe UD Slot X:PCIe 5.0 x16 slot with 10X strength for graphics card
EZ-Latch Click:M.2 heatsinks with screwless design
EZ-Latch Plus:M.2 slots with quick release design
Hi-Fi Audio with DTS:X® Ultra:ALC1220 CODEC
UC BIOS:User-Centred intuitive UX with Quick Access function


ASRock TRX50 WS..
https://wccftech.com/amd-next-gen-trx50-motherboards-listed-asrock-ready-for-threadripper-7000-cpus/

Mottó: "A verseny jó!"

(#37) S_x96x_S válasza Mexildos (#35) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Valaki tud valamit hogy mikor mutatjak be ezeket a gyártók?

Dell Precision 7875 Workstation Review
https://www.storagereview.com/review/dell-precision-7875-workstation-review

Cinebench R23: ( (AMD 7995WX (96 cores) )
CPU (Multi-Core): 102,600 Points
CPU (Single-Core): 1,826 Points



egy másik
STH :
https://www.servethehome.com/amd-ryzen-threadripper-pro-7000wx-at-96-cores-and-threadripper-7000-hedt/

Mottó: "A verseny jó!"

(#38) rxmiss válasza S_x96x_S (#8) üzenetére


rxmiss
junior tag

pont van egy ilyesmi a laborban. a htop-hoz az ablakot mar nagyon nagyra kell venni :)
320W es 400W kozott allithato a cTDP, de ahogy irta is ROBOTER mar azota, nem muszaj kihasznalnia a teljes keretet, nagyon sokmindentol fugg az egesz socket fogyasztasa.
ami megdobbento, az az h ha telerakod memoriaval, az mennyire befolyasolja a maximalis elerheto orajelet (az osszes magot terhelve), de vegulis logikus: ha mondjuk nagysagrendileg 10W-ot szamolunk egy 32G-s modulnak es mind a 12 csatornaba teszel egyet, akkor 120W csak a memoria.

ddr4 eseten pedig mondjuk egy korabbi Milan 64magos tan meg jobban megerzi ha a max 240W-bol mondjuk 8x10W-ot a memoriak esznek meg. szoval ilyenkor a kevesebb maggal, de azonos cTDP-vel rendelkezo procinak az az elonye, hogy ugyanazok a magok magasabb orajelen tud(hat)nak jarni benne teljes terheleskor.

de nemtom ezt most mind miert irtam le :D

[ Szerkesztve ]

(#39) Goblin12 válasza S_x96x_S (#36) üzenetére


Goblin12
őstag

Majd ha többi gyártó is villant. :K

(#40) Kristof93 válasza #43609088 (#1) üzenetére


Kristof93
senior tag

Hát, ha a memória kapacitás és sávszélesség nem tartozik minden tekintetbe. + a halom céges biztonsági és management feature.

(#41) arabus válasza S_x96x_S (#37) üzenetére


arabus
addikt

Miért érzem úgy hogy kicsit kipolirozták ezt a Threadripper fölényt?
Nekem nem tünik ez olyan hejde mindent is felülüberelő cuccnak,persze lehet hogy tévedek mert itt sokkal okosabbak is vannak ám.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#42) korner83 válasza arabus (#41) üzenetére


korner83
tag

Na igen ami alapból 70K-t tud:

A 130K-s eredmény mellé muti már meg milyen hűtés és fogyasztás társult? Mert a havi 30 ezres villany számla nem mindenkinek vonzó, plusz lehet folyékony hidrogén sincs mindig a hűtőben :D

szerk, közben meg is találtam, good luck with that at home:

[ Szerkesztve ]

(#43) S_x96x_S válasza arabus (#41) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Miért érzem úgy hogy kicsit kipolirozták ezt a Threadripper fölényt?

Az LN2 hűtés tényleg sokat dob ;
de várjuk meg az új Threadripperes eredményeket LN2-vel is!
https://hwbot.org/benchmark/cinebench_-_r23_multi_core_with_benchmate/rankings#start=0#interval=20

Mottó: "A verseny jó!"

(#44) vrob válasza korner83 (#42) üzenetére


vrob
aktív tag

Ezt valaki vagy tudja értékelni vagy nem.
Sztem jó poén, hogy a szuper fejlett (5nm-es osztályú - copyright PH) 192 db zen4 magos teljesítményt hozták 56 db szénné hajtott, két éves (10nm-es osztályú - copyright PH) Golden Cove maggal, egy jobbfajta porszívó fogyasztásával.

(#45) Kristof93 válasza vrob (#44) üzenetére


Kristof93
senior tag

Nem igazán értem mi itt a meglepő. Az a 192 mag jóval 3ghz alatt fut a szerverben, a ln2s tuningolt proci pedig akár 6ghz fölött. Az egyik egy hasznos, hatékony megoldás, a másik lefuttatja a benchmarkot majd dobhatod ki alaplappal együtt.

(#46) TeeBee73 válasza Chiller (#32) üzenetére


TeeBee73
addikt

Legyen inkább 1024. Az kerek szám. :D

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#47) arabus válasza S_x96x_S (#43) üzenetére


arabus
addikt

Már itt is van neked 192 vs 112 thread hozott 15k pontot,hát majd elájulok.
Természetesen a fogyasztás titkos.
Nem kell ettől hasra esni,de nem is mondtam hogy rossz.
Viszont az erős hogy ez valami csoda cucc.
Helyén kell kezelni 11-12 dollár darabáron (nem a 9999/1000-el kell számolni).

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#48) korner83 válasza arabus (#47) üzenetére


korner83
tag

Additionally, it achieved an impressive 8,052 points in Cinebench 2024, outperforming the current record holder, the Xeon W9-3495, by 1,893 points (a 31% difference).

ideocardz details an overclocking session held at AMD with Quasarzone, emphasizing the technical feats achieved with the 7995WX. The overclocking team at AMD was able to elevate the 96 cores of the 7995WX to 4.4 GHz, leading to a power draw of 620 watts. . Even though 600w is really high, this is pretty amazing considering it's basically two 13900K's worth of power while performing like 3.5 of them.

Tehát kb harmad annyi fogyasztás mellett verte el :)

[ Szerkesztve ]

(#49) arabus válasza korner83 (#48) üzenetére


arabus
addikt

Mutatnál a 600W-ról egy képet?
Gondolod el hiszem egy izig vérig kinai prociról hogy ez valós bemondásra?

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#50) Y72


Y72
aktív tag

Hajaj, kezdődik / folytatódik megint.
3D CAD tervezéshez senki ne akarjon ilyen vagy hasonló procit venni - üzemen az okosh managereknek és IT-soknak - aki ez ügyben szoktak dönteni azok megkérdezése nélkül akik használni fogják.
Elég ránézni, hogy a legtöbb ilyen program 1 magot használ normál állapotban.
Persze a reklám sem mindegy, pl Solidworks-re 68%-os gyorsulást írnak, de mihez képest? Biztos nem a 13900KF-hez képest, ami fényévekkel előzi ezeket a megoldásokat ilyen területen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.