Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Dobi 562 #11900 üzenetére

    Azt hozzá kell tenni, hogy mindenki aszimmetrikus. Gyűrűn, teljesen kiakasztott könyékkel a segítő kéznél csak ballal megy az íjász húzódzkodás. Mármint jobbal megy úgy is, ahogy a videón van, ő ugye először behajlítva húzza fel magát, aztán akasztja ki a könyökét, ami jelentős könnyítés. Ballal megy úgy is, hogy végig nyújtva van. Na most ez azt jelenti, hogy nem sokára meglesz az egykezes húzódzkodás ballal, jobbal sajnos még jóval távolabb vagyok.

    Ezellen tényleg csak annyit tehetsz, hogy akkor lépsz tovább, ha a gyengébbik oldallal elérted a következő progressziós lépést. A szimmetrikus gyakorlatok előnyösek valóban. :K

    (#11901) userxy
    Pedig logikus, ha egyszer megérted, sokkal jobban rááll az agyad, mint az angol elnevezésekre. Vannak támasz helyzetek, ilyen a fekvőtámasz, kézállás, stabil támasz helyzet (tolódzkodás felső pontja) és így tovább. A másik nagy csoport a függő helyzetek, függeszkedés (húzódzkodás alsó pontja), lefüggés (gyertya a gyűrűn) stb. Illetve vannak a kettő közti elemek is, például a keresztfüggés, ami igazából se nem függés, se nem támasz, vagy a zászló, ami megint ilyen.

    Azok a tartások, ahol a test nyújtott, egyenes állapotban van és párhuzamos a talajjal, mérlegszerű tartásoknak hívjuk. Mellső függőmérleg, hátsó függőmérleg, oldalsó függőmérleg (azaz a zászló), támaszmérleg, fecske és így tovább. Van még egy pár. :)

    A lábemelés megtartása meg ülőtartás, mert olyan, mintha ülnél és statikusan kitartod. Ha támasz helyzetben csinálod, akkor támasz ülőtartás, ha keresztfüggés közben, akkor keresztfüggés ülőtartással. Pont ez a jó benne, hogy már a nevéből is látszik, hogy mi az elem, nem úgy, mint az angol neveknél.

Új hozzászólás Aktív témák