Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux

Hozzászólások

(#912) Vladi válasza rollins (#911) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha mindenképpen ragaszkodsz a disztro updatehez, akkor melegen ajánlott a Core6 - F7 - F8 útvonal. Csomagokat nem hagy duplán. Ennek az alényege, hogy mindent frissít.

Egy átállás úgyis időigényes dolog, distupdate ide vagy oda. Akkor már inkább egyszerűbb a friss telepítés. A beállítások megőrzéséhez arhiváld a /home mappádat. Ha nem tömöríted akkor érdemes olyan fájlrendszerre másolni, ami kezeli a jogosultságokat. (Értsd: ext3)
[Nekem jó ideje külön partíción van, így csak meg kell adni a helyét a telítőben, vigyázni, nehogy forrázza és tulajdonképpen kész is.]
Ha a usered neve is egyezik akkor nem lehet gubanc. (Az azonosító számát azért nézd/jegyezd meg.)

Ezen kívül rakd el a
/etc/fstab
/boot/grub/grub.conf
/etc/X11/xorg.conf
állományokat. Jól jönnek még. ;)

Igen a meghajtók elnevéezése mostmár (F7 óta) sdxy egységesen. (A legtöbb disztró e felé halad.)
De ezeket egyből látod ha kiadod a

cat /proc/partitions

parancsot.

Így már csak a külön felrakott programjaidat kell újra telepíteni. (Ezeket egyébként okos helyi repoban tartani, így azokat már nem kell összegyűteni.)

De átállás előtt nézd meg az újdonásgokat, hogy ne érjen meglepetés. ;)

Hirtelen ennyi az átállásról. De ez a procedúra nekem nem tartott 2 óránál tovább első körben. Azóta persze sok apróságot kellett még elintézni, de ez felhasználó dolga.

Jah és mindenkinek:
December 7-én lejár a Fedora Core 6 támogatása. Ezután semmilyen firssítést, biztonsági javítást nem adnak ki hozzá. Tehát online használatra ezután már nem javasolt. Aki teheti frissítsen újabb verzióra!

Ég veled Core 6! Igazán nagyszerű rendszer voltál... :O

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Fedora Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.