Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) dedike


dedike
addikt

Mondjuk az utóbbi néhányban a felhősorok egész jól adnak (a BP-hez képest) TP-t.... ;]

Különben meg, ha már görcsöl vele az ember gyermeke, akkor legalább legyen valami motiváció.

Jó szerencsét!

(#7502) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

A mostani eventre valami tipp, hogy a növénytermesztést hogyan lehetne megcsinálni? Répás csatni izzítva, esetleg más, amivel lehetne haladni? A komfort talaj jó? Az esőerdőt még nem tudtam kiváltani...

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7503) dedike válasza Dj Sügi (#7502) üzenetére


dedike
addikt

Az esőerdőben nem ültethető egyik sem, azzal nem vagy hátrányban.
Tipp? 1x1-en répásalmáscsatnival. Nekem azzal sikerülni szokott, mikor nekiállok. Igaz akkor rögtön nekiállok és folyamatosan nyomom... (kacsakata, szupertrágya, víz, trágya). :B Mikor megvan mindenhová a vetőmag, akkor már csak vízzel szoktam. Ezt most kihagytam.

Komfort legfeljebb akkor, mikor nincs időd pontosan aratni.

Jó szerencsét!

(#7504) Dj Sügi válasza dedike (#7503) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Ezekből a "kincsekből" (felröppenőkből) lesz most kevés. Az 1x1 bejött.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7505) dedike válasza Dj Sügi (#7504) üzenetére


dedike
addikt

Akkor vagy hajtod a hosszú tenyészidejű, de sok TP-t (így több felröppenőt) adó terményeket, vagy megveszed farmaranyért.... :K

Jó szerencsét!

(#7506) antikomcsi válasza Dj Sügi (#7504) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én már nem 1x1-et használok ilyenkor, meg nem is szedek le minden területet.

Miután megvan a kívánt mennyiségű alap növény azokat komfort talajra vetem, és szupertrágyával, vízzel érlelem.

A reggeli aratás után törlöm a TP növelőket a rekeszekből, és szupertrágya gyorsítót használok helyettük.

Így meglesz a növény is, és a felröppenő is.

(#7507) dedike válasza antikomcsi (#7506) üzenetére


dedike
addikt

Akkor ezt most kicsit lassabban.... :B

Jó szerencsét!

(#7508) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Gratulálok discus77 gazdának a szintlépéshez! :)

(#7509) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Pillanatnyi helyzetjelentésem:

Pár napja léptem szintet, most 86-nál tartok ...
( 48.915.377 TP, a következő szinthez még 9.13.042 TP kell )

a Bahamákon 129-es szint ( 11.690.534 TP, a következő szinthez még 84.466 TP hiányzik )

Van 113.113.986 csengőpengőm ...

:) :K

[ Szerkesztve ]

Press any key to continue ...

(#7510) antikomcsi válasza marsu (#7509) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Hali!

Nos, ez tényleg pillanatnyi!

Fogadjunk holnap ilyenkor már nem is lesz aktuális! ;]

Addig is ne feledd, "Ragadj kapát, kaszát, és hamar összejön"! :DDD

Bár most inkább labdát ragadj, és dobáld a nyereményekért! :)

Hajrá-hajrá, további jó játékot!

(#7511) Dj Sügi válasza marsu (#7509) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Honnan van ennyi lovettád? Hasonló szinteken vagyok, sőt bahamán kicsit feljebb is a küldiket tolom a gazdakörben és alig van pár száz K-m, pedig kellene a tenyészállatokra...

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7512) antikomcsi válasza Dj Sügi (#7511) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Van annak, aki el nem issza! :DDD :DDD

(#7513) Dj Sügi válasza antikomcsi (#7512) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Most épp az "esőerdőt" próbálom kiváltani, kell még hozzá pár 100 csillag. A max csp-m 1milla volt hasonló szinteken.

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7514) antikomcsi válasza Dj Sügi (#7513) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

A tenyészállat drága dolog, ha mindet csengőpengőért szeretnéd megvenni, akkor bizony mindig kongani fog a kassza.

Én az állandó, tenyésztős gazdakörieket nem csináltam még végig, mert szerintem marhára nem éri meg.

(#7515) Dj Sügi válasza antikomcsi (#7514) üzenetére


Dj Sügi
őstag

A "szupertáp" is drága dolog nagyon sokat kell etetni belőle, hogy használható tenyészállat jöjjön ki. A malomban keverve meg rohadt hosszú idő 1db. Arany szintűt állatot még soha sem sikerült tenyészteni még "boldog bébik" napján sem.

Amúgy tényleg érdekelne, hogy mivel lehetne egy kis csp-t keresni!?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7516) antikomcsi válasza Dj Sügi (#7515) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Azzal, ha olyan dolgot termelsz, ami aktuálisan drága a piacon, és eladod.

Most pl. telerakhattad volna a farmot tyúkóllal, és óránként eladhattad volna a trágyát, míg jó ára volt, aztán a tyúkokat is.

Albínó denevérből csinálj Duci-t, ha nincs meg a paszuly, akkor inkább a piacon vegyél 16 albínót, abból lesz 4 barna, abból 1 duci.

De persze inkább babyboom-kor csináld, mert akkor jobban jársz.

Ez 10 szupertáp felhasználásával 100.000CSP feletti hasznot hoz.

A feladatba sem kell mindig beadni, az úgy is megvár. Amíg jó ára van az adott termésnek, állatnak, terménynek, inkább add el, aztán ráérsz beadni a feladatba amikor már kerestél rajta.

Rengeteg lehetőség van, ki milyen stratégiát választ, mert ez tulajdonképpen egy ilyen játék.

(#7517) Dj Sügi válasza antikomcsi (#7516) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Erről a "paszulyról" írnál valamit, hogyan érdemes használni és miért jobb mint ha a "kergén" lennének a kihelyezhetők?

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7518) antikomcsi válasza Dj Sügi (#7517) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Persze, de nem annál jobb, mintha a kergén lennének, vagy a szigeten, hanem annál, mintha a raktárban porosodnának, és semmit nem kapnánk értük. :DDD

A paszuly sorai nem csak TP-t adnak, hanem egyéb bónuszokat is, gyorsabban érnek az ólak, barkácsolt ólak, több tp-t kapsz a fák aratásakor, trópusi fáknál, gyorsabban érik meg a tenyészállat, gyorsabban nő a teliholdas növény, stb-stb-stb.

No meg persze ezek mellett ugye több százezer TP-t/BTP-t aratok le róla naponta, meg pár ezer csengőpengőt.

A raktár meg így is tele van a kitehetőekkel, amik sem a kergére, sem a kincses szigetre nem férnek ki.

Az olyan kitehetőket, amik az egységnyi terület/idő alapján a legtöbb TP-t adják, és nem több az érési idejük 10 óránál azok mennek a kergére, szigetre, a sok órás ratyi kitehetők, vagy amik alig adnak valamit, azok a paszulyra.

(#7519) antikomcsi válasza Dj Sügi (#7517) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ja, egyébként, azt, hogy ha nincs meg a paszulyod azt arra értettem, ha nincs meg az a sor, ami napi egy albínó denevért ad akkor inkább vedd meg a piacon, mint sima denevérből tenyészd.

Ha meg megvan az a paszulysor, akkor ugye dugig a raktár albínóval! ;]

(#7520) Dj Sügi válasza antikomcsi (#7518) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Nekem még nincs annyi, hogy a raktárban porosodnának, még a kergén is van 2 rész, ami megvehető és pakolható lenne rá. Feladatoknál mindig volt az utolsó 1 vagy 2 szint a termesztett növényeknél, amit nem tudtam teljesíteni és így nincs meg a teljes felhősor és nem ad extrákat a paszuly. :N

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7521) #21346560 válasza Calogero (#6274) üzenetére


#21346560
törölt tag

:C

Amúgy az első képen melyik vagy te? A bal oldali? ;]

(#7522) antikomcsi válasza #21346560 (#7521) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Jó sokáig fúrta az oldalad a kíváncsiság, de csak rászántad magad, hogy megkérdezd! :DDD ;]

(#7523) #21346560 válasza antikomcsi (#7522) üzenetére


#21346560
törölt tag

Az a helyzet, hogy most mutatták a postot, nem is figyeltem a dátumot :DDD

(#7524) Dj Sügi


Dj Sügi
őstag

Van esetleg valakinek cukorfa, kerti berkenye, majomkenyérfa, homoktövisfa vagy bájitalfája cserére?
Állatok közül medve, mormota, kacsacsőrű, teknős, bagoly, mókus?

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7525) Dj Sügi válasza Dj Sügi (#7524) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Végre egy jó kis küldi! Kár, hogy esélyem sem lesz minden nyereményt kiváltani, de legalább jön egy kis csp. :Y

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#7526) dedike válasza Dj Sügi (#7525) üzenetére


dedike
addikt

Mikor olvastam a 20 szürke magyart, darabját 320000-ért elmormoltam egy halk imát, aztán kiszántottam a 10 szart, amit addigra elültettem...

..elmennek ezek oda, ahová én gondolom. :(

Jó szerencsét!

(#7527) BÁ Nutrition válasza Dj Sügi (#7525) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en meg mar a nicknevemre se emlekszem ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#7528) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Gyerünk gazdák termeljetek! Jönnek az új állatok a bahamára!

Tigris, hangyász, flamingó, vörös panda. Persze mind titok ólból, úgyhogy nekem nem most lesznek meg.

(#7529) dedike válasza antikomcsi (#7528) üzenetére


dedike
addikt

Persze csak a pénzért vett ólakból lesz majd értékelhető.... ;]

Jó szerencsét!

(#7530) antikomcsi válasza dedike (#7529) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Naná, de menj akkor már tutira, és vegyél 4 különböző 630FA-as csomagot! :DDD

Ááá, elgurult ezeknek a gyógyszerük!

(#7531) dedike válasza antikomcsi (#7530) üzenetére


dedike
addikt

Igazából nem a számunkra pozitív irány felé mutat egyik változás sem náluk, már ami a valamit is érő tárgyak megszerzésére irányul... :N

Jó szerencsét!

(#7532) antikomcsi válasza dedike (#7531) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Éppen ezért, én már nagyon rég óta nem vásárolok titok ólakat.

Majd csak meglesz valamikor az eventekből kapható titkosokból, ha nem is most akkor majd jövőre.

Úgy sincs értéke egyiknek sem, mert szinte havonta vezetnek be új állatokat, így nagyon gyorsan megy a levesbe minden előtte lévő.

Annak meg nem sok értelme van, hogy beadjam a gazdaköri feladatba 2 csengőpengőért, meg 3TP-ért.

(#7533) dedike válasza antikomcsi (#7532) üzenetére


dedike
addikt

Emlékszem, mikor átszervezték a bahama szintrendszerét, megígérték, hogy a fő farmon is meglépik. Most 99-es vagyok, de egyszerűen soha nem fogok tovább lépni... :( Ahogy számolom, fog kelleni hozzá vagy 7-8 hónap. :W

Jó szerencsét!

(#7534) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ma 14:00 órától bevezetésre kerül az első raktárház, a vadaskert. Az arborétum, és a manufaktúra később érkeznek.

(#7535) dedike válasza antikomcsi (#7534) üzenetére


dedike
addikt

Hurrá!

Végül is nincs egy hónapja, hogy elbaltáztam vagy 800 csillagot... :O

Jó szerencsét!

(#7536) antikomcsi válasza dedike (#7535) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én egyet kiváltottam a tölgyről, de 300FA-t nem adok még egyért. Mondjuk ha akarnék se tudnék, mert nincs! :DDD

(#7537) dedike válasza antikomcsi (#7536) üzenetére


dedike
addikt

Írhatnál róla pár sort, érdemes-e érte "küzdeni"? :K

Jó szerencsét!

(#7538) antikomcsi válasza dedike (#7537) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Az alap változatba 4 darab állatot adó ólat tudsz tenni, illetve azok fejlesztéseit. Nekem most négy neon nyúl van benne, tehát 16 nyulat aratok egy 2x2-es területről.

Aztán lehet fejleszteni 2 lépcsőben. Az első lépcsőben +2 ólat lehet még belerakni így 6 ólat tehetünk egy ól helyére, a második lépcsőben még +2 helyet szerezhetünk, így összesen 8 ólat tehetünk bele.

Mindig a leghosszabb érési idejű ólat veszi figyelembe. Tehát ha az alap változatba beraksz 3 tyúkólat, meg valami 20 órás idejűt, akkor a tyúk ólak is 20 óra alatt érnek be.

Magyarul érdemes közel azonos idejű ólakat használni. Az első alap vadaskertet még megéri kiváltani 500 csillagért. A fejlesztések viszont már jelentős erőforrásokat emésztenek fel. Kisebb szinten nem is tudják teljesíteni, nagyobb szinten pedig a bekerülési költség jelentősen meghaladja a hasznot.

Azt mondom, hogy az elsőt érdemes kiváltani és egyet fejleszteni rajta. A második szint elérése nem biztos, hogy megéri, de még nem olyan vészes. Viszont még egyet kiváltani 300FA-ért nem éri meg. Ezekbe most csak állatot adó ólat lehet rakni, de elvileg 2-4 hét múlva jön a fás, és terményes verzió is. Mamutfákat persze nem lehet majd betenni.

(#7539) dedike válasza antikomcsi (#7538) üzenetére


dedike
addikt

Akkor gyűjtögetem a csillagokat... :R

Jó szerencsét!

(#7540) JJános


JJános
addikt

Én is tolom ezt a játékot. Sajnos tele tudnék írni számtalan A4-est mi mindennel lassítják a játékot, és mi mindennel igyekeznek tönkre tenni a szórakozásunkat. Csak egyet mondok. Amikor az ólnál kattintgatok, mindig ellenőrzöm. Van mikor nyolcat kell kattintanom, de így is előfordul, hogy nem ad neki vizet, ami másnap derül ki persze, illetve amikor gyűjteném az állatot befelé. A legjobban az fáj, hogy nincs értéke a farmaranynak. Meg, hogy kevés a hely. Naponta termelek bahamán is. Alig férek el. Azt sem értem, hogy miért kell kettő supitáp a tenyésztéshez. Azt, hogy állandóan hülének néznek, és kirabolnak megszoktam.
Üdv all!

2007-05-06 óta itt!

(#7541) antikomcsi válasza JJános (#7540) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Azért most már istenes a haladási lehetőség a bahamán, ahhoz képest, amilyen volt anno. Bár nekem mindegy, nem nagyon van miért hajtanom ott.

Bizony a FA nagyon sokba kerül, pláne ahhoz képest, hogy sok esetben amit kapunk érte az lutri. És valóban, az elmúlt években nagyon sokat sikerült rontani a játékélményen. Az eventek nem jelentenek kihívást. megcsinálom őket a felhősorért aztán annyi, rendes ajándékot nem is adnak számomra, csak csomó felesleges szemetet. Dugig van már a pajta a sok semmire sem jó kitehetővel.

Az etetésnél, itatásnál, locsolásnál, csak egyet tehetsz, lassítasz kicsit, hogy legyen ideje a farmnak felfogni, mit szeretnél. ;)

Ne aggódj, nem csak neked van kevés helyed, nekem is ott van a pajtában sok száz ólam és fám, amit nincs hova kitenni. Ezen még a vadaskert sem segített, pontosan annyit ér, mint halottnak a csók!

De azért ne add fel, ragadj kapát, kaszát és hamar összejön! :DDD

(#7542) JJános válasza antikomcsi (#7541) üzenetére


JJános
addikt

Köszi! :) Nekem most a kincses sziget az amit szeretnék. Sajna az első reggem elhagytam, és az új reggem még csak 79-es. Szépen nyugisan tolom. Ha értelmes a feladat bizonyos szintig csinálom azért. Néha elcsüggedek azért.

2007-05-06 óta itt!

(#7543) dedike


dedike
addikt

Azt is megfigyeltétek remélem, hogy a lassan kismillió felhősor is egyre kevesebbet ad, kézzel meg lassan lehetetlen rajta végigmenni.... :O

Jó szerencsét!

(#7544) JJános válasza dedike (#7543) üzenetére


JJános
addikt

Azt is úgy manipulálják, ahogy akarják. Nem tudod ellenőrizni annyira, mert ha sok van lehetetlen. Aztán a felröppenő. Sokszor olyan kevés, hogy nevetséges. Most meg Bahamán nem engedik a teát termelni. :(

2007-05-06 óta itt!

(#7545) antikomcsi válasza dedike (#7543) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Meg!

Mindig azt nézem az eventeknél, hogy milyen felhő van, mármint, hogy mit ad?

Valóban egyre nevetségesebb! Kiváltom éppen, mert úgy sincs más tennivalóm a farmon, de ez a mostani is ad 4000+4000 pontot! Röhej egyszerűen!

A nyereményekkel nem megyek semmire, ha titok ólat lehet kapni, vagy titok fát, akkor csak nagy ritkán kapok valamit, amit használni is tudok, egyébként meg kb sárga tyúkól, meg almafa xl szerű dolgokat. A kitehetők is bénák! 10 óránál hosszabb érési idejű szóba sem jöhet, mert azoknak nagyon rossz az időegységre jutó TP mutatójuk és aratni sem lehet őket rendesen a bónusz TP növelőkkel, mert minden nap csúsznának.

Most kiváltottam a Manufakturát ebbe 4 terményes ólat lehet tenni, és ez is egy 2x2 területet foglal, tehát egy üzem helyére négyet lehet tenni, ez három pluszt jelent. Azt hiszem 500 csillag volt.

És kiváltottam a Fűvészkertet is, azt hiszem az csak 450 csillag volt, és ez is 2x2 helyet foglal. Ebbe alapból 6 fát lehet tenni. Tehát ez annyira nem éri meg. Hiszen, hogy kirakjam eleve 4 fát le kell szedni, tehát plusz 2 fáért nem biztos, hogy megéri. A fejlesztéshez itt is kell fúró. Ami felröppenő. Mondanom sem kell, hogy a fúróim száma stabil 0, azaz nulla darab.

Én általában csak a fő farmon termelem le az event növényeket, amikor ilyen kevés kell, tehát az most nekem nem baj, hogy bahamán nem lehet ültetni, most se szedek le semmi mást, mert a tököm kivan a sok rakosgatással. ;]

(#7546) dedike válasza antikomcsi (#7545) üzenetére


dedike
addikt

Ezt a mostanit én sem hajtom. Egyik oldalról unom, a másikról pedig most nincs időm állandóan farmozni.
Titok ól + fa, na ezzel én is így vagyok. Soha, semmi értelmes nincs.
A két "csináljunk valamit, ahol elk****hatják a csillagaikat, s hátha csinálja még valaki a küldetéseket a csillagokért" című előadásukat meg nem igazán akceptálom.
A rakosgatásról már ezer éve leszoktam, a kedves mamájukból csináljanak bohócot olyankor, mikor egy-egy dolog megszerzése (FA, csillag, akármi) rengetegbe kerül, amit adnak érte meg egy nagy nulla.
Szóval, ezeknél tényleg semmi nem változik, ha meg igen, az nem a játékosoknak kedvez. :O

Jó szerencsét!

(#7547) JJános válasza dedike (#7546) üzenetére


JJános
addikt

Vacak amit kitaláltak. Bahamám aloe verát raktam. háromezer valamennyi tp-ért egy db felröppenő sót adott. B....k meg! A felröppenő olyan kevés, hogy hiába van már plusszba 2000 valahány tealevelem, gyakorlatilag befulladt. Abba is hagyom. Legutóbbi ajándékon meg kazal kivi ólat adott. Volt is nekem már kettő, azt sem raktam ki. Most lett öt. Ne legyek mérges? :(((

2007-05-06 óta itt!

(#7548) dedike válasza JJános (#7547) üzenetére


dedike
addikt

Lehetsz mérges, de ezek miatt teljesen felesleges! :N

Jó szerencsét!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.