Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  erDOKe érdekes gondja a képpel (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Szóval: Már több hónapja, de rendszertelenül elő-előbukkan egy furcsa hiba. A monitor bal fölső sarkához közel egy kb. négyzet alakú valami jelenik meg, aztán 5-6 másodperc múlva eltűnik a kép, gyakorlatilag lefagy a gép (nem csak a monitor megy le standby-ba, nem reagál semmilyen billentyűkombinációra). A valami egy irizáló folt, de amint mondtam, majdnem (vagy teljesen?) négyzet alakú, és az egér mozgatásával változik a színe (a kurzor ilyenkor nem látszik).
A gyakorisága átlagosan kb. 5 naponta volt, de előfordult egy napon kétszer, illetve volt, amikor 10 napig semmi. Majdnem mindig olyankor történt, amikor a gép előtt ültem, csak egyszer volt az, hogy a szundikáló monitor nem éledt fel az egér mozgatására, aztán újra kellett indítani.
Tipikusan videokártya hibának tűnik, de bárhol keresem, nem találok rá vonatkozó log-ot vagy említést (Event Viewer, Services, stb.). A Windows Error Reporting ki van kapcsolva, mert nem tudom, hogy itt nekem vagy a M$-nak akar riportolni...:)

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#2) Esmein


Esmein
nagyúr

Huh. Ez nekem minimum paranormális tevékenységnek tűnik. :F

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#4) erdoke válasza Esmein (#2) üzenetére


erdoke
titán

Hát para az van rendesen, de a jelenség inkább normálatlan...:DD

A legjobb aláírás a héten

(#5) erdoke válasza Kalandor (#3) üzenetére


erdoke
titán

Ugye ezzel nem arra célzol, hogy kezdjek neki a Win2003, netán a Longhorn béta installjának? :D

A legjobb aláírás a héten

(#7) Karex


Karex
senior tag

Hasonló hibával én is küzdök.
Ámbár a kártya egy noname 9500pro, winMe alatt.

Akármit is piszkálok a control panelen, egy OK gomb után mindig ugyanaz történik: a kurzor átminősül egy szép lila-zöld csíkos négyzetté:)).

(#8) Flashcash válasza erdoke (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

''Winfos XP Pro angol + SP1a + jónéhány kisebb update.''

Ez nem túl bíztató. :)
Norton Ghost neki, új Windows XP fel, 1 db driver install, és teszteld hogy jó-e.
Vagy add kölcsön valakinek a vga-t hogy nála jól működik-e. :)

(#9) erdoke válasza Karex (#7) üzenetére


erdoke
titán

Ez nagyon hasonlít az általam tapasztaltakhoz.
A ''a kurzor átminősül egy szép lila-zöld csíkos négyzetté'' azt jelenti, hogy a négyzet arra megy, amerre az egeret viszed?
Restarttal nálam is mindig megoldódik (ezért is zárom ki a kártya túlmelegedését, mint kiváltó okot, nameg azért, mert a kártya erős húzásakor se lesz gyakoribb a jelenség).
Engem azért idegesít, mert nem értem az okát, és néha nem is jön a legjobbkor.:(

OFF
Mér' nem gyünnek az emilek a hozzászólásokról?:F

A legjobb aláírás a héten

(#10) erdoke válasza Flashcash (#8) üzenetére


erdoke
titán

Miért nem biztató? A biztonsági update-ekre hajtok, a többit csak akkor teszem föl, ha hasznosnak látszik, és véletlenül össze is futok vele a M$ honlapján.:)

A gond az, hogy akár hetekig is kell tesztelni, annyira ritka is lehet a jelenség.
A karit kölcsön tudom adni vkinek egy időre, már beszereztem egy Inno3D TNT2-t tartalékba.:O

A legjobb aláírás a héten

(#11) salazol


salazol
őstag

Nem pont ilyen, de nagyon hasonló hibákkal szívtam régen, amikor a K6-2 korszakban ALI chipset-ű alaplapban szerettem volna Nvidia Vanta kártyát használni. Annyira nem volt megoldás, hogy a gyártók egy idő után ráírták az alaplapok dobozára, hogy Nvidia Vanta és M64 nem használható ezekhez az alaplapokhoz. Aztán kb. 1 év elteltével kiadtak egy AGP driver frissítést, ami megoldotta a problémát.
Az alaplapodhoz nincs kiadva AGP-driver frissítés?

(#12) erdoke válasza salazol (#11) üzenetére


erdoke
titán

Nem emlékeztem biztosan, mikori volt a chipset driver, így újrahúztam.:)
Szintén tettem fel legfrissebb DirectX-et, meg azokat az Update-eket, amiket ajánlott az oldal.
Szerintem nem ezekkel volt a gond, de megért néhány restartot.

A legjobb aláírás a héten

(#13) Atlantis válasza erdoke (#12) üzenetére


Atlantis
veterán

És a másik VGA-val nem csinálta? Nem hinném, hogy alaplap gond, én is a VGA-t okolnám. Az előző VGA-dal nem volt ilyen gond, igaz? Azt írtad, hónapok óta csinálja, gyakorlatilag azóta, hogy lecserélted a VGA-t, nem? Telepítettél akkor új rendszert, vagy csak betetted az új kártyát?
Esetleg nem próbáltad 4xAGP-vel?

P.S.: ezek szerint te is szívsz a VGA-val, nekem is csak a a baj volt vele mostanáig.

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#14) erdoke válasza Atlantis (#13) üzenetére


erdoke
titán

Igazából a gyári venti hangját, és ezt a ritka vacakolást kivéve nincs vele gondom. A gyári venti lecserélhető, és ha ez a gond is megoldódik, akkor igen jól jártam ezzel a kártyával a zacsis 9700 helyett, amit ráadásul akkor vettem, amikor a létező legolcsóbban lehetett venni.:)

Sajnos nem tudom biztosan, hogy mióta csinálja, sokáig driver problémára gyanakodtam, és a ritka előfordulás miatt olyankor cserélgettem a drivereket. Azt hiszem, a másik karival nem volt, de egyáltalán nem biztos, hogy akkor kezdődött, amikor ezt beletettem. Közben persze elég sok driver és progi is felkerült/lekerült.

4X AGP-vel nem próbáltam, az és egyéb optimalizációk kikapcsolásai (Fast Write, Video BIOS cachable, stb.) majd végszükség esetén kerülnek kipróbálásra.

A legjobb aláírás a héten

(#15) Atlantis válasza erdoke (#14) üzenetére


Atlantis
veterán

Én azzal kezdtem volna. Ha csak a Control Panel felrakása után csinálja, valószínű, hogy driver gond. Nekem a 3.7-es bevált, semmi gondom nem volt vele, szerintem próbáld ki, ha még nem tetted.

[Szerkesztve]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16) zsoltee10 válasza erdoke (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Szia!
nekem is volt ahsonló gondom. tusl2+r8500. nekem azt csinálta, hogy az egér kurzor átváltozott fene tudja milyen színűre, és a kép zöld lett, illetve csíkos. szintén random jelentkezett a probléma. nekem oprendszercsere, illetve driver csere megoldotta. azóta sokadik gépben a 8500 semmi gond nem volt azóta sem.

(#17) erdoke válasza zsoltee10 (#16) üzenetére


erdoke
titán

Oprendszer cserén újrahúzást, vagy teljesen másikra váltást értesz? Utóbbi most nehezen kivitelezhető, előbbit végszükség esetén megcsinálom, egyébként az új rendszervinyóig ki akartam tolni.
Valószínűleg valamilyen inkompatibilitás, mert se downclockolva (9700-ra), se overclockolva (talán 370/350-re) nem változik a jelenség gyakorisága.

A legjobb aláírás a héten

(#18) zsoltee10 válasza erdoke (#17) üzenetére


zsoltee10
addikt

winxp újratelepítés. és újabb catalyst. control panel is fenn van. sztem csak szoftveres hiba. legalábbis remélem. :)

(#19) erdoke válasza zsoltee10 (#18) üzenetére


erdoke
titán

Most a legfrissebb Catalyst van fent, a Control Panelt egyelőre hanyagolom, hátha az okozta a hibát. Ha 3 hétig nem jön elő, akkor fölrakom a CP-t is, és ha utána előbukkan a hiba, akkor tudom, hogy hol van a kutya elásva.

A #17-ben írtak alapján nehezen tudom elképzelni a hardveres (videókártya) hibát, a többi alkatrész pedig előtte ment hiba nélkül. Egyelőre kivárok.

A legjobb aláírás a héten

(#20) erdoke válasza erdoke (#19) üzenetére


erdoke
titán

Most jött elő újra.:( Illetve valami változás mégiscsak van, mert most nem az a négyzet alakú irizálás jelent meg a bal fölső saroknál, hanem az egész kép váltott át világos drappba néhány vékony fekete, függőleges csíkkal. Aztán visszajött a kép kb. két másodpercre (nem is tudtam, hogy a VPU Recovery a Control Panel nélkül is müxik:O

A legjobb aláírás a héten

(#21) Atlantis válasza erdoke (#20) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem próbáltad a kártyád egy másik gépben?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#22) erdoke válasza Atlantis (#21) üzenetére


erdoke
titán

Még nem. Ha jövő hét végéig nem jövök rá, mi csinálja ezt a hibát, akkor elcserélem vagy 3 hétre az öcsémmel. Neki egy Gigabyte 9000Pro-ja van, amit éppen mostanában akar lecserélni 9600Pro-ra, már legalább 2 éve nyúzza, és nem volt vele gondja, tehát nálam is kizárható lesz a konfig többi része, ha a gond megszűnik.
Már beszereztem egy Inno3D TNT2-t tartaléknak, de a Catalysttal tesztelni nyilván nem az igazi.:)

A legjobb aláírás a héten

(#23) rudi válasza erdoke (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem lehet hogy nem elég jó a táp és néha ingadozik valami és akkor van retek? Próbálj esetleg BIOSban AGPfeszt emelni hátha...

A CP egyetlen előnye, mondjuk aTunerrel szemben, hogy tudja azt a VPU recoverit, amúgy szerintem fölösleges felrakni.



Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) erdoke válasza rudi (#23) üzenetére


erdoke
titán

Chieftec 360-as tápom van, és nem játéknál fagy ki (statisztikailag se nagy az esélye:D), hanem mondjuk megy egy letöltés, és mellette fórumozok, minden alapon, kártya downclockolva 9700-ra. Ha tuning van, és mondjuk a kártya 370/350-en fut, a 2,8C proci 3,1 GHz-en, és egy erősebb 3D-vel mindkettő fullra terhelve, akkor se jön elő gyakrabban a hiba.

CP most nincs fenn, mégis úgy fagyott ki tegnap, mintha lett volna VPU R. Viszont -- ahogy írtam is -- a hiba a korábban leírt variálások után tegnap teljesen máshogy jelentkezett mint eddig.:F

A legjobb aláírás a héten

(#25) laja válasza erdoke (#24) üzenetére


laja
tag

Erdőke,

PONTOSAN ugyanezzel a gonddal küszködtem én is az IC7-9700 pro kombinációmmal. Négyzet bal felül, aztán lefagy, monitor kikapcs. Nem kellett hozzá terhelés, sima netezés közben csinálta.

Mindent megpróbáltam: új BIOS, más BIOS-beállítások, driverek, túlhúzás megszüntetése stb. stb. Semmi sem segített. Az Abit USA fórumán elég sokat írnak arról, hogy gond van ezzel a párosítással. Csak azt tudom mondani, hogy az 9800 XT-mmel soha nincs ilyen gond. Sok szerencsét.

U.i.: a 3.10-es Catalyst sem segített?

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#26) erdoke válasza laja (#25) üzenetére


erdoke
titán

Ajjaj, ez nem hangzik túl biztatónak.:)

A legjobb aláírás a héten

(#27) laja válasza erdoke (#26) üzenetére


laja
tag

Sajnos nem tudom a válaszokat a kérdéseidre. Más alaplappal nem halllottam a problémáról, de nem is kerestem rá. Azt sem tudom, hogy 9600 pro-val van-e hasonló gond, bár a tippem az, hogy nem.

Ez az egész ügy nagyon szívás. Sajnálom, hogy nem tudok jobb tippet adni.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

(#28) laja válasza erdoke (#26) üzenetére


laja
tag

Ja, és boldog, gigahertzekben és frame per szekundumokban gazdag új évet mindenkinek.

Abit IC7, P4 3,8 Ghz-en, 1 GB DDR466, x800 pro XT PE-re moddolva (580/477 Mhz), két vinyó, Enermax 460 W-os táp, 17 collos Iiyama LCD, vízhűtött proci és videokártya

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  erDOKe érdekes gondja a képpel (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.