Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-23 00:09:22

LOGOUT.hu

2022. április 9. 10:00 - 15:00
a legközelebbi FEJhallgatós találkozó időpontja.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Ati1979 válasza adammkaa (#2848) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem érted akkor. Az ath tesz nekünk szivességet azzal, hogy rendelkezésünkre bocsájtja a termet ingyen.

Ez nem egy ath-s rendezvény lesz, és nem is a piacszerzésről szól.

Senkinek nincs biztos pozíciója ezen a piacon...

(#2852) adammkaa válasza Ati1979 (#2851) üzenetére


adammkaa
senior tag

Értem, és Európában ott vannak a legjobbak között? Gondolok itt a Sennheiser, Beyerdynamic, Shure, AKG fejesekre. Kíváncsiságból kérdem csak, azt tudom hogy AKG az nagyon régóta van már.

Tehetett volna egy szívességet nekem külön hogy egy piros M50 nevemmel ellátva legyen egyik asztalon :C

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#2853) vodkaboy22 válasza contaxg (#2850) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem tudom én pl nagyon imádom az MM LP hangszedőjüket :) Nem mondom, hogy olyan mint egy profi MC de nagyon jó szintet produkál el vagyok képedve tőle néha.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#2854) contaxg válasza adammkaa (#2852) üzenetére


contaxg
veterán

Talán a Beyer az egyik legöregebb 88 éve működnek. Az AT 51 éves. Az AKG-ról semmit nem tudok, de őket felfalta a Harmann csoport (JBL, harman/kardon, stb) és eléggé a kommersz irányába fordultak.

(#2853) vodkaboy22
Én is szeretem (főleg az áráért). De megint kinyírta valaki... :O
Lassan nagybani fogyasztónak fogom magam nyilvánítani. :U

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2855) Ati1979 válasza adammkaa (#2852) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem Európában nincsennek annyira ott. Mivel japánok, gondolom elsősorban Ázsiára koncentrálnak.

(#2856) vodkaboy22 válasza contaxg (#2854) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Szerintem még a sennheiser is ott van a szeren csak velük van egy nagy baj:
A nagy termékpaletta ellenére tényleg csak pár igen drága fejesük van amit én jónak is tartok az más kérdés, hogy újonnan egyiket se venném meg... Abból az árból már két ugyan olyan színtű remek beyert lehet venni... Pl HD600/HD650 egyszinten szerintem DT880/DT990, HD600 alatt én még körbe se néznék senni fronton... :W

Ilyenkor csodálkozom, hogy ezekhez a nagy nevekhez "felnőni" próbálnak pár éves tapasztalattal gyártók és ugyanabban az árszintben próbálnak játszani... Míg mint a senni példa mutatja is ők is elvannak azér szállva.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#2857) adammkaa válasza vodkaboy22 (#2856) üzenetére


adammkaa
senior tag

Azért " Beyer 880/990" kicsit tág fogalom, sima vagy pro változat, 32, 80, 250, 600ohm változat, régi új fajta, van itt minden.

Nexus 5 Black

(#2858) donpe válasza adammkaa (#2857) üzenetére


donpe
aktív tag

Természetesen csakis 600Ohm ;]

(#2856) vodkaboy22 - A Sennheiser nálunk is irreálisan el van szállva. Egy HD650 új árának kb. a felét éri...
Nekem a senni mindig is konzumer termék marad. Én is beszopt@m és végigjártam a ranglétrát (HD555, HD598, HD650). :D

[ Szerkesztve ]

(#2859) donpe válasza donpe (#2858) üzenetére


donpe
aktív tag

Korábban az oroszoknál jelentősen olcsóbban lehetett hozzájutni a Sennikhez, most nézem, hogy már ott is drága... Mindenesetre orosz "veterán" hifista körökben elég komoly fenntartásokkal viseltetnek a Sennik iránt, és akkor finoman fejeztem ki magam. :DDD

(#2860) vodkaboy22 válasza donpe (#2858) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Egyetértek 600 Ohm... :DD

Ez a konzumer dolog akkor döbbentett le igazán amikor audiopartnernél a fejemre vettem 10-15 percre a HD700-at a HDVD800-as DAC-AMP-al...
A HD700-ast még a HD600-as szintjére se tenném és mégis 2szer drágább... :W
A HDVD800-as meg a saját HD580-asommal meg szarabb volt mint a saját rendszerem és kb megint 3szoros árkülönbség van...
Bár a beyer A1-es fejes erősítőjének az árát se értem... :F

Viszont a HD600/HD650 fele új áron már értékelhető ellenfele lenne a Beyernek. :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#2861) vodkaboy22 válasza donpe (#2859) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mi a problémájuk vele?
Nem elég nagy, nehéz, robosztus? ;]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#2862) donpe válasza vodkaboy22 (#2861) üzenetére


donpe
aktív tag

Kevés benne a vas! :DDD

Visszatérva konzumer dologhoz - valahogy utólag kialakult bennem, hogy ami ilyen kütyük közül megkapható a MM-ban, azt fenntatásokkal kezlem... :DDD A HD598 pl. röhejes a 70e Ft körüli árával a magyar piacon. Annak idején a ruszkiknál olyan 38eFt körül vettem. Még ez is sok a hangjához képest. Talán a kényelem kompenzál, de ha összevetem egy cca. 15k körüli Takstarral, akkor még mindig röhej az 598. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2863) Ati1979 válasza donpe (#2862) üzenetére


Ati1979
veterán

Tehát azt mondod, hogy hogy Takstar elveri hangban?

Én nem hallottam még az 598-at.

(#2864) donpe válasza Ati1979 (#2863) üzenetére


donpe
aktív tag

Emlékeimbe visszanyúlva az 598 mosott volt, középorientált és tök mindegy volt neki, hogy mire dugod. Egy Fiio E10-el is megmutatta, mit tud. A Takstar ilyen szempontból nekem igényesebb hangban.

Az 598 hangban sok játékos ellen veszít. Pl: nem merném egy DT880/990 mellé odatenni hangban. Két külön liga.

Kényelemben viszont az 598-as volt a legkényelmesebb fejes, amit valaha használtam. :R Meg hát szépségre sem egy kategória a TS-al. :DDD

(#2865) DEJVID válasza donpe (#2864) üzenetére


DEJVID
őstag

Előbb-utóbb kénytelen leszek venni én is egyet. :) 3 fejhallgató van amit úgy érzek, hogy hiányzik a gyűjteményemből: a Takstar, a Digiech és a Superlux hd330. Nem tudom miért, de ezekre nagyon vágyom.

(#2866) donpe válasza DEJVID (#2865) üzenetére


donpe
aktív tag

Nem ez lesz a hálószoba éke, nem is lehet vele nagyon villogni, de a hangja oks. ;)

Zenét azért még az LCD-n hallgatok. :D

(#2867) matyi012345 válasza DEJVID (#2865) üzenetére


matyi012345
őstag

A két nagy impedanciás Slux nekem is birizgálja a fantáziám...

(#2868) ntomka


ntomka
nagyúr

Helyes, végre megkapja a neki járó figyelmet a Takstar. :D Én mindig mondtam: csak a névválasztása a baj. Valami jól csengő névvel bárhol el lehetne adni a világon.

ツ Headphones on - World off

(#2869) donpe válasza ntomka (#2868) üzenetére


donpe
aktív tag

Takstar - nekem semleges a név.
Egyébként, ha mögé raknánk egy brandet, akkor az ára is más lenne, és akkor már nem is lenne annyira érdekes. Midenesetre Bodz mindig kikaparja valahonnan gesztenyét! :D :R Pont ezért érdekel a Colorfly is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2870) stranger28 válasza ntomka (#2868) üzenetére


stranger28
addikt

Venni kéne nagytételben, átcímkézni, aztán hajrá. :DDD

(#2871) Ati1979 válasza donpe (#2864) üzenetére


Ati1979
veterán

Elég égő ez a Sennheiserre nézve. Igazából a fülesek terén nagyon le van maradva. Mondhatjuk azt, hogy vastagon túlárazottak.
10k-s fülesüket a 3-4k-sok is elverik hangzásban.
A vsonic gr06 (14k) hozza az sh ie8 (70k) szintjét.

Szvsz. kezd elhaladni az egész márka felett az idő.

A szépség az önmagában kevés. :)

(#2872) donpe válasza Ati1979 (#2871) üzenetére


donpe
aktív tag

Nah tartósságban se túl nyerők. Nekem a HD555 fejpántja megrepedt, a párnák kiszakadtak, a HD650 fejpántja tetjéről meg lepattogzott a festék... :DDD Szóval mondhatnám úgy is, hogy nem egy beyer! ;]

(#2873) Ati1979 válasza donpe (#2872) üzenetére


Ati1979
veterán

Semmilyen szempontból sem. :)

Biztos nem vennék semmilyen sh-t. Mondjuk a HD800-at azért meghallgatnám.
Meg mondjuk az IE800 -at. :)

(#2874) matyi012345


matyi012345
őstag

Na megvan az új fejes, végül mégis egy SRH240 lett, de nem bántam meg. Nagyon tetszik a hangja. :))

(#2875) matyi94


matyi94
senior tag

Végül mikor lesz a tali?

Legyen szép napod!

(#2876) stranger28 válasza matyi94 (#2875) üzenetére


stranger28
addikt

(#2877) Bodz válasza DEJVID (#2865) üzenetére


Bodz
nagyúr

Rögtön tudok másik Takstart is mondani, amit felvehetsz a listádra. HI2050. :)

(#2878) Ati1979 válasza Bodz (#2877) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez milyen?
Kicsit (nagyon :DD ) beyer utánzat. :)

(#2879) ntomka válasza Ati1979 (#2878) üzenetére


ntomka
nagyúr

Szerintem jobb, mint a most felkapott változat. Annyi a baja, hogy nagyon kicsi.

ツ Headphones on - World off

(#2880) Ati1979 válasza ntomka (#2879) üzenetére


Ati1979
veterán

A képen (találtam róla) nem tűnik annyira kicsinek. Jó fejes lehet. Sanszos, hogy ilyen áron megrendeli valaki. :)

(#2881) ntomka válasza Ati1979 (#2880) üzenetére


ntomka
nagyúr

Hidd el, hogy kicsi. Bodz-nak van. :)

ツ Headphones on - World off

(#2882) Ati1979 válasza ntomka (#2881) üzenetére


Ati1979
veterán

Oké így már elhiszem. :)

[ Szerkesztve ]

(#2883) Bodz válasza Ati1979 (#2878) üzenetére


Bodz
nagyúr

Csodas. :D nagyszeruen skalazodik a jobb forrasokkal.
Arra gondol ntomka, hogy nem lehet eleg nagyra kihuzni a pantot, a fulnek amugy sok hely van. Az anyag minoseg remek, siman hozza a muzsa DT880 szintjet, sot a parna sokkal tartosabb is, mint a Beyere.

[ Szerkesztve ]

(#2884) Ati1979 válasza Bodz (#2883) üzenetére


Ati1979
veterán

:B
Ja így már értem.

És hogy szól? A DT880 szintjét hangminőségben is hozza? :)

(#2885) GâLî


GâLî
tag

Üdv!
Engem is érdekelne ez a találkozó viszont sajna csak pár órácskát maradnék.
Amit vinnék: Beyer DTX900, AKG K250 600Ohm és talán egy K701 előbbi kettő hallgatózás/ismerkedés után meg is vásárolható :)

Coo?!

(#2886) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Ohh tényleg valaki lenne olyan kedves és összefoglalná azokat a létező AKG fejhallgatókat amik min 300Ohm-osak? :) Egyenként keresgélni nehéz hogy mi milyen. :R
Csak hogy tudjam a neveket.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#2887) jzola válasza GâLî (#2885) üzenetére


jzola
tag

[link]

21. én úgynézki én csak délelőtt, tudom nem kívánság műsor de lehetőleg ne 11 re gyülekezzünk

"De nyelvelnek, zsibongnak, ûznek S nekihajtanak önvesztükre Mindig új hitnek, dalnak, tûznek."

(#2888) vodkaboy22 válasza Bodz (#2877) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Huh ez a HI2050 takstar occó? fel is keltette a figyelmem! :) Jó ? MIlyen lehet? Ki halotta?
Muhahaha

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#2889) matyi94 válasza stranger28 (#2876) üzenetére


matyi94
senior tag

Azóta megtaláltem, de köszi!

Legyen szép napod!

(#2890) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Az új frissen elkészült ropogos csöves OTL erősíőm. Kis méregzsák olyan basszussal...

OTL csöves de a kis 32Ohm-os fejesekhez is eltud paszírozni ~120mW-ot és mivel kicsi <20Ohm kimeneti impedanciája van ezért még hangra sem ront a kis impedanciással. (Shure440-el próbáltam)
De HD580-assal és DT770PRO-val egyenesen brutálisan jó hangja lett pedig (műveimhez mérten) pici... :)
Persze elfogult vagyok és ez nyilvánvaló,de fejestalin nem csak meg lehet majd hallgatni!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#2891) DEJVID


DEJVID
őstag

Akkor hol és mikor is lesz a találkozó? :) Hiába keresgéltem, nem nagyon találtam.

(#2892) contaxg válasza DEJVID (#2891) üzenetére


contaxg
veterán

Holnap írok egy összefoglalót. 10 körül lesz még egy utolsó egyeztetés és utána kiírom. Hova írjam ki? :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2893) Ati1979 válasza contaxg (#2892) üzenetére


Ati1979
veterán

Szerintem ha ide belinkeled az jó lesz.

Gondolom mindenkinek kedvenc ez a topik aki jönni akar...

Köszi előre is a szervezést! :R

(#2894) DEJVID válasza contaxg (#2892) üzenetére


DEJVID
őstag

No? :)

(#2895) contaxg válasza DEJVID (#2894) üzenetére


contaxg
veterán

Budapesti fejhallgatós találkozó

Időpont: 2013. szeptember 21. 10.00-16.00 között

Helyszín: 1107 Budapest, Fogadó u. 3. földszint

Megközelíthetőség: Tömegközlekedéssel az M3-as metrő Határ úti megállójától kell gyalogolni pár percet a "Westel" torony irányába a Száva utcába és a második utca balra lesz a Fogadó utca.
Autóval, ahogy tetszik :D

térkép1 térkép2

Felszerelés, technika: Jó lenne hogy minél több saját forráskészülék (pl. számítógép, CD játszó) lenne, vagy ha az nem megoldható akkor USB meghajtón ajánlott saját kedvenc felvételekkel felfegyverkezni. Hosszabítót, elosztót aki tud hozzon, mert nem tudjuk előre, hogy fogunk elférni a konnektoroknál. Persze hozzatok sok-sok fejhallgatót és minden mást is, DAC-ot, erősítőt, stb.

Élelmezés: Kaja, pia piknik alapon tervezve, de ha valaki megéhezne tudunk akár pizzát is rendelni valahonnan a környékről, ha nagyon muszáj. Sőt a metró környéke tele van árusokkal és büfékkel, tehát éhenhalásra kicsi az esély.

Ha van kérdés, kérés akkor még most beszéljük meg. Tudásom és lehetőségem szerint próbálok válaszolni rá vagy éppen megoldani. Remélem éppen elegen leszünk és mindenki nagyon jól fogja magát érezni! :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#2896) donpe válasza contaxg (#2895) üzenetére


donpe
aktív tag

Kajára ajánlom az Ifjúmunkás utcai Il Trenot! ;)

Én 10-re ott vagyok, amit viszek:

Forrás:
Laptop
Cyrus Quattro CD

DAC: Mytek Stereo 96, Laconic LunchBox T-DAC

Erősítő: Laconic LunchBox II, Laconic LunchBox Pro, Laconic Night Blues, (hozom vissza hifipistinek a Tantra-t)
Fejesek: LCD2, DT770 Edition, Takstar TS671

Kábelek: Zu Mission, Zu Birh tápok, Zu Gede IC, Laconic IC, Furutech Fa220 IC, Furutech Alpha Ag digit

Viszont nem maradok végig, tehát én eljövök és a cuccok legfeljebb maradnak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2897) adammkaa válasza donpe (#2896) üzenetére


adammkaa
senior tag

Semmi baj, majd az LCD2 kezelésbe veszem , és vigyázok rá egész életem alatt :C :C :C :C :C :C

Nexus 5 Black

(#2898) vodkaboy22 válasza donpe (#2896) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Jut eszembe nem tudom forrás terén mennyire akartok vaktesztelni de nem rég csináltam magamnak egy korrekt kis passzív bemenet választót. (Elna fokozatkapcsolók árnyékolt kábelezés és aranyozott árnyékolt RCA csatik teljesen elválasztott a fokozatok még földelésben is és árnyékolásban is.)
Van értelme vinni? :)

Én amit viszek:
Morgan Jones Mini csöves OTL + (Külső beköthető kimenő trafók dobozolva)
Félvezetős Diy erősítő
Senni HD580
Beyer Dt770Pro
HRT MS2 + saját külső táp.

Laptop + elosztó + talán még más is.

Viszont 11kerületből valaki fuvart tud? :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#2899) donpe válasza vodkaboy22 (#2898) üzenetére


donpe
aktív tag

Próbáljuk ki mindenképp.
Erre Morgan Jones-ra kíváncsi vagyok. :K Sajna fuvarral nem tudok segíteni.

(#2900) contaxg válasza vodkaboy22 (#2898) üzenetére


contaxg
veterán

Én felveszlek, de erről már beszéltünk. :) Egy pici bibi van, hogy én egy jó órával hamarabb ott leszek, mert pakolgatunk, helyet csinálunk.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fejhallgatós találkozó
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.