Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RichiG23


RichiG23
csendes tag

Van egy kínai weboldal, amely elektronikai termékeket hirdet, jóval a piaci ár alatt (pl.: 65 collos LG 3D TV 1060 dollárért), azzal az alibivel, hogy Kínában ezeka a termékek jóval olcsóbban beszerezhetők a lokális gyártás miatt. A lényeg az, hogy elvileg küldenek Magyarországra is 30 dollárért (szállítási költség) és érdekelne van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, esetleg ismeri-e az oldalt. A yahoo answer-en is már felmerült az oldal és ott azt írták, hogy valós minden, tényleg elküldik és eredeti a termék. Nem tudom. Szerintetek? Üdv.

(#2) Hintalow válasza RichiG23 (#1) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nagyon kamuszagú:

- tipikus lehúzós fizetési módok (utalás,western union, paypal érdekes módon csak "viszonteladóknak")
- kontakt semmi nincsen csak egy mail,msn, meg ellenőrizhetetlen kínai cím, és ellenőrizheteltlen kínai engedélyek
- ami olcsó mindig gyanús (pl egy apple nem hiszem, hogy hagyná, hogy a dolgait töredék áron árulják, hiába gyártják ott)
- az oldal nyelvezete gagyi, teli hibákkal, angoltalan
- a neten semmi infó nincs róla
- valóban rákérdezett valaki a yahoo-n, és többen válaszoltak, hogy minden szuper,original, azonnal küldik. Viszont!!! ha megnézed, mindegyik "elégedett válaszoló" ugyanazon a napon regisztrált a yahoo-ra, és ez az egyetlen adott válaszuk az oldalon. LOL

én azt tanácsolom, felejtsd el a weboldalt, max ha nagyon akarod, kérdez meg tőlük, hogyan tudnál paypallal fizetni (tuti valami teljesíthetetlen követelménye lesz, esetleg erős ködösítés, ha egyáltalán válaszolnak erre.)

ne kockáztasd a pénzed.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#3) RichiG23 válasza Hintalow (#2) üzenetére


RichiG23
csendes tag

Teljesen igazad van, egyetértek. Én is ezekre gyanakodtam, pont ezért voltam rá kiváncsi, hogy esetleg mások mit gondolnak vagy van-e tapasztalat. Köszi!

(#4) Mometazon válasza RichiG23 (#3) üzenetére


Mometazon
csendes tag

Üdv!
Én is néztem az oldalt és a fentebb említett okok valóban arra utalnak, hogy kamucég.
Ezenfelül, még ott van a vám kérdése, ami dobna szépen min. 27%-ot az árra.
Az árak viszont tényleg nagyon jók. :)

A nyúlon túl.

(#5) Lenry válasza Mometazon (#4) üzenetére


Lenry
félisten

kis pontosítás

a vám 2%
a 27% az az ÁFA.
és ha nagy értékű cucc jön, akkor mindkettőt ki kell fizetni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.