Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd guruk segítsetek! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kizo13


kizo13
tag

Annyi a problémám, hogy van egy filmem lerippelve a vinyón (Rettenthetetlen) ami csak angol nyelv+magyar felirat van meg. Ha van nekem egy magyar szikronom, akkor van valami mód arra, hogy hozzáadjam a filmhez úgy, hogy megmaradjon az angol is?

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#2) marcee válasza kizo13 (#1) üzenetére


marcee
addikt

DVD-re akarod visszaírni, vagy avi/ogm-be konvertálni?

\m/

(#3) kizo13 válasza marcee (#2) üzenetére


kizo13
tag

DVD-re természetesen. Több nyelv csak ott lehetséges.

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#4) vtechun


vtechun
veterán

több nyelv nem csak ott lehetséges..., egy sima avi is lehet többnyelvü... MMSwitch.ax nevü filterrel, ezt amit te akarsz biztosan meg lehet oldani, egy picit komolyabb programmal... keress rá valamilyen dvd-s oldalon...

(#5) kizo13


kizo13
tag

Nem! Nem avi-t szeretnék csinálni, hanem mint a topic címe is mutatja DVD formátumot szeretnék a végén.

Én vagyok a lovag, aki azt mondja NI!

(#6) Auslander válasza kizo13 (#5) üzenetére


Auslander
tag

Egy lehetseges megfejtes: Adobe Encore

A kígyó és a zsiráf közt nem csak az a különbség, hogy az egyik vízszintesen, a másik függőlegesen hosszú....

(#7) erdoke válasza kizo13 (#5) üzenetére


erdoke
titán

Magyarul Mpeg2-be szeretnéd beletenni, és aztán újratömöríteni.
Ha van drága DVD authoring progid, azok közül bármelyik tudja szerintem. Pl. Ulead DVD Movie Factory, Pinnacle Instant DVD, az említett Adobe progi, stb.

Ha olcsóbbat, vagy ingyeneset szeretnél, akkor a DVD2DVDR+ IfoEdit párossal meg tudod csinálni, jó még erre a DVD Maestro is. Áttömörítésre én a CCE-t (Cinema Craft Encoder) javaslom.

A legjobb aláírás a héten

(#8) turho válasza kizo13 (#1) üzenetére


turho
őstag

Nincs meg valami haverodnak szinkronosan? Mert ha hiányzik egy jelenet, vagy máshogy van a gyári authorizálva, akkor ha a film elején stimmel is a szinkron, már a közepén fél perc problem is lehet...

(#9) erdoke válasza turho (#8) üzenetére


erdoke
titán

Igen, én is feltételeztem, hogy az angol nyelvű és a magyar film (ahonnan a szinkron származik) teljesen megegyezik. Elvileg még akkor is megoldható, ha hiányzik egy jelenet, vagy más nem stimmel, de akkor már lényegesen bonyolultabb.

A legjobb aláírás a héten

(#10) vtechun


vtechun
veterán

Gondoltam, hogy DVD-re akarod, én csak azt mertem mondani,hogy az aviban is lehetséges a több nyelv... sőt van egy ujabb formatum a Matroska, amibe rakhatsz sok feliratot és sok nyelvet is... mindezt nem DVD-n...hanem mondjuk divx formatumba, és .mkv kiterjesztessel...

(#11) turho válasza erdoke (#9) üzenetére


turho
őstag

Az jutott eszembe mikor a hozzászólásomat írtam, hogy kb. 15 éve úgy akartam szinkront rakni egy vhs filmre, hogy házilag lelassított mono orsós magnóra rögzítettem a hangot, és szinkronba akartam feljátszani videomagnóra... :)
Hát nem jött össze, a magnók ugyanis nem stabil sebességűek, másfél óra alatt akár fél percet is sietnek/késnek, ha nem többet. Úgyhogy potyára variáltam vele 2 napot :)
Nade ON

(#12) Rasim válasza kizo13 (#5) üzenetére


Rasim
csendes tag

Hi kizo13!
Találtam a témáról némileg bővebb leírást itt a fórumban,nézz rá ha még nem láttad volna Egyébként én is pont ezzel a problémával küzdöm és pont ezzel a filmmel

(#13) And válasza kizo13 (#1) üzenetére


And
veterán

Hi!
A múltkori topic ahol Neked válaszoltam a default nyelv kérdésére, eredetileg éppen erről a problémáról szólt :)

(#14) And


And
veterán

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=33077[/L]

(#15) Rasim válasza Rasim (#12) üzenetére


Rasim
csendes tag

Ja és ugye hogy hol?:)Hát itt olyan téma alatt, hogy DVD szerkesztés,új audio hozzáadás. Éljen a TCM!

[Szerkesztve]

(#16) And válasza Rasim (#15) üzenetére


And
veterán

Ja, és ha még a topicindítás dátumára is figyelek, ezt az egyészet nem írom le... Késő van :B

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd guruk segítsetek! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.