Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DVBViewer

Hozzászólások

(#651) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Feltettem a legfrissebb DVBViewer-t. (7.1.1.0)
Mióta számít felvételnek az időcsúsztatási fájlok meghagyása?
És minden egyes alkalommal be kell pipálni, hogy azokat a fájlokat meghagyja.
Miért kellett ilyen hülye módon átalakítani a programot..?

(#652) Bozek válasza Gróf... (#650) üzenetére


Bozek
nagyúr

Még egy hibát észrevettem, de ezért most nem csinálok új feltöltést.

Ezt a sort:
temp_1.scrub {single|<span class="recommendation_text_common smartpe_recommendation_text">||</span}

Át kell írni erre:
temp_1.scrub {single|<span class="swiper_recommendation_text_common swiper_recommendation_text">||</span}

Ez csak ahhoz kell, hogy jelezze az élő és premier műsorokat, szóval nem mindenkinek szükséges. Ahogy látható, itt is csak 1 HTML osztály lett átírva. :D

(#653) Bozek válasza Bozek (#652) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mégse jó így. Hiába ismétlik a meccset 3-szor, a listában mindegyik Élő-ként szerepel, pedig csak az egyiknél van ott a jelzés... Keresem a megoldást tovább.

(#654) Bozek


Bozek
nagyúr

Megvan, erre kell kicserélni:
temp_1.scrub {single|<span class="recommendation_text_common recommendation_text">||</span}

Amit először írtam, az többször is szerepelt az oldalon, úgyhogy több helyre is odarakta.

(#655) Bozek


Bozek
nagyúr

Infó azoknak, akik XEPG-t használnak az EPG-hez:
A DVBViewer 7.1.2.0-s és a Media Server 3.1.2.0-s verzióiban van egy hiba, XEPG-ből nem megy át az adat, ezt a 7.1.2.1-es, illetve a 3.1.2.1-es bétában elvileg javították.

Én meg itt tegnap a Windows alapállapotba állítása után azt hittem, valamit én csináltam rosszul. Ma gondoltam rá, hogy megnézem a bétákat és ott leltem rá a changelog-ban erre.

(#656) Bozek


Bozek
nagyúr

Friss m.musor.tv.ini fix: [link]
Csatornalista: [link]

Több TV-nél (főleg a sportoknál) nem töltötte le a leírást, ez javítva. Valamint beleraktam a fentebb említett dolgot. Gyártottam hozzá egy csatornalistát is, hogy ha valami nincs meg, ne kézzel kelljen megcsinálni.

(ha már a Windows újratelepítés után mindent elölről kellett kezdenem, miután a Minitool Shadowmaker-es biztonsági mentésem megsérült)

(#657) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

DVBViewer licence vásárlás után csak a weboldal "private section"-éhez jön emailben belépés, vagy küldenek a szoftverhez is valamit (Username/Password)?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#658) bzoley válasza jolti05 (#657) üzenetére


bzoley
veterán

Ilyesmi jön:

Thank you for your purchase.
** PLEASE PRINT THIS OUT AND RETAIN IT FOR FUTURE REFERENCE **
The software can be downloaded from the following link:
https://www.dvbviewer.tv/members
Keyfile (attached):
Login/Username:
Password:
Checksum:
** Please store the keyfile on your harddisk. It is required for DVBViewer installation **

(#659) Bozek válasza jolti05 (#657) üzenetére


Bozek
nagyúr

A kulcsot kell betallózni a felhasználónév és jelszó meg ugyanaz. A DVBViewer Media Server-hez másik kód kell, azt külön lehet megvenni. De jó a Recording Service is, bár én az MS-t használom.

(#660) jolti05


jolti05
őstag

Köszönöm a válaszaitokat!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#661) Gróf... válasza Bozek (#659) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Üdv Mester!
Volt mostanában valami változás a műsortévénél? Megint nem látok epizódszámot!. Vagy nálam van a hiba?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#662) Bozek válasza Gróf... (#661) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nálam van epizódszám. Ha legalább annyit leírnál, hogy például hol nincs, egyszerűbb lenne megmondani az okát. De alapvetően kellene lennie, mert a címben van beírva, azt meg én nem piszkálom.

Viasat6, TV2 Comedy biztos stimmel, a Simpson családra úgyis rá kellett néznem (a 18. évad 20. részét várom, mint a messiást, ahhoz kellene még normális szinkron).

[ Szerkesztve ]

(#663) Gróf... válasza Bozek (#662) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Háááát. Konkrétan sehol nincs.
Volt ugye ez a mindenképp frissítsünk eset nemrég, akkor lecseréltem mindent amiről szó volt. Most elgondolkodtam, hogy vajon az Xepg-t lecseréltem-e. De az előbb belenéztem a beállításiba és nem látok hibát.
Próbáltam másik format fájlal, de semmi.
Az eredeti xmlv sub-title (Subheader)-nél minek kell lennie? Egyszer itt volt a kutya elesve...

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#664) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Most lecseréltem az Xepg-t 744 re de az sem hozott eredményt.
Húzok egy új epg-t a műsorról...

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#665) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Megoldódott. Nem tudom hogyan.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#666) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok!
Win11et ki használ?
És megy rajta rendesen a tv tunerjeitek?

(#667) Bozek válasza Bal0924 (#666) üzenetére


Bozek
nagyúr

Még csak ma jött ki hivatalosan, szóval nem hinném, hogy sokan felrakták volna.

Én várom a hivatalos frissítést, addig nem nyúlok hozzá. Max. a laptopra rakom fel előbb, de ott csak az USB-s tunert tudom kipróbálni.

(#668) Bal0924 válasza Bozek (#667) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Én is kipróbálnám a laptopon, de sajnos a laptop gyenge a 11-hez.
Nekem csak USB tunnerem van.

Azért köszi.

(#669) Bozek válasza Bal0924 (#668) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha lesz időm ma, akkor kipróbálom a dualHD-t. Ha nem lesz, akkor pénteken.

Már este felraktam a laptopra a 11-et, mert azon elfér. Igaz, annyira nem tetszik, az átszabott Start menü nagyon nem jön be. Azt sajnálom, hogy az Android alkalmazások futtatása végül kimaradt, pedig az hasznos lett volna. Így marad az emulátor (az úgyis van az Android Studio-ban).

(#670) Bozek válasza Bal0924 (#666) üzenetére


Bozek
nagyúr

Na, most teszteltem, frissítettem az asztali gépet is Win11-re. Mind az USB-s dualHD, mint a PCIe-s quadHD megy tökéletesen.

(#671) Bal0924 válasza Bozek (#670) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Köszi.
Hétfőn úgyis tervben van a frissítés és a tiszta telepítés..

(#672) Bozek válasza Bal0924 (#671) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egy tiszta telepítés nekem is ráférne, csak annyi időm most nincs. A frissítés megint ledobta az Eventghost-ot (már az automatikus indulást a rendszerrel). Múltkor Win10-nél is jártam így, ott is tiszta telepítés segített.

(#673) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Nektek is lett angol (Eredeti) címetek?
Nem rémlik hogy babráltam volna vele.
Még nem döntöttem el, hogy zavar-e, de eddig el voltam nélküle. (Foglalja a helyet)

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#674) Bozek válasza Gróf... (#673) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem is. Kivettek egy <br>-t az eredeti cím mögül, így már nem találja meg az WebGrab. Elvileg ha jól működik, akkor a titleoriginal-ba berakja az eredeti címet is, tehát meg lehet jeleníteni. De így meg van más probléma is, igyekszem javítani, mert csinál elég gáz dolgokat némelyik műsornál.

Ha már itt vagyunk, nincs valakinek egy régi WebGrab++.config.xml-je, amiben még ott volt a leírás minden beállításhoz? Persze meg lehet találni, de úgy egyszerűbb volt.

[ Szerkesztve ]

(#675) Bozek válasza Gróf... (#673) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az említett más hiba nem a javítás után van, hanem előtte. Nézd meg az XML-t, nálam 360 MB-osra hízott (igaz, 10 napot szedek), és tele volt értelmetlen szöveggel. Érdemes a javítás után törölni az XML-t és újra lehúzni az egészet, még ha sokáig is tart. Sajnos a hibás sorokat nem feltétlenül húzza le újra, ha csak frissítés van.

A következő sor végén ne <br><br> legyen, csak egy sima <br>:
titleoriginal.scrub {single|<div class="eventinfolongdesc">|<div class="eventinfolongdescinner">(|)<br><br>}

(#676) Gróf... válasza Bozek (#674) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Erre gondoltál?
[link]

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#677) Bozek válasza Gróf... (#676) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, köszi.

(#678) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Javítottam, töröltem, újratöltöttem, pöpec lett.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#679) Bozek válasza Gróf... (#678) üzenetére


Bozek
nagyúr

Törölni nem kell, csak a csatornalista fölött ezt átírni f-re:
<update>i</update>

Az i (incremental) az frissít, az f (force vagy full) meg újratölti az egészet.

(#680) Gróf... válasza Bozek (#679) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Mindegy, de helyesbítenem kell.: Elvesztek a színészek.
A tartalom után voltak a legvégén.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#681) Bozek válasza Gróf... (#680) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor majd ha végeztem a melóval, ránézek.

(#682) Bozek válasza Gróf... (#680) üzenetére


Bozek
nagyúr

actor.scrub {multi(separator="<br>" include="Főszereplők:")|<div class="eventinfolongdesc">|<br><br>|</div>|<div class="eventinfocontenttype">}

Itt is 2 <br> van, és ugyanabból a sorból szedi az infót. Töröld az egyiket és jó lesz. Persze nem mindenhol, mert van, ahol a Rendezte: és a Főszereplők: rész összecsúszik, nincs köztük szóköz. Na, ott Rendezte: szöveggel lesz az egész, szereplőstől, rendezőstől.

(#683) Gróf... válasza Bozek (#682) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Nekem így már megfelel. Köszönöm a törődést!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#684) Echo13


Echo13
csendes újonc

Én most próbálom újraírni a konfigomat, hogy máshonnan importáljon.
Nálam ui. a musor.tv használhatatlan. Próbáltam újragrabbelni az óriási fájlméret miatt, ugyanúgy nagyot generál. Ráadásul folyton timeout-ra fut, bűnlassú más site-okhoz képest.
(Éjjel 8 óra alatt -persze force-ra állítva- kb. 15 csatornát húzott le - én is hosszabb időre importálnék.)
Pedig megcsináltam a javasolt a módosításokat, mindössze annyit változtattam, hogy én inkább a descriptionbe húztam le a szereplőket, aztán egy replace-szel eltakarítottam az összecsúszott részt.

(#685) Gróf... válasza Echo13 (#684) üzenetére


Gróf...
aktív tag

35 MB a 7 vagy 8 nap...
És kb egy - másfél - két óra alatt végez.
A két heti motyóval az a tapasztalatom, hogy abban jobban előfordul változás. Így hetente veszem a fáradtságot, hogy kézzel elindítsam (Rendszerint vasárnap) Majd amikor végzett a letöltéssel akkor megkérem az Xepg-t, hogy tegye már be a júerbe...
Csak mert furcsa a nagy méret és a tetemes idő is!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#686) Bozek válasza Gróf... (#685) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem 20 mega a 10 nap.

Én automatizáltam a letöltést EventGhost-al (azon belül SchedulGhost plugin). Így minden este lefut 23 órakor, és mivel van beállítva auto timer (például a Juventus élőben közvetített meccseire), ezért be is állítja a felvételeket, amint végzett.

Próbáltam a Windows időzítőjét is, de az nem akart működni. Az EventGhost meg amúgy is kellett, hogy a PC küldjön egy értesítést telefonra, ha elindult.

(#687) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Megint fény derült számomra egy buta hibára.:
Néztem egy csatornán egy filmet, majd úgy döntöttem, hogy ezt meg tudom tenni máskor is. Rányomtam a felvételre és ki akartam kapcsolni a júert. Fel is dobta, hogy "Leállítsa a felvételt? Igen - Nem"
A jó ég áldjon meg! Le ne állítsd! Jó, de akkor marad a júer. A kérdés: Ugyan mi a lószerszámért kell(ene) mennie a júernek ahhoz, hogy felvegyen egy műsort!?!??!?!?
Közben persze rájöttem, hogy azért nem tette meg, mert ugyan ki fogja a leállítani a felvételt, ha nem fut a program. Egy magamfajta zseni simán hagyná, hogy éveken keresztül rögzítse az adott csatornát... :)
De lehetne ezt okosabban is. Mondjuk, hogy feldobja a lehetőséget, hogy az adott műsort felvegye, mintha a műsorújságból indítottam volna! Mint ahogy végül lett is.
"Óhajtja az éppen rögzítés alatt álló műsort az EPG szerint leállítani? Hogyne - Dehóóóógy"

Csak, hogy ne csak a hiba bejelntésekre használjuk a témát. :K

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#688) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Valaki használ ilyen kombót?
- Win11
- DVBViewer Media Server
- RDR2

Ha igen. Tapasztalt játék alatt ugrálást?

(#689) Bozek válasza Bal0924 (#688) üzenetére


Bozek
nagyúr

RDR2? Az mi? És mi köze a játékhoz a DVBViewer-nek?

(#690) Bal0924 válasza Bozek (#689) üzenetére


Bal0924
aktív tag

RDR2-> Red Dead Redemption 2
Már mindent kizártam, hogy miért szaggat be időnként a játék.
És akkor kezd szaggatni, mikor elkezdi az időzített felvételt.

(#691) Gróf... válasza Bal0924 (#690) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Ennyire ki lenne centizve a konfigurációd, hogy egy kis háttérmunka betenne neki?

Más:
"error downloading page: A kérelmet megszakították: Nem sikerült létrehozni az SSL/TLS biztonságos csatornát.
pausing 3 of 4 times for 15 seconds before re-try."

Csak nekem van ilyenem?
Webgrab csinálja reggel óta. Vagy tegnap reggel óta?!?!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#692) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Már nem az a duma:
"no robots data found
skipped robots check
i
error downloading page: Időtúllépés történt a művelet végrehajtása során (5sec)
Retry 1 of 4 times"

Az oldal is döcögősen működik. Akkor adok neki egy kis időt.

[ Szerkesztve ]

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#693) Bal0924 válasza Gróf... (#691) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Erős gépem van.
10 alatt nem volt semmi gond.
11 valamiért több erőforrást eszik, és sok szarságot futtat a háttérben, amiket nem lehet lekapcsolni, vagy ha mégis, összeomlik a rendszer..

(#694) Gróf... válasza Bal0924 (#693) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Ezt így sem írom alá.
Nagy gyökérség lenne, ha azt kérdezném, hogy mégis mi a búbánatos francért kellett neked most a W11?
Mazochista vagy?
Gondolom vissza lehet tenni a tízest gond nélkül, mert akkor ahogy magad is rájöttél a megoldásra: Uccu!
Csak azért vagyok ilyen, mert semmi mást nem hallani a 11-ről, csak azt, hogy így nem jó, meg úgy nem jó. AMD processzorhoz pláne nem. És a többi.

De nem ezért jöttem, hanem mert még mindig eseselezik a webgrabom. Kezdjek aggódni?

[ Szerkesztve ]

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#695) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Valaki bólogasson már, hogy igen most nem lehet letölteni a műsor.tv-ről, mert hisztizik.
Vagy nyugtassatok meg, hogy csak nekem nem sikerül és akkor intézkedek. Ugyan nem tudom, hogy mit, mert tippem sincs miért ilyen!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#696) Bozek válasza Gróf... (#695) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem működik. Amikor először írtad, akkor este előjött az időtúllépés nálam is, de azóta megy. Csak miattad elindítottam kézzel. Amúgy nem szoktam figyelni, mert 23 órakor automatikusan lefut, majd beállítja a meccset és a Zálogkirályok-at, hozzá se kell nyúlnom.

(#697) Gróf...


Gróf...
aktív tag

"Mindenki nyugodjon le a p.ába!" :)
Feltettem a legújabbat (3.2) és minden rendben.
Már csak azt nem értem, hogy miért volt nekem 2.1-em?

Elnézést a hozzánemértésemért! :W

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#698) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Nem. Mindent visszavonok.
Persze, hogy működik a 3.2 csakhogy mindössze 20 csatornát frissít!
Aztán regisztráltam.
És???? Hova a búbánatba írom be és hogyan a licens pass kódot?
Közben megtaláltam:
<license wg-username="username" registered-email="forum email-address" password="password"></license>

Próbáltam a license force módot ezt írta ki:
[ Info ] License request/update
[ Info ] Username 'Bla Bla'
[Warning ] A previous record dd 2021/11/08 for un_registered user 'Bla Bla' found
[Warning ] Correct the username in the license request :
[ Info ] <license wg-username="Bla Bla" registered-email="Blabla@gmail.com" password="123456" />
[Warning ] License has expired !
[ Info ] The program will run with performance settings : 'un_registered_user'
[ Info ] License check .. done

Miért mondja, hogy nem vagyok regisztrálva??
Öreg vagyok én már ehhez!

[ Szerkesztve ]

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#699) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Ezért volt nekem 2.1-esem?
Jahh, közben olvasom, hogy regisztrált felhasználóként is csak 30 csatornát tudok frissíteni?

És most akkor mi a megoldás?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#700) Bozek válasza Gróf... (#699) üzenetére


Bozek
nagyúr

Vagy keresel egy 3.0 előtti verziót, vagy támogatod a fejlesztést 5 euróval egy évre. Én az utóbbit választottam, így 250 csatorna mehet.

De ha gondolod, küldesz egy WebGrab++.config.xml-t, összefésülöm az enyémmel és minden nap felrakom valahová. Majd automatizálom ezt is. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DVBViewer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.