Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DVBViewer

Hozzászólások

(#451) unravel válasza Bozek (#450) üzenetére


unravel
őstag

Sajnos nem igazán fejlesztik már a skineket. A Skin Editorral ki lehet javítani, hogy mit írjon ki és mekkora méretben. Régebben bohóckodtam vele, de már nincs hozzá kedvem.

"Miként oldottad meg, hogy az ismétlést már ne vegye fel? Jól gondolom, hogy a keresésnél kell megadni, hogy van-e már ilyen felvétel?"

Az Auto-create recording timers-szel lehet bekapcsolni az időzítést és ha van találat a megadott keresésre akkor létrehozza az időzítést és képes a számítógép alvó módból elindulni és rögzíteni a műsort, végül visszaaludni. :)
Alul van 4 kapcsoló, ami deaktiválja az időzítést, ha:
- ha van már ilyen című felvétel.
- ha van már olyan felvételem, aminek megegyezik az alcíme (pl. a keddi az első házon kívül, ez az alcíme: "(magyar riportműsor 467. rész, 2018)", mivel vasárnap is ugyanez van, azt már nem veszi fel.
- azt is bekapcsoltam hogy akkor se rögzítsen ha már egyszer megolt ugyanez de már ki is töröltem
- illetve akkor sem fog ha már aktív valahol ugyanaz a műsor.

"Azt persze beállíthatom, hogy csak szombaton keressen, de más felvételnél meg problémás lehet ez is."
az ütközésekre gondolsz? azt a Prioritynél lehet megadni egy 0-100 ig terjedő tetszőleges számot, és ha ütközés van két műsorral akkor azt fogja felvenni aminél magasabb az a szám.

Digis vagyok nincs Spílerem, szóval nincs gond a Reállal. :))
Olyan keresést kell beállítani ami csak arra az adásra igaz ami neked kell.
Azt állítanám, hogy: bármelyik adó - az összes nap - bármelyik időpontban - ha az alcímben szerepel a Real Madrid, akkor vegye fel - kivétel ha már megvan. Akkor lenne egyszerű ha a műsorújságodban szerepelne, hogy pl. Élő közvetítés vagy (ism.).

ha úgy érzed jó a keresési beállítás és bepipáltad az auto-create recording timers-t akkor a Tasks fül alatt a Create auto-timers-el lehet tesztelni, hogy a kívánt adásokat venné e fel. ha nem akkor a Timer fül alatt ki kell törölni.

"Valamint az is kérdés, hogy hogyan küldetsz vele e-mailt?"
biztosan van gmailed.

¯\_(ツ)_/¯

(#452) Bozek válasza unravel (#451) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kell vele szórakozni, de majd csak jó lesz. :) Mondjuk próbáltam beállítani a magyar Nemzetek Ligája meccseket, de nehéz összehozni.
Ha beírom, hogy Magyarország, akkor kidob mindent. Jó lenne úgy, hogy Magyarország* (élő)-t írok be, de akkor megint gond, hogy nem csak a focit rakja be. Az lenne az igazi, hogy tudnék keresni a Magyarország-ra és a Nemzetek Ligája kulcsszóra egyszerre. Az mondjuk az EPG hibája, hogy élőnél a címben, ismétlésnél az alcímben vannak a csapatok, de így mindkettőben kell keresni.

"képes a számítógép alvó módból elindulni és rögzíteni a műsort, végül visszaaludni"

Nem altatom a gépet, ha nem vagyok itthon, akkor WoL-lal ébresztem, aztán a felvétel után meg kikapcsolja magát. Egyébként az időzítővel úgyis szórakoznom kell, mert az RS nem tudja, hogy mikor vagyok itthon és mikor nem. Ha itthon vagyok, akkor nem is kell a felvétel után kikapcsolni.

"az ütközésekre gondolsz? azt a Prioritynél lehet megadni egy 0-100 ig terjedő tetszőleges számot, és ha ütközés van két műsorral akkor azt fogja felvenni aminél magasabb az a szám."

Nem az ütközésekre gondoltam, azzal nincs gond, dual tunerem van, hármas ütközés meg csak ritkán fordul elő. A Real-t meg csak példaként írtam, nem nézem, csak a közösségnek veszem fel, ahogy a Barcelona és az Atletico Madrid meccseit is. :) A Juventus jobban érdekel.

A Gmail-es cucc meg nem akar összejönni, egyszer jött egy e-mail, hogy letiltotta a hozzáférést, akkor bekapcsoltam a kevésbé biztonságos alkalmazásokat. De utána is azt írja ki, hogy nem jó a felhasználónév/jelszó páros...

Szerk: Megoldódott, valahogy megint kikapcsolt a kevésbé biztonságos alkalmazások engedélyezése. Most már megy az e-mail.

[ Szerkesztve ]

(#453) Bozek válasza unravel (#451) üzenetére


Bozek
nagyúr

Még egy kérdés: ha bekapcsolom az Auto-create recording timers-t, akkor az lefut automatikusan, vagy kell hozzá egy Internal Task Timer?

(#454) unravel válasza Bozek (#453) üzenetére


unravel
őstag

az az epg forrásától függ szerintem. nekem úgy volt hogy

- mikor a webgrablus grabbelt, és az xepg tolta be a media serverbe a műsorújságot, azzal egyidőre be volt nekem állítva egy internal task timer > create auto timers (pl. ezt mindet egyszerre 19 órakkor, de lehet pl háromnaponta vagy hetente, ki hogy szereti?!) :D ekkor az szerverben automatic epg update nem aktív.

- most a dvb-c streamből jön a műsorújság, így az "Automatic EPG update every 12 hours if the PC is active" tettem aktívvá és valahol van egy olyan opció is hogy -akár automatikus, akár kézi- epg frissítés után, induljon el egy auto timers, ami ugye találat esetén létrehozza az felvétel időzítését.

remélem érthető a fogalmazásom. neked ez menni fog.

¯\_(ツ)_/¯

(#455) Bozek válasza unravel (#454) üzenetére


Bozek
nagyúr

Köszi. Akkor marad az Internal Task Timer, mivel külső EPG-t használok a korábban említett probléma miatt.

(#456) bzoley válasza Bozek (#450) üzenetére


bzoley
veterán

Annak aki érez rá egy kis késztetést, egy kis támasz, hogy digis epg-vel bőbeszédűbb legyen a mini epg ablak.
Ha a mostani, és a következő műsort mutatja a használt skin, akkor a myminiegp.xml-ben a #tv.next.title sort lehet érdemes módosítani a következők valamelyikére. Példa:
#TV.Now.genre=film/dráma(általános)
#TV.Now.event=(am.vígjátéksorozat 4.rész, 2012) fsz.:Jim Parsons,Johnny Galecki, ......
#TV.Now.description=Miután Penny, a szexi, de butácska pincérnő...

Így a cím alatt a kívánt szöveg jelenik meg. Skineditorral tovább módosítható. A fenti és a többi lehetőség kiolvasható a dvbviwer spy programmal.
A kulcsszavak megtalálása volt a nehéz, innen már könnyebb finomítani. Betűméret, sorok, stb.

(#457) Bozek válasza bzoley (#456) üzenetére


Bozek
nagyúr

Köszi, próbálkozok akkor majd vele. Így, hogy egyszerűen lehet felvételt időzíteni, lehet, hogy maradok a gyári EPG-nél. Főleg, hogy az teljesen automatikus lehet, nem kellenek hozzá külön task-ok. Nézegetem a Skin Editor-t is, nem rossz cucc, csak ki kell ismernem még.

Mondjuk a legjobb az lenne, ha megadhatnám az EPG-nek, hogy miként pakolja össze a dolgokat.

(#458) bzoley válasza Bozek (#457) üzenetére


bzoley
veterán

Nem tűnik túl bonyolultnak. Már át is szabtam a miniepg-met. A plusz infóknak csináltam helyet és beszúrtam egy új sort. El lehet vele piszmogni. A spy is egy érdekes program. Mutatja, melyik menüpontot látod, az milyen elemekből épül fel, így tudod hogy melyik fájllal kell dolgozni, mást akarsz módosítani.
Nálam mondjuk csak az epg szegénysége volt kicsit zavaró, de már kedvemre tuningolhatom:)

(#459) Bozek válasza bzoley (#458) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ez a Spy hogyan is működik pontosan? Mert hiába indítom el, nem látok semmit. Hová kell másolni? Vagy mit rontok el?

Amúgy még mindig nem tetszik a gyári EPG. A DigiSport-nál például nincs ott, hogy élő a közvetítés. Bár elvileg az ismétlésnél ott van, hogy ism., szóval nem lesz annyira rossz.

(#460) bzoley válasza Bozek (#459) üzenetére


bzoley
veterán

Én csak kibontottam az editor mappájába, hogy máshol ne szemeteljek. Nyomsz egy get tags-et, és onnantól mutatja, hogy mikor melyik ablakot hívod meg. Persze kell hozzá a dvbviewer is.

[ Szerkesztve ]

(#461) unravel válasza bzoley (#456) üzenetére


unravel
őstag

na köszi
nekem ilyen lett.:

SPORT - itt nincs benne az "időcsík", mert ez később lesz

FILM

szebb lehetne áttetsző png csatorna logókkal

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#462) Bozek válasza unravel (#461) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egyszer már töltöttem fel ide áttetsző PNG logókat. Nézd meg, aztán ha kell még valami, akkor szólj és megcsinálom azt is.

Vagy küldj egy csatornalistát, aztán összeválogatom.

[ Szerkesztve ]

(#463) Bozek


Bozek
nagyúr

Volt ugye egy olyan problémám, hogy nehéz volt a felvételkezelés. Tegyük fel, hogy van két ilyen bejegyzés az EPG-ben:

Az élőnél a következő:
Labdarúgás
Serie A TIM, Sampdoria - Internazionale

Az ismétlés pedig így néz ki.
Labdarúgás
Serie A TIM, Sampdoria - Internazionale, ism.

Ha kihagyatom az EPG title alapján a felvételeket, akkor a többi Labdarúgás címmel rendelkezőt se veszi fel. Az EPG subheading meg megint nem jó, mert ahogy a mellékelt szöveg mutatja, nem ugyanaz a kettő, tehát nem érzékeli, hogy már benne van a listában.

Viszont ez is megoldható, csak be kell kapcsolni a Use regular expressions-t és utána keresésnek a következőt megadni (én Juventus-ra keresek amúgy, csak a példa miatt lett Sampdoria):
^(?!.*ism).*Sampdoria.*$

Így azokat már meg se keresi, amelyeknél a szövegben benne van az ism. Jó ez a Regex, meg kellene jobban tanulni. :)

Mondjuk azt nem értem, hogy az elején a ^ elvileg azt jelenti, hogy a minta eleje, tehát az értelmezésem szerint azt csak akkor kellene kihagynia, ha úgy kezdődik a szöveg, hogy ism. Na mindegy, működik, majd egyszer csak megértem, hogy pontosan hogyan van.

Gondoltam leírom, hátha hasznos lesz másnak is.

[ Szerkesztve ]

(#464) unravel válasza Bozek (#462) üzenetére


unravel
őstag

Ó köszi, de nem akarom hogy miattam bajlódj vele, hiszen nekem sincs kedvem hozzá.

Viszont a regex dolgot valóban jó lenne megtanulni.

¯\_(ツ)_/¯

(#465) Bozek válasza unravel (#464) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szívesen megcsinálom, nem sok munka. Itt van már 69, szóval ezeket meg se kellene csinálnom. Azt a párat, ami hiányzik, nem nagy meló átméretezni.

(#466) unravel válasza Bozek (#465) üzenetére


unravel
őstag

igen, de van néhány csatorna amihez nem igazán van nagy, jó minőségű kép, és nem is áttetsző. pl a kerületi tévék logói.
nekem az is elég ha megosztod velem, hogy mivel méretezed át, úgy hogy transparent kép maradjon?

¯\_(ツ)_/¯

(#467) unravel válasza unravel (#466) üzenetére


unravel
őstag

FastStone Photo Resizer és GIMP. :)
na, majd ha lesz időm és kedvem.

¯\_(ツ)_/¯

(#468) Bozek válasza unravel (#466) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én Photoshopot használok erre a célra. Igaz, nem saját, de legalább jogtiszta.:)

(#469) unravel


unravel
őstag

Itt van ez az IPTV-s hír. Nem is értem, hogy miért nem tettem eddig még bele a programba az eléhető internetes tévéket.
Ilyen lett..Ki se fért a képre az összes.

¯\_(ツ)_/¯

(#470) Bozek válasza unravel (#469) üzenetére


Bozek
nagyúr

És honnan szedted hozzá a csatornalistát?

(#471) unravel válasza Bozek (#470) üzenetére


unravel
őstag

OnlineStream.hu és egy másik topikból valaki más által ápolt csatornalista. Volt amelyiknél ügyeskedni kellett, hogy megegye a DVBViewer, van amelyiket nem játsza le, illetve van nem stabil stream is. De a többségük teljesen jó.

Csináltam neked egy ini fájlt csak a streamekről, ezt be tudod importálni a Channel Editorban, csak legyen mentésed, nem tudom felülírja-e a sajátod.

EPG ugye csak külső forrásból jöhet (nem sokhoz van). Beizzítottam újra a webgrab++, de most nincs szükség 100+ csatorna grabbelésre. :)

Ha találunk a jövőben egyéb netes tévét akkor jöhet ide a topikba szerintem.
Angol BBC-nek örülnék és VH1 Classicnak. de arról csak privátban lehet társalogni. :)

¯\_(ツ)_/¯

(#472) Bozek válasza unravel (#471) üzenetére


Bozek
nagyúr

Köszönöm. Beállítottam a Retro Rádiót is, tökéletesen megy. :)

Legalább tudom nézni a helyi (Nagykanizsa, Keszthely) TV-ket is, nem csak a zalaegerszegit.

[ Szerkesztve ]

(#473) odrif


odrif
MODERÁTOR

Elővettem újra a DvbViewer Pro-t, mert szeretnék rögzíteni egy adást.
Mindig TV-m van, de hiába megyek rá a csatorna keresésre nem talál egyetlen csatornát sem.
Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#474) Bozek válasza odrif (#473) üzenetére


Bozek
nagyúr

A DVB-T Europe nem a MindigTV frekvenciáit tartalmazza szerintem. Helyileg melyik torony? Mert van egy INI-m a MindigTV-hez, de nálad lehet, hogy másik frekvenciák vannak.

(#475) odrif válasza Bozek (#474) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Kecskemét.

Csak arra nem emlékszem, hogy korábban hogyan csináltam hogy jól ment minden, most meg nem tudom a csatornákat beállítani.
A helyszín nem változott.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#476) Bozek válasza odrif (#475) üzenetére


Bozek
nagyúr

És melyik toronyra néz az antenna? Mert ott a környéken eléggé össze-vissza vannak a frekvenciák. Van ugyan kecskeméti torony, de annak elég gyenge az adásteljesítménye.

Ezt mentsd be a c:\ProgramData\CMUV\DVBViewer\Transponders\ mappába MindigTV.ini néven, a frekvenciákat meg írd át a torony szerint. Itt megtalálod minden toronyhoz a megfelelő frekvenciákat. Ez a Vasvár/Hegyhátsál toronyhoz jó, de az neked messze van.

[SATTYPE]
1=5000
2=MindigTV

[DVB]
0=5
1=562000,8,|D mux
2=570000,8,|E mux
3=610000,8,|A mux
4=698000,8,|C mux
5=770000,8,|B mux

[ Szerkesztve ]

(#477) odrif válasza Bozek (#476) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem nagyon közel van a torony itt Kecskeméten.

Átírtam, de semmi:

[SATTYPE]
1=5000
2=MindigTV

[DVB]
0=5
1=594000,8,0,|D mux
2=618000,8,0,|B mux
3=730000,8,0,|A mux
4=754000,8,0,|E mux
5=770000,8,0,|C mux

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#478) Bozek válasza odrif (#477) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha ott a kék Transponder List Directory-ra rányomsz, akkor benne van a mappába az INI fájl? Újraindítottad a DVBViewer-t, vagy rányomtál az Update gombra? Utána kell alul a Scan, aztán egyszerűbb a Scan Range-et indítani.

Nálam simán megy, most kerestettem rá, be is dobott 5 ideiglenesen nyitott csatornát.

[ Szerkesztve ]

(#479) odrif válasza Bozek (#478) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Igen benne van.
Újra is indítottam, meg Update is volt.
Már mindent próbáltam.

Érdekes hogy régebben is használtam a programot de nem emlékszem hogy ilyen nehezen ment volna a beállítása.

20 éve a Prohardveren

(#480) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Van mostanában egy jelenség nálam. Nevezetesen; Néhány csatornán éjfél körül hiányoznak a bejegyzések. Értsd: este tíz körül kezdődik valami műsor és a következő bejegyzés hajnali 3. Természetesen a tízes műsor nem háromig tart. Egy, vagy akár két három műsorszám is kimarad a listából.
(paramount, mozi+, film+, AMC, etc. ) Nem készültem pontos adatokkal.
(Webgrab+, műsortv mobil)
Van erre magyarázat, esetleg megoldás, vagy szokjam meg?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#481) Bozek válasza Gróf... (#480) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem régebben volt ilyen. Melyik INI-t használod? Mert amikor nálam ez előjött, akkor a sima 1 napos volt fenn, utána átírtam úgy, hogy az 5 napos műsorból szedje ki a dolgokat.

A hét végén ránézek, bár most a szolgáltatói EPG-t használom. De úgyis vissza akarok állni erre, mert a 2,5-3 nap kevés, nem lehet annyira előre tervezni.

(#482) Gróf... válasza Bozek (#481) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Olyan rég babráltam, hogy hirtelen nem is tudom. Talán az m.musor.tv-t Mintha valaki javasolta volna valamiért. Igen az lesz az!
De ez a jelenség csak mostanság van. 1 max 2 hete!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#483) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Az összes ismeretterjesztő csatornánál is megfigyelhető a jelenség: Olyan mintha az éjfél utáni első műsorszámot nem rakná be...

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#484) Bozek válasza Gróf... (#483) üzenetére


Bozek
nagyúr

A hiba megvan, csak a megoldást kell megtalálnom. Sajnos a forrásban az éjfél utáni műsor esetében nem a megszokott <div class> van, szerintem ezért nem veszi bele. De keresem a megoldást.

(#485) Bozek válasza Gróf... (#483) üzenetére


Bozek
nagyúr

Meg is van a megoldás, egyetlen idézőjel kitörlése megoldotta a problémát elvileg. Először azt hittem, elcsúsztak a műsorok, de aztán rájöttem, hogy csak rossz adatot néztem (az XML-ben a második számot figyeltem, és az első a kezdési időpont). :)

Innen le tudod tölteni a javított verziót. Ha valamibe még belefutsz, akkor szólj nyugodtan.

(#486) Gróf... válasza Bozek (#485) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Dank-ezer-schön!
Rögvest rá is próbálok...

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#487) Gróf...


Gróf...
aktív tag

KONKRÉTAN (!) 4K-OSD skin-el találkozott már valaki?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#488) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Megjelent a 6.1.3

(#489) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Ez gyors volt...

Megjelent a 6.1.4

(#490) unravel válasza Bal0924 (#488) üzenetére


unravel
őstag

nekem színesek lettek a műsorok a EPG ablakban Timeline nézetben

¯\_(ツ)_/¯

(#491) Bal0924 válasza unravel (#490) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Tényleg, jól néz ki.

(#492) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Megint hiszti van: "No shows in indexpage!"
webgrab+ - m.musor.tv.ini

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#493) Bozek válasza Gróf... (#492) üzenetére


Bozek
nagyúr

Látom, hogy megint változott valami. Rajta vagyok az ügyön, de nem biztos, hogy ma kész lesz.

(#494) Bozek


Bozek
nagyúr

Azt hittem, megtaláltam a megoldást, de mégsem, az időpontokkal még gondok vannak. Keresem tovább. :)

[ Szerkesztve ]

(#495) Bozek


Bozek
nagyúr

Innen le lehet tölteni az m.musor.tv javított INI fájlját. Aki használja, az tesztelje és ha valami hibát talál, akkor jelezze. Egyelőre nem töltöttem be az adatokat DVBViewer-be, csak az XML-t néztem át, nekem jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#496) Gróf... válasza Bozek (#495) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Istencsászár... vagy!
Meg ne próbálj cselekvésképtelenné válni amíg élek!

Meglehetősen lassú. Lassabb mint a port.hu-s verzió. Nem tudom, hogy ez miből ered.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#497) Bozek válasza Gróf... (#496) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nálam tegnap este nem tűnt fel, hogy lassan lenne, mint volt.

(#498) Gróf... válasza Bozek (#497) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Vaklárma volt! Elnézést. Rosszkor próbálkoztam.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#499) Viktor05


Viktor05
újonc

Köszi a munkádat!

[ Szerkesztve ]

(#500) Echo13 válasza Bozek (#495) üzenetére


Echo13
csendes újonc

Én is köszönöm!
Én annyi problémát látok, hogy egyes sportcsatornáknál (Sport 1, M4 Sport , stb.)
hülyeségeket is lehúz, olyan,mintha más csatornák adatait tenné oda.
Pl. <programme start="20190517224500 +0200" stop="20190517231500 +0200" channel="Sport1">
<title lang="hu">Építők</title>
<desc lang="hu">A Telekom Veszprém hivatalos klubtévéje</desc>
<category lang="hu">A DIGI Sport hírműsora</category>
</programme>

vagy:

<programme start="20190518200000 +0200" stop="20190518203000 +0200" channel="Sport1">
<title lang="hu">Építők</title>
<desc lang="hu">A Telekom Veszprém hivatalos klubtévéje</desc>
<category lang="hu">CYCLING</category>
</programme>

Szóval a Category-ba, alighanem akkor, ha nincs ott semmi, mást pakol...
Ez már az előző verzióban is így volt, de akkor nem törődtem vele, inkább az animare.hu-ról grabbeltem a hibás csatornákat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DVBViewer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.