Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DVBViewer

Hozzászólások

(#251) bumi


bumi
tag

Sziasztok!

Kérhetnék egy logó csomagot, a régiek már nem elérhetőek. :N
Köszi.

Üdv.

(#252) bzoley válasza bumi (#251) üzenetére


bzoley
veterán

Tessék, dolgozz meg érte:)

(#253) Pityu89


Pityu89
senior tag

Hali!

Diginél jelentek meg új csatornák. Hogy tudom ezeket gyorsan listába rakni?

(#254) unravel válasza bumi (#251) üzenetére


unravel
őstag

[link] 210 fájl :)

¯\_(ツ)_/¯

(#255) bumi válasza unravel (#254) üzenetére


bumi
tag

Köszi! :R

bzoley, egyszer már megdolgoztam érte. Leszedtem a Digi oldaláról, csak kicsik a logók fullhd-ban! :K

[ Szerkesztve ]

(#256) unravel


unravel
őstag

Nincs valakinek egy régi recording service telepítőfáljja?
a program files\dvbviewer\setup mappában?

¯\_(ツ)_/¯

(#257) PeterPH válasza unravel (#256) üzenetére


PeterPH
senior tag

1.30.1 és 1.32.0 amit találtam hirtelenjében.

(#258) Atter válasza Pityu89 (#253) üzenetére


Atter
csendes tag

Ha Transponder listára gondolsz, ami alapján scannelni tudsz, akkor használd ezt (Scan range):

[SATTYPE]
1=4000
2=DIGI_20170215_Budapest

[DVB]
0=21
1=114500,5,6000
2=121500,5,6000
3=128500,5,6000
4=135500,5,6000
5=354000,5,6900
6=362000,5,6900
7=370000,5,6900
8=378000,5,6900
9=386000,5,6900
10=394000,5,6900
11=402000,5,6900
12=410000,5,6900
13=722000,5,6900
14=730000,5,6900
15=738000,5,6900
16=746000,5,6900
17=754000,5,6900
18=762000,5,6900
19=770000,5,6900
20=778000,5,6900
21=786000,5,6900

[ Szerkesztve ]

(#259) Pityu89 válasza Atter (#258) üzenetére


Pityu89
senior tag

Köszönöm. Működik :-)

(#260) unravel


unravel
őstag

Jelenleg melyik siteot használjátok a webgrab+hoz?

¯\_(ツ)_/¯

(#261) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Igaz, hogy két hete, de van 6.0 (6.0.1.0)...

[ Szerkesztve ]

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#262) Gróf...


Gróf...
aktív tag

A DIGI-sek ne tegyék fel! Kivették azt az opciót, hogy fogadjon-e epg adatokat a szolgáltatótól. FOGAD, ha akarjuk, ha nem. Akinek van baja a digis epg-vel, az tudni fogja, hogy miről beszélek!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#263) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Nem szerkeszthető:

A DIGI-sek ne tegyék fel! Kivették azt az opciót, hogy fogadjon-e epg adatokat a szolgáltatótól. FOGAD, ha akarjuk, ha nem. Akinek van baja a digis epg-vel, az tudni fogja, hogy miről beszélek!

Áttették egy másik menüpontba: DVBViewer Media Server / Az EPG letöltése a szolgáltatótól.
De akkor is a frászt hozták rám!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#264) unravel


unravel
őstag

webgrabplus-osok!

javításra került a musor.tv ini fájl.

¯\_(ツ)_/¯

(#265) Gróf... válasza unravel (#264) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Köszönjük. Próbáltad is?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#266) unravel válasza Gróf... (#265) üzenetére


unravel
őstag

Két napja használom. Nem talalok benne hibat.
Nagy elonye hogy tizszer gyorsabb a porthunál.

¯\_(ツ)_/¯

(#267) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Némi oktatásra lenne szükségem, időzített felvétellel kapcsolatban.

Eddig, ha valamit fel akartam venni a jövőben, akkor kikerestem az epg-ben, zöld gomb, piros gomb. kész!
De most, azt a reakciót kapom, hogy.: "Gond van a felvételi szolgáltatás elérésével" Hogy ez a V6... hozadéka, vagy az alkotói frissítésé, (W10) azt nem tudom.
Műkedvelő vagyok. Lehet, hogy csak valami banális hiba...

Valaki homályosítson fel!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#268) unravel válasza Gróf... (#267) üzenetére


unravel
őstag

A DVBViewer eléri a Media Servert?

Options -> DVBViewer Media Server -> Test Connection

¯\_(ツ)_/¯

(#269) Gróf... válasza unravel (#268) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Eddig nekem ott nem volt választási lehetőségem az első rubrikában. Csak a másodikban egy ip cím.
De úgy néz ki közben megoldottam, azzal, hogy telepítettem a Recording Service 1.33.2.0 Bétát. Így most megjelent az elsőben a DVBViewer Media Server (Desktop... ) A tesztgombra kattintva meg kiírja a Rec. Serv.-t.
Természetesen a felvétellel sincs gond immár!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#270) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Megint nem megy a műsortv. "No robot data found"

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#271) unravel válasza Gróf... (#270) üzenetére


unravel
őstag

Böngészőben megy neked a musor.tv?

¯\_(ツ)_/¯

(#272) Gróf... válasza unravel (#271) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Jéééé! Ott sincs semmi (403 forbidden)

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#273) unravel válasza Gróf... (#272) üzenetére


unravel
őstag

Szerintem letilt az oldal a sok lekérés miatt. Bontsd az internetkapcsolatot hogy új IP címet kapj, utána jó lesz.
Egyelőre ez a megoldás.

¯\_(ツ)_/¯

(#274) Gróf... válasza unravel (#273) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Elindult. Bár nem értem, hogy ha hetente lekérdezem, a digi is kb hetente új ip-t oszt, akkor mi alapján tilt le, de mindegy. Ha csak ennyit kell tennem a boldogságért, akkor legyen.

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#275) Bozek válasza unravel (#266) üzenetére


Bozek
nagyúr

A musor.tv-s EPG-nél nálad nem jön elő az a hiba, hogy ha több napot lekérsz, akkor bizonyos csatornákon másnap már folyamatosan csak a reggeli (valahol 5 és 6 óra között) műsort mutatja? Ott van az EPG-ben az aktuális is, ha továbbmegyek, de ez így valahogy nem jó... Naponta nincs kedvem frissítgetni...

A port.hu-nál nem volt ilyen problémám, de az meg lassú. Esetleg valami beállítást nézhettem el?

(#276) unravel válasza Bozek (#275) üzenetére


unravel
őstag

Azóta már lett új ini fájl....amivel néhány csatorna (Duna, rtlklub, TV2, viasat3 stb) nem elérhető. Nem tudom van e rá megoldás, én meguntam a műsor.tv -t és a port.hu t használom.

A webgrabplus hivatalos fórumán tudtok segítséget kérni.

Igazából ez a téma itt teljesen OFF.

¯\_(ツ)_/¯

(#277) Bozek válasza unravel (#276) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Nem igaz, hogy nem elérhető pár csatorna, mivel csak annyit kell tenni, hogy át kell írni a megfelelő sort. Attól, mert a letölthető listában nincs benn valami, még elérhető. Tegnap például beállítottam az RTL Gold-ot is EPG letöltésre a musor.tv-ről.

Például itt van a megfelelő sor a TV2-höz, a VIASAT3-hoz és az RTL Gold-hoz:

<channel update="i" site="m.musor.tv" site_id="TV2" xmltv_id="TV2 (HD)">TV2 (HD)</channel>
<channel update="i" site="m.musor.tv" site_id="VIASAT3" xmltv_id="Viasat 3">Viasat 3</channel>
<channel update="i" site="m.musor.tv" site_id="RTL_GOLD" xmltv_id="RTL Gold">RTL Gold</channel>

Mondjuk a Duna TV linkje a következő: http://musor.tv/mai/tvmusor/DUNA. Ebből lesz a site_id a DUNA, az xmltv_id meg az, amit csak akarsz. Az már csupán a párosításnál szükséges.

2. Miért lenne teljesen OFF? Az Xepg teljes mértékben DVBViewer-hez lett kitalálva, az meg, hogy honnan szedi le az adatokat, szintén a programhoz tartozik. De ha tudsz jobb topikot neki, akkor hallgatlak...

[ Szerkesztve ]

(#278) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Abszolút ON!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#279) unravel válasza Bozek (#277) üzenetére


unravel
őstag

Tudom hogy mit kell írni az ini fájlba. A műsor.tv dobál le. Nem akartam szenvedni vele. Ezért váltottam a lassú port.hu ra.

Nincs ötletem. Talán külön topik hülyeség lenne.

¯\_(ツ)_/¯

(#280) Bozek válasza unravel (#279) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg megnézhetnéd a tv.animare.hu-t is, én most azt tesztelem. Az legalább nem változik olyan sűrűn, mint a Port.hu és van olyan gyors, mint a musor.tv.

Más: Amúgy most néztem a WebGrab leírásában, hogy lehet egy csatornához több helyről is letölteni adatokat. Legalább normálisan meg tudom csinálni az EPG-t a Minimax, C8 pároshoz is.

(#281) unravel válasza Bozek (#280) üzenetére


unravel
őstag

teszteld. ha valami gáz van, írj a webgrabplus fórumára. pillanatok alatt kijavítják.

¯\_(ツ)_/¯

(#282) Bozek válasza unravel (#281) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hát, az se tökéletes, visszatérek a port.hu-ra. Az m.musor.tv-nél a második nap nem jelenik meg több csatornánál rendesen, a tv.animare.hu-nál meg az éjfélkor kezdődő műsorok maradnak le a listából. Próbáltam javítani az INI fájlokat, de semmi haszna. Igaz, annyira nem is mélyedtem bele.

(#283) kungzi


kungzi
veterán

Hogy a rákban tudom frissíteni a progit? A hivatalos oldalon van valami letöltési lehetőség? A progin belül nincs frissítési lehetőség :(

(#284) Bozek válasza kungzi (#283) üzenetére


Bozek
nagyúr

Itt belépsz az e-mailben kapott adatokkal és letöltheted az újabb verziót.

(#285) kungzi


kungzi
veterán

Thx

(#286) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

A következő probléma kapcsán szeretnék segítséget kérni:

Akárhányszor úgy indítom el a DVBViewert, hogy a nasom merevlemezei éppen alszanak, a kedves program átírja az Időcsúsztatás / Felvételek mappája általam kézzel megadott (a nasra mutató) helyét.

Van arra valami mód, hogy ezt megakadályozzam?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#287) wassermann válasza jolti05 (#286) üzenetére


wassermann
addikt

Csak ötlet: muszáj annak a NAS-on lennie? Gondolom, a mérete minimális, így elférhet olyan helyen is, ami mindig rendelkezésre áll.

[ Szerkesztve ]

(#288) jolti05 válasza wassermann (#287) üzenetére


jolti05
őstag

A NAS-nak azon merevlemezén, amit megadok célnak (ugye újra és újra :) ), kvázi konstans 500GB szabad hely áll rendelkezésre. Bár lehet félreértem, mire írtad, hogy a mérete minimális.
Ami állandóan aktív, az 2db SSD, de nem szívesen használom őket ilyen célra.

Azt mindenképp köszönöm, hogy ezt megírtad.
Szerinted tegyek le arról, hogy HDD-re írom a gigákat bizonyos rendszerességgel, hadd irkálja az SSD-t?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#289) wassermann válasza jolti05 (#288) üzenetére


wassermann
addikt

Asszem félreértettem: azt hittem, ez csak egy konfig fálj, ami megmutatja a kérdéses mappa helyét, de nem maga a mappa... ha tényleg így van nincs túl sok választásod : - (

(#290) jolti05 válasza wassermann (#289) üzenetére


jolti05
őstag

Ez a beállítás "defaultosodik" :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#291) wassermann válasza jolti05 (#290) üzenetére


wassermann
addikt

Hát igen, ebben az esetben nincs túl sok választásod: tedd oda és megoldódik minden bajod... : - (

(#292) jolti05 válasza wassermann (#291) üzenetére


jolti05
őstag

:( Mindenesetre köszönöm!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#293) Maszi65 válasza Bal0924 (#162) üzenetére


Maszi65
csendes tag

TD310 DVBViewer
Nálam sem talált csatornákat. Végül kiderült, hogy nem a beállításokkal volt a problémám. Számítógép újraindítása után az illesztőprogramot újra telepítve jó lett. Amikor megint újra indítottam a gépet ismét nem jöttek be a csatornák. Illesztőprogram telepítés után működik, minden egyes restart vagy bekapcsolást követően. Még annyit hozzá tennék, egy A835-ös (AVerTV Volar Green HD) driver is fent van, de az eszköz nincs csatlakoztatva.
Eléggé bosszantó. Ha valaki tud erre megoldást annak nagyon örülnék.

Karoly

(#294) Bozek válasza Maszi65 (#293) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ebbe a problémába én is belefutottam. Távolítsd el az illesztőprogramot, amikor kikapcsolod a gépet, amikor újra elindul, akkor felrakja magától és nem kell azzal szórakozni.

Azóta én már váltottam egy Hauppauge WinTV-dualHD-ra, mert így egy kábellel tudok két MUX-ot nézni.

(#295) Maszi65 válasza Bozek (#294) üzenetére


Maszi65
csendes tag

Nem tűnik rossznak. Ráadásul a gyártó oldalán (a fenti linkeden) megrendelhető és ahogy néztem, még itt a legkedvezőbb az ára.

Karoly

(#296) Bozek válasza Maszi65 (#295) üzenetére


Bozek
nagyúr

Két-három nappal azelőtt raktak fel egy ilyent a Vaterára, hogy elkezdtem újra keresgetni egy ilyen megoldást. Gyorsan le is csaptam rá, azóta is tökéletesen teszi a dolgát. Még DVB-T-nél használtam dupla tunert, de ott akkor még csak 3 MUX volt. :)

(#297) Bal0924 válasza Bozek (#294) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Akkor ezek szerint neked működött a TD310-DVBViewer párosítás?
Gond nélkül ment azzal a módszerrel?

(#298) Bozek válasza Bal0924 (#297) üzenetére


Bozek
nagyúr

Gond nélkül működött, csak az 1 tuner kevés volt nekem. Én a TransEdit-tel (a DVBViewer telepítésekor ezt is fel lehet rakni) kerestetem meg a csatornákat, aztán utána abból mentek egy csatornalistát, amit beimportálok a DVBViewer-be. Azt még hozzá kell tennem, hogy a Tarr Kft.-nél vagyok, de ez ebből a szempontból lényegtelen, ott is QAM256 van és 6875-ös symbol rate.

[ Szerkesztve ]

(#299) Bozek


Bozek
nagyúr

A musor.tv megint változtatott, na nem a kinézeten, hanem a kódban, így megint rossz lett az INI fájl a WebGrabPlus-hoz. De kis idegeskedés után megcsináltam, hogy menjen rendesen. Mondjuk eltartott egy ideig, míg rájöttem, hogy azért nem talált egyik csatornán se műsorokat, mert benne maradt egy idézőjel a kódban...

Valaki használja amúgy a WebGrabPlus-ot a Musor.tv-vel rajtam kívül EPG-re?

[ Szerkesztve ]

(#300) Gróf... válasza Bozek (#299) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Én Port.hu-val használom. A óraállítás óta elég megbízhatatlan lett. A fele csatornánál pontos, a másikfelénél meg 1 órás csúszás van. Elég bosszantó. Te nem tapasztaltál ilyet?
És hol van az a javított ini? Hátha kipróbálnám!?!?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DVBViewer
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.