Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bandrew


bandrew
tag

Hi mindenki

Segítség kéne a következő problémában.

Van nékem egy kb 1-1,5 éves Asrock K7S8XE+ alaplapom benne 1 AMD XP1700+-szal. Nemrég kezdte, hogy csak abszolúte hideg resetre hajlandó csak elindulni a gép. Ez azt jelenti, hogy nem elég, ha kikapcsolom, áramtalanitani kell az alaplapot, (táp kapcsoló ki-be kapcs, vagy táp kábel kihúz). A jelenség az, hogyha nem igy csinálom, akkor jó esetben elindul a boot, de valahol megáll. Fedora bootolásánál, konzekvensen a hang résznél, (ha letiltom a hangvezérlőt, akkor is ott), az XP telepítője, meg elkezdi, a hardver érzékelést, és utánna se kép se hang. Semmi jelzé tőle, csak a vinyó lámpa ég folyamatosan, de a vinyót szvsz nem tekeri, legalábbis semmi hangot nm ad ami erre utalna. Cseréltem már tápot, videokártyát, memóriát. Biosban minden alapbeállításon.

Van valakinek vmi 5lete (azon kivül, hogy menjek vegyek másik lapot)?

Köszi
Bandrew

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2) Hmmz válasza bandrew (#1) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Aki tudja mi az a bios default, meg ki tud cserélni egy tápot, ramot, vga-t, mér vesz asrock lapot? :DD

hdd kábelcsere? vagy csak simán a lap kezd megdegleni? nagyon jó lenne tudni mit keresgél akkor a windows, mer akkor az a cucc a ludas.. driverek fennvannak gondolom...

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#3) mr_ricsi válasza bandrew (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Van valakinek vmi 5lete (azon kivül, hogy menjek vegyek másik lapot)?''

Előbb az alaplapi gombelemet cseréld ki. CR2032
(De ne kérdezd, hogy miért pont azt.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4) Chieftec válasza bandrew (#1) üzenetére


Chieftec
őstag

Milyen tápod van?

(#5) PNEUM válasza mr_ricsi (#3) üzenetére


PNEUM
aktív tag

??:F

"A gonosz győzni fog, ha a jó emberek nem tesznek semmit" Edmund Burke

(#6) zso73


zso73
veterán

IDE késleltetést állíts be neki a bioszban! A reset alat felpörög a winyó rendesen, és így tudja érzékelni a biosz! Egyébként az alap indításnál nincs ideje rá!
Arra a kérdésedre, hogy eddig, és most miért nem.......... Mert ha eddig be volt kapcsolva a boot sorrendnél a floppi,CD ;Rendszer keresése az A meghajtón....Elég volt időkésleltetésnek! Ha ezt kikapcsoltad a gyorsabb indulás miatt, akkor jön elő ez a dolog!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#7) bandrew


bandrew
tag

Nya, köszi a hozzászólásokat

1, azért vesz asrockot, mert olcsó.

Vmennyivel közelebb kerültem a megoldáshoz, frissitettem a 2.0- biosra. (eddig 1.44 performance moddolt bios volt rajta)
ettől stabilan indul a gép, linux gond nélkül bármilyen helyzetből bootol. stabilan megy a cucc 2400+ként (166*12) :)

Viszont a windows xp telepítő cd továbbra sem megyen.
bebootol a telepítő, közli, hogy akkor mostan ő vizsgálja a szgép hardware kiépítettségét. de innen annyi neki. azonkívül, hogy világít folyamatosan a hdd led nem történik semmi.
Annyi azét hozzátartozik, hogy az elsődleges vinyón csak linuxos particiók vannak. Kérdést megelőzendő, nem jut el odáig, hogy megkérdezze, hova akarom telepíteni

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#8) Hmmz válasza bandrew (#7) üzenetére


Hmmz
aktív tag

1, biztos hallottál valamit az olcsó húsról meg a levéről? :)

2, és ha megpróbálnád egy ''tiszta'' winyóra, addig a többit meg lekötnéd?

3, Nincs véletlen egedélyezve a virus védelem biosban? Mer ha igen kapcsold ki.

4, lehet hogy csinálná csak dög lassan és nem vártál eleget?

Sok sikert :)

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#9) bandrew válasza Hmmz (#8) üzenetére


bandrew
tag

1.: Ugyis vízhűtést tervezek :
2.: Az 5let jó, csak jelenleg nincs a környékemen vinyó, ilyen célra :(
3.: Nincs, hál istennek nincs benne ilyen feature
4.: Najó, egész éjszakára itt hagyom, hátha az nem teccik neki, hogy nem fat vagy ntfs a lemez, de akkor meg mi a halált nézeget eddig

Még megpróbálom, hogy kicserélem az elemet, mert néha hivatkozik hasonlóra, de monnyuk nem kimondottan olyanra, mintha elfelejtette volna a beállításokat

Azért köszi

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#10) Hmmz válasza bandrew (#9) üzenetére


Hmmz
aktív tag

Jó akkor visszatérek az eredeti hülyeségemhez:
csak Asrock-ot ne...
az asus biztos nem véletlen nem adja hozzá a nevét..
Én még eddig ahányat vettem csak szivtam vele..(persze lehet én vagyok béna)
Biztos van itt a forumon márkásabb lap is jó áron..(majd legközelebbre)

P.s.:Akkor kérdezz meg valaki okosabbat, mert kifogytam az ötletekből
:(

Mottó:Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna...

(#11) Printszkrín válasza bandrew (#7) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Amíg telepítessz ne legyen húzva a proci!!
Minden alapon legyen. Ha már felment az XP mehet a tuning.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#12) zso73 válasza bandrew (#7) üzenetére


zso73
veterán

Szerintem a CD-nek kellene íves javítás! / A bal vállad felett ívesen eldobni!/ Próbáld gy másik lemezzel!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#13) eziskamu válasza Hmmz (#10) üzenetére


eziskamu
addikt

Na azért láttam én már karón varjút, szar epoxot, finnyás abitot. (Még majdnem rímel is :D , ja és tudom abitot sokan szídják, de akkor is) Nekem is volt Asrockom, és ha megfelelő memó van mellette nem szokott gond lenni, de van egy olyan k7s8x-em ami, ha a szobában 10 foknál kisebb a hőmérséklet nem tud rendesen elindulni (tudom nem iglu-ba tervezték, és lehetne akár más is ami nem szereti, de egy másik k7s8x-el ment rendesen).
Szóval lehet hogy már elfáradt rajta pár cucc.

(#14) bandrew


bandrew
tag

Nos. 3 különböző XP telepítő cd kipróbálva, eredmény ugyan az.
Próbáltam mindenhogyan, downgrade-deltem a procit 100*12-n, de igysem települt.
Mondjuk aztt nemértem, hogy bármely linux distrib telepítője miért megy gond nélkül? (pls. no windows vs linux flame)
Ennek tényleg alaplap csere lesz a vége. (Nem tudja vki meddig köll az apehnak visszafizetnie az adóelölegemet?)
AMD64 rulez

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#15) robert_nr1 válasza bandrew (#7) üzenetére


robert_nr1
csendes tag

Helló!
Valaki tudna nekem egy kicsit segíteni? Kellene nekem egy tuningos asrock bios.
Esetleg honnan tudnám letölteni?
Asrock p4i45d típusú alaplapom van.

(#16) robert_nr1 válasza robert_nr1 (#15) üzenetére


robert_nr1
csendes tag

Császtok!
Köszönöm ezt a sok segítséget, amit kaptam......
Talán megpróbálok magam utánnajárni, lehet célravezetőbb lesz.

(#17) bci válasza bandrew (#14) üzenetére


bci
tag

Hi!

Lehet hogy már nem aktuális és nem is ez lesz a bibi, de én egy K6-os rendszerrel Asus lap Ali chipsettel szívtam annak idején fél évet míg tudtam rátenni a ''szuper'' vindózt.
A hiba ugyan ez volt, boot cd berak, kiírja h. vizsgálja a hardvert aztán onnét semmi.
win 98 ugyan feltelepült de a vga szoftverjét nem lehetett telepíteni folyton hibaüzenetek tehát használhatatlan volt.
Linux természetesen tökéletesen futott rajta. (slax)

A megoldás az volt, bár nemtom mért, de be kellett kapcsolnom a biosban az onboard floppy disc controllert, azt ugyanis még a telepítések megkezdése előtt kikapcsoltam mondván hogy floppymeghajtót nemraktam a gépbe, minek, ne foglalja az erőforrásokat!

Az opció bekapcsolása után a hibajelenség megszűnt, minden tökéletesen feltelepült, azóta is használja a jó kis passzív gépet fater netezésre!!!!!! :DD

Intel inside - The POWER is on AMD side

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.