Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46645) *Ropi* válasza Fejo (#46641) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem tudom, neked beválik-e, de én úgy kezelem a kártyáimat, hogy minden használat után, amikor már nem kellenek a rajta lévő képek, először PC-n formázom meg FAT32-re alapértelmezett clustermérettel (És nem gyorsformázással: menjen csak végig rajta rendesen, ha percekig tart is!), majd utánna még a vázon is megformázom. Eddig nem volt soha kártyahibám (Lekopogom! :D), pedig használok jópárat és nem mindegyik Sandisk: vannak közte "necces" Kingstonok is... :U

A Sandisknek van egyébként egy adatmentő programja, ami egész jól használható: a SanDisk RescuePRO Deluxe.

Én azt próbálnám ki a helyedben, hogy megformáznám a kártyát NTFS-re, majd rámásolnék valami nagy fájlt (mondjuk egy HD filmet, ami minnél jobban kitölti a kártya méretét - lehetőség szerint minnél jobban teleírnám a kártyát), amihez előzőleg md5 hash-t csináltál Total Commanderben. Utánna a gépet újraindítod (hogy a memória / cache törlődjön) és visszaolvastatod vele a kártya tartalmát egy másik könyvtárba és visszaellenőrzöd a hash-t. Ha beleakad a visszaolvasásba, vagy akár az ellenőrző összeg (hash) hibázik, akkor tutira hibás (kérdés, hogy mennyire jó a hibajavító algoritmusa, mennyi tűrést bír ki amíg hibát dob).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.