Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47701) gab.m válasza total90 (#47700) üzenetére


gab.m
senior tag

Igen, írtam is, hogy az offos gondolat volt/lett.. :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47702) #31757056 válasza Karima (#47694) üzenetére


#31757056
törölt tag

Eszembejutott kozben hogy mi nem nyul meg a minoseghez. Panoramio.com (alairasomban van a sajatom) azon vannak a google earth kepek. Akarmit feltehetsz nem csak tajkepet,semmit nem torolnek,es a view original image alatt a butitatlan eredeti file van mindig. Van valami meretkorlat amitol nagyobb kep nem mehet fel,de nem emlekszem mennyi asszem 5 mega...

(#47703) Karima válasza #31757056 (#47702) üzenetére


Karima
őstag

Köszi, akkor szerintem az 500px-et választom, ott regisztrálva is vagyok, meg 1-2 képem fent is van.

Előző kérdésedre válaszolva: Én a facebookra nem a like-ok miatt töltögetek képeket, hanem azért, mert szerintem még mindig ez a legjobb módszer honlap híján, hogy folyamatosan szem előtt légy, illetve legyenek a képeid nagy nyilvánosság előtt. Ha hetente felrakok egy képet, akkor folyamatosan fel-fel bukkanok az ismerősöknél, illetve ha like-olnak/megosztanak, akkor az ő ismerőseiknél is megjelenik a fotó. Szóval mégiscsak jó a like, de nem azért, hogy elmondhassam, hogy x db-ot gyűjtöttem, hanem ahányan like-olják, annyi ismerettségi körbe jutnak el a fotóim. Nekem pl ez a - szerinted értelmetlen :) - facebookra töltögetés konkrétan 6-8 fizetős fotózást hozott már, ami igaz, hogy nem egetverően sok, de az az 1-2 százezer Ft, ami bejött ezekből, nem jött rosszul:)
Szóval szerintem a facebook marha jó tud lenni reklám céljából, csak tudni kell használni, ezalatt értem azt, hogy nyilván a 300dpi-s, nyomdának szánt cuccokat nem ide töltöm fel, hogy innen szedjék le nyomtatásra, de bemutatni a "munkásságomat", és az, hogy a like-ok által olyan emberekhez is eljutnak "önmaguktól" a képeim, akiket nem is ismerek, ez szerintem nagyszerű lehetőség. (De ha csak számszakilag is nézzük: Egy embernek van átlag min 300 ismerőse, felrakok egy képet, mondjuk az ismerőseim 10%-a lájkolja/kommenteli, az azt jelenti, hogy az a képem elvileg 30x300 emberhez eljut aznap, ami azért nem rossz eredmény:))
Persze emellett a facebooknak van árnyoldala is, én most nem a fb-t akartam reklámozni, csak kifejteni, hogy én miért használom:)

[ Szerkesztve ]

(#47704) Chapel válasza Karima (#47703) üzenetére


Chapel
addikt

Ez egyértelmű, nem is kérdés. Kérdezzük csak meg Coxer vagy Ropi kollégát, fb igencsak sokat tud nyomni a latba (hozni a konyhára effektíve ).

Én nem sokára megszüntetem flickr oldalamat (már régóta hanyagolom igazából), készül a saját oldal, amit pedig fb-on terjesztek majd; az ilyen lehetőségeket ki kell használni :K

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#47705) #40935168 válasza Chapel (#47704) üzenetére


#40935168
törölt tag

A legjobb módszer szerintem a saját honlap + direkt link az albumra vagy képekre facebook-on.

Egyrészt Facebook kicsiben úgyis megjeleníti a képet, illetve a Facebook közösségi erejével jobban szem előtt van, jobban "terjed" :) másrészt ha a júzer lekattintja, bejön a saját szerverről a saját kép, nincs szétmocskolva, széttömörítve, szétmódosítva, se semmi ilyen.

Kommentelni pedig ha megfelelő motort használsz alá, lehet az oldalon is, ha nem, akkor a Facebook-on is, de van olyan is, ami mindkettőt engedi, ergo Facebook-ba bejelentkezett ember tudja kommentelni az oldaladon a képet és az ott jelenik meg.

Én erre raktam össze egy kis Debian Linux-os saját gépet, BIX-ben zümmög már egy éve lassan, de a honlapba bele kéne húznom. Csak valahogy egyetlen motor sem adja azt, amire nekem szükségem lenne. Most a Coppermine fotó galéria jön..

(#47706) Karima válasza #40935168 (#47705) üzenetére


Karima
őstag

Na igen, de ha pl ha a képedet egy fb galériában kommentelik, akkor ahánszor kommentelik, annyiszor jelenik meg a kép az adott kommentelő ismerőseinél, míg ha saját honlapon kommentelik, azt nem igazán látja senki, kizárólag az, aki direkt a honlapodat, illetve az adott fotót nézi.
De egyébként a Te megoldásod is jó, csak nem mindenki - pl én sem - rendelkezik olyan tudással, hogy egy esztétikus honlapot összerakjon. Tudom, lehet már venni is template-eket, nem is drágán, de most itt a facebook ingyenesen igénybe vehető, és ahhoz képest igen nagy lehetőségeket hordozó felületéről beszélünk:)

(#47707) #31757056 válasza Karima (#47703) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem fogalmaztam egyertelmuen,nekem nem a fb oldalakkal van bajom,hanem a silany minosegu kepek ideposztolasaval. Az fb kepek jok az ismiknek,nem vitatom a hasznat. De ezen a helyen mas a helyzet... :)

(#47708) m3ss válasza neevous (#47698) üzenetére


m3ss
veterán

jo kep ez, de egyetertek a tobbiekkel a vagasban, meg egy okolnyi hely bal oldalra jo lenne. meg en a homlokra logo hajszalat kiretusaltam volna.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#47709) Karima válasza #31757056 (#47707) üzenetére


Karima
őstag

Ja, hát így jogos a 2 pont:)

(#47710) nesa


nesa
veterán

Urak az hogy a turoba van latok nem egy koleganal flickren hogy 2048 as meretbe is felnyomja a kepet Pro account nelkul, nekem meg 1024 meretezi :F

(#47711) nincsisbéla válasza m3ss (#47708) üzenetére


nincsisbéla
aktív tag

Szerintem meg pont így életszerű/jó! :)

Mentalita'

(#47712) zool1 válasza nesa (#47710) üzenetére


zool1
őstag

Pld nekem..? Ismeretség... ;] :DDD

(#47713) energy4ever


energy4ever
addikt

Nem lett valami jó, első próbálkozások egyike...

Chapel :
Nem láttam hogy van kezdő topik is, elnézést kérek!

[ Szerkesztve ]

(#47714) Chapel válasza energy4ever (#47713) üzenetére


Chapel
addikt

...na jöjjön valaki és írja le. Én már megtettem párszor, másoknál.

"első próbálkozások egyike..." a fórum címe feltűnt? :U

Ropi: ez most mire utal? :D

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#47715) *Ropi* válasza Chapel (#47714) üzenetére


*Ropi*
félisten

:N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47716) Balinov válasza Chapel (#47714) üzenetére


Balinov
félisten

azert egy úttoro belinkelte volna amaz topikot is :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#47717) Chapel válasza Balinov (#47716) üzenetére


Chapel
addikt

Már meg is találta, nincs abban hiba.

energy4ever: ez nem arcoskodás, vagy rossz indulat volt, csak hát nem ide való és erősen erre céloz a fórum címe. ;)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#47718) zool1 válasza nesa (#47710) üzenetére


zool1
őstag

Komolyra fordítva a szót, az is lehet, hogy account függő.
Ugye 3 féleképpen tudsz belépni: yahoo, google, facebook accounttal. Én a google- :F t használom, lehet hogy ezért... nem tudom.

(#47719) energy4ever válasza Chapel (#47717) üzenetére


energy4ever
addikt

Igen, igen, persze, nem is úgy gondoltam hogy "ez belém kötött". :) Csak egyszerűen nem tudtam hogy van egy kezdő fotósok digitális képei topik is. Idáig telefonos topikokat nézegettem, ott meg nincsen olyan hogy pl: Kezdő Galaxy S topik, meg ilyenek, és gondoltam jó helyen járok. Máskor figyelmesebb leszek! :)

(#47720) total90 válasza energy4ever (#47719) üzenetére


total90
veterán

... viszont ha ide teszed, ha a kezdő topikba, akkor sem tegyél olyat, amiről tudod/érzed, hogy nem jó. Törekedj a jóra és ha úgy érzed nem okés, akkor dolgozz a témán :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#47721) gab.m


gab.m
senior tag

Off! :)
(nem saját..)

[ Szerkesztve ]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#47722) cOxeR


cOxeR
Ármester

Tolok képet, mert panggááás van. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#47723) TayRol válasza cOxeR (#47722) üzenetére


TayRol
veterán

látom ezzel a párral sok jó képet készítettél.:)

(#47724) cOxeR válasza TayRol (#47723) üzenetére


cOxeR
Ármester

Van pár, habár utólag okosabbak vagyunk és van sok olyan, amit másként csinálnánk... :) Lesz mit átadni, attól mondjuk nem félek! :))
Hozzá kell tenni, ez Párom képe, én egy létra tetejéről fotóztam a kép jobb feléről. :)

[ Szerkesztve ]

(#47725) m3ss válasza cOxeR (#47724) üzenetére


m3ss
veterán

klasszak. de az eskuvo fekete-feheren montazs az nagyon begyere.
hany kepet adtok at amugy egy atlag eskuvoi csomagban? mind ilyen fotos szempontbol is "ertekelheto" kep ? :DDD ertsd q*vajo. vagy vannak ilyen elkapottabb lakodalmas, templomos mittudomenmilyen kepek? :U amugy durva, hogy mennyi helyszinen fotoztok, es valahogy mindig sikerul jo kompot talalni. ez elegge riszpekt :) ti talaljatok a helyszineket, vagy a par? gondolom videken elotte nem nagyon van ido elmenni a helyszinre szetnezni, vagy igen?

amugy ez az utoljara linkelt kep fura minosegu/felbontasu, nalam szetesnek az arcok kicsit.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#47726) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Bazingaaaaa! :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47727) Chapel válasza *Ropi* (#47726) üzenetére


Chapel
addikt

Közelebbről, "nagylátós" verzió nem született?:)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#47728) *Ropi* válasza Chapel (#47727) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem. :N Nem szerettem volna, ha rám ugrik. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47729) #31757056 válasza *Ropi* (#47726) üzenetére


#31757056
törölt tag

Hat ez nagyon nagy lett! :D Es gratulalok az ifju parnak! :R

(#47730) Real_Necro válasza #31757056 (#47729) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönjük! :R :B (Hát még ha az egész sorozat meglesz, szerintem ütősre sikeredett) :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47731) nesa válasza Real_Necro (#47730) üzenetére


nesa
veterán

Grat!

(#47732) zool1 válasza Real_Necro (#47730) üzenetére


zool1
őstag

Még egyszer gratulálok az ifjú párnak!!!! :C
"Hát még ha az egész sorozat meglesz, szerintem ütősre sikeredett" ezek szerint nem csak gitár volt a kellék a képek készítésekor, hanem dobszerkó is...?! ;] :DDD Ha ezt tudom kölcsön adom a trombitámat is... Na jóóó ennyi. Még egyszer sok boldogságot nektek, és kitartást!!!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#47733) Chapel válasza Real_Necro (#47730) üzenetére


Chapel
addikt

Gratula! :K

Sok boldogságot Nektek, Ropinak pedig jó utómunkázást ;] :D

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#47734) TayRol válasza *Ropi* (#47726) üzenetére


TayRol
veterán

Drakula! :D

(#47735) t_a_m_a_s válasza *Ropi* (#47726) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

:C :C

És gratula Necrónak és Necróné Tündinek!!! Sok boldogságot!

Holnap majd jól beletépünk...

(#47736) werttzui válasza *Ropi* (#47726) üzenetére


werttzui
őstag

Hú de ismerős arcok :D Részvétem!
A kép az nyerő lett! :C

PENTAX

(#47737) Fejo válasza Real_Necro (#47730) üzenetére


Fejo
őstag

Gratulálok! ;)

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#47738) cOxeR válasza m3ss (#47725) üzenetére


cOxeR
Ármester

Elnézést kicsit elaludtam... a hsz-edre való reagálással. :D
Vannak fent csomagok, és alapból óraszámhoz tartozó képmennyiséggel kalkulálunk... jegyes fotó 40-60 között, esküvőn meg 120-400
Természetesen ha időbe belefér, és van tartalmilag is más kép, akkor többet... most pl két 50 képes sorozatot adtam át a héten, egyikből 75 a másikból 85 kép lett végül... de ez extra példa, mert túl sok időt vesz igénybe, a precíz elkészítés.
Szerintem meglehetősen nagy %-ban adunk erős képet... például nem adok ki olyan képet a kezemből, ami nincs retusálva, de sokan vannak akik átadnak korrigált képet, és ők jóval magasabb képszámot is tudnak így generálni és adnak 600-1000.
Ez mindig ügyfél döntése mi számít neki... én jobban örültem volna, ha kevesebb esküvői képet kapunk, de azok erőteljesebbek jobban kidolgozottak...
Helyszínkeresésben vagyunk állandóan, többnyire azért mi találunk, de mindig próbálunk közösen kitalálni megfelelő helyeket. Sok macera van azért ezekkel... utazás, egyeztetés... fizetni is kell elég sokért. Szóval időigényes, és pénz kérdése... hogy hajlandó-e a pár kifizetni a plusz költségeket...
Van ahova elmegyünk... de pl. 300km-es távolságokra nem, mert nem kivitelezhető sem időben, sem anyagi oldalról.
FB ilyen... mostanában nincs energiám flick-ere is töltögetni, hidd el, nálam eredeti minőségben nem esik szét. :P

(#47739) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Nesa, Zool1, Chapel, TayRol, T_a_m_a_s, Werttzui, Fejo

Köszönjük szépen! :B :R Sanyival egyeztetve kerülnek majd még fel képek. ;)

(U.I.: TayRol: összpontosíts az IGEN-re. :)) )

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47740) L4mie válasza Real_Necro (#47739) üzenetére


L4mie
veterán

Grat :) :DD

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#47741) j.bravo válasza *Ropi* (#47726) üzenetére


j.bravo
addikt

Zsírkirály! Gratulálok az ifjú párnak én is!
(ez nem készült el mamuszban is? Nagy királyság lenne vőlegényöltönyben, mamuszban bemutatni ezt az ugrást! :DDD )

Whatever.

(#47742) kiskornel válasza Real_Necro (#47739) üzenetére


kiskornel
addikt

Hehe. Úgy kell neked :)) Neked se legyen jobb, mint másnak. :DDD

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#47743) Real_Necro válasza j.bravo (#47741) üzenetére


Real_Necro
veterán

Furkoo, J.bravo

Nektek is köszönjük! :R Mamusz most valahogy kimaradt, pedig velünk volt a kocsiban. A szivárványos ernyőt használtuk, aztán majd eldől, mennyire vált be.

Szerk.:

Köszi Kiskornel :D

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47744) *Ropi* válasza j.bravo (#47741) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem akartam minden képen elsütni a mamuszt, annak más helye volt. :)

De már készülünk a TTD-re: az zúzósabb lesz. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47745) j.bravo válasza *Ropi* (#47744) üzenetére


j.bravo
addikt

Bezúzzátok a ruhát, autótemetőben? :)) Vagy fűrésztelepen feldaraboljátok? :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#47746) eastsider válasza Real_Necro (#47739) üzenetére


eastsider
nagyúr

énis gratulálok nektek :R sok boldogságot, meg szép fényeket :))

(#47747) Real_Necro válasza eastsider (#47746) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönjük szépen! :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#47748) kiskornel válasza *Ropi* (#47726) üzenetére


kiskornel
addikt

(#47726) *Ropi*: azért téged se kell ám félteni a feliratok miatt. :)) Mondjuk te pro állomány vagy, és az más, de azért lehetne egy fokkal szebb. Lehet, hogy megkérnék valakit a PS topicban, hogy javasoljon már valami normibb fontot. Ott úgyis csak dizájnerek vannak. :) Az ég még kicsit túl van sötétítve. Minap jegyeztem meg Karimának, hogy milyen dolog sötétebbnek ábrázolni az eget, mint a Földet.
De nagyon jó pillanat, faxán összerakva.
egyébként mi az a "Bazingaaaa?" :U

(#47722) cOxeR: eleinte kicsit furcsa volt a kép, talán szintelen, de aztán megszoktam, és most már nem emléxem mi is volt az első benyomásom... Most már hozzászokott a szemem, és persze tetszik a kép. Szokatlan, de ha nézem egy darabig, minden a helyére kerül. Szép.

(#47698) neevous: én nézegettem ezt a képet, és nemcsak a vágás nem stimmel. Valahogy az arc is elvesztette minden jelentését. Olyan "vizihullás ". A másik ami zavar, hogy mintha nem lennének rendbe a fények. Olyan árnyékok vannak, amiknek nem kellene ott lenniük. Pl. az orr középső része. Aztán a szem alatti táskák is nagyok. Szerintem élőben szebb ez a lány, mint amilyennek ábrázoltad.

Pár erdei kép:



[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#47749) *Ropi* válasza kiskornel (#47748) üzenetére


*Ropi*
félisten

The Big Bang Theory (Agymenők) c. sorozatot ismered? Sheldonnak a klasszikussá vált beszólása. :)

A felirat meg már marad: ez van hímezve a pólóimra és ingeimre is. ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#47750) TayRol válasza *Ropi* (#47749) üzenetére


TayRol
veterán

olyan mint a "Gotcha!" :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.