Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39201) Chapel válasza Fejo (#39197) üzenetére


Chapel
addikt

Az új az ok, de az ff a tuti :C :K

Azok a verdák...fantasztikusak!

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#39202) Sucuka válasza Fejo (#39197) üzenetére


Sucuka
senior tag

A színtelenített elég érdekes érzetet kelt, olyan mintha egy régi filmet néznék a jövőről. Nagyon ütős! Grat!

(#39203) cOxeR válasza Fejo (#39197) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én meg megyek szembe a tömeggel, az újabb verzió egyértelműen jobb, viszont nekem az FF nem annyira jön be, ha valaki nem tudja mit kell nézni akkor pikk-pakk átmegy rajta, és néz másik képet. ;)

(#39204) cOxeR válasza kiskornel (#39195) üzenetére


cOxeR
Ármester

Soksok mihez képest.;)
Azért, mert a fókuszpontokat a pöcökre kell konfigurálni, és úgy pillanatok alatt átnavigálsz.
Nálam picit alábbhagyott a madárfotó mánia, habár két madaras képet is lőttem, az elmúlt pár napban. :))

(#39205) BV92NTZ válasza cOxeR (#39191) üzenetére


BV92NTZ
csendes tag

Koszonom szepen, hogy vetted a faradsagot es mindezeket leirtad, szamba fogok venni mindent. Es igen....mar a tavaly ota a gep kapott egy jokora porfurdot az egyik rallyn es azota mind keszulok elvinni de valahgy azota nem volt meg idom de ezen a heten elviszem. Amugy a piszokot a szenzorrol minden forumon megemlitettek :)) Na megegyszer koszonom a figyelmet :)

www.ntzphotography.com

(#39206) Fejo


Fejo
őstag

Köszi mindenkinek! :R

A szintellenítéses képet csak érdekesség gyanánt linkletem.
Mostanában mindegyik ilyen jellegű képemmel megcsinálom, mielőtt véglegesen elmentem, mert ha így "élethűnek" néznek ki, akkor jó munkát végeztem az összeillesztéskor, illetve a kontraszt beállításakor. Szóval ez csak amolyan teszt kép. ;)

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#39207) kiskornel válasza cOxeR (#39204) üzenetére


kiskornel
addikt

Arra állítottam. Nálad tök jó volt, egy gombnyomás, és kint volt a szélén. Itt 3 kell hozzá, mire kiér a szélére. Ez sokk idő. Nem profi. De van megoldás. Lehet memorizálni a fókuszpontot. :) [link]

Eső, eső, eső. Már majdnem belehülyülök. Egész héten szabin vagyok, erre eső, eső, eső... Marad a gyakorlatozás:

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#39208) cOxeR válasza kiskornel (#39207) üzenetére


cOxeR
Ármester

Be kell gyakorolni, sok AF esetén. :)

(#39209) aldebaran válasza Fejo (#39197) üzenetére


aldebaran
őstag

Nekem nagyon tetszik az új verzió, de a telefonfülkén nem jön át, hogy a fele régi. Először a képet néztem meg és utána olvastam, hogy a fülke fele régi, fele új. Azt hittem, a festése ilyen. Persze az ötlet tökéletes és én nem tudnám megcsinálni... :R

Csak egy észrevétel, nem több...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#39210) Fejo válasza aldebaran (#39209) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi! :)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#39211) ΞΔGLΞ válasza kiskornel (#39184) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

nagyon szep. :R

(#39212) cOxeR


cOxeR
Ármester

Régen szöszöltem makróval, de mivel a kertünkben még cselőpók is van, itt volt az ideje picit rávetni magam:

[link]

Jöhetnek a vélemények. ;)

(#39213) fi:zi'k válasza cOxeR (#39212) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Baromi félelmetes. :D
Honnan tudtad a pontos faji meghatározást?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#39214) cOxeR válasza fi:zi'k (#39213) üzenetére


cOxeR
Ármester

:) Google az én határozóm, sok-sok képet nézegetek, és vannak dolgok amik megmaradnak, ilyen nevek is pl. hogy cselőpók, hazánk egyik legnagyobb pókja, hazai "madárpók". Ettől függetlenül jó lenne beszerezni különféle állathatározókat, de sajnos nagyon drágák, a neten meg képekből kitalálni, mivel szaladtál össze, nem egyszerű.
Azért az is lehet, hogy ez inkább egy pokoli cselőpók, no erre lenne jó a határozó.
Sőt, inkább az

[ Szerkesztve ]

(#39215) Sucuka válasza cOxeR (#39214) üzenetére


Sucuka
senior tag

Nagyon baró kép lett, imádom a pókokat! Nekem is van két madárpókom, hamarosan eladásra kerülnek, de előtte lövök róluk párat.
Mivel világítottad meg? Különben a Szongáriai cselőpók a hazai legnagyobb, ez csak "kicsivel" marad el mögötte :)

(#39216) cOxeR válasza Sucuka (#39215) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi, egy mezei 600 forintos ledes fejlámpával + természetes fény.

[ Szerkesztve ]

(#39217) Steve-0


Steve-0
őstag

Mostanában régen jelentkeztem :)

Beválogatták ezt a képemet a BIGpix – COOLpix II.-be.

További képeim:


[Link]

Üdv. :R

[ Szerkesztve ]

(#39218) Peethy válasza kiskornel (#39207) üzenetére


Peethy
őstag

A harmadik nagyon tetszik! Reméljük, hogy a hétvégén jobb idő lesz... tegnap bemondták a Neo FM-en, hogy "szerencsére ma napsütésre ébredtünk". Én jót röhögtem rajta, szemerkélő esőben, kinn a barackosban :U

cOxeR: az élesség nagyon rendben van, meg a kép is tetszik, de miért ekkora vignettálás? Olyan érzésem van, mintha egy csövön keresztül nézném.

OFF
Ha lenne valakinek 70-200 (Sigma, Tamron, akár Nikon), vagy 70-300, amit egy jelképes összegért a mai délután kölcsönadna nekem 1 órára (Városligetben lesz egy koncert, azt kellene fotóznom), azért nagyon hálás lennék. Ha lenne ilyen, akkor az írjon rám egy pü-t.
/OFF

(#39219) ballington válasza Steve-0 (#39217) üzenetére


ballington
addikt

Hello,

az első jól is néz ki, szépek a felhők és az ég is ff-ben, jót tesz neki a nádtetős árnyékoló is.
A többi kép kicsit elüt ettől, valami hiányzik belőlük. Ami még tetszik, az az üldögélő kisfiú a parton. Első ránézésre kicsit fura, hogy a srác előtt nincs tér, de mivel hátulról van fotózva, nekem így hangsúlyosabbnak tűnik a kompozíció.
A báros poharas pedig lehet jobb lenne álló képpel szűkebben, kár, hogy a lábából kicsit lemaradt egy rész.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#39220) ballington válasza kiskornel (#39207) üzenetére


ballington
addikt

Szia, szépek lettek, főleg a 2. és 3., ha dönteni kellene, akkor ....mégse tudok :D

cOxeR: nagyon jó lett a pókos képed,. grat hozzá. 5letes a megvilágítás is.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#39221) Sucuka válasza Steve-0 (#39217) üzenetére


Sucuka
senior tag

Nagyon jók lettek, de ahogy látom, még 1-2 ismerős név van ezen az oldalon a többi kép alatt: pl. gzola :) egyik képe is.
Különben ha nem túl bagatell kérdés, világosítsatok fel legyetek edvesek, hogy milyen oldal ez a spottr.hu?
Köszi!

(#39222) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#39218) Peethy
Azért akkora, hogy terelje a szemedet a feje felé, ami a képnek a lényege, nekem túlságosan "semilyen" hatást ad anélkül.
(#39220) ballington
Köszi!

(#39223) kiskornel


kiskornel
addikt

Köszönöm mindenkinek a kommenteket!

(#39212) cOxeR: végül is rendben van. Ha próbálkozol még, akkor a háttéron dolgozzál. A többi végül is jó. A vignettálás meg felszerelés kérdése.

(#39217) Steve-0: a beválogatott képed jó. A véleményem mostanra sem változott meg :)
A panorámád szép, kicsit nagyobba rakd fel, hogy több részlet látszódjon. Eredetilet az a panoráma célja. És ahogy előttem is mondták, az ülő kisgyerekes még ami érdekes. Abban van fantázia. A többi élményfotó. A fagyis nyalós képen az FF effektel nagyon kiemelted a csaj szeplőit.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#39224) #31757056


#31757056
törölt tag

Ez a helyszin a Liverpool One bevasarlokozpont, kulonleges stilusu, az utcakkal egybeepitett es csak reszlegesen fedett 3 emeletes plaza jellegu hely Liverpool sziveben.

[link]

Nehany tanacsot elfogadnek, hogy ti mit valtoztatnatok rajta?

(#39225) Steve-0 válasza kiskornel (#39223) üzenetére


Steve-0
őstag

Panoráma képem 22 Mb, ti hova szoktatok felrakni ekkora fájlokat? :)

Csaj arcát kicsit puhítsam? :)

Köszi mindenkinek a véleményét :R

[ Szerkesztve ]

(#39226) andorra válasza #31757056 (#39224) üzenetére


andorra
őstag

Kitűnő! Milyen objektívvel készült és hogy dolgoztad ki ilyen nagyszerűen?

(#39227) #31757056 válasza andorra (#39226) üzenetére


#31757056
törölt tag

Koszonom. Sima 18-105 + Hoya CPL es mivel eredetileg ki volt egve a teteje, igy szoftveres hdr-el 1 kepbol. A masodik kep az eredeti 1 FE-el lesotetitett valtozata, igy hoztam vissza az eget.

(#39228) total90 válasza Steve-0 (#39225) üzenetére


total90
veterán

Imageshack pl.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39229) Bulitt válasza #31757056 (#39224) üzenetére


Bulitt
őstag

Szép.

Kíváncsi leszek, nálunk lesznek e ehhez hasonló építmények :))

(#39230) #31757056 válasza Bulitt (#39229) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ilyen gazdasagi korulmenyek kozott eleg keves az esely ra, kvazi nulla :N

Meg egy utolsot ezt egy masik allasrol lottem hosszu zaridovel (kezbol), majd hosszas pepecs utan (visszahozni a kiegett reszeket) keszult ez a vegeredmeny.
[link]

(#39231) Bulitt válasza #31757056 (#39230) üzenetére


Bulitt
őstag

Valószínűnek tartom én is, hogy egyhamar nem készül ilyen létesítmény. Az előző képedhez visszatérve, ha a háttér részt, megszerkesztjük egy kicsit, és ilyen futurisztikus magas épületeket raknánk oda, tiszta király filmjelenet is lehetne :DDD

(#39232) cOxeR válasza kiskornel (#39223) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem akartam elmozgatni, és sokat zavarni.... a vinnyetta az meg direkt van, egy-az egyben, nem felszerelés következménye.

(#39233) Sucuka


Sucuka
senior tag

Sziasztok!

Jönnék itt 3 képpel, jelenleg minimális korrekció van rajtuk, a többi retus még hátravan. Azt szeretném elsősorban megtudni, hogy melyik az "előnyös" póz stb. Mi jó a képen, mi rossz stb. Ha az egész úgy sz@ar ahogy van, akkor azt is mondjátok meg :D ne kíméljetek.
Tehát:

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#39234) #31757056 válasza Sucuka (#39233) üzenetére


#31757056
törölt tag

Hogyan sikerult pont ezt a 3-mat kivalasztanod a sorozatbol? Az en oszinte velemenyem az, hogy mindegyiket ki kellene torolni, az utolso ketton abszolut elonytelen a poz, furan kitekert, az elson pedig egy ijedt modellt latunk. Se nem szepek ezek a fotok, se nem erdekesek.

(#39235) Sucuka válasza #31757056 (#39234) üzenetére


Sucuka
senior tag

Úgy, hogy pont ez a 3 készült. Igazából nem voltam rá teljesen felkészülve, belezuhantam az egészbe: jött egy csapatnyi "Cosplay-fan", gondoltam jó téma lesz, de ezek szerint alapból rosszul álltam neki. Nem baj, talán majd segít valaki nekem is, hogyan kell ezt csinálni... egyedül nekem nemigazán jön össze. Hiába, sokat kell még tanulnom...
Ki ugyan nem törlöm őket, megmaradnak elrettentő emléknek... Remélem öröm lesz majd az ezután következőkkel összehasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#39236) Karima


Karima
őstag

Sziasztok

Egy balatoni képpel jönnék. Vélemények?:)

[ Szerkesztve ]

(#39237) #31757056 válasza Karima (#39236) üzenetére


#31757056
törölt tag

Szia. Bizti igy akartad? A belepo fenynel van valami fura foltosodas, mintha egy csuszkat kicsit elhuztal volna, illetve ugy nez ki mint a jpeg tomoritesi artifact jelenseg.

(#39238) total90 válasza Karima (#39236) üzenetére


total90
veterán

Talán ez az egyetlen képed eddig, ami nem tetszik. Maga a téma tetszik, de valahogy a színek elrontják a képet... :U

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#39239) andorra válasza Sucuka (#39233) üzenetére


andorra
őstag

Én megmondom neked, mi a probléma. :-)
Rendkívül nehéz olyan képeket készíteni, amelyek arra érdemesek, hogy "kiállíthatóak" legyenek és elismerést váltsanak ki, úgymond szakmai körökben. (Tudom, hogy nem is ezért tetted fel őket.)
Ugyanakkor hétköznapi felhasználásra teljesen megfelelőek ezek, pl.: az illető hölgynek, vagy rokonainak. Ők azt látják, hogy kitűnő minőségű éles képek.

(#39240) Karima válasza #31757056 (#39237) üzenetére


Karima
őstag

Hát azt a kis foltot leszámítva nagyjából így akartam a képet. Az igazság az, hogy az a folt annyira fel sem tűnt nekem, amíg nem írtad. De így jobban megnézve tényleg gáz:)

(#39241) Karima válasza total90 (#39238) üzenetére


Karima
őstag

Köszi. Nálam sincs benne a top3-ban, de valahogy nekem mégis tetszett. Lehet, hogy ehhez az is kell, hogy ekkora "Balatonbuzi" vagyok:)

(#39242) Sucuka válasza andorra (#39239) üzenetére


Sucuka
senior tag

Köszi! Igen, igazából azért is készültek, de lényegében tisztában is vagyok vele nagyjából, hogy mi nem stimmel rajtuk. Nem instruáltam a modellt, hisz mint mondottam: nem voltam rá felkészülve. Viszont ha valamit technikai dologban is tudsz hozzászólni azt megköszönném (fények, árnyékok stb) elvégre abból tanul az ember, ha kérdez, meg próbálkozik, igaz? :)

(#39243) Fejo válasza Sucuka (#39242) üzenetére


Fejo
őstag

Én nagyon nem vagyok szakértő a dologban, de a háttér az szörnyű! Olyan ugorjunk ki a ház elé és lőjjünk pár képet feelingje van...

Azt gondolom, hogy ez független attól, hogy fotóztál-e már portrét (embert) vagy sem, illetve felkészülten ér-e a dolog vagy sem. ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#39244) skiny83


skiny83
aktív tag

Sziasztok! Érdekelne a véleményetek pár képről, tisztában vagyok vele, hogy nem a legjobbak de remélem elfér ebben a topikban is. Természetesen szívesen veszem a negatív kritikát is. Előre is köszi!

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#39245) #31757056 válasza Sucuka (#39242) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ha embereket fenykepezel sokfele tenyezo szamit. Inkabb eloszor azt konnyebb leirni, hogy mit ne sinalj. Pl ebbol a perspektivabol ezzel a gyutavval, ilyen hatterrel azert nem jo, mert a hatter igy csak zavaro kepi elem, nem szerves resze a kepnek.
Fenyeket sokfelekeppen felhasznalhatod, de ha termeszetesre torekedsz, akkor a delutani napfeny a baratod.
Ilyen ruhaban senkit nem fotozunk :)
Tul szukre vagtad a kepeket, es nem figyeltel a kompozicios szabalyokra, melyeket csak indokolt esetben rugunk fel, illetve ha annyira kezdok vagyunk, hogy nem is ismerjuk oket :)

(#39246) andorra válasza skiny83 (#39244) üzenetére


andorra
őstag

A lépcsőházi képeknél a direkt vakuzás egyértelműen és feltűnően rossz fényt vet a képeidre.

A második montázs majdnem rendben lenne, de a bal oldalon a modell "kinéz a képből" pozicionáld a kép bal szélére.

(#39247) gzola válasza skiny83 (#39244) üzenetére


gzola
tag

annyi hozzáfűznivaló lenne a képekhez, hogy kurvajóóó :D

(#39248) kiskornel válasza skiny83 (#39244) üzenetére


kiskornel
addikt

Nem szakértőként: szépek a képek. Hogy még szebbek legyenek pár jótanács:
Az elsőn a láb túl sötét, már-már horrorisztikus feelinget ad az egész képnek. A többi része tök jó. Ott még kellett volna egy kis extra fény.
A második nagyon jó. Szexi. Divatlapos feeling átjön. A jobb oldalinál kicsit tovább engedhetted volna az alját (ezt úgy fogalmazzák meg, hogy izületekénél nem vágjuk a képet), és egy ici-picit letólhattad volna a modellt jobbra. Nem kell sok kell és perfect. A tükrös rendben van, és szépek a lányok.
A harmadik az én ízlésem szerint egy kicsit alexpós. Sötét háttér, sötét top egy kicsti elrejt. (Ez az első képen is így van). Összességében szép, de még jöbban ki kellene emelni a kontúrokat.
Az utolsó úgy ahogy van jó.
Szerintem neked ilyen helyzetekben egy kis extra fény hiányzik, távszabályzással, stb...
A koncepciók, a pózok, a ruhák, a modellek az tökéletes! :R

(#39233) Sucuka: ahogy írták a háttér. És a szemüveg. A kezek állását tekintve, szerintem skiny83 képein rendben vannak. Valami olyasmit kellett volna, szemüveg nélkül...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#39249) cOxeR válasza skiny83 (#39244) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem az első képen a lábtartása nem túl előnyös a húgodnak, de minden egyéb szempontból jól sikerült képek.

(#39250) Sucuka válasza #31757056 (#39245) üzenetére


Sucuka
senior tag

Nos az, hogy "felrúgtam" a számomra még nem teljesen érthető szabályokat, az valószínűleg azért van, mert nem ismerem eléggé őket. Hálás lennék, ha kifejtenéd bővebben, mire gondolsz (pl. ruha stb.) , jöhet privátban is, hogy ne terheljük a topikot.

(#39243) Fejo: Valójában nem a ház előtt készültek, hanem a Zamárdi kőhegi kilátónál. Nálunk a ház előtt ettől még rosszabbak készültek volna.)
Egyébként délután készült, sőt már inkább kora este, olyan 6 körül.

(#39244) skiny83: Jobbak mint az enyémek, Sőt! (Amennyire én tudom, a hölgy a saját ruha és táska "alkotását" viseli ;) )

Köszi mindenkinek, remélem tanulok belőlük...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.