Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30401) 04ahgy válasza t_a_m_a_s (#30397) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Arra gondoltam, hogy függőleges értelemben is középre komponáltam volna...

Ha kétértelmű (vagy értelmezhető teljesen jogosan máshogy is), amit írsz, akkor ne csodálkozz, ha nem úgy értik az olvasók, ahogy te szeretnéd.

Én értelmezésemben a függőleges értelemben középre komponálás: a függőleges tükörtengelyre vonatkozóan középre, tehát tükörszimmetrikusra. Te beszéltél folyamatosan szimmetriáról, és a horizontra pedig nem szimmetrikus a téma (a part, víz, egyebek ugyebár nem tükröződnek a Parlamenten...). Tehát a korábbi hozzászólásaid is az ellenkező értelmezést sugallták. És nem csak én, hanem a többiek is így értelmezték...

Tehát az oktatás kikérése előtt fussuk át a korábbiakat, és a javaslatoddal összhangban próbáld értelmezni a saját mondandódat.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30402) 04ahgy válasza *Ropi* (#30399) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem ugyan nem EIZO-m van, de a TN paneles Samsungomon a kalibrálás megtörtént. És még így is túl szaturált a kép. De felfogható kifejezőeszköznek is a szaturációnövelés...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30403) t_a_m_a_s válasza 04ahgy (#30401) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Akkor nem értelmezzük egyformán, hogy mit jelent a függőleges értelemben, meg a vízszintes értelemben...
De mindegy, attól még a fórumtársunk képe tök jó, én meg megnézném egy középen futó horizonttal is, ennyi

písz

Holnap majd jól beletépünk...

(#30404) eastsider


eastsider
nagyúr

kikérném a véleményeteket ezekkel a képekkel kapcsolatban (egyet linkelek be, nem akarom teleszemetelni a topikot a képeimmel.

hozzátartozik, hogy első sorból fotóztam a szokásos 35mm-es objektívvel.
mi a véleményetek azon kívül, hogy vegyek egy hosszabb obit? :)

a miniatűrökön belül van több kép is belinkelve egyes képekhez
néhánynál kicsit elment a fókusz, mert eléggé meg votlak őrülve a tinilányok (azóta is fáj mindenem, de nem érdekel...)

[ Szerkesztve ]

(#30405) dabgergo válasza *Ropi* (#30399) üzenetére


dabgergo
őstag

Én sima nem kalibrált laptopon nézem, lehet h ez is az oka sajnos.

(#30406) Brumi


Brumi
senior tag

Gondoltam ismét megosztok egy pár képet veletek:

Ennél teszteltem, hogy milyen beállításokkal lehet szép naplementét fotózni úgy, hogy a a kép nagy része ne legyen totál sötét. Csak egy minimális világosítás volt a sötétebb részeken, amúgy minden az eredeti.

Ezt meg csak úgy, mert ritkán látok baglyot :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#30407) skiny83


skiny83
aktív tag

Sziasztok! Egész rég figyelem a topikot 99%ban read only üzemmódban, sokat tanultam már tőletek! Előre jelezném, hogy kezdő vagyok mégis linkelgetnék néha pár képet, hogy véleményetekből/tanácsotokból okulva fejlődhessek valamicskét. Elsőnek itt egy kis poénos. Üdv mindenkinek!

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#30408) kiskornel válasza Stitch (#30391) üzenetére


kiskornel
addikt

(#30391) Stitch: köszönöm a kommentet.

(#30407) skiny83: egész 5letes self. :)

(#30404) eastsider: egész jók. Én azért az 50mm környékét próbáltam volna. A kitobi 55mm-re pont jó lett volna.

(#30389) D4rkm4n: az elképzelés jó. Én egy kicsit nagyobb mélységélességgel próbálkoztam volna. Persze ízlések és pofonok. :)

(#30381) 04ahgy: gondolom szándékosan ilyen homályos az egész...

(#30379) dabgergo: nekem is tetszik a pillanat. A háttér is nagyon jó. Külön kiemelném, hogy a világos háttér találkozik a baba árnyékos arcával, és a sötét háttér a megvilágított kupájával. Olvastam mások hsz-ét, és tényleg, kicsit nagyon erős a sárga-barna hatás a bőrön. :K

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#30409) eastsider válasza kiskornel (#30408) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi:) szerintem egy 85-90-es obi teljesen jó lenne...
inkább a jobb minőséget, és a fényerőt választottam :B azért a kitobi problémásabb, lassabb, gyengébb minőségű.

(#30410) j.bravo válasza *Ropi* (#30399) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha nálam a tiéddel megegyező monitoron nekem is inkább eleve túlszaturáltnak (és cseppet túlmelegítettnek) tűnik, az azt jelenti, hogy az ízlésemmel van baj, vagy hogy újra kéne kalibrálni a monyót? :D
Mármint, úgy értem, simán el tudnám hinni hogy a kissé sárgás bőrszín a túlszaturáltságtól van, a sárgák túltengése inkább a háttér zöldjeinek sárgászöldbe hajlása miatt szúr szemet (nekem).

Whatever.

(#30411) forceberg


forceberg
veterán

Ehh ,ilyen legyet még nem is láttam!


[link - Döglégy]

Vélemények?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#30412) total90 válasza forceberg (#30411) üzenetére


total90
veterán

Tetszik a kép, jól áll neki a döntés és technikailag is okés szerintem :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#30413) Karima


Karima
őstag

Egy kis bw:)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30414) priusz válasza Karima (#30413) üzenetére


priusz
aktív tag

Hangulatos lett! Jól bánsz a fénnyel, ezt a tárgyfotóidon is látni.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#30415) forceberg válasza total90 (#30412) üzenetére


forceberg
veterán

Köszi. Méretes egy példány volt :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#30416) bosston


bosston
tag

Üdv!
Múlt héten sikerült szereznem pár napra egy öregecske Canon 350D-t, aminek összevissza mászkál a fókusza, és különben is már csak a szentlélek tartja össze, de ez volt az első alkalom, hogy huzamosabb ideig DSLR volt a kezemben, és szó mi szó megtetszett a dolog. Emellett természetesen kíváncsi vagyok, milyen minőségű képeket készítettem, szívesen fogadok mindenféle kritikát, legyen az pozitív vagy negatív, hátha tanulok belőlük és nem követem el legközelebb ugyanazt a hibát.

Tehát a flickr oldal: http://www.flickr.com/photos/bosstonersphotos/

Minden jót és hogy is mondják? Szép fényeket! ;)

(#30417) Sada88 válasza forceberg (#30411) üzenetére


Sada88
aktív tag

Wow :)

www.Sadaweb.hu www.flickr.com/photos/sada1988/

(#30418) máyköl válasza bosston (#30416) üzenetére


máyköl
veterán

Vannak jók közte, a paneles pl. tetszik, meg a virágos sem rossz, arra figyelj, hogy ne vágjad le egy virágnak sem a tetejét, hanem mindegyiknek benne legyen a teteje is, sőt, még eget is hagyj a képben... :K

(#30419) 04ahgy válasza kiskornel (#30408) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szándékosan ilyen homályos, de még az óra készítőjének szándéka szerint. A tejüveg (?) (műanyag?) belső felületére van a szám festve, figyelembe véve az időtállóságot. Ezért a mosódás, ekkora a diffúzió a burkolat vastagsága miatt..

Másrészt 500mm fókusz, legkisebb rekesz, párás éjjeli idő, valamint ez csak egy nagyobb kép kivágása.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30420) a000


a000
őstag

No, mi ez a pangás? Senki nem tol fel képet? :)

(#30421) Slowman válasza a000 (#30420) üzenetére


Slowman
aktív tag

Érettségi meg vizsgaidőszak van :DDD . Nekem meg jövőhéten államvizsga és valószínű a többi végzősnek is hasonló időben van ha nem jövőhéten akkor azután vagy akármi.

(#30422) eastsider válasza Slowman (#30421) üzenetére


eastsider
nagyúr

:K

:(
:D

(#30423) t_a_m_a_s válasza Slowman (#30421) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Akkor emlékezzünk meg röviden azokról is, akik nem vizsgáznak, viszont dolgoznak... :DD :DDD

Holnap majd jól beletépünk...

(#30424) eastsider válasza t_a_m_a_s (#30423) üzenetére


eastsider
nagyúr

:O
:D

jövő hét végén fotóstali? :)

(#30425) Slowman válasza t_a_m_a_s (#30423) üzenetére


Slowman
aktív tag

Pardon :B Őket sem felejtettem el :N De ha valaki melózik az általában egész éves és majdnem egész napos tevékenység tehát mondhatni, hogy soha nem érnek rá, csak hétvégén :) , viszont a tanulók vizsgaidőszakot, érettségit leszámítva jobbára ráérnek fotózni. (Gimi alatt azért napi szinten nem kell annyit tanulni, hogy ne érjen rá valaki főiskolán/egyetemen a szorgalmi időszak szintén lazább szokott lenni.) Én legalábbis ennek tudom, be ezt az észrevehető visszaesést :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#30426) tzimash


tzimash
őstag

Hi! mivel én bár dolgozó ember vagyok, de ma szabadnapos voltam... :)
ez itt a kép:

[link]

Amúgy tudja valaki a növény nevét?

[ Szerkesztve ]

(#30427) t_a_m_a_s válasza eastsider (#30424) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#30428) a000 válasza tzimash (#30426) üzenetére


a000
őstag

gaz? :DDD

(#30429) forceberg


forceberg
veterán

3 napi vacsorám. Jobbról balra: a mai, a holnapi és a holnaputáni. :D

[link - nagyban]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#30430) Slowman válasza forceberg (#30429) üzenetére


Slowman
aktív tag

Ezt azért nem mondanám bőségesnek, sőt... :DDD . Amúgy jó csak kicsit szűk, elsőre nem látszik, hogy 3 van én hirtelen csak kettőnek láttam mert a hátsó 2 összefolyik.

[ Szerkesztve ]

(#30431) forceberg válasza Slowman (#30430) üzenetére


forceberg
veterán

Hát, szerintem látszik, hogy 3 van, mégpedig az élesség csökkenésével. Ahogy az elfogyasztás ideje távolodik, úgy életlenednek.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#30432) t_a_m_a_s válasza forceberg (#30429) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ez jó.

Epekedve várom, hogy mit alkotsz, ha kolbász lesz vacsira :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#30433) forceberg válasza t_a_m_a_s (#30432) üzenetére


forceberg
veterán

Az sajnos nem lehet már... Oka van annak, hogy ezt eszek este... :DDD

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#30434) tzimash válasza forceberg (#30433) üzenetére


tzimash
őstag

Harc a kilókkal? ;]
Vagy valami más? Hallottam még ezt-azt az ananásszal kapcsolatban... :DDD

(#30435) kiskornel válasza forceberg (#30431) üzenetére


kiskornel
addikt

Állítólag több energia kell a megemésztéséhez, mint amennyit tartalmaz.

Egy 5let: Talán egy ellenfényes helyzet még jobban elkülönítette volna a kontúrokat. Valahol 45° bal oldalt tettem volna egy vaku-t. akkor minden ananász külső fele világos lett volna, ahol meg most azt mondják egybefolyik, sötét-világos rész találkozott volna.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#30436) #31757056


#31757056
törölt tag

Érdekelne egy nem elfogult ember véleménye ezzel a képpel kapcsolatban:
[link]

(#30437) t_a_m_a_s válasza #31757056 (#30436) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ki ez a jóképű??? :DD :DDD

Nekem ez most kicsit egyhangúnak, kontraszttalannak tűnik, EZEN és EZEN például sokkal jobban eltaláltad a fényeket.

off: priviket nézted?

Holnap majd jól beletépünk...

(#30438) #31757056 válasza t_a_m_a_s (#30437) üzenetére


#31757056
törölt tag

Kicsit fel kellett húznom, mert túl sötét volt, illetve szemfényt kellett csinálni, a pupilla körül. :) Igen néztem, csak annyi volt a dolgom, hogy elfelejtettem válaszolni...

(#30439) skiny83 válasza forceberg (#30433) üzenetére


skiny83
aktív tag

Hu nekem is ezt kéne csinálnom, megszabadulhatnék a súlyfeleslegtől. Sajna gyenge vagyok hozzá...
A kép amúgy nagyon izléses! Mit használsz háttérnek? Azzal folyton bajban vagyok.

Linkelnék én is egy kis halszemest.

[ Szerkesztve ]

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#30440) Karima


Karima
őstag

Ma reggel:

(#30441) Tubi2


Tubi2
senior tag

kép

Olympus C760

Építő jellegű kritikákat várok. :)

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#30442) a000 válasza skiny83 (#30439) üzenetére


a000
őstag

Szeretem a halszem optikákat, nekem tetszik ahogy eltorzítja a képet. Milyennel lőtted?
Ja megvan adatlapodon: Peleng 8mm/F3,5 halszem

[ Szerkesztve ]

(#30443) kricsi81 válasza Karima (#30440) üzenetére


kricsi81
senior tag

Nice.

kovacsrichard.hu

(#30444) raczger


raczger
őstag

Na az első hdr próbám :)

(A másodiknál sajnos a villanyvezetéket nem tudtam kiszedni.)

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#30445) Jinxx


Jinxx
senior tag

Ezer éve nem írtam ide, csak nézegettem a képeiteket, de immáron újra van fotóscuccom és újra elkezdek ide is feltöltögetni a jobban sikerült képekből. Fogyasszátok egészséggel.:)

Még csak ismerkedtem a vázzal, ez sikerült a legjobban. Esztergomi bazilika előtt készült.

(#30446) a000 válasza raczger (#30444) üzenetére


a000
őstag

Photoshop-ban elég egyszerűen kiszedhetted volna.

(#30447) raczger válasza a000 (#30446) üzenetére


raczger
őstag

Kiszedtem, de azért nem akartam mert nem lehet olyan szépen hogy ne lehessen észrevenni (legalábbis engem idegesít hogy még mindig látom pontosan hol ment a vezeték)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#30448) Slowman válasza raczger (#30447) üzenetére


Slowman
aktív tag

Ha egy kicsit alaposabban dolgozol azért szebben kiszedhető. Ez elég elnagyolt munka.
2 percembe telt és ezen már kevésbé észrevehető, nem mondom, hogy tökéletes, de ezen már nem olyan szembetűnő. Amúgy még egy kicsit csiszolni kéne ezen az egészen, nem csak a retusáláson, hanem a HDR témán is nekem egy kicsit "erősre" sikerült. Utólagos engedelmeddel, remélem nem gond :B .

[ Szerkesztve ]

(#30449) priusz válasza raczger (#30447) üzenetére


priusz
aktív tag

Nekem sajna nem jön be ez a kép, túl mosott, festményszerű. Ez csak az én véleményem lehet sokaknak tetszik.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#30450) skiny83


skiny83
aktív tag

raczger: Milyen hdr progit használsz? Photomatix? Na csak azért kérdezem mert azt vettem észre, hogy ha fúj a szél akkor elmosodottak lesznek a levelek és ez a progi nem sok mindent tud kezdeni vele. Vagy lehet csak a PRO? Viszont easy hdr-ben sokat lehet rajta javítani! Nekem amúgy nagyon bejön, jól eltaláltad a szineket!

Jinxx: nálad meg pont az ff-üt mert nem látszódik az a sok csúnya folt. Szép részletgazdag kép. Látom hogy 30D de milyen obi?

[ Szerkesztve ]

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.