Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29151) sztyui2 válasza johnjohn (#29127) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszi-köszi! :)
Itt van egy-egy kép az UFO-ról :D ;)

[ Szerkesztve ]

(#29152) kricsi81


kricsi81
senior tag

?

kovacsrichard.hu

(#29153) makraipeter1


makraipeter1
tag


Ezt olyan 1,5 órája csináltam!
Milyen lett? :)

(#29154) ballington válasza *Ropi* (#29093) üzenetére


ballington
addikt

sütött, de az volt a baj, hogy ilyen szűrten, tehát félig felhős volt. Vékony felhő, amin átjött a fény.
Raw-ban fotóztam, de hiába állítok utólag az expo-n, nem tudok vele mit kezdeni, lehet kicsit béna vagyok még hozzá.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#29155) nesa válasza makraipeter1 (#29153) üzenetére


nesa
veterán

Koszos a szenzorod.

Lehetne kicsit tobb kontraszt .

(#29156) ballington válasza makraipeter1 (#29153) üzenetére


ballington
addikt

Személy szerint kicsit vágtam volna a képből, hogy ne legyen olyan kicsi a napkorong a képhez viszonyítva, ha már az a téma. De majd a profibbak megmondják, ez az Én véleményem.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#29157) makraipeter1 válasza nesa (#29155) üzenetére


makraipeter1
tag

Mivel tudnám megtakarítani normálisan?
A bolt x ezer forintos megoldás NEM érdekel! :(((

(#29158) nesa válasza makraipeter1 (#29157) üzenetére


nesa
veterán

Nemtudom milyen geped van, esetleg hatha van rajta valami automata tisztitas azt a zavaro porszemet hatha leszedi.

De lehet meg nagyobb port kavarni kulonbozo befujo eszkozokkel, ill van meg kulonbozo csoda tisztito... en nemhasznalok semmit eddig nemvolt gondom.

[ Szerkesztve ]

(#29159) makraipeter1 válasza nesa (#29158) üzenetére


makraipeter1
tag

Hát esetleg fürdőszobában, meleg víz, hogy jó párás legyen a levegő, és akkor obit le, tükörfelcsapás, és kifujkálni, vagy valami szemüvegtisztító kendővel megtörölni?

(#29160) #20844032 válasza sztyui2 (#29125) üzenetére


#20844032
törölt tag

ezdejóez! :)
megnéztem vón' kék zselével a 430-on, de lehet, hogy az "ufó"hoz már nem tett volna semmitse :)

(#29161) sztyui2 válasza #20844032 (#29160) üzenetére


sztyui2
őstag

Színszűrők vásárlása(vagyis készítése, azaz fóliára lézernyomtatóval direkt erre a célra létrehozott és letöltött PDF kinyomtatása) ezen a héten esedékes :) Aztán majd variálok azokkal is:D
Jut eszembe ilyen kis tépőzárat nem tudjátok milyen boltban lehet kapni, amit a vakura rá tudnék tenni? És hozzá mondjuk ilyen kis pöttyöket csinálnék a színszűrőkre és úgy tenném rá.

(#29162) Frigetrus válasza makraipeter1 (#29159) üzenetére


Frigetrus
senior tag

A szenzort szemüvegtisztító kendővel? Nehogy nekiállj! Többet ártasz vele. Karcolhatja, akármennyire is finom a kendő, meg szösz is rákerülhet. Szóval ne :Y
Inkább maradj a fújkálásnál. De szigorúan körtepumpával, és ne szájjal, mert párát fújhatsz rá illetve rá is köphetsz véletlenül. Tehát használj körtepumpát. Ha az után is marad némi kosz rajta, akkor vagy veszel szenzortisztító szettet, ami szintén nem olcsó egyszerre, vagy marad a szervizes megoldás. De inkább a szerviz nyúljon hozzá.
Mondjuk miután kifújkáltad, ellenőrizheted, hogy ami rajta maradt mennyire zavaró, és így tudsz mérlegelni, hogy megéri-e költeni a tisztításra.
Meg a párás levegő nem hiszem, hogy jó ötlet, hiszen lehet lecsapódik a pára a gépre is, illetve a szenzorra, és akkor még jobban ráragad a kosz és nem fogod tudni lefújni.

(#29163) hzoltan válasza Chapel (#29123) üzenetére


hzoltan
tag

(#29123) Chapel: Nem gond :D Érdekes így is... A vágást és keretezést még tanulnom kell.

(#29028) kiskornel: köszönöm az értékelést. A fűszál igazából fel sem tűnt elsőre, de szerintem most már így marad :)

Töltöttem fel egy másik képet, kicsit más szögből, vágással:

Sajnos a hátából egy rész lemaradt :( Figyelnem kell erre is.

(#29164) *Ropi* válasza ballington (#29154) üzenetére


*Ropi*
félisten

Töltsd fel valahova a rawot, aztán küldd el mailben a linkjét!

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29165) *Ropi* válasza makraipeter1 (#29143) üzenetére


*Ropi*
félisten

A "this photo is currently unavailable felirat". ;] ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29166) *Ropi* válasza makraipeter1 (#29159) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez a legnagyobb bolondság, amit elkövethetsz a géped ellen! Inkább bízd szakemberre, akkor csak 2-3 ezresedbe kerül, mintha utána szenzort is kell cseréltetned a húsz-harmincszorosáért. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29167) priusz


priusz
aktív tag

Egy portré próbálkozás:
[link]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#29168) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Kacsácska
Mókuska:)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#29169) D4rkm4n válasza SpongyaBob (#29168) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A kacsát és a mókust is szűkebbre vágtam volna és lehet, hogy egy kis plusz kontrasztot is elbírnának.

A mókus aranyos. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#29170) SpongyaBob válasza D4rkm4n (#29169) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi, ezekhez még nem nyúltam csak leméreteztem. A mókus valóban aranyos.:)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#29171) makraipeter1 válasza *Ropi* (#29166) üzenetére


makraipeter1
tag

Ok!
Akkor szerviz :(((

(#29172) priusz válasza makraipeter1 (#29171) üzenetére


priusz
aktív tag

Szerintem olcsóbb és jobb megoldás ha veszel egy körtepumpát és lefújod a port a szenzorrol. Nem nehéz dolog: [link]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#29173) máyköl


máyköl
veterán

Véleményeket várnék erre a képre:

[link]

(#29174) johnjohn válasza máyköl (#29173) üzenetére


johnjohn
addikt

Hmm... Inkább ne várj. A téma jó lenne, de életlen. Szerintem akkor tegyél fel képet, ha technikailag hibátlan és a témával kapcsolatban vársz értékelést.

(#29175) eastsider válasza johnjohn (#29174) üzenetére


eastsider
nagyúr

bizony. a technikát meg lehet tanulni, a kompozíciót nehezebb...
a szöcske az egyedüli éles pont, de az meg annyira apró, hogy keresni kell, mit kell nézni.. plusz nyugodtan közelebb mehettél volna. 30cm alatt van a közelpontja a kitobidnak....
amit nemértek. mi a fenének ISO 400 1/1250-es záridő és 5.6-os rekesz mellett? :Y
még ha szöcskétsvenkelnél, az sem indokolná, hogy ilyen rövid záridőre legyen szükséged....
ez szvsz így nem sok :F

pedig rohadt jó képeket lehet készíteni a kitobival,....

ez SZVSZ ugyan az virág.. de tök máshogy meg lehet fogni

nem mndom, hogy tökéletes a kép.. látom a hibáit, de azért szvsz jó ránézni (sőt ez fix35-el készült!!!)

[ Szerkesztve ]

(#29176) makraipeter1


makraipeter1
tag




Igazából most csak a Photoshoppot próbálgattam a képeken!
De milyenek lettek?

(#29177) máyköl válasza eastsider (#29175) üzenetére


máyköl
veterán

"plusz nyugodtan közelebb mehettél volna". Nem, nem mehettem volna közelebb, ez volt a max., tovább már sehol nem talált volna éles pontot. Mentem volna én, mert tudom, hogy úgy a jobb, de tényleg nem tudtam menni, pont eszembe is jutott közben, hogy most milyen jól jönne a Raynox! :K

Az ISO 400 -as, 1/1250 -es dolog, az úgy volt, hogy előtte volt valami más, amit muszáj voltam 400-as ISO-n fotózni, és abba a hibába estem bele, hogy úgy maradt az ISO érték, én meg annyiba belelendültem ebbe a virágba, hogy nem esett le a dolog, túl világos volt, eyből emeltem 1/1000 +-ra, hirtelenjében nem esett le a dolog. :(

"a szöcske az egyedüli éles pont, de az meg annyira apró, hogy keresni kell, mit kell nézni.."

Alapból az volt a cél, hogy nagy részbe csak a szöcske legyen éles, de az nem, hogy keresni kelljen, de nem tudtam közelebb menni a témához. :N

johnjohn: "A téma jó lenne, de életlen." Az én szemem szerint a rovar éles, és nagyjából ez volt a célom. Vagy te mit ajánlasz ilyenkor? A hátteren kívül, minek kell még ilyen esetben élesnek lennie? Szvsz csak a rovarnak, meg a virágnak, amin van. Ez 75%-ban sikerült, de a virág eleje sajnos nem éles, amit bánok én is. :(( Ott valami elcsúszhatott...
"Szerintem akkor tegyél fel képet, ha technikailag hibátlan és a témával kapcsolatban vársz értékelést." Ezzel nem teljesen értek egyet, szerintem fontos, hogy a képkészítő, a fotós, hogy alkotja meg a képet. Milyen kompozícióval, ISO értékkel, záridővel, rekesszel, stb.-vel dolgozott, szerintem nem csak a témának kell kikérni a véleményt, hanem a kép technikájának is! :K

:)

(#29178) eastsider válasza máyköl (#29177) üzenetére


eastsider
nagyúr

azt ajánljuk, hogy menj közelebb! nem véletlenül írtam a közelpontot...
töltse ki a téma jobban a teret, ha már nem full homogén a háttér.. de akkor is.. ne vesszen el a képen a téma...

az isora meg figyelj.. régebben én is beleestem a hibába, de észrevettem pár fura záridő után.

úgy értette johnhohn, hogy mikor már nem tudod mi a baj a képeddel, de tudod, hogy valami nem OK, csak nem jössz rá... mit nem csináltál jól stb... nem látod a saját hibádat...

[ Szerkesztve ]

(#29179) Kazimír válasza máyköl (#29177) üzenetére


Kazimír
őstag

"Ez 75%-ban sikerült.."

Ha az autó 4 kerekéből 3 megvan, akkor útra készen vagyunk-e? ;)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#29180) johnjohn válasza máyköl (#29177) üzenetére


johnjohn
addikt

Eastsider mindent leírt, amit válaszolhattam volna. Ebben a méretben kétségtelen, hogy a szöcske élesnek tűnik főleg a virágokhoz képest, de lehetne élesebb is, hogy azonnal vonzza a szemet.

(#29181) máyköl válasza Kazimír (#29179) üzenetére


máyköl
veterán

Nem. ;)
Erre a hibámra rájöttem én is, azért írtam, de azért raktam fel a képet, hogy valami mást is mondjatok, amit én esetleg nem látok. :K

johnjohn: Értelek. :K

[ Szerkesztve ]

(#29182) eastsider válasza Kazimír (#29179) üzenetére


eastsider
nagyúr

én tudom, hogy megy ez.. mikor kezdtem fotózni (nemsokára 1 éve), még az 50% is jó volt, aztán 70%, 80% 90.. aztán így tovább..
legalábbis én magamhoz mértem a teljesítményem.. aztán mikor felmentem flikkerre megnézni az ügyesebb contactjaim fotóit.. hát.. majdnem letöröltem mindent :))
de hát sokat kell fotózni.. ez van...

máyköl: de azért ez egy alapvető hiba, melynek következtében az egész kép del....

M: Erre a hibámra rájöttem én is, azért írtam, de azért raktam fel a képet, hogy valami mást is mondjatok, amit én esetleg nem látok.
ez kicsit furcsa nem?
"látom, hogy full életlen a képem, de nem tudjátok esetleg megmondani, hogy mi még vele a baj?"

[ Szerkesztve ]

(#29183) máyköl válasza eastsider (#29182) üzenetére


máyköl
veterán

Nem.
Én azt írtam, hogy szerintem ilyen kép esetében az a helyes, mikor csak a rovar, meg a virág az éles, a többi nem túl lényeges szempont, ők legyenek élesek. És ez nagy részben (75%-ban) sikerült. Erre írtam, hogy látom ezt a hibát, már nem is nagyon lehet utólag korrigálni, igazából ezen a hibán kívül vagyok kíváncsi a véleményetekre. Szvsz ide nem csak azokat a képeket kell feltölteni, amik hibátlanok, hanem amikből mindent kihoztál, dolgoztál vele. Nem akarok nevet mondani, van két-három olyan fórumtárs is, aki felrakja a képét ide, amik igen, tudom, hogy elég jók, de csak ilyen véleményeket kapnak: "Hű, ez gyönyörű, Gratulálok", ezt kb. 4-szer vagy többször elolvassa, de hasznos kritikát nem kap közöttük, hogy tényleg jó, de szerintem ezt meg ezt legközelebb másképp csináld, és szerintem van közöttük olyan is, aki tudja, hogy nem fog rá normális véleményt kapni, de kérdezem én: Akkor minek rakja ide fel azt a képet? Tényleg várja azt az 1 véleményt, ami hasznos neki, vagy csak vagányságból?
Tehát a lényeg: Én láttam ezt a hibát a képemen, de felraktam, mert érdekel a véleményetek ezen a bizonyos hibán kívül.
Ezért nem értem a te reakciódat, hogy minek rakok fel egy full életlen képet ide? Azért, mert én nem látom életlennek. A szöcskét szerettem volna elsősorban élessé tenni, és az én megítélésem szerint, az éles is lett. :K

(#29184) Kazimír válasza eastsider (#29182) üzenetére


Kazimír
őstag

Valahogy így vagyok én is. Amikor a fordulóra keresek a régebbi képek közül, néha felháborodok saját munkámon. Majd egy sóhajtás, kezdhetem előröl a kidolgozást :)
Milyen hasznos dolog a RAW! :K /aztán van, amikor csak rontok rajta :D /

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#29185) Fejo


Fejo
őstag

Néhány kép a hétvégi madridi kiruccanásról: :D

Előre szólok nem profi sportfotók. ;)

Bernabéu Stadion

Magány

"Bicycle"

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#29186) kiskornel válasza máyköl (#29173) üzenetére


kiskornel
addikt

Akkor íme egy új szemszög. Te a szöcskét tartod a témának. De az egy virágon van. A virág meg nem jó helyen van a képen... A virág mögött van egy virág, ami életlen és ugyanolyan színű. Gyakori hiba, hogy nem számol valaki a háttérben levő életlen tárgyak elmosódásával.
Így első ránézésre az egész egy sárga paca... Ráadásul a beégett sárga részek elterelik a figyelmet a rovarról.
Mind jobbra, mind bal oldalra 45°-ban elfordulva sötét háttérbe került volna a növény... és a rovar is nagyobb felületet adna ki.
És bár sietni kell a pillanat miatt, sosem árt tisztába lenni, mit látsz a keresőben.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#29187) máyköl válasza kiskornel (#29186) üzenetére


máyköl
veterán

Ilyesmi véleményre vártam, köszönöm!

Nem, nem kellett sietni, 15 percig csak ezt fotóztam. ;]

szerk: Még egy kép, ami talán jó lenne, csak sajnos kiégett a háttér... :(( Ezen nincs semmi szöcske, csak így magába fotóztam, próbáltam alulról, de sajnos az ég kiégett. [link]

[ Szerkesztve ]

(#29188) kiskornel válasza máyköl (#29183) üzenetére


kiskornel
addikt

Máyköl: Szvsz rosszul látod a dolgokat. Tényleg vannak olyan emberek, akik csak megerősítést kapnak, hogy "milyen szép a képed". v "milyen szuper". De az ők a képeiket már nem azért töltik fel, hogy fejlődjenek. Szerintem azért, hogy a fórumtársak is tisztába legyenek egymás fejlettségével.
Pl. ha én feltöltenék egy képet és Fejo értékelné, az sokkal nagyobb hangsúllyal esne latba nálam, mint a te véleményed. (ezzel nem azt mondtam, hogy nem hasznos a véleményed, csak hogy még tele vannak problémákkal a képeid. Ha majd folyamatosan mindig a toppon lennének a képeid, akkor a te véleményed is felértékelődne).
Én hiszem, hogy ennek a topicnak így kell működnie.

Fejo: az utolsó előtti nagyon baró!!!

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#29189) Fejo válasza kiskornel (#29188) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi, nekem is az a kedvencem. ;)

Végül egy panoráma (kézből készült):

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#29190) *Ropi* válasza makraipeter1 (#29176) üzenetére


*Ropi*
félisten

Sötétek, erősen alexpósak. :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29191) máyköl válasza kiskornel (#29188) üzenetére


máyköl
veterán

Értem mire gondolsz, ebben is van valami. Ezt azt hiszem ők tudják igazából, miért is, milyen okból töltik fel ide a képeiket, ezt mi nem tudhatjuk.
Persze, értem én mire gondolsz, nálam is így van, egyesek véleménye sokkal nagyobb hangsúlyban van nálam, mint valaki másé. ;)
Ehhez szerintem csak idő kell, és minden fotósnak, aki kitartó, egyre nagyobb "tekintélye" lesz a topikban is, meg a véleményezéseiben is, ez így van rendben.
Ebben teljesen egyet értek veled! :K
Ebben az elrontott képemben most viszont rájöttem, hogy ezentúl sokkal jobban oda kell figyelnem a háttérre, mert azt hiszem gyakori hibám... :(( A baj ezzel csak az, hogy sokan mondják, mondjuk egy virágmakrónál, hogy "nem jó a háttér, mert belelóg a többi virág is", de ki akarja kitépni a mögötte lévő virágokat az az egy virág kedvéért? Lehet, hogy egy gyönyörű fotó lesz, de azt hiszem, hogy ez így nem járja...
Erre te mit mondasz?
De biztosan körülményesebb leszek ezentúl a háttér témában... !:K

(#29192) *Ropi* válasza Fejo (#29185) üzenetére


*Ropi*
félisten

Hány órával a meccs előtt mentél ki, hogy még üres volt a stadion? :) Jók lettek. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29193) máyköl válasza Fejo (#29189) üzenetére


máyköl
veterán

Na, ez tetszik. Hány képből raktad össze?!

Ennyi embert egy helyen... ;]

(#29194) Fejo válasza *Ropi* (#29192) üzenetére


Fejo
őstag

Köszi, az "üres" kép a meccs előtti napon készült, a Bernabéu Tour-on (LINK). ;)

máyköl: 9 db "álló" képből lett összerakva.

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#29195) *Ropi* válasza Fejo (#29194) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ejha, akkor A-Z-ig ismersz már ott mindent. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29196) kiskornel válasza máyköl (#29191) üzenetére


kiskornel
addikt

Vannak kisebb trükkök. Védett növényeknél csak az alkalmazza, aki tudja mit csinál!!!
(persze csak nagyon óvatosan, és csak akkor ha biztos vagy benne, hogy nem okozol ezzel kárt... huh. szóval, nem tudom, hogy jól teszem, hogy leírom ...)

- Főleg a hosszú szárú növényeket arrébb lehet hajtani a növényt.
- Van olyan, hogy a növényről csinálsz egy képet, gép állványon, félrehajtod a virágot, majd csinálsz még egy képet tágabb rekesszel. Otthon meg összerakod. Persze ez csak akkor, ha már nincs más lehetőség.
- És van, amikor bármilyen szemszögből nézed, sehogy sem stimmel a kép. Mivel hobbyfotós vagy és nem az életed múlik rajt, hagyd ott vagy csak tapasztalatszerzésből készítsd el a képet. Én már sok virágot hagytam ott, mert tudtam, hogy nem lesz jó a bokeh, vagy nem tudom megfelelőképp letisztítani a szíromokat, vagy nem tudom retusálni a szírmon levő kis hiányt utólag, stb...
Előbb-utóbb majd kialakul az a látásmód, hogy minek állj neki, és minek ne. Pl. erdőbe nagyon nagy feelingek vannak. De rettentő nehéz megörökíteni azt az érzést, mikor a fák levelein táncol a fény, s kis sugárként vetődik le a talajra... szinte 100%, hogy lapos lesz a kép, bármennyit is próbálkozol.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#29197) nesa válasza máyköl (#29191) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem nemkell kiirtani a viragos kertet egy virag miatt :N eleg csak azt a viragot kitepni amit fotozni szeretnel :K aztan elhelyezed megfelelo kornyezetbe :D

Kulonben az hogy egy kep bebbukott netan kiegett nem jelenti azt hogy a kep feltetlen rossz, a keped se a kieges miatt lett olyan amilyen.

(#29198) kricsi81 válasza kiskornel (#29196) üzenetére


kricsi81
senior tag

Nem kell kiírtani szerintem semmit, elég ha arréb hajol 10 centit :) (nagyon ritka helyzet az, hogy nincs erre mód...)

kovacsrichard.hu

(#29199) kiskornel válasza kricsi81 (#29198) üzenetére


kiskornel
addikt

ezt már előző hsz-emben ajánlottam máykölnek... Szerintem is ez a legjobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#29200) máyköl válasza kiskornel (#29196) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi, idővel szerintem úgy is kialakul ez...! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.