Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28551) total90


total90
veterán

Ezekről mi a véleményetek?


Itt nagy a fehérség a háttérben, de azzal nem nagyon tudok mit kezdeni :(

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28552) máyköl válasza total90 (#28551) üzenetére


máyköl
veterán

Az elsőben látok valamit, de úgy jobban el tudnám képzelni, hogy közelebb vagy a témához, szinte már nem is látszik a föld, csak a levél, és rajta a cseppek. Lehet, hogy ezt a gped nem bírja megcsinálni, mert nem olyan a maróképessége, de ha mindenképp ilyesmi makrókat akarsz csinálni, vegyél szerintem egy makró előtét-lencsét, Raynox Dcr-250 a legjobb szerintem. :K
A második nekem abszolút nem. :N

De haladsz szerintem.

(#28553) total90 válasza máyköl (#28552) üzenetére


total90
veterán

A gép miatt nem bírtam közelebb menni :((( Így is szuper makrón volt, de már szinte hozzáért a lencse a levélhez és egy pici távolság meg kell, mert akkor elveszik a fókusz.
Néztem ezt a lencsét... Ezt csak fel kell pattintani ahova a lencsevédőt és kész is? Hmmm, tetszik ha ez így van. Ilyet hol lehet venni és mennyiért adják? Lehet befektetnék rá, mert szeretek makrókat készíteni. Egyébként Fuji S1500-am van... tudom nem nagy szám, de valamivel jobbat akartam egy kis kompaktnál és a keretem is szűkös volt. Ha majd ezt kiismerem és már normális képeket is tudok lőni, akkor minden bizonnyal majd veszek komolyabbat...
A második képpel nekem annyi volt a gondom, hogy a fehér háttér zavar, de egyébként valahogy megfogott, mert a virág is picit dőlt, a háttér meg totál dőlt.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28554) BEE válasza FixY67 (#28549) üzenetére


BEE
addikt

A képek mondanivalójának valahogyan el kell jutnia a nézőhöz.
Vagyis a nézőnek rá kell jönnie, hogy te mit akarsz megmutatni a képpel.
Ezt elérheted úgy is, hogy a téma kiveri a néző szemét,
meg úgy is hogy egy jó címmel hozzásegíted.
A feltett képeiden kettőn látok határozott témát, a többibe meg azt gondol bele
mindenki amit akar. És ne gondold hogy mindenki ugyanazt fogja amit te.

A kontrasztnál nem a monitor a hibaforrás.
Az első képen az arc jól exponált, tónusos, részletgazdag, egyértelműen
az a főtéma.
A piacos képen csak túl sötét és túl világos részek vannak.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#28555) máyköl válasza total90 (#28553) üzenetére


máyköl
veterán

Értem.
Nos, nem tudom, hogy S1500-ra rá tudod-e rakni, mert annak nem fix. az objektívje, hanem ilyen kibújós.
A Raynox-ba az a jó, hogy rugós a vége, és rengeteg átmérőjű objektívre rá lehet rakni. 10-12k Ft. körül van a használt ára, az újat nem tudom. Nem olcsó, de megéri. :)

(#28556) kovecses


kovecses
aktív tag

(#28557) total90 válasza máyköl (#28555) üzenetére


total90
veterán

Aha, akkor szerintem ez rászerelhető, mert amikor bekapcsolom, akkor alapból kibújik az objektív... Na, ilyen-e [link] :) Ez az alap állás [link]

Tényleg nem olcsó ez a Raynox cucc, de erősen gondolkodok a vételen. Elvégre a makró téma érdekel nagyon és ahhoz meg nem elég sok esetben a Fijum obija. Hm... szétnézek merre lehet kapni és aztán meglátom mi lesz ;)

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28558) FixY67 válasza BEE (#28554) üzenetére


FixY67
senior tag

Címek: elhiszed, hogy nem véletlen? Eleinte lustaságból nem írtam címet. Mostanság direkt. Imádom látni, miket tudnak egy-egy képbe belemagyarázni. :)

Technikai dolgokban meg attól tartok, tévedsz: történetesen az első képen egy erősen alulexponált, utólag mindenféle, már-már HDR-re emlékeztető trükkökkel agyonfarigcsált végeredményt látsz. Ha kiraknám az eredetit, akkor kb. az arc helyén egy szürke maszat lenne, semmi több. :(
A csarnokos képek meg szándékosan vannak túlkontrasztosítva, azok egyébként sem jók ilyen szemponból. Én azt hittem, pl. a lakótelepi képre célzol a hiányzó középtónusokkal.

...

(#28559) máyköl válasza kovecses (#28556) üzenetére


máyköl
veterán

Látok bennük jókat, de ez így rengeteg kép, sok idő lenne őket megnézni egyenként. :)

(#28560) máyköl válasza total90 (#28557) üzenetére


máyköl
veterán

Tudom, tudom, ismerem a gépet, van itthon ilyen. Azért valami hozzáértőbbet szerintem kérdezz majd meg, hogy tutira rá lehet-e rakni. :)

(#28561) nesa válasza total90 (#28557) üzenetére


nesa
veterán

Kell 1 gyuru hozza ami a belso bajonettre csatlakozik utanna felrakhato a DCR-250 nekem van 1 ilyen gyurum itthon meg S 1000fd bol maradt csak nemtol holvan :(

(#28562) máyköl válasza nesa (#28561) üzenetére


máyköl
veterán

És mennyibe kerül neki egy ilyen gyűrű? :)

(#28563) jorden06 válasza total90 (#28557) üzenetére


jorden06
senior tag

a az obi legszélső peremén van menet vagy vmi kiálló cucc, akkor rátudod rakni. itt nem látom pontosan, de úgylátom, hogy menet nincs, de középen arra a kiálló cuccra rátudod tenni

(#28564) Kh@oSz


Kh@oSz
aktív tag

Hoztam én is pár képet. Remélem most kapok valami véleményt mert az utóbbi pár képemre semmit nem mondtatok. :( Ez azt jelenti se nem rossz se nem jó? :U


[link1]


[link2]


[link3]


[link4]

Egyenlőre ennyi... :)

(#28565) máyköl válasza Kh@oSz (#28564) üzenetére


máyköl
veterán

Az első kivételével tetszik mindegyik. :) Ötletes kompozíciókat használsz, jól meglátod a témákat. Mostanában sajnos tényleg nem kapunk sok véleményt a képekre, előzőekre is 1-2 véleményt kaptam csak, pedig nagyon érdekelne...

Mégegyszer berakom őket:

[link]
[link]

Még mindig várom rájuk a véleményeket! ;)

(#28566) Exfury válasza Kh@oSz (#28564) üzenetére


Exfury
tag

Tetszenek a kompozíciók, az első képen szép a bokeh csak nem nagyon találom az éles pontot :S A második tetszik csak egy kicsit vágtam volna belőle felülről meg egy kicsit balról :)

(#28567) Kh@oSz válasza máyköl (#28565) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Pedig nekem pont az első tetszik a legjobban:) Mégpedig azért mert kicsit tükör hatást kelt hogy a háttérben látszódik a virág visszája a másik virág képében :U

Bár nincsenek olyan kvalitásaim hogy bíráljam a képeid de talán a virágosnál kicsit zavaró nekem az előtérben levő levélszerű valamik. A méhes viszont nagyon frankó. Én is próbáltam rájuk vadászni de erre csak darazsak voltak :))

(#28568) Kh@oSz válasza Exfury (#28566) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Köszi!

Igen, tele-vel lőttem a képet és valszeg megremegett a kezem. Utólag már én is láttam hogy nem tűéles. Majd lehet megpróbálom állványról.

(#28569) máyköl válasza Kh@oSz (#28567) üzenetére


máyköl
veterán

Köszi! :R

Darázs-t i lehet szerintem nagyon jól fotózni. :K

(#28570) drkbl válasza kovecses (#28556) üzenetére


drkbl
őstag

Csatlakozom Mályköl véleményéhez, sok jó kép van ott, csak ömlesztve kicsit sok. Esetleg a kedvenceidet adagolhatnád cseppenként, ha véleményt, észrevételt is vársz. Bejönnek a szelektív színtelenített képeid, bár lehet, rajtam kívül sok rajongót itt nem találsz :)

Nekem személy szerint ezek tetszettek legjobban a kedvenceid közül: [link] [link] [link]

Néha, de lehet, hogy csak a nagylátó miatt, ferdének tűnik néhány kép, pl. ez is, de egyébként tetszik.

(#28571) máyköl válasza drkbl (#28570) üzenetére


máyköl
veterán

Nekem is nagyjából ezek tetszettek, az utolsó kivételével. Valamint a hidasból vágtam volna elölről, a házak teejét tuti levágtam volna. :K

(#28572) drkbl válasza Kh@oSz (#28564) üzenetére


drkbl
őstag

Nekem az első és utolsó tetszik. A virágosnál szerintem nem érvényesül a tüköreffekt, viszont a jobb oldali virág portréban, vagy négyzetesben is jó volna, a görbe szára miatt :) A gyíkban tetszik a középre komponálás és a tekintet irányának ellentéte, valóban gyík, ugrásra kész napozás.

(#28573) nesa


nesa
veterán

Teszt Pentacon 1,8/50 electric+ DCR250

kep

(#28562) máyköl

Ilyet nemlehet venni esztergalyosal kell csinaltatni.

(#28574) máyköl válasza nesa (#28573) üzenetére


máyköl
veterán

Nagyon szép, da bal alsó sarokban az a belógó levél, vagy nem tudom mi az, nagyon zavaró...

Ja, értem. :)

(#28575) drkbl


drkbl
őstag

Térhatás / Illusion of depth by rdwr, on Flickr

(#28576) máyköl válasza drkbl (#28575) üzenetére


máyköl
veterán

Phhuu, ez borzasztó zajos. :O
Iso 800-ra ne vidd fel azt a szerencsétlen D40-et! :N

[ Szerkesztve ]

(#28577) forceberg


forceberg
veterán

Nagyban nézve lát ebben vki vmit? :)) :D

[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#28578) máyköl válasza forceberg (#28577) üzenetére


máyköl
veterán

Én nem. :( Sokkal jobb képeket tudsz te! :K

(#28579) #31757056 válasza máyköl (#28576) üzenetére


#31757056
törölt tag

Te meg legalább ökörségeket ne mondjál már neki... ISO800-on is lehet fényképezni, csak hatékonyan kell tudni szűrni a zajt. ISO800: [link] [link] ISO1000: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28580) nesa válasza Kh@oSz (#28564) üzenetére


nesa
veterán

Az elso tetszik a 2.-3. tucatkep ,az utolsoban latok fantaziat de valami nemjo vele ,bocsi de jatszottam vele, inkabb valahogy ez iranyba kene elmenni ...

(#28579) Cayman

Jo hat megszokta hogy 20D nemlehet iso 800 at hasznalni:) amugy meg az oly E510 en is hasznalhato a 800.

[ Szerkesztve ]

(#28581) T-amás válasza #31757056 (#28579) üzenetére


T-amás
csendes tag

Poszolnék én is egy nagyobb érzékenységű képet, ISO 1600. Kiváncsi vagyok, hogy rájöttök mi a különlegessége. :)

http://tamas.im/post/220954926

(#28582) #31757056 válasza nesa (#28580) üzenetére


#31757056
törölt tag

Pedig a 20D-vel is lehet. :)

T-amás: Szerintem az, hogy középformátumú filmes gép az SLP800 amivel a kép készült,az exif-je szerint. :)

[ Szerkesztve ]

(#28583) T-amás válasza #31757056 (#28582) üzenetére


T-amás
csendes tag

Miért pont középformátum? :)

(#28584) eastsider válasza #31757056 (#28582) üzenetére


eastsider
nagyúr

az csak a film szkenner neve, ha jól értem
és a képen a háttéreben az egy dummy:) vagy csak szkinhed?:D

[ Szerkesztve ]

(#28585) T-amás válasza eastsider (#28584) üzenetére


T-amás
csendes tag

jah, a laborgép tolta bele az exif-et, de így túl könnyű volt. :)

kollégámék hajnalban dolgoznak :)

amúgy Fujifilm Superia 1600-ra készült 50/1.8-on keresztül

[ Szerkesztve ]

(#28586) nesa válasza T-amás (#28585) üzenetére


nesa
veterán

Amugy sok kepnek igen jol al a zaj csak maykol lovagol rajta sokat ,mondjuk a piros virag nemvolt nagy eresztes.

Tudnak mamar olyat hogy beviszek 1 tekercs filmet elohivatni es azt digitalis formaba is megkapjam?

Cayman!

Tudom csak viccelodtem:)

[ Szerkesztve ]

(#28587) T-amás válasza nesa (#28586) üzenetére


T-amás
csendes tag

Persze, szerintem a legtobb helyen szkennelnek is. En haveromnak adom oda, nekik van fotosboltjuk. A sracban azt birom, hogy 500 meterre lakik a munkahelyemtol, sot, lassan egy eve mar kollegak is vagyunk, beszerveztem a ceghez. :) Naluk 700+800 Ft-ba kerul a szines film elohivasa es szkennelese cd-re, bar utobbit csak a papirkepekkel egyutt szoktam elhozni, mert egyreszt ahogy megvan (nagyon szelsoseges esetben is maximum ketto munkanap) feltolti ftp-re, masreszt nem nagyon tudok mit kezdeni vele, mert nem hasznalok optikai meghajtot. :) A fekete feherrel mas a helyzet, ott a Blaha tertol ot percre levo Sajtolaborba viszik a tekercset es kezzel hivjak elo, mert a modern laborgepek nem kezelik a fekete feher negativot, igy 1100+800 Ft a vege, de most talaltam egy masik helyet, szinten kezi elohivas, igy a Moricz kortertol nem messze levo fotosboltba vittem. Filmet megvenni, elvinni elohivatni, elhozni az elohivatott negativot, odaadni haveromnak, letolteni jpg-ben, elhozni a papirkepeket... Es ez mind 1-1 ut. :) Megvan a varazsa ennek is!

(#28588) Kh@oSz válasza nesa (#28580) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

A gyíkos képpel én is játszadoztam de mégis maradtam a korábbi verziónál.

így jobb lenne? [link]

[ Szerkesztve ]

(#28589) máyköl válasza #31757056 (#28582) üzenetére


máyköl
veterán

Pedig zajosabb a 20D mint gondolnád...
Én mindig szűrök zajt, még 200-on is, mert muszáj... :O
800-ra sosem viszem fel. :N

(#28590) nesa válasza T-amás (#28587) üzenetére


nesa
veterán

Koszi a valaszt ,de nekem ezek hogy Blaha meg ilyen olyan korutak nemsokat mondanak,kb 40 napi jarasra van ehen halnek mire odaerek...

Kh@oSz!

Szerintem igy nemtul jo :(

[ Szerkesztve ]

(#28591) eastsider válasza máyköl (#28589) üzenetére


eastsider
nagyúr

iso 200-on mennyi zaj van? :F
RAW-ot persze kell szűrni, de jpeget szerintem nem muszáj

(#28592) máyköl válasza eastsider (#28591) üzenetére


máyköl
veterán

Iso 200-on nehezen észrevehető, de zajos, nekem mindig szúrja a szemem, de én megszokásból Iso 100-on is mindig szűrök zajt. :)

(#28593) Kh@oSz válasza nesa (#28590) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Akkor nem erőltetem :N

(#28594) kiskornel válasza máyköl (#28576) üzenetére


kiskornel
addikt

Nagyon gyakorlottnak kell lenni, hogy ne legyen zajos a képed magas ISO mellett. Én tapasztalataim szerint két dologra kell odafigyelni, ha magas ISO-t használ valaki:
1. Nagyon jól ki kell exponálni a témát. Se fel / se le nem mehet az expo. Rendkívűli módon megbosszulja a legkisebb világosítást / sötétítést.
2. A témával ki kell tölteni a képet. Nem lehet kisebb részeket kivagdosni, mert a zaj irtóra láthatóvá válik.
Cayman: A zajszűrés meg nem fed el mindent, legfeljebb elken.

Szvsz drkbl a 2. szabályt szegte meg. Jól megvagdosta a képet...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#28595) *Ropi* válasza kiskornel (#28594) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pont hogy felül kell exponálni annyival a képet, amennyit a váz enged (highlight tone priority előny, ha van), majd rawban visszahúzni a számítógépen. Ekkor a zaj is csökkenni fog. Én mindig így fotózok, pl. a 40D-t nyugodtan merem ISO 3200-on (az a max. amit tud) is használni, ha 2 Fé-vel fölé tudom lőni. Példa. ;) ISO 3200, 1/60, F3.2, utólag 2Fé-vel visszahúzva.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28596) T-amás válasza nesa (#28590) üzenetére


T-amás
csendes tag

http://maps.google.com ! :D
így biztos megtalálod: Budapest, VIII. Blaha Lujza tér
Budapest, XI. Móricz Zsigmond körtér

Amúgy nem a hova, hanem a hányszor a lényeg! :)

(#28597) T-amás válasza *Ropi* (#28595) üzenetére


T-amás
csendes tag

Ez egy festmény, nem? :)

Véleményem szerint túlhúztál jó néhány csúszkát, főleg a clarity-re gondolok, de nem kell nagyon belezoom-olni, hogy az élességállítás is látszódjon.

(#28598) *Ropi* válasza T-amás (#28597) üzenetére


*Ropi*
félisten

A clarity-hez pont nem lett nyúlva. :) Lightroom 3 beta 2 zajszűrő algoritmus, utólag PS-ben 30% edge sharpening, mert ez már nyomtatáshoz lett optimalizálva, ott életlenedik valamennyit mindenképpen.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28599) drkbl


drkbl
őstag

Köszönöm a hozzászólásokat, a zajosodás oka, hogy ISO 800 kellett a szélben fotózáshoz, HDR (Shadow protection, CNX2) az erős fény-árnyék különbségek eltüntetéséhez, éles részletek az előtérben meg ahhoz, hogy a kép közepére nézve az agyam 3D-be rakja össze a képet a két virágoszlop bal-és jobb oldalát egymásra vetítve. Vágva négyzetesre van, magassága az eredeti kép magassága, nem crop, majd leméretezve, hogy 532 képpont legyen a magasság.

Barka / Willow by rdwr, on Flickr

[ Szerkesztve ]

(#28600) Agent87 válasza *Ropi* (#28595) üzenetére


Agent87
aktív tag

de ha 2 fé-vel fölé lősz akkor már használhatnád iso800-ba és akkor még talán jobb helyzetben is vagy:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.