Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI Kábelnet (HDSNET) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#551) Loha válasza rocket (#549) üzenetére


Loha
veterán

gmaAmikor megnéztem akkor asszem az volt, hogy a román IP tartományba tartozik, de a Terezvaros Cable Television Ltd ként van bejegyezve, és az országmegjelölés is magyar. A lényeg az, hogy sok weblap románnak nézi az embert, mint pl a google.

Ma írtam egy levelet megint, de most ez már elég kemény hangvételű volt, fenyegetőztem már a fogyasztóvédelemmel is... :U

[Szerkesztve]

(#552) rocket válasza Loha (#551) üzenetére


rocket
nagyúr

Es lett hatasa?

Itt egy modem teszt oldal Bővebben: link , ennek a statisztikajat is erdemes csatolni a fogyaszotvedelem fele, egyertelmuen latszik, hogy az upstream 384 kbps-re van allitva, legalabbis nalam azt irta.

Kivancsi leszek ha lesznek az uj csomagok is, akkor visszaallitjak e az upstream-t annal aki ebben maradt, mert az uj aszf-ben szimetrikus fel es letoltesi sebesseget irnak.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#553) rocket


rocket
nagyúr

Ujabb siker index foruman, most kiderult, hogy technika akadalyok miatt (eddig miert nem volt ebbol gond vajon a regi modemes rendszernel) ''kismerteku csokkentest'' hajtottak vegre, szerintuk 50% kismerteku, 30% dijcsokkentest biztositanak a sikert elert elofizetonek a kovetkezo havi szamlabol.
Ket kerdesem lenne csak, es mivan tobbi sok ezer elofizetovel? nhh miert nem lep mar semmit? ezzel elismertek a hibajukat, minden elofizetonek kene jarjon a 30%-os ''karpotlas''.

Bővebben: link

Egyre jobban idegesito az nhh szemethunyasa a dolgok felett, egy demokratikus orszagban amelyik az EU tagja ilyen nem tertonhetne meg buntetes nelkul.
Es ez az igazan bicskanyitogato dolog, eddig nem erdekelt annyira ez a dolog, mert tudtam ugyse lehet elerni semmit, erre most 1 user sikerrel jart, es most a masik tobb ezer egyesevel kene nhh-nal kopogtasson? vagy mit gondol az nhh a tobbi elofizetonel nem tortent meg ez? megkene szuntetni az egesz nhh-t es az ott dolgozokat szamuzni valami lakatlan szigetre :)

Egyre biztosabb vagyok benne, arra utazik a hdsnet, hogy mostmar kibbekeljek ezt a kis idot szeptemberig amikor az uj csomagok a gyakorlatban is elindulnak, es abban biznak kevesen fogjak a szimetrikus sebesseget igero csomagjaikat valasztani, es akkor kapasbol minden problema megoldodik mert bizonyitani mar nehez lesz az elofizetoknek visszamenoleg az igazukat, hogy honapokig felezett upstream volt, es ugyanannyit fizettek ezert mint a szimetrikus le es feltoltesi sebessegu csomagok.
Szep kis penzt szedtek be ebbol, ha csak par ezer elofizetet veszunk is 100millios nagysagrendu osszeget csaltak ossze, es mindezt buntetlenul :U

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#554) Loha válasza rocket (#553) üzenetére


Loha
veterán

El fogom küldeni az idézett levelet, mind a HDSNET mind a fogyasztovedelem felé, és remélem, hogy többen is megteszik ezt, hátha lesz vmi foganatja :)

(#555) Loha


Loha
veterán

Lehet, hogy álmodok, de jelen pillanatban 30k-val (256kbps) töltök felfelé.
Mindjárt nézek egy netes tesztet is...
Újra 256/256! :DDD És nem is 29k hanem 31k! :DD

Ez nem tudom, hogy minek köszönhető, mert válasz mailt nem kaptam, de a legutóbbi mailemben a FVF és NHH-val fenyegetőztem... :))

[Szerkesztve]

(#556) rocket válasza Loha (#555) üzenetére


rocket
nagyúr

Elvileg matol van az uj aszf, kivancsi leszek nalam is helyre all e a rend, vagy uj aszf ide vagy oda, megmerik lepni ujra az atverest.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#557) Loha válasza rocket (#556) üzenetére


Loha
veterán

Na nekem visszállt tutira a régi rend, 256/256 RulZ! :)

Szerintem mindenki mérjen egyet, hátha másnál is változtattak!
Ha nem, akkor meg küldejetek nekik mail, és fenyegetőzzetek a Fogyasztóvédelemmel! ;]

(#558) rocket válasza Loha (#557) üzenetére


rocket
nagyúr

Nalam semmi valtozas, pedig a modemet is ujrainditottam, ugyanugy 384bkps-el docog csak 768 helyett felfele.
En ugyis 1536/384-et akarok inkabb, csak ahoz bekene masszak az eldugott helyen levo irodajukba, gondolom a kozpontiba mennek elhajtananak a keruletihez, pedig kozponti jobb helyen van :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#559) Loha válasza rocket (#558) üzenetére


Loha
veterán

Ezek csak akkor fogják, visszállítani, ha nyomatékosan felszólítod őket...
Nekem minden frankó, és a modemet sem indítottam újra több hete...

A többiek beletörődtek, vagy ők is az új csomagokra hajtanak?

Nekem jobb ez a 256/256 a 384/64-el szerintem már a netes játék is gázos lehet.
Meg nekem édesmind1, hogy 30-al vagy 48-al jön le vmi, úgy sem vagyok egy nagy töltögető...

(#560) rocket válasza Loha (#559) üzenetére


rocket
nagyúr

Nekem is mind1, lehet benevezek a legkisebb csomagra, es menjenek oda ahonnan jottek, azert ez hihetetlen tenyleg, hogy mit megnem engedned maguknak, es sokan adtak nekik meg 1 eselyt, hogy majd az uj aszf-el minden a helyere kerul, erre a nagy feneket.
Gondolom ezzel inkabb arra akarjak kenyszeriteni az embereket, hogy menjenek az uj csomagokba, es hagyak az egyseges fel/letoltesi csomagokat az ingyenes telefonalasi percdijakkal.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#561) brd


brd
nagyúr

Na, egy kis telefonos harc után nekem is visszaállították végre. Valószínűleg az ÁSZF-re hivatkozás hatott. Persze 2x kellett egymás utáni napokon telefonálni, de végre már azt szolgáltatnak nekem, amiért fizetek.

The only real valuable thing is intuition.

(#562) Loha válasza brd (#561) üzenetére


Loha
veterán

Gratula! :C

(#563) brd válasza Loha (#562) üzenetére


brd
nagyúr

Köszi! :))
Mindenkinek, akinek ilyen gondja van, javaslok egy kicsit erőteljesebb fellépést, és érdemes megemlíteni az ÁSZF-ben lévő csomagrészletezést, ill. hogy a számlán a csomag megnevezése pontosan szerepel, kvázi nem azt kapja az ember, amiért fizet (ez azért lényeges, mert előre fizet az ember). Amikor én ezt megemlítettem, rögtön hangnemet váltott az ügyintéző.

The only real valuable thing is intuition.

(#564) tildy válasza Loha (#557) üzenetére


tildy
nagyúr

512/256:O
Én viszont nem merek szólni:O

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#565) Loha válasza tildy (#564) üzenetére


Loha
veterán

Most vették vissza? Az azért kicsit turva, hogy itt az új ASZF és ennek ellenére visszaveszik a feltöltéseket...

De te így sem panaszkodhatsz :)

(#566) tildy válasza Loha (#565) üzenetére


tildy
nagyúr

amiota uj modem van azota ilyen.De ugye jobb ha kussolok, mert nekem elvileg 256/256 kene hogy legyen..

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#567) Loha válasza tildy (#566) üzenetére


Loha
veterán

Egyetértek :) Mondjuk az sem kizárt, hogy reklamálnál, és visszatenék 512/512-re amilyen lámák, de inkább nem érdemes kockáztatni... :U

(#568) rocket


rocket
nagyúr

Nem vagyok megelegedve az uj modemmel, amiota ez van a letoltes mar csak 87k/s elotte stabil 90k/s volt.
Pingek regi 2 ms atlag helyett mostmar 25ms, raadasul elegge hullamzo, egyszer 8 aztan 52 aztan 39 majd 12 stb., tehat meg csak nem is stabilan 25 ms koruli.
Pedig azt mondtak ez kevesbe erzekeny a zajra, hat nem ugytunik.

Persze ezek minimalis ''gondok'', de zavaro ha valami rosszabb lesz akar egy picivel is egy uj modemmel mint elotte volt.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#569) brd válasza rocket (#568) üzenetére


brd
nagyúr

Nekem ugyanez a problémám. régen 1-2 ms volt a gateway-ig a ping, most pedig nem megy 20-25 ms alá. Ezenkívül gyakran előfordul, hogy a feltöltés is a fizetett sebesség kb. 70%-a csak. Ja és ha a másodpercenkénti forgalom eléri a sebesség kb. 75%-át, akkor borzalmas értékeket ad a pingelés.

The only real valuable thing is intuition.

(#570) brd válasza rocket (#568) üzenetére


brd
nagyúr



[Szerkesztve]

The only real valuable thing is intuition.

(#571) Loha válasza rocket (#568) üzenetére


Loha
veterán

Neked volt 2ms-os pinged? :) Nekem legjobb esetben ha terheletlenül 12ms az átlag de inkább 20-25 szokott lenni

(#572) Loha válasza brd (#569) üzenetére


Loha
veterán

Neked nem felezték a feltöltést, vagy már visszaállíttattad? :)

(#573) brd válasza Loha (#572) üzenetére


brd
nagyúr

Még válaszoltál is rá: Bővebben: link :)

[Szerkesztve]

The only real valuable thing is intuition.

(#574) Loha válasza brd (#573) üzenetére


Loha
veterán

:B

(#575) rocket válasza Loha (#571) üzenetére


rocket
nagyúr

Terheletlenul annyi volt a getaway-re altalaban, 0% packet loss mellett, cserebe a tv adas volt pocsek minosegu :)
Most a tv adas jobb minosegu (de meg messze van a kabeltol elvarhato minosegtol),a net meg kicsit rosszabb.
Epp neztem a tv szamlan mar 7 eve vagyok emktv elofizeto, akkor meg mashogy hivtak oket akkor nem egyesultek meg, valami kis ceg volt es gondok se voltak :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#576) fasyrt


fasyrt
őstag

Én viszont valószíűleg dobbantok tőlük: 1 gb-es netem volt (elvileg), a szomszéddal megosztva, 4 gépre :)
Most ha minden igaz externet lesz 512-es, de legalább már saját. ;)

(#577) brd válasza fasyrt (#576) üzenetére


brd
nagyúr

Az 1 Gbit már egész jó sávszélességet ad :) Inkább 1 MBit volt az gondolom.

The only real valuable thing is intuition.

(#578) fasyrt válasza brd (#577) üzenetére


fasyrt
őstag

őőő... igen. :D
Sry :B

(#579) rocket


rocket
nagyúr

Nem lehet online vagy mail-ben ugyanolyan aru szerzodest modositani, szanalmas, persze ok modositgatnak barmikor, ertesites nelkul is, grrrr :(((

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#580) brd válasza rocket (#579) üzenetére


brd
nagyúr

Én kb. egy éve e-mailben kértem csomagmódosítást és minden probléma nélkül meg tudtam tenni, 2 napon belül válaszoltak rá és onnantól az új csomag működött. Bár az igaz, hogy nagyobb csomagra váltotam (vagyis többet kell fizetni), gondolom fordítva azért nehezebb lett volna. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#581) rocket válasza brd (#580) üzenetére


rocket
nagyúr

En is kertem de nem lehet, csak szemelyesen, hogy miert azt nem irtak :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#582) launcser válasza rocket (#581) üzenetére


launcser
senior tag

csomagmódosítást elm. ma már csak személyesen lehet, bemész aztán kitöltesz pápert és örülsz

én ma voltam bent, rákérdeztem a dolgokra, tapasztalatok (megerősítek mindenkit magyarul) :

1. telefon tesztfázisban van :) /meglepő módon/, 1 hónapot mondtak rá

2. új csomagokban nincs is ingyen telefonálás már Bp. meg emktv irányában se, erre direkt rákérdeztem, nem csak lefelejtették. bár ugye eddig sem használtuk ki :)

3. élnek ugye a régi csomagok is, és nem tudnak bent az irodában felfelésávfelezésről még mindig, központba küldtek meg ilyenek, 3 éve még olyan volt hogy bementem a helyi irodába és helyben változtatták meg a sávot..

kérdés: régi modemeknek (a tonnás lancityk) mi a tesztoldala? mert nekem csak az újnál működött a 192.168.100.1

tapasztalatotok szerint a központban szokás felvenni a telefont? holnap telefonbetyárkodni szeretnék :)

tütüü

(#583) brd válasza launcser (#582) üzenetére


brd
nagyúr

1. Azt észrevettem, mert valószínűleg ezért van még kb. fele feltöltési sávszélességem, annak ellenére, hogy a modemen jól van beállítva (egyforma a két irány). :(

2. No comment.

3. A régi modemeknek nincsen webes adminfelülete.

+1 a honlapon található számokon fel szokták venni néha, ha van 5 perced és egy kis türelmed. Az automata sokszor elmondja a dumáját, aztán bontja a vonalat. Ez a rosszabb, mert 5 másodperc felesleges kiadás. Ha viszont nem bontja utána a vonalat, akkor fel szokták venni. Ezeket onnan tudom, hogy mostanában sokat zaklatom őket, mert a feltöltés napközben valószínűleg valami QoS cucctól (csomagpriorizáló alkalmazás), csak kb. a fele, mint a mi a modemen van beállítva. Ez mellesleg elég gusztustalan húzás és majdnem bizonyíthatatlan.

The only real valuable thing is intuition.

(#584) Loha válasza launcser (#582) üzenetére


Loha
veterán

Nem is tudtam, hogy ezeknek a modemeknek van tesztoldala... :B
Ezek nem tudnak mértékegységet átváltani...
256kbit az nem 256000bit, hanem 262144bit :)

(#585) brd válasza Loha (#584) üzenetére


brd
nagyúr

Az ISO szerint sajnos annyi, és mondhatják, hogy ők aszerint határozzák meg a csomagok sebességét... :(

The only real valuable thing is intuition.

(#586) Loha válasza brd (#585) üzenetére


Loha
veterán

ISO-nál sem értenek hozzá... :)

(#587) brd válasza Loha (#586) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem tényleg nem, ugyanis az a határozatuk, hogy a számítástechnikában már nagyon régóta használt kilo(ill. mega, giga, stb.)=*1024 átváltás helyett ''ezentúl'' (nem mai a döntés nyilván) a kilo(ill. mega, giga, stb.)=*1000 legyen, nagyfokú baromságról ad tanúbizonyságot... :(

The only real valuable thing is intuition.

(#588) Loha válasza brd (#587) üzenetére


Loha
veterán

Már csak az kéne, hogy mint a vinyóknál, a rammoknál is nekiálljanak 1000-el számolni. :(

(#589) brd válasza Loha (#588) üzenetére


brd
nagyúr

:) Az nehéz lenne, mert ott a felépítésből adódóan 1000-el nem osztható a méret. Bár, sajnos el tudom képzelni, hogy a közeljövőben lehet majd kapni 536,870912 MB-os ramokat... :(

The only real valuable thing is intuition.

(#590) launcser


launcser
senior tag

milyen telefonszámot érdemes hívni sávszélesség ügyben?

mivel a területi kirendeltség aszondta ők nem illetékesek, hívjam a 412-3970 vagy 412-3971-s számot, ezért felhívtam
aszondta a tag, hogy ez ilyen hibabejelentő, ők nem foglalkoznak ilyennel hogy más a sávszélesség mint aminek kéne, az nem hiba, keressem a területi vezetőt az irodájában..

basztassam naponta őket akkor mint ahogy szokás? :)
vagy keressem meg ezt a vezetőt, aki ugye 'illetékes' az ügyben, bár az durva lenne ha kerületenként 1 ember lenne aki a sávszélért felel ebben az esetben..

tütüü

(#591) rocket


rocket
nagyúr

Pozitiv dolog, hogy megint tobbet is valaszoltak a feltett kerdesemre, negativ, hogy ugyanazt a forma dumat irtak le, copy/paste rlz :)

Sport1 mostanaban allandoan behal, szep fekete kepernyo vagy 2 percig, masnal is van ilyen hiba jelenseg? sport2 nem csinalja, es nemsokara kezdodik az nfl szezon erre most esik szet a sport1

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#592) Loha válasza launcser (#590) üzenetére


Loha
veterán

Én ezeket hívtam:
(+36-1) 412-3970,
(+36-1) 412-3971,
(+36-1) 412-3972

Ne hagyd, hogy lerázzanak! Nem hibabejelntők ezek hanem, hanem az elérhetőségük, magyarul ügyfélszolgálat! Hivatkozz az ASZF-re ami a honlapjukon van, és ne tágíts! ;)

(#593) launcser válasza Loha (#592) üzenetére


launcser
senior tag

kösz
akkor az lesz
túl nyugodt voltam tegnap délután :)
pontosan mire hivatkozzak? ma még azért bemegyek személyesen és megkérdezem mi a helyzet

tütüü

(#594) rocket válasza launcser (#593) üzenetére


rocket
nagyúr

Sok szerencset :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#595) Loha válasza launcser (#593) üzenetére


Loha
veterán

Ha jól emlékszem az ASZF 38-dik oldalára kell. Utána nekem a csaj már akart vmi jogászt kapcsolni :)

(#596) rocket válasza launcser (#593) üzenetére


rocket
nagyúr

Sikerult valamit intezned?:)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#597) brd válasza launcser (#593) üzenetére


brd
nagyúr

Ha esetleg még nem voltál intézkedni:
Vigyél magaddal egy számlát, amit ők küldtek (célszerűen a legutolsó). Ezen ugye rajta van a csomagod megnevezése. Kérd őket, hogy ugyan legyenek már szívesek megmutatni azt, hogy a kettőtök között létrejött szerződés milyen csomagról szól (ÁSZF). Jó, aha, ez hiányzik, nem megfelelő. Akkor még ezt kérném szolgáltatni nekem, a pénzemért, amit előre kifizetek önöknek. Köszönöm, viszlát.

* ha esetleg kaptál levelet a szerződésmódosításról, ill. válaszoltál nekik, hogy beleegyezel a szerződésmódosításba, akkor nyilván az abban foglaltak is számítanak

[Szerkesztve]

The only real valuable thing is intuition.

(#598) rocket


rocket
nagyúr

Azt se ertem, miert nem lehet letolteni az uj szerzodeseket, hogy ne ott keljen osszecsapni, vagy ha meg elhozza az ember, akkor mehet ujra :)
Balkan mentalitasu ez a ceg meg mindig sajnos, es ez nem is fog valtozni mostanaban.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#599) fasyrt válasza launcser (#582) üzenetére


fasyrt
őstag

Ejj, maradok ennél az umbuj cégnél.
ADSL-nek csak 96-os a feltöltése... :(
Viszont ami nem világos: Megkérdeztem, hogy a Lite+ (telefonos) csomagnál mekkora a feltöltés. ÉS nem tudták megmondani! Azt mondta az arc, hogy a letöltés fele v. harmada. Namármost 512/3=170,87 de tudomásom szerint csak 128 és 192 lehet, közte nemigen... :F
Telefont is csak hablagyolták, hogy 3 hét, de találtam 1 sokkal egyszerűbb választ is a 3 hétre: Akkor lép érvénybe az új csmag. :D Szóval lol, de ez van.

Mellesleg a 192.168.100.1-as IP-hez tudtok mondani valami Usert meg passt? :)

(#600) Loha válasza fasyrt (#599) üzenetére


Loha
veterán

192.168.100.1 Nekem nem kelll hozzá semmilyen kód, nincs levédve.
Lite+ 512/512-es hivatalosan gyakorlatban 512/256-ot adnak csak, de ki kell belőlük verni az 512-őt.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI Kábelnet (HDSNET) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.