Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI Kábelnet (HDSNET) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#301) rocket válasza rocket (#300) üzenetére


rocket
nagyúr

A kozel 2 ev kozel 3 ev akart lenni :)

Irtam egyebkent mailt hdsnetnek, lesz e valami savszelesseg emeles most hogy lassan a legdragabb szolgaltatasuk lesz, nem valaszoltak persze, mint eddig se :D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#302) Loha


Loha
veterán

Egy ideje azt vettem észre, hogy a 256/256-os csomagom csak 128/256-os...
Tehát a maxfeltöltési sebességem 15kbyte/sec körül alakul...
Ti nem vettetek észre hasonlót? :F

Nagyon mérges leszek, ha a tudtom nélkül megnyírbálták a csomagomat...:((

(#303) Loha válasza Loha (#302) üzenetére


Loha
veterán

Most már tuti, a csomagomat megnyírbáltál, és 256/256 helyett 128/256-os lett...
Legalábbis a feltöltési eredmények ezt mutatják....

(#304) Loha


Loha
veterán

Senki sem tapasztalt hasonlót?

(#305) Loha válasza Loha (#304) üzenetére


Loha
veterán

Nézzétek már meg légyszi, hogy nem csökkent-e a felére a feltöltési sebességetek!
Bővebben: link Itt egy elég pontos tesztoldal...:U

(#306) rocket válasza Loha (#302) üzenetére


rocket
nagyúr

Nalam nincs gond, maradt a 768 felfele is.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#307) leslus


leslus
csendes tag

Sziasztok!

Nekünk is hdsnet a szolgáltatónk. Szerintetek az mitől lehet, hogy internetünk csak akkor van, ha a video tuner-ja be van kapcsolva. Tehát nálünk kábelmodem választja szét a tv műsort és a net-et. És ha ki van kapcsolva a video egyszerűen nincs net, nem villognak a kábelmodemen a led-ek. Hallotatok már ilyesmiről??? Én még nem :(
Persze már próbáltuk kihívni a szerelőket, mondták, hogy hívnak és majd jönnek... Kb 2 hónapja... :)

(#308) Loha válasza rocket (#306) üzenetére


Loha
veterán

THX!

(#309) Loha válasza leslus (#307) üzenetére


Loha
veterán

Nekem csak netem van, úgyhogy fogalmam sincs, hogy hogyan működik a dolog, de ha leírod részletesebben lehet tudok vmit mondani...
Az én modememen csak 1 kábel bemenet van és kimenet nincs.

(#310) leslus válasza Loha (#309) üzenetére


leslus
csendes tag

Igen bocsi kicsit elírtam. Tehát nálunk is úgy van, mint máshol, ahol kábelmodemes net van, hogy a bejövő koaxkábel le van osztva a kábelmodemre és a tv-re. Most megnéztem jobban, hogy hogy is van ez:
Ha a tv ki van kapcsolva és úgy kapcsolom be a gépet, nincs net. Ha közben bekapcsolom a tv-t is akkor egy idő után helyrejön és megjön a net. A tv bekapcsolása nélkül várhatnék akár napokat is, nem jön helyre.
Viszont ha már a net jelen van és kikapcsolom a tv-t, akkor a net marad, nem megy el.
Húh, ezt már én sem nagyon értem :) Remélem Te tudtad követni és tudsz esetleg segíteni.

(#311) Loha válasza leslus (#310) üzenetére


Loha
veterán

Elég érdekes... :)
Ez akkor is van, ha a tv nem csak kikapcsolva van hanem le is húzod a koaxkábelről? Próbáltad megcserélni a csatlakozókat?

Szerintem ebben csak a szerelők tudnak majd segíteni, mert valószínű, hogy ők rontottak el vmit... :)

Nálam meg az van most, hogy ha elmegy a net, akkor egészen addig nem jön vissza amíg nem indítom újra a modemet... :(

(#312) tildy válasza Loha (#305) üzenetére


tildy
nagyúr

512esen vagyok felfelé ezt kaptam : Your connection is: 348 Kbps (about 0.3 Mbps)
You uploaded at: 43 kB/s

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#313) Loha válasza tildy (#312) üzenetére


Loha
veterán

Magyarul akkor neked sem hozza az elvárható sebességet... :((
Gondolom neked is fontos lenne a szerver miatt...
Vmi nagyon bűzlik a HDSNET-nél... :(
Az új honlapjukon semmit nem írnak a feltöltési sebességről, csak a letöltési van kiemelve...

(#314) Loha válasza tildy (#312) üzenetére


Loha
veterán

Küldtem nekik mailt, hogy akkor most mire véljem a dolgot... :)

[Szerkesztve]

(#315) Loha válasza Loha (#314) üzenetére


Loha
veterán

Mailre semmi válasz, bezzeg a jövő havi számlát már kiküldték... :)

(#316) Loha válasza rocket (#306) üzenetére


Loha
veterán

Ez teljesen biztos?
Kipróbálnád nekem ezt a tesztet? :U
Csak a feltöltés érdekelne....
Bővebben: link
Köszi! :)

(#317) launcser válasza Loha (#316) üzenetére


launcser
senior tag

nekem ez 730/330-at mért kb (1024/1024-es netre)
de: ez mintha nem magyar lenne, külföldre meg nemhiszem hogy izomsávunk lenne :)
magyar mérőkkel simán 1 Megabiteket mérek kis szórással lefelé.
az a baj olyant, ami felfele is mér, nem találtam, bár mintha ftp-n lassabban húztak volna mostanában tőlem, de valahogy le kéne csekkolni ténylegesen

tütüü

(#318) Loha válasza launcser (#317) üzenetére


Loha
veterán

Nálam tuti, hogy teljesen pontosan mér, mert 15k-val tudnak csak tőlem tölteni egy bizonyos fájlcserélőn 30k helyett, pedig pár hete még simán ment 30k-val...

Nekem pontosan 15k/30k-t mért, ami megfelel 128/256-nak....

[Szerkesztve]

(#319) launcser válasza Loha (#318) üzenetére


launcser
senior tag

közben leteszteltük ftp-n 100 megabit húzott tőlem, átlag kb. 60K, azaz 512 felfele

ki lehet mondani kedves felhasználók: amíg az adsl-esek meg a csellósok agybafőbe emelik a sávot, a hdsnet közben csökkent :)
elő kéne vadászni az év eleji lapot amit mindenkinek elküldtek hogy milyen csomagok lesznek, ott még bőszen reklámozták a szinkront..

tütüü

(#320) tildy válasza Loha (#313) üzenetére


tildy
nagyúr

lefelelé jó:
Bővebben: link

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#321) Loha válasza launcser (#319) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem ezek után kijelenthetjük, hogy a HDSNET a feltöltési sebességeket a letöltési sebességek felére csökkentette, anélkül hogy bármit is szóltak volna.
Egy szóval nem írják sehol, hogy bármi változás állt volna be a csomagjaikban...
Ezek ennyire hülyének néznek minket, hogy nem fogjuk észreveni?
Simán el kellene menni a fogyasztóvédelemhez, mert ez már nagyon kimeríti a fogyasztók szándékos megtévesztését...
Elötte viszont el kellene menni a HDSNET-hez, és megmondani, hogy ha nem állítják vissza az egészet, (és nem adnak egy hónapnyi előfizetési kedvezményt :) ) akkor többen elmegyünk a fogyasztóvédelemhez, gondolom nem akarnak egy alapos vizsgálatot...

Most nézem a fogyasztóvédelem honlapját, és semmilyen panasz nincs az HDSNET-re... Ennyire korrektek lennének? :)

[Szerkesztve]

(#322) Loha válasza launcser (#319) üzenetére


Loha
veterán

Tessék az év eleji szórólap:
Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#323) rocket válasza Loha (#316) üzenetére


rocket
nagyúr

Feltoltest probaltam az a biztos, de megnezem majd a linket ma, remelem nem felejtem el , bar igyis 4 napja kerdezted, kicsit lemaradtam a topicrol :)

Http oldalon a datanetes sebesseg meron probalgattam ugy 2 hete, minden meresnel mas jott ki, max. valami 650 kbps korul volt ha jol emlekszem, de volt 470 kbps is :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#324) Loha válasza rocket (#323) üzenetére


Loha
veterán

Ez az oldal eddig mindig pontos volt, szerintem megbízható...

(#325) rocket válasza Loha (#324) üzenetére


rocket
nagyúr

Nalam 0 kbps, else indult a teszt :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#326) Loha válasza rocket (#325) üzenetére


Loha
veterán

Nekem most is megy...

(#327) rocket válasza Loha (#326) üzenetére


rocket
nagyúr

Hetvegen toltogettem fel par szaz mb-ot, atlagban 78k/s volt a feltoltes, rosszabb lett valamivel, de a nevgeleges sebesseg nem valtozott szerintem.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#328) Loha válasza rocket (#327) üzenetére


Loha
veterán

Vagy rosszúl mérted, vagy eddig mákod van egyenlőre... :)
launcsernek, tildynek és nekem is viszont felére vették vissza, ez tuti.
Nálam azóta is stabilan csak 128kbps.
3 e-mailt írtam, egyikre sem válaszoltak.
Most nincs türelmem személyesen bemenni, de ami késik nem múlik... ;]

Nagyon tele van már a f@szom velük, ez a pofátlanság netovábbja, hogy megnyírbálják a netemet, és még annyit sem mondanak hogy búú...
Szabályosan hülyének néznek...
Ezt hiszik, hogy mindenki olyan balfék mint ők...
Milyen hozzáállás az, hogy b@sznak válaszolni a mailjeimre?
És a legszebb ez egészben, hogy pár hónapja úgy hírdették az egészet, hogy hogy ez aztán fel le ugyan annyi! Ha nem vagyok itthon minden hétvégén elmegy a net, és addig nem jön vissza amíg újra nem indítom a modemet...

Az az egy szerencséjük van, hogy a kábelnet szolgáltatók nem konkurálnak egymással, nekem meg ez a balszerencsém :)

(#329) launcser válasza Loha (#328) üzenetére


launcser
senior tag

lehet meg se kapták a leveleidet :)
mostanában az a divat hogy nem mennek el vagy nem jönnek meg, bár ez lehet hogy csak a hdsnet.hu-s emailcímekkel van, vagy nem tudom, de gyakori hogy elakadnak valahol..

tütüü

(#330) Loha válasza launcser (#329) üzenetére


Loha
veterán

Amik visszajöttek mailer deamontól azokat nem számítottam bele :)

Biztos az lehet a gond, hogy megtelt a postafiókjuk a rajongók leveleivel :DDD

(#331) Loha


Loha
veterán

Bővebben: link
Poén, hogy ezt írja nekem a belinkelt honlap:
Diagnosis: May need help : running at only 47.53 % of your hosts average (hdsnet.hu)

Nagyon igaza van 256kbps helyett csak 128kbps-et kapok....:O

[Szerkesztve]

(#332) rocket válasza Loha (#328) üzenetére


rocket
nagyúr

En nem meregetek webes feluleten, mert azok ossze-vissza mukodnek, feltoltest probaltam azzal nem volt gond akkor meg.
Valaszolni nekem meg sose valaszoltak a tech@hdsnet.hu-ra kuldott mailjeimre.
Nalam ott van az ajtoban a fibernet kabelje, lehet azert nem merik megtenni, hogy csokkentik az upstreamet.
Mindharmotoknal 256-os csomag van ? nem lehet csak annal feleztek meg az upstreamet?

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#333) Loha válasza rocket (#332) üzenetére


Loha
veterán

Én sem webes felületen vettem észre, de a webes felület még meg is erősített.
Nekem még régebben 1szer válaszoltak a tech@hdsnet.hu címről, de a diszpécserközpontosról soha... Nem is tudom minek írják akkor ki...
Meg komolyan, minek ezek e-mail cím? :)
Nekem 256-os, van launcsernek 1024-es, tildynek meg 512-es de csak 256-os fizet :))



[Szerkesztve]

(#334) rocket válasza Loha (#333) üzenetére


rocket
nagyúr

Este megnezem ujra, lehet azota mar nalam is beutott a csokkentes, akkor aztan annak ellenere, hogy nem hasznalom a feltoltest csak nagy ritkan, morcos leszek :)
Az nhh amilyen ''hatekony'' nalunk, nem valalnak rizikot ha megleptek es szo nelkul csokkentettek az upstreamet a felere :(

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#335) rocket


rocket
nagyúr

Itt minden ok meg mindig upstreamben 84k/s egy 40mb-os fileal tesztelve.
Egy kornyeken laktok ? lehet valami helyi gond.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#336) Loha válasza rocket (#335) üzenetére


Loha
veterán

Többiek nem tom hol laknak, én IX. ker.
Ha gond lenne akkor nem pontosan 15kbyte lenne, és egy hónap alatt kijavíthatták volna.
Egyébként amióta megújult a honlapjuk azóta van.
Az új honlapon pedig szó sem esik a feltöltési sebességről...

Biztos csak véletlen...;]

(#337) rocket válasza Loha (#336) üzenetére


rocket
nagyúr

Ha nem a hdsnet-rol lenne szo, akkor lehetne veletlen, de igy..
Az hogy nem valaszolnak mailre nem lep meg sajnos, ez egy ilyen ceg.
Esetleg csorgesd meg oket telcsin, kivancsi vagyok milyen elore leirt es betanult szoveggel jonnek :)
Uj modemetek van ?

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#338) Loha válasza rocket (#337) üzenetére


Loha
veterán

Párszor csörgettem már őket de nem vették fel...
Majd bemegyek személyesen...

Nekem új modemem van.

(#339) slug


slug
senior tag

Ugytudom, hogy jelenleg a hdsnet atalakulason megy at, vezetok cserelodnek, support, rendszergazdak, stb. Kell egy kis ido, amig ujra visszaal a 'jo allapot'. Szoval kis turelem ;]

(#340) Loha válasza slug (#339) üzenetére


Loha
veterán

És ezt te honnan tudod? ;]
Van ott vmi ismerősöd? :)

Egyébként ez a HDSNET részéről nem mentség... :)

Hát igen, a türelem gyors netet terem. :)

(#341) Hypp


Hypp
tag

A testmy.net szerint nálam is 387 Kbps a feltöltési sebesség, miközben 768-as netre fizetek... Amúgy X. kerület, Örs környéke...

Nemrég volt egy szombat délutántól hétfő délutánig tartó kimaradásom is. Mit mondjak, marha boldog voltam tőle:( De ahhoz képest, amilyen úgy 3 éve volt a szolgáltatás, ez most egész jó:)

Bite my shiny metal ass!

(#342) slug


slug
senior tag

Amugy meg annyit mondanek, hogy jelentosen csokkenni fog a hdsnet feltoltesi sebessege, mivel a cegvezetok ugy gondoljak, hogy senki ne 'kalozkodjon' a p2p halozatokon (dc++, bittorrent, stb), jelenleg a node-okat teszik rendbe, majd szepen elernek mindenhova!

(#343) rocket válasza slug (#342) üzenetére


rocket
nagyúr

Azert a regi mentalitas megmaradt, 0 komunikacio a felhasznalok fele.
Azt hiszik kabelnet szolgaltatok, hogy a monopoliummal amiben vannak a legtobb helyen barmit megtehetnek.
Egyoldaluan nem modosithat szerzodest a hdsnet, ugyhogy ebbol meg lehetnek gondjaik, bar ha az nhh semmittevesebol indulunk ki, akkor nem hiszem, hogy tulsagosan felnek a kovetkezmenyektol.
Legnagyobb gond az, hogy sunyiban teszik a sebesseg csokkentest, es a minimum az lenne,hogy az arat is csokkentsek, 768/392-ert nem fogok 10k-t fizetni az biztos.
Egyebkent az egyetlen ertelmes ervet a hdsnet kabelnet mellett elvesztik ezzel a lepessel, ez pedig az lenne, hogy a feltoltes is annyi volt mint a letoltes, igy mar az adsl siman konkurencia lesz, jobb aron, ennyire csak nem lehet buta az uj tulajdonos.
Lehet tudni kik az uj tulajok ? remelem nem a balkanrol jottek ismet es hoztak az ottani mentalitast, bar ebbol az esetbol indulunk ki, akkor csomorbol-vodorbe a szituacio elso ranezesre :(

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#344) Hypp válasza rocket (#343) üzenetére


Hypp
tag

A helyzet az, hogy tudtommal nincs garantált minimum sávszélesség a HDSnetnél, magyarán ha akarnak, nem is szolgáltatnak internetet... Amúgy Magyarországon is fele a feltöltési sebesség, vagy csak külföldre? Ezt is érdemes lenne tisztázni.

Bite my shiny metal ass!

(#345) Loha válasza Hypp (#344) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem minden irányban a felére vették vissza.
De tényleg ezzel a HDSNET az egyik lagnagyobb vonzerejét veszítette el, már csak azt kéne, hogy a szerződést is alá keljen írni egy évre, meg a fix ip is lehet ne dinamikus, aztán tuti, hogy mindenki váltana ADSL-re...

(#346) Loha válasza slug (#342) üzenetére


Loha
veterán

Most az, hogy nekem visszavették 256-ról 128-ra a feltöltési sebességemet, nem jelent p2p szempontjából semmilyen hátrányt, mert 10kbyte feltöltés esetén akár 128kbyta-al is tudnék tölteni...
Szóval semmi jelentősége p2p szempontjából, viszont webszervert üzemeltetni 128kbit-en....:(

(#348) Loha válasza Kalandor (#347) üzenetére


Loha
veterán

De tényleg mennyibe fáj a feltöltési sebesség a szolgáltatónak?
Öcsémnél már szinte nevetséges, hogy 96/1024-es ADSL-je van, lassan már netes játékra is kevés lesz...

(#349) rocket


rocket
nagyúr

Nalam meg mindig oke az upstream, lassan ernek idaig.
A tv adok minosege megint romlott, nemet rtl az mar total hangyahaboru.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#350) rocket válasza Kalandor (#347) üzenetére


rocket
nagyúr

Nalam a google nem roman meg, mert regi ip cim tartomanyban vagyok, de ez tenyleg durva dolog....

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI Kábelnet (HDSNET) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.