Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI Kábelnet (HDSNET) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#751) brd válasza Loha (#749) üzenetére


brd
nagyúr

Van, ahol eddig is volt, nálam pl. ADSL is lehetne, de nem mindenhol. Ez a baj.:((

The only real valuable thing is intuition.

(#752) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

NA, hamarosan én is csatlakozom a táborhoz. Tegnap kötöttem szerzit az EMKTV-vel.
Kíváncsi leszek, mennyi gond lesz.

less qq more pewpew!

(#753) Loha válasza Polacheck (#752) üzenetére


Loha
veterán

Milyen csomagot rendeltél?

(#754) Polacheck válasza Loha (#753) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az alapot, ami 5 ropi havonta. Csak munka miatt kell, nem játszani.

less qq more pewpew!

(#755) Loha válasza Polacheck (#754) üzenetére


Loha
veterán

Nekem is az van... :U Egyébként játékra is tökéletes lenne, ha nincs ez a dolog a pingekkel.

(#757) brd válasza Kalandor (#756) üzenetére


brd
nagyúr

Én már elég ''régen'', több, mint 1 éve. Tökéletesen működik. CFosSpeed 2.xx-es sorozat.
Mi a kérdés? :)

The only real valuable thing is intuition.

(#758) Loha válasza Kalandor (#756) üzenetére


Loha
veterán

Szimmetrikushoz semmi értelme. Még régebben próbáltam, de gyakorlatilag nem dolgozott...

(#759) brd válasza Loha (#758) üzenetére


brd
nagyúr

Ha gyakran van kihasználva a feltöltés teljesen, akkor jól jöhet, hogy lehet prioritizálni a csomagokat. Nekem pl. a VNC (mármint ha a server fut a hdsnetes gépen) sokkal használhatóbb cFos mellett.

The only real valuable thing is intuition.

(#760) fasyrt


fasyrt
őstag

Nem internetes rész, TV-s.

Mi a középső csomagban vagyunk 3ezerért, de most a 4ezres adók jönnek be. Nektek is?

Remélem még a HBO-t is be fogom tudni fogni... :)

(#762) Loha válasza Kalandor (#761) üzenetére


Loha
veterán

Na ahhoz már érdemes használni!

Csak simán felteszed és annyi :) Szólni? Mi közük hozzá? :) Meg különben is ezek szólni? :)

(#763) fasyrt válasza Loha (#762) üzenetére


fasyrt
őstag

Mi ez a (c)fos? :D

Adókat nézzétek már meg plz...

(#764) brd válasza Kalandor (#761) üzenetére


brd
nagyúr

Ha csak 1 db hálókártyád van a gépben, akkor ennyi, akadásról nem tudok (és elég sokmindenre használom az internetet), bár, ha VPN-ezni szoktál, lehet, hogy nem fog menni, mert nekem kb. azóta nem megy, mondjuk ennek más oka is lehet, de nem jártam utána, nem volt akkora baj, csak szólok, hogy erre figyelj, hátha. Esetleg, ha szoktál feltölteni valamit, p2p, ftp, vagy ilyesmi, be lehet állítani, hogy azok a csomagok egy kisebb prioritású kategóriába essenek, így a többi csomag előbb jut ki a gépedről, vagy, hogyha egy fontosabb, feltöltést igénylő program fut (pl. mint nálam a winvnc.exe), akkor az egy magasabb prioritású csomagba kerüljön.
A hdsnettől nem szóltak még, de gyakorlatilag majdnem az összes velük való érintkezésből az derült ki számomra, hogy a náluk dolgozó kollégák vagy eszméletlenül dilettánsak, vagy nem jutnak szerephez. :) Egy alkalommal sikerült mindössze meglepniük, egy beszélgetésünk kapcsán megkérdezték, hogy nyitva van néhány port a gépemen, tudok ezekről? :) Egyébként meredek lenne, ha szólnának, mert semmi sem tiltja sehol, hogy egy forgalom optimalizáló programot használjon az ember, az a néhány ping nem lehet akkora probléma, mint azt egyesek állítják (ha esetleg ismered a hátterét a problémának), mert akkor a cfos.de sem igen működne megfelelően. :)
Mindössze egy problémáról tudok beszámolni, bár ehhez a programnak semmi köze, de ha használja az ember, hozzászokik a jóhoz, nevezetesen, ha ingadozik a kihasználható feltöltési sávszélesség, akkor időnként vérnyomásemelő lehet, hogy olyan, mintha nem működne a program, ugyanis az általa tapasztalt maximális feltöltési sávszélességet is figyelembe veszi a kalibrációnál. Emiatt előfordulhat, hogy ha mondjuk a felére csökken a sávszélesség (mint pl. mostanában a szimmentrikus csomagokkal rendelkezőknek, többnyire napközben, bár ez 64k-s csomagnál már csak nem jelent a hdsnetnek problémát...), akkor azt úgy érzékeli a progi, hogy te csak annyit használsz ki a teljesből, nem az egészet. Ilyenkor vagy újrakalibrálod és akkor megy rendesen, vagy hagyod a fenébe, mert ha ''visszajön'' a teljes sávszélesség, akkor megint újra kell kalibrálni, hogy ki tudd használni a teljes feltöltést.

The only real valuable thing is intuition.

(#765) brd válasza brd (#764) üzenetére


brd
nagyúr

Most, karácsonyi ajándékként, Január 1-ig csak 1900 HUF :)[link]

The only real valuable thing is intuition.

(#766) Roth


Roth
tag

Azért érdekes, hogy sokszor ingadozik a feltöltésem... pedig eddig stabilan ment a 768, mostanában meg inkább a fele... aztán mielőtt reklamáltam volna, már újra felugrott.
Nos, hogy is van ez HDSNET-nél... :F

4SiDE-COPY Nyomtatás gyorsan Budapesten! Kérjen árajánlatot tőlünk! | info@4sidecopy.hu

(#767) Roth


Roth
tag

Egyébként az ''új'' csomagok használhatóak? Úgy értem, hogy érdemes lenne átmenni a régi 768/768-ból valami nagyobba? Tapasztalat valakinek?

4SiDE-COPY Nyomtatás gyorsan Budapesten! Kérjen árajánlatot tőlünk! | info@4sidecopy.hu

(#768) rocket válasza Roth (#767) üzenetére


rocket
nagyúr

Mostanaban eleg ingadozo, par napja meg rekordokat dontogettem a 1536/768kbps-es csomagban (mamint sajat rekord, mert masfel mbit-es nettol az a 170+k/s nem eppen rekord), most meg jo ha 120k/s korul van a letoltes, feltoltes egy ideig 768kbps volt, de aztan eszre vettek es 384-re raktak, nem nagyon toltok fel igy ez nem nagyon zavar.
Netezni eleg a 384 upstream.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#769) Roth válasza rocket (#768) üzenetére


Roth
tag

Jó, nekem sem nagy gáz (bár azért töltögetek felfelé is)... de amiért fizet az ember, azért illik szolgáltatni is valamit. No, mindegy. :((

P.S.
Igaz nekem is volt kb. 2 hete egy nap olyan periódus, hogy 300k-val jött le a cucc (igaz nem fel, de akkor is)... aztán javították... sajna.

[Szerkesztve]

4SiDE-COPY Nyomtatás gyorsan Budapesten! Kérjen árajánlatot tőlünk! | info@4sidecopy.hu

(#770) fasyrt válasza Roth (#769) üzenetére


fasyrt
őstag

HDS768 egész elfogadható.

(#771) Roth válasza fasyrt (#770) üzenetére


Roth
tag

Hoppáré... jó az aláírásod...

4SiDE-COPY Nyomtatás gyorsan Budapesten! Kérjen árajánlatot tőlünk! | info@4sidecopy.hu

(#772) fasyrt válasza Roth (#771) üzenetére


fasyrt
őstag

:)

(#773) Loha válasza fasyrt (#763) üzenetére


Loha
veterán

[link]
Gyakorlatilag arra jó, hogy priorizálja a fontos csomagokat, így amit csinálsz éppen a neten az gyorsabb lesz.

A legfontosabb viszont az, hogy amikor töltesz le, akkor minden egyes csomag megérkezése után a géped, küld vissza egy csoamgot a szervernek, hogy amit kért az megérkezett. Na most ha a feltöltésed maxon van, akkor sokszor ezek a visszajelző csomagok nem jutnak el időben, ilyenkor meg a szerver újra küldi a kért csomagot adig amíg nem kap visszajelzést, hogy megérkeztek. Na ilyenkor lassul be a letöltés sokszor felénél is jobban. A cfos annyit csinál, hogy ezeket a visszajelző csomagokat magasabb prioritásra helyezi, így mindig időben a rendeltetési helyükre érnek, és így a feltöltés nem fog belassulni.

(#774) Loha válasza Loha (#773) üzenetére


Loha
veterán

és így a feltöltés nem fog belassulni.
és így a letöltés nem fog belassulni.

(#775) Loha válasza brd (#764) üzenetére


Loha
veterán

Egy alkalommal sikerült mindössze meglepniük, egy beszélgetésünk kapcsán megkérdezték, hogy nyitva van néhány port a gépemen, tudok ezekről?

Ezt részletezd légyszi! :)

(#776) fasyrt válasza Loha (#773) üzenetére


fasyrt
őstag

Ez okos.
Mennyi procit & memet kér magának?

(#777) Roth válasza Loha (#773) üzenetére


Roth
tag

Én is próbáltam régebben, de gyakorlatilag nekem semmit nem ért (nem vettem észre ''teljesítmény'' növekedést). Persze, ettől még jó lehet másoknak...

4SiDE-COPY Nyomtatás gyorsan Budapesten! Kérjen árajánlatot tőlünk! | info@4sidecopy.hu

(#778) brd válasza Loha (#775) üzenetére


brd
nagyúr

Nem azzal leptek meg, hogy nyitva vannak, az szándékos (vnc, ftp, ssh, p2p proginak egy port, ilyesmik), hanem azzal, hogy ezt meg tudták nézni. :)
Ha nem erre gondoltál, akkor kifejtem, de semmi érdekes. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#779) Roth válasza brd (#778) üzenetére


Roth
tag

Szinte bármit meg tudnak nézni, ha akarnak...
A portokat meg nem nehéz leellenőrizni, hiszen ha elmész egy akármilyen tesztoldalra, ott is lefuttathatsz egy scan progit. Nekik is biztosan van... bár furcsa, hogy ezzel foglalkozik valaki (mármint, hogy egy felhasználónak nézegesse a portjait).

4SiDE-COPY Nyomtatás gyorsan Budapesten! Kérjen árajánlatot tőlünk! | info@4sidecopy.hu

(#780) brd válasza Roth (#779) üzenetére


brd
nagyúr

Ehh. úgy látszik bonyolultan fogalmazok.:)
Azért lepődtem meg, mert van olyan a cégnél, aki képes (a tudásánál fogva) ilyet megnézni, ilyen részletesen. Bár... szerintem ezt a modem esetleg figyelheti, akkor meg egy gyerek is meg tudja nézni.
Így már érthető?:U

The only real valuable thing is intuition.

(#781) Loha válasza brd (#778) üzenetére


Loha
veterán

De ez hogy volt egyzser csak küldtek e-mailt, vagy telefonáltak, hogy uram önnek nyitva vannak a portjai! :D

(#782) Loha válasza fasyrt (#776) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem minimálisat.

(#783) Loha válasza Roth (#777) üzenetére


Loha
veterán

A szimmetrikus csomagoknál szerintem semmi értelme, de az új csomagoknál ugyan úgy használ mint ADSL-nél.

(#784) brd válasza Loha (#781) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, egyszerűen beszélgettem egy technikussal telefonon, nézegette, hogy mi lehet a probléma a sávszélességgel, pingelgetett, leterheltem a kapcsolatot, nézte, hogy hogy alakul a ping idő, ilyesmik és eközben rákérdezett, hogy tudok-e a nyitott portokról.

The only real valuable thing is intuition.

(#785) Roth válasza brd (#780) üzenetére


Roth
tag

Oxa, bocs. :R

4SiDE-COPY Nyomtatás gyorsan Budapesten! Kérjen árajánlatot tőlünk! | info@4sidecopy.hu

(#786) Polacheck válasza Polacheck (#754) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

No, csütörtök reggel be is kötötték.
Eddig király, semmi para nem volt (kopp-kopp), és pozitív volt, hogy kedden hívtak, időpontot egyeztettünk, és pontosan jöttek. Ráadásul routeren megosztva is elég a sebesség.

less qq more pewpew!

(#787) Roth válasza Polacheck (#786) üzenetére


Roth
tag

Munkára elégnek kell lennie az biztos.

4SiDE-COPY Nyomtatás gyorsan Budapesten! Kérjen árajánlatot tőlünk! | info@4sidecopy.hu

(#788) Polacheck válasza Roth (#787) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Azért majd megnézem a BF2 mit produkál ;]

less qq more pewpew!

(#789) Roth válasza Polacheck (#788) üzenetére


Roth
tag

:D

4SiDE-COPY Nyomtatás gyorsan Budapesten! Kérjen árajánlatot tőlünk! | info@4sidecopy.hu

(#790) fasyrt


fasyrt
őstag

Dejó, hogy megnéztétek a kábeltv-s adásokat... A 100 programhelyből az egyiken kellett olna végigpörgetni a keresést, hátha van nektek is új adó... :(

(#791) Roth válasza fasyrt (#790) üzenetére


Roth
tag

:F

4SiDE-COPY Nyomtatás gyorsan Budapesten! Kérjen árajánlatot tőlünk! | info@4sidecopy.hu

(#792) launcser válasza fasyrt (#790) üzenetére


launcser
senior tag

tudni kéne mi az új..
van csatornakiosztás a honlapon, az nem jó?
amúgy nekem is 2800ért van minden csatorna-hbo
amúgy nekem 50 programhelyem van, és nem férek el rajta :) túl sok adót biztosít az emktv

tütüü

(#793) fasyrt válasza Roth (#791) üzenetére


fasyrt
őstag

#760

(#794) fasyrt válasza launcser (#792) üzenetére


fasyrt
őstag

Viasat Explorer, Discovry 2 aladója... jött 1 ruszki adó is a kínai mellé... Van ABmotors is, ami este khmm.... adóvá vált. :))

(#795) Roth válasza fasyrt (#793) üzenetére


Roth
tag

Ja, bocs. :R

4SiDE-COPY Nyomtatás gyorsan Budapesten! Kérjen árajánlatot tőlünk! | info@4sidecopy.hu

(#796) fasyrt


fasyrt
őstag

Megkérhtnék valakit, hogy megdobjon mailben 1 ilyen cfossal?
Kíváncsi vagyok rá, remélem többet ér, mit a neve mutat... :)

(#797) Loha válasza fasyrt (#796) üzenetére


Loha
veterán

Nekem nincs, de miért nem töltöd le? :U

(#798) fasyrt válasza Loha (#797) üzenetére


fasyrt
őstag

Honnét?

(#799) Loha válasza fasyrt (#798) üzenetére


Loha
veterán

[link]
30 napos próbaverzió, de meg is lehet ''venni'' :U

(#800) fasyrt válasza Loha (#799) üzenetére


fasyrt
őstag

Jah, azt hittem, hogy tudsz valami alternatív lelőhelyet... ;)

Mellesleg meg nyóccáz ;]

Mellesleg nézzétek meg má azokat a buzi új adókat is má', a frász jön ide tőletek... :Y :D

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI Kábelnet (HDSNET) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.