Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI Kábelnet (HDSNET) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#3001) Xaero88 válasza rocket (#3000) üzenetére


Xaero88
tag

Nem reklámozom nektek akartam jót ;) De akkor off :)

(#3002) Jag válasza Xaero88 (#2999) üzenetére


Jag
senior tag

Az oké, de csak össze van kötve valahogy az előfizetésem a modemmel, vagy nincs?
Gyakorlatilag ha van kábel a lakásomban, akkor ezzel a modemmel előfizu nélkül megy a net?

Érdekes lenne...

(#3003) Xaero88 válasza Jag (#3002) üzenetére


Xaero88
tag

Internet jel jöjjön rajta, elég a legolcsobb csomag, a többit intézni a firmware meg egykét beállitás.

[ Szerkesztve ]

(#3004) Loha válasza Jag (#3002) üzenetére


Loha
veterán

Sztem amikor előfizetsz akkor fizikailag elérhetővé teszik a netet, vmint az előfizetésedet összekötik egy MAC címmel (hálókártya vagy router), tehát előfizetés nélkül kizárt dolog, hogy menjen. Viszont ha egy olyan kábelmodemet használ vki, amibe a szolgáltató nem tud belepiszkálni, ráadásul még álcázni is tudja magát olyan tipusnak amit a szolgáltató adott, akkor sztem simán mehet a net teljes sebességgel.
Tehát nem érvényesülnek az előfizetésben meghatározott sebességkorlátozások, mert nem a szolgáltató korlátozza a vonalad sebességét, hanem a modem amikor szinkronizál lekérdezi a sebességadatokat a szolgáltató szerveréről, és maga végzi a sebesség limitálását. Vki javítson ki ha tévedek...

Régebben amíg nem volt letiltva a modem webes felületének nagyrésze, lehetett látni a beállított sebességkorlátokat. Meg sztem a a random begyorsulások mögött is az áll, hogy a modem vmiért nem tudja lekérdezni újraindítás után a sebességadatokat, és ezért nem korlátoz egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#3005) Xaero88 válasza Loha (#3004) üzenetére


Xaero88
tag

A sebesség korlát egy config file-tól függ amit a modem kap a szolgáltatótól.
(admin oldalon ott a cnf neve is, júpiszinél pl chello_akármi/restricted/disabled.cfg)
A "jófajta" modem, ezt a fajta config frissitést nem engedi hanem a memóriába töltött configot használja, amit ugye az ember olyanra szerkeszt magának amilyenre akarja, vagyis korlátlanra.
Ezért nem tudnak mit kezdeni veled.
Legrosszabb esetben MAC tiltás a hálózatról amit cirka 20mp alatt átírsz...

De a DigiTV a "legbutább" szolgáltató Magyarországon, a júpiszi hálózatához képest 100x rosszzabb biztonsági szempontból, olcsó gyorsan szerelhető(csináld magad net-központ) eszközöket használak ezáltal a sebezhetőségük is nagyobb. Arról nem is beszélve hogy rendszertelenül, egyik rendszerbe docsis másikba eurodocsis.(még néha ök se tudják hol mi van)

Szóval aki kedvet kapott a témához azzal szivesen eszmecserélek róla de nem itt :)

[ Szerkesztve ]

(#3006) Jag válasza Loha (#3004) üzenetére


Jag
senior tag

Világos, így már érthető. :R

(#3007) pukkancska válasza Xaero88 (#3005) üzenetére


pukkancska
tag

Ha tényleg igaz amit írtok, akkor mért csak a letöltési sebességet leht szerkeszteni?
A sebességteszteket nézve a letöltés 20-30mbit között van, de a feltöltés semmivel nem ment 1.00 fölé.

(#3008) Xaero88 válasza pukkancska (#3007) üzenetére


Xaero88
tag

A feltöltés is maxon van, de ezen a hálón amin vagyok/vagyunk ennyi jön... Pedig a koax birná

(#3009) pukkancska válasza Xaero88 (#3008) üzenetére


pukkancska
tag

Ez kicsit sántít. AZért nem hinném hogy a hálózaton csak 1mbit csurok felfelé.

(#3010) Xaero88 válasza pukkancska (#3009) üzenetére


Xaero88
tag

Valami oka biztos van mert a csomagokba is csak 1-et adnak felfele, a modememmel meg max 2m jön ki éjjel. Szoval passzolok.

(#3011) Ndruu válasza pukkancska (#3007) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az az oka valószínűleg, hogy a modem nem tud többet. A feltöltés sebessége a modem kimenő jelerősségétől függ. 40-50 dBmV volt itt a legnagyobb kimenő szint.

Harrrr!!!!

(#3012) Xaero88


Xaero88
tag

Mondasz valamit.

DS: -3.6 dBmV/39.5 dB US: 30.5 dBmV :)

(#3013) kábelbarát


kábelbarát
csendes tag

A modem szintjeinek semmi köze az átviteli sebességekhez (persze csak amíg tűréshatáron belül vannak). Ugyan mi még nem, de a kollégák Békésben már futottak össze ilyen tuning modemmmel, és a felfedezést követő 15. percben csengettek a delikvensnél a műszakisok. Az azóta kidolgozott módszerek ismeretében bizton állítom, hogy egy magára valamit adó szolgáltató a hálózat méretétől és egyéb dolgoktól függően max. 20 percen, de kisebb hálózat és távelérésű erőstők esetén akár 1 percen belül belül kiszűrheti ezeket a tuning modemeket. Más kérdés, hogy a szolgáltatók java része kevés figyelmet fordít a DOCSIS hálózatok monitorozására, és ez sajnos annál inkább igaz, minél nagyobb egy szolgáltató.

(#3014) Loha válasza kábelbarát (#3013) üzenetére


Loha
veterán

a szolgáltatók java része kevés figyelmet fordít a DOCSIS hálózatok monitorozására
Ez a mondat nagyon illik a Digire (volt HDSNET) :U

felfedezést követő 15. percben csengettek a delikvensnél a műszakisok
Aha, szóval így lehet gyors megjelensére sarkallni a "műszakisokat" ;]
Bár csak ilyen gyorsan menne a problémamegoldás is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3015) kábelbarát válasza Loha (#3014) üzenetére


kábelbarát
csendes tag

:)

(#3016) Loha


Loha
veterán

Kb. most jött rendbe nekem a net, eddig egész délután 20-30% csomagveszteség volt, meg vagy 5-6 modemújraindítás részemről, hogy egyáltalán jöjjön vmi a kábelen zajon kívül... :U

(#3017) Loha válasza Loha (#3016) üzenetére


Loha
veterán

Megint szar, kár volt elkiabálni... ;]

(#3018) neduddki válasza Loha (#3014) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Most mond meg, nem er meg Nked 10rugo thogy 15percen belul ass vegre egy szewrelo barmijjen hibanal, csak felteszed aszt a szart hoppa elotelportalnak ???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3019) kábelbarát


kábelbarát
csendes tag

Hát igen, erről szól a kis eszmefuttatásom második fele. És ez megfordítva is igaz, látjátok, sajnos sok olyan szolgáltató van, aki azt nem veszi észre, ha valahol dudva a hálózata, nemhogy egy ilyen rafkós modemet kiszűrjön.... De tudjátok mit? Az ilyen meg is érdemli, ha kicsalják a szemét.... Loha! Tettél náluk hibabejelentést? Milyen modemed van? Le tudod kérni az adatlapját?

(#3020) totyax


totyax
aktív tag

Nekem pár napja kötötték be a digit Miskolc belvárosban, és egyelőre működik. Sebesség úgy látom letöltésre megvan, a felfele menő viszont főleg külföldre a 10Mbs helyett gyakran csak 2-3Mbs. Ha megy egy letöltés, akkor az érdekes módon a feltöltési sebességet nyírja ki, ha a letöltés befejeződik, akkor a feltöltés beindul. DSL-nél ez pont fordítva volt :)

Modemre számítottam én is, bár a szórólapjuk két kábelt emlegetett, egyet tv-re, egyet internetre. Végülis internetre sima utp kábelt húztak be, tehát semmilyen modemre nem volt szükség, egyenesen megy a hálókártyára.

Mikor elmentek, aztán elmenvén megérkeztem, kicsit elkerekedett a szemem, mert érdekesen néz ki az ajtó felett az utp kábel útja a lakásba, ugyanis a legalsó kábelcsatornából megy a kábel az összes többi csatorna felett(!) rájuk merőlegesen. Ha valami villanyszerelési munka van, tuti hogy el kell vágni azt a kábelt a szerelőnek hogy le tudja venni a a többi kábelcsatorna fedlapját. Még nem tudom reklamáljam-e ezt az érdekes megoldást. Ugyanis ha el kell vágni azt a kábelt ezeknek pár nap/hét mire kijönnek.

Email címről papírt elfelejtettek adni, az ügyfélszolgálatot kellett hívni, de így viszont saját magam választhattam email címet. Végülis nem a mail cím a lényeg, hanem hogy az smtp-hez legyen login, amihez a mail cím és annak jelszava kell.

(#3021) Ndruu válasza totyax (#3020) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Akkor az a LAN-Net, amit bekötöttek.
10 megás LAN csomag nincs is már, 20-as (20M/10M) a legkisebb, aminek a garantált "sebessége" 4M/2M.
Digi LAN topik-ban vannak a LAN-osok, itt pedig a kábelesek.

Harrrr!!!!

(#3022) totyax válasza Ndruu (#3021) üzenetére


totyax
aktív tag

Jó tudni :) A 10 megát jól írtam, mert az a feltöltés. Akkor megyek odébb egy topikkal :)

(#3023) Xaero88


Xaero88
tag

:C

(#3024) sinick válasza Xaero88 (#3023) üzenetére


sinick
senior tag

Nálam tegnap hosszú hetek múltán a 20/1M visszaállt 4/1M-ra.
Nemtom', lehet köze ahhoz, hogy visszaadtam a HBO set top boxot?
(Nálad van HBO?)

(#3025) Xaero88 válasza sinick (#3024) üzenetére


Xaero88
tag

irtam pü

[ Szerkesztve ]

(#3026) Loha válasza kábelbarát (#3019) üzenetére


Loha
veterán

Tettél náluk hibabejelentést? Milyen modemed van? Le tudod kérni az adatlapját?
Nem, mert nincs értelme. WebSTAR EPX2203 v2.0. Igen, de csak az első oldalt.

Egyébként azóta tűrhető a net, napi egy kábelmodem restart elég. :U

(#3027) Tucoramirez


Tucoramirez
csendes tag

:C

Forza Juve!

(#3028) Tucoramirez


Tucoramirez
csendes tag

A 2 megás netem

Forza Juve!

(#3029) Zolexx


Zolexx
aktív tag

Sziasztok, én Dorogon lakom, és 4/1-es csomagom van. Namost mióta bejött a szünet, olyan szinten haldoklik a net(0.2/0.5), hogy nem gyözöm restartolni a modemet. 20 perc után behal egyszerüen, vagy 5 percig probálna kapcsolodni a modem a központhoz.

Modem szerintem nem rossz. Lehetséges hogy itt a környéken, olyan szinten le van terhelve a hálózat hogy egyszerüen összeomlik? Eddig csak vasárnap lassult be a net nagyon mostmár minden nap. katasztrófa! :((( :W

Az élet egy kurv@, mindenért fizetni kell. És mindig egyre többet...

(#3030) rocket válasza Zolexx (#3029) üzenetére


rocket
nagyúr

DIGI merojen nezd a sebesseget, es ha nincs meg a garantalt 512kbis/s letoltesi sebesseg akkor hivhatod oket, vagy email az alabbiak szerint: (ez az egyik sablon emailjuk :D )

"Kérjük, hogy a sebesség mérést az alábbiak szerint végezze el:
Legyen szíves mérjen sebességet a http://speedtest.hdsnet.hu oldalon, a kapott eredményt le és feltöltésnél egyaránt fényképezze le (PrtScr) úgy, hogy a tálcán szereplő ikonok is láthatók legyenek.
Router használat esetén a mérés előtt iktassa ki a routert a hálózatból!
A mérés előtt javasoljuk, hogy zárjon be minden háttérben futó alkalmazást, ami a le és feltöltési értékekre hatással lehet. (Pl: MSN, Skype, Torrent-kliens programok)
A sávszélesség a maximális illetve a hatályos Általános Szerződési Feltételeinkben megtalálható minimális értékek között ingadozhat terheltségtől függően: Hatályos ÁSZF-ünk megtalálható az oldalunkon: http://www.digikabel.hu/Internet.html
Amennyiben a mért érték kisebb, mint a garantált sávszélesség, akkor kérjük küldje el részünkre a mérésről készült képeket a szerződésszámával együtt! Köszönjük együttműködését!"

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#3031) sinick válasza Tucoramirez (#3028) üzenetére


sinick
senior tag

Néha kísérleteznek... majd elmúlik :)

(#3032) Tucoramirez válasza sinick (#3031) üzenetére


Tucoramirez
csendes tag

Tudom :K ,volt ilyen régebben is. Még tart a jó világ

Forza Juve!

(#3033) Wallz válasza sinick (#3031) üzenetére


Wallz
tag

Azt vettem észre hogy kísérleteznek :D

Lanom van,de éppen kemény 200 kb/s -el szedek lefelé dolgokat.
Tegnap óta..

(#3034) Lefty


Lefty
addikt

sziasztok, a modemes digi internetről érdeklődnék. először is az érdekelne, hogy akinek ilyen van, mik a tapasztalatai? továbbá a t-online hűségnyilatkozat a napokban jár le és ott 4k a 2mbit letöltéses sáv, diginél 2,5k. ezért gondolkom, hogy váltani kéne. csak azt nem tudom h a digi modemes net elérhető-e mindenhol, illetve, hogy a digi a telefonvonalat honnan kapja. mert ha a t-online-t felmondom akkor 3hónap múlva leszek új előfizető. már amennyiben olyan szolgáltatóhoz mennék amelyik a t-online-tól kapja a vonalat. tehát ha a digi t-onlinetól kapja a telefont akkor ha átmegyek nem leszek új előfizető és duplaolyan drága lesz az egész mintha maradtam volna a simán drága t-online-nál. szóval?

(#3035) McLaca válasza Lefty (#3034) üzenetére


McLaca
őstag

A telefon részhez: nincs telefonvonal. Nem analóg a rendszer, IP alapon működik, tehát nem veheti a T-től. Úgyhogy ez a rész pipa. :)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#3036) Lefty válasza McLaca (#3035) üzenetére


Lefty
addikt

de, hogy kapom a vonalat? mert azért gondoltam erre, mert itt nincs digi kábel, modem meg gondolom nyilván nem csak ott van ahol kábel mert akkor nem lenne értelme. szóval ha nincs telefonvonal, hogy jön be a net? bocs de nem értem.

(#3037) McLaca válasza Lefty (#3036) üzenetére


McLaca
őstag

Koax kábelen, amit a digi húz ki...
Szerintem arra gondolsz, hogy telefonvonalon ADSL-t nyújt a digi, de nem, saját koax hálózata van, mint a UPC-nek, értelemszerűen ahová azt kihúzta, ott vehető igénybe a modemes net - és azon a neten a telefonszolgáltatás.
Vagy társasházakban az optikai hálózat LAN-ban végződtetve, de az ugyebár másik topicba tartozik.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#3038) Lefty válasza McLaca (#3037) üzenetére


Lefty
addikt

értem, hát nem hiszem h ide belenne húzva a koax ebbe a városba..szal marad a t-online

(#3039) Ton1


Ton1
tag

Hello, az lenne a kérdésem, hogy a kábeles digi netnél általában megvan-e a 4/1 megabit sebesség? (debreceni vagyok és ezt a csomagot néztem ki magamnak, ha esetleg van debreceni felhasználó, az ő véleményére nagy szükségem volna)
Lehet-e hackelni a kapott modemet, vagy másikat nagyobb sebesség elérése érdekében, ha igen akkor ledobnak-e a hálózatról, kijönnek visszaállítani, vagy szerződést bontanak?

Csak futólag olvastam el az újabb hozzászólásokat, sajnos rengeteg dolgom van, így nincs időm visszaolvasni, nézzétek el nekem légyszives.

Privátban is jöhet válasz, ha nem publikus valami.

Nagyon köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#3040) neduddki válasza Ton1 (#3039) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ez lenne a te totyikod: bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3041) Ton1 válasza neduddki (#3040) üzenetére


Ton1
tag

Köszönöm! , egyébként koaxos netről van szó azt nem írtam.

(#3042) Pribi


Pribi
senior tag

Aloha!
Az lenne a kérdésem a tisztelt egybegyűltekhez, hogy a Diginél koaxos telefon működik e rendesen. Most gondolkodom azon, hogy elő kéne fizetni rá, mert a Matáv q drága. A drót itt van, a tv és az internet megy rendesen. Mellesleg XIX.-kerületről lenne szó.

Köszi: Pribi

Szerk.: Ez a hackelt firmware érdekelne. Olvasgattam itt a fórumot, de ha valaki elmondaná a részleteket, azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#3043) ANW2


ANW2
tag

Hali!

Informálódnék ezzel a modemes dologgal kapcsolatban! Nekem egy jó ideig t-onlájnos kábelnetem volt de a sávszél emelésnél nem jöttek ki nem cserélték a modemet meg semmit.
Akkor most ez hogy is van? :)

Köszi előre is a válaszokat!

(#3044) McLaca válasza ANW2 (#3043) üzenetére


McLaca
őstag

Miért kellet volna kicserélni bármit is?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#3045) ANW2 válasza McLaca (#3044) üzenetére


ANW2
tag

Hát éppen erre szeretnék választ ha ki kell egyáltalán.
Vagy a hálózaton keresztűl állítják? De akkor nem veszik észre ha más modem van beüzemelve?

(#3046) McLaca válasza ANW2 (#3045) üzenetére


McLaca
őstag

Ha ADSL modemre gondolsz, azzal nem foglalkoznak, nyugodtan használhatsz másikat. Viszont a sávszélességet természetesen központilag állítják (talán egy proxy szerveren), így nem kell hozzá eszközt cserélni.
Kábelmodemnél sem kell modemet cserélni általában, de van, hogy a kábelmodemet azonosítják a hálózaton, így azt nem biztos, hogy tudod cserélgetni, de az ADSL-t azt lehet nyugodtan.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#3047) neduddki válasza Pribi (#3042) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a telefon szar, uzletet nem alapoznek ra:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#3048) fess válasza neduddki (#3047) üzenetére


fess
őstag

sziasztok
miskolcon az avason van valakinek diginete? milyen a minősége? nem szokott szakadozni? előre is köszi a választ

(#3049) McLaca válasza fess (#3048) üzenetére


McLaca
őstag

Nézz át ebbe a topicba, a LAN-os netről ott van szó.
Egyébként én is az Avason lakom, és nem panaszkodom a netre. A szakadás sokszor a végpont hibája, nálam pl. mostanában sajnos naponta többször szakad, de csak mióta kicseréltem a régi stabil, de lassú routert az újra, hogy a 30/20-am meglegyen, de ennek az az ára, hogy ez a router gyakrabban dobja el a netet - viszont 2mp múlva már újra is csatlakozott. Egyedül az MSN-en veszem észre, hogy szakadás volt, vagy ha Skype-on beszélgetek, de az azonnali visszacsatlakozás miatt ez sem gond, és mind mondtam, ennek elsődleges oka a routerem, a régivel hetente ha volt 1-2 szakadás, sokat mondok, de annak is a router lehetett az oka, mert akkor fordult elő, amikor megküldtem a torrentet rendesen. :)

Köttesd be, próbáld ki, hűség nincs, ha nem jó, lemondod. Veszíteni nem nagyon veszíthetsz semmit.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#3050) never válasza Pribi (#3042) üzenetére


never
csendes tag

A telefon még rosszabb, mint a net, pedig elég nehéz überelni. Legtöbbször csak akkor van vonal, ha előtte mobilról megcsörgetem. Néha ki is csörög.. Egyedül a kábeltv jó nálunk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI Kábelnet (HDSNET) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.