Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI Kábelnet (HDSNET) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1351) Loha


Loha
veterán

Mostanában rendben van a net, mármint most sem információs szupersztráda, de az ingerküszöböm alá csökkentek a problémák :)

(#1352) rocket válasza shabbarulez (#1350) üzenetére


rocket
nagyúr

Marmint a bonusz emelesre gondoltam, akkor nem nott.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1353) FNZ


FNZ
őstag

ezek szerint vége a tesztidőszaknak és ennyit ''nem'' bír a hálózatuk?
visszavették mindenkinél a sebességet az eredetire ?
így most az eredetivel legalább viszonylag stabil a net.

leszünk valaha a chelló letöltési szintjén?

(#1354) rocket válasza FNZ (#1353) üzenetére


rocket
nagyúr

Ugynezki vege a teszt idoszaknak, nalam is mar visszavettek.

Ahoz sok milliot kene a halozatra kolteniunk, hogy eltudjak erni a chello szinjet letoltesi sebessegben, nekem a 3mbit/1mbit megfelelne 4900ft-ert ha stabil lenne csucsidoben is, de sajnos nem volt az.
Remelem most a 2/1mbit stabil lesz mindig mint volt a teszt emelesek elott.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1355) FNZ


FNZ
őstag

a speedtest.net-tel csináltam napi teszteket amit elment automatikusan, hogy mikor mennyi volt a mérés eredménye.

[link]
mostanában elég stabilnak tűnik esetfelé is.

mit jelent a your ISP avg ?
azt, hogy 5348 kb/s az átlaga a vonali sebességnek, amit elviselne a hálózatuk?

[Szerkesztve]

(#1356) rocket válasza FNZ (#1355) üzenetére


rocket
nagyúr

Elvileg az ISP avarage a HDSNET felhasznaloi altal a weboldalon mert atlag eredmenyt jelenti,az biztos nem az otthoni felhasznaloktol alakult ki az atlag 5348 kb/s eredmeny :)
Erdekes ezen az oldal reszen mar terezvaros cable-nek irja a weboldal a szolgaltatot, a sima teszteknel meg romania data systems-nek.

Amiota visszallitottak nekem egyszer teszteltem este 11 utan nem sokkal, akkor megvolt a 2mbit letoltesben, feltoltes 800kbps korul volt.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1357) ollie válasza FNZ (#1355) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A HDSNET (vagy inkább EMKTV) tulaja egy román vég, gondolom az a Data Systems, vagy mi.
És tegnap óta nálam is ismét jól megy a net, legalábbis jóval kevesebb a probléma.

[Szerkesztve]

***

(#1358) rocket válasza ollie (#1357) üzenetére


rocket
nagyúr

Tenyleg RDSNET is benne van ebben, Romaniaban sok internet kavezonak adjak a kakaot, igy mar ertheto az 5mbit feletti atlag sebesseg :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1359) rocket válasza rocket (#1358) üzenetére


rocket
nagyúr

Ugytunik megse, az en ipmet romania data systems-nek latja, nem terezvaros cable (erdekes smartwhois terezvaros cable-nek irja), nalam az ISP avarage 1863 kb/s letoltesben.

Itt vannak az en speedtest.net eredmenyeim az elmult idoszakbol, letoltes [link], feltoltes [link] ,mintha a tozsdei arfolyam indexet neznem grafikonban :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1360) rocket


rocket
nagyúr

Stabil a net miota visszavettek a sebesseget a csomag szerintire, este csucsidoben is megvolt az elmult ket napban a 2mbit/1mbit :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1361) Loha válasza rocket (#1360) üzenetére


Loha
veterán

Nálam is rendben van a net azóta, szóval én örülök, hogy nem emeltek :)

(#1362) Nimda


Nimda
addikt

Ma reggel:
[kép]
Mégis emeltek?

[Szerkesztve]

(#1363) rocket válasza Nimda (#1362) üzenetére


rocket
nagyúr

Ugynezki mindenhol mas ideig tart a teszt idoszak, vagy lehet ahol birta ott meghagytak az emelet sebessegetket, mondjuk ilyet nem tudom megmernenek-e tenni, hogy x helyen 3mbit/1mbit, y helyen meg 2mbit/1mbit, es y helyen nem azert ennyit mert ennyit bir hanem ennyire van allitva, csucsidon kivul ment szepen nalam is a letoltes 3mbit korul.
Mondjuk semmi hivatalos informacio nem volt a csomag feletti sebesseg emelesrol, igy reklamalni se lehetne erte.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1364) xabolcs


xabolcs
őstag

ma delutan kettokor ugy elment a net, h csak na :)
gateway-ig meg csak-csak elment a traceroute, de utana.....
ami az emktvtol elment:
[kép]
azt az rdsnet megkapta:
[kép]

jah www.emktv.hu-n elsosoros hir:
Névszerver változás -
Új másodlagos névszerver


jah, es bix.hu-n az emktvnek mar 2Gje van :DDD
kiralysag ... akkor megsem tesztelnek? ;]

szerk:
nahh, ebbol semmi sem latszik...
megy kepfeltoltesre .... pilll

[Szerkesztve]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1365) xabolcs válasza xabolcs (#1364) üzenetére


xabolcs
őstag

az ujboli szerkesztesrol mar lekestem :O

szoval a kepek

hdsnet:
[kép]
[link]

rdsnet:
[kép]
[link]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1366) xabolcs


xabolcs
őstag

sorry a sok hsz miatt :P
de emktv-ek telleg ujitanak: aszf 42. oldal [link] :C
4500penz = 4M/4M
3500penz = 2M/2M
2500penz = 1M/1M

es a feketeleves:
''3. Internet előfizetési díjak, benne foglalt telefonszolgáltatás nélkül kizárólag LAN hálózaton történő szolgáltatás esetén 2007. május 2-től:''

szoval mi az a LAN halozat?? az ugyfelszolgalati irodakban muxik csak???? :U
en ilyen lanos cuccit eddig csak a tigernetnel lattam, ott is csak 100meteres korzetben, amig az utp elert :D
ez is vmi olyasmi lenne?

amugy nalam meg nem emeltek :( ( X. ker. gyakorlo ltp)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1367) shabbarulez válasza xabolcs (#1366) üzenetére


shabbarulez
őstag

Pl. a DMCC-nek Debrecenben a város egyes részen van LAN hálózatos megoldása és vannak területek ahol DOCSIS kábelnet van. Lehet Bp-en is van ilyen területe Emktvnek-Hdsnetnek/Digikábelnek fene tudja hogy kéne már őket hívni vagy ha még nincs esetleges új területeken még lehet.

Többféle hálózati megoldásra lehet ráhúzni a LAN jelzőt. Ethernet over Coax(EoC) megoldásnál jellemzően optikán be a háztömbig a gigabit és onnan dedikáltan az előfizetőkhöz behúzott coaxon megy egy 100/100 Mbps-es Ethernet kapcsolat és az RF TV jel. Az előfizetőnél jellemzően egy csak passzív fali aljzat van aminek egy UTP és coax csatlakozója van netre és tv-re. Ilyen pl. a Teleste Etth megoldása [link]

Új építésű kábelhálózatoknál, sűrűn lakott lakótelepi, lakóparki, tömbházas részen ahol a nagy népsűrűség miatt üzletileg megéri az FTTB(üvegszálat kihúzni az épületig) ott egyre gyakrabban alkalmazzák. Úgy tudom a Rubicom III. kerületi Faluház projectje volt az első ilyen és azóta több más helyen is használták már. Pl. a HDSNet területén konkuráló Net11 hálózata is így épült.

A másik lehetőség az hogy gigabites optikai uplink ki van építve a lakótömbbig és onnan van párhuzamos coax és UTP kábelezés is a lakásokig. Értelemszerűen egyik a tv-nek másik a netnek. Pl. a Rubicom Pók utcai(volt GaTeS Group) vagy Kaszásdűlői(volt DsNet) hálózata is ilyen vagy az elején említett DMCC is csinál így hálózatot Debrecen egyes részein. TvNetworknek is van LANNet-es hálózata Szeged egyes részein, Bp-en Kispesten, talán XIII. kerület egyes részein is, talán Debrecenben is. Új építésű lakóparkok esetén is használt szolgáltatási forma pl. ComUnique ilyen. De pl. az általad említett Tigernet is valami hasonlót csinál. Vagy pl. a TvNet-nek is van XIII. kerületben egy kisebb LAN hálózata a Kárpát u. környékén(volt KárpátNet). Vidéken is vannak ilyen kisebb lokális hálózatok amik sűrűn lakott részeken Ethernet alapú technológiával szolgáltatnak. Szóval van azért több ilyan hálózat több tíz ezer előfitőhöz elérve és többsége már sok éve üzemel és folyamatosan épülnek újak is.

Persze be lehet húzni az optikát akár egészen az előfizető otthonáig is. Olyan pl. a Bólyi önkormányzati közösségi hálózat, amiről korábban volt cikk itt a PH-n is.

(#1368) shabbarulez válasza xabolcs (#1364) üzenetére


shabbarulez
őstag

Nagy valószínűséggel azért ment el a net mert a BIX port bővítés kiszolgálásához hálózati eszközt is kellett cserélniük, addig átterhelték a másik RDSNet-es portjukra a forgalom egy részét. Mondjuk normális szolgáltató ilyen karbantartás hajnalban végez el, amikor ezzel a legkevesebb előfizetőjét zavarja.

(#1369) Omni válasza xabolcs (#1366) üzenetére


Omni
aktív tag

és ez a díjcsökkentés a meglévő előfizetőkre is vonatkozik? 1 hete kötötték be, eddig teljesen meg vagyok elégedve.

(#1370) xabolcs


xabolcs
őstag

@shabbarulez
:R a kimerito valaszert!



@Omni
ahogy olvashato az afsz 42-ik oldala kornyeken: kizarolag a fent reszletezett LANos bigyo szolgaltatasi teruleten veheto igenybe...



szoval ha ugy van ahogy elkepzelem,
akkor a falbol kiallo utp aljzatba, modem nelkul, direktbe betolom a wifi routert s mar szorja is a cuccot??? woooow :))

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1371) Loha válasza xabolcs (#1364) üzenetére


Loha
veterán

Örömmel látom, hogy ilyen gyorsan meglépték a 2Gbit-re való váltást a HDSNET-esek, nem gondoltam volna :) Sztem vmi készül a háttérben :) Lehet, hogy pont ez a LAN-os net.

Másodlagos DNS szerver IP címe is változott[link].

[Szerkesztve]

(#1372) rocket válasza xabolcs (#1366) üzenetére


rocket
nagyúr

13. keruletben lesznek elerhetok az uj csomagok, erdekes helyzet fog kialakulni, 4mbit/4mbit 4500ft ahol elerheto, 2mbit/1mbit 4900ft mindenki masnak?

Hibas az ASZF, 41. oldalon meg a tavalyi csomagokrol es emelesrol irnak, HDS4096 16800ft :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1373) shabbarulez válasza rocket (#1372) üzenetére


shabbarulez
őstag

13 ker-ben hol akar HDSNet szolgáltatást indítani?

Alkalmazott technológia meghatározza a sávszélesség lehetőségeket, az árat meg az adott piaci körülmények/lehetőségek befolyásolják.

Pl. Rubicomnál is van eltérés területi és technológia különbségek szerint. Itt fönt a III. kerületi LAN-os hálózatokon 4/4 Mbps 7146 Ft, vidéki mondjuk Vác környéki kábelnetes részen 3Mbps/512kbps 11880 Ft, a Szentesi területen meg 2560/768 kbps van 11900-ért, egyes kistelepülési részeken meg max 1024/256kbps-et adnak 8990-ért és fene tudja lehet ott csak wlan hálózat van.

(#1374) rocket válasza shabbarulez (#1373) üzenetére


rocket
nagyúr

Azt nem tudom, egy ismerosom megkerdezte anno amikor kikerult netre a szorolapjuk, es azt mondtak 13. keruletben lesz elerheto.

Akkor szolgaltassak mas neven, es akkor senkinek nem fogja szurni a lelket :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1375) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sziasztok!
Van valaki aki, 9kerben rendelkezik ilyen nettel? Megoszthatná velem a tapasztalatait... :R

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#1376) xabolcs válasza AGE-T (#1375) üzenetére


xabolcs
őstag

nekem egy fel evig volt ott :)

kb szerdankent (napkozben, koradelutan) elment vadaszni, aztan meglotte, s vegul hazahozta.
csak neha ez tobb oraig is eltartott, s persze pont olyankor kellett volna a legjobban :(((

vegul eccercsak jottek, s meregettek, aztan rajottek, h csutkara van tekerve az erosito,
aztan mintha tenyleg stabilizalodott volna a szolgaltatas :)
a sebessegre, hal istennek nem lehetett panaszom :)

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#1377) ollie válasza Loha (#1371) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És ezt érdemes beállítani a hálókarinál? Jobb, mintha autodetecten lenne?

***

(#1378) FNZ


FNZ
őstag

tudtok valamit, hogy megint baromira belassult a net ?
eddig - a teszt vége óta - stabil volt, most megint sz@r@xik.

(#1379) rocket válasza FNZ (#1378) üzenetére


rocket
nagyúr

Kicsit rezeg a lec az elmult 3 napban nalam is, kb. 1800kbps a letoltes este az eddigi 2000kbps helyett, feltoltes az 1mbit kozeleben van speedtest.net szerint, ennel nem rezeg a lec :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1380) Loha válasza ollie (#1377) üzenetére


Loha
veterán

Elvileg autodetecten HDSNET DHCP szerverétől lekérdezi a megfelelő értékeket, és beállít mindent magától. Gyakorlatilag nekem többször feltűnt, hogy egy szakadás után rossz IP-t meg egyebeket kapott a routerem, és ez miatt nem ment a net.

Szóval érdemes tudni a megfelelő beállításokat, mert nálam sokszor előfordult, hogy DHCP-vel nem kaptam IP-t, a fix beállításokkal meg ment a net.

Egyébként mostanában elég sokat szakadozok. Elmegy a net, aztán modem restart után minden ok.

[Szerkesztve]

(#1381) ollie válasza Loha (#1380) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi.

Igen, nálam is sokat rosszalkodik a net.

***

(#1383) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom, de az utóbbi napokban egyre rosszabb. :(

***

(#1384) Loha válasza Kalandor (#1382) üzenetére


Loha
veterán

Nekem is elszált hajnalban teljes külföld, de legalább kiderült, hogy milyen sok magyar van eMule-on ;]

Egyébként egyre többb a gond már megint...

(#1385) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

nekem tegnap bármit csináltam, 2percenként elment és ha nem csináltam vele semmit akkor csak a modemreseteket kaptam félpercenként... ha a tvből kihúzom a kábelt akkor 10-20másodpercen belül felszinkronizál, majd 2perc múlva gondol egyet és elmegy... ezt csinálta tegnap egész álló nap... már a hajamat téptem:W, pedig alig tudom megfogni:)
és van hogy ezt játssza néhanapján... gondol egyet... asszongya hogy akkor ő most nem hajlandó működni és úgy is tesz... lehet hogy ez a szar webstaros modem az oka?

Harrrr!!!!

(#1386) Loha válasza Ndruu (#1385) üzenetére


Loha
veterán

Nekem is webstar van, nem halottam még róla, hogy ezekkel a modemekkel bármiféle gond lenne...

(#1387) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Na megjottek a szamlak amibol uge teflon az erdekes: szoval tv 2700 ft net 2900 /1M/
Szoaval:
a belso hallozatos hivasok
3 perc es 0 perc fizet
budapest:
cucs: 136p-bol 43p
kedvez: 9p-bol 2p
a tobbibol nem adtak kedzezment
de vigyorgok, mert 610 ft a teflon:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1388) Yo-Da


Yo-Da
csendes tag

Akkor a HDSNET-ről egy picit bővebben...

A HDSNET a Romániából eredő EMKTV egyik pici ''nyúlványa''. A szolgáltatáshoz használt eszközök nagy százalákát a román RCS/RDS nél leselejtezett switchekre, routerekre alapozzák. Tehát ami romániában már nem jó, mert ócska, azt elküldik a magyaroknak, mert nekik jó lesz az... ;) Internet részlegük 4 főből áll, egyeseknek horribilis fizetéssel, (Volt idő amikor magánvállalkozóként számláztak a cég felé - Ez a vicces kategória - )

A cég kiskunhalasi Internetszolgáltatása egy másik nevetséges dolog. A kiskunhalasi ügyfélszolgálati iroda vezetője, nyáron Túramotorral, télen X3-as BMW vel jár, mindezt a havi 1X0.000 fizetéséből? :F dehogy!! Az Internetes osztályvezetővel karöltve kis céget alapitott kiskunhalason, és elkezdte a saját internetét szolgáltatni. Tehát ha kábelTV-t akarsz, akkor EMKTV, ha interntetet, akkor a Kiskunhalasi Kiskirálytól veheted, ami EMKTV, csak ugye nem neki fizetsz érte, hanem a BMW-be csurgatod a benzint. - Nem véletéenül nem intézik el, hogy legyen kiskunhalason internet mindenhol. Nem érdek, mert akkor nem lehetne az ügyfeleknek mit privátban számlázni. :C

A másik érdekes dolog EMKTV-nél az IP telefonok és a VOIP szolgáltatás. Az EMKTV volt az első aki bejelentette, hogy VOIP ot fog szolgáltatni, mégis ők az utolsók, akik megvalósitják... Miért :F A hozzáértés miatt!! Azért adnak mostanság új modemeket, mert az már tudja kezelni a VOIP-ot. A régi romániából továbbszállitott nem volt jó, már ott sem... 2005 óta adnak ki telefonszámot teszt jelleggel a XIX.kerület és más egyéb részeken. Az ügyfelek használják is, belföld, külföld mindenhova, csak a számlázást nem tudták megoldani. :D Másodperc alapon akarnak számlázni, és az összeget kalkuláló program elkészitését egy olyan emberre bizták, aki két mondtatot nem tud folyamatosan elmondani. :C Lassan 3 éve készül a program, havi 5x0,000-ért. Várhatóan jelek szerinte mostmár számláznak is, kérdés, hogy mit ?? Az elkövetkező 3 év minden bizonnyal a számlázó program tökéletesitésével fog telni. Természetesen az ügyfelek kárára. :O

Vége :D

(#1389) Loha válasza Yo-Da (#1388) üzenetére


Loha
veterán

Köszönjük a hasznos infókat! ;]

Tegnap még elment a net minősége, de ma kb. 20-23 óra között 5-10 percenként szakadozott. Remélem nem fog megint rosszabbodni a helyzet...

(#1390) ollie


ollie
MODERÁTOR

áh, egyre rosszabb a net

állandóan hibákat dob fel, amikor linkekre kattintok

***

(#1391) tildy válasza Yo-Da (#1388) üzenetére


tildy
nagyúr

Egy olcsóbb sport-túramotort már lehet 1.2 milláért kapni, az x3-st nem tudom mennyi:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1392) vigyor válasza Yo-Da (#1388) üzenetére


vigyor
csendes tag

hello!

ejha, nem semmi a tájékozottságod...
valószínű akkor dolgoztál nekik, ha ennyire vágod az infókat...

mire számíthatunk még, jönnek a románok, vagy esetleg az oroszok és.... elvágják a kanócunkat...

egyébként, nekem 6. ker egyelőre jól megy, igaz csak pár hónapja vagyok előfizető

üdv...

(#1393) Silivrian


Silivrian
csendes tag

Üdv!

Frissen kötötték be a hdsnetet, elég impresszív a stabil 2M/1M a gányos A-netes mikrós szolgáltató után (700/400k volt kb., dupla pénzért). :)
Egy apró kérdés: jól látom, hogy nincs a szolgáltatónak forgalommérő oldala?

(#1394) ollie válasza Silivrian (#1393) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én nem talállkoztam vele, de minek?

***

(#1395) Loha válasza tildy (#1391) üzenetére


Loha
veterán

Éppen túramotort készülsz venni? ;]

Egyébként egyre kevésbé stabil a net, össze-vissza ingadozik a feltöltés, meg a le is.

[Szerkesztve]

(#1396) Silivrian válasza ollie (#1394) üzenetére


Silivrian
csendes tag

Ha már eddig megvoltak havi bontásban a forgalmi adatok, akkor miért ne.
Nembaj, majd megoldjuk. :)

(#1397) rocket válasza Silivrian (#1396) üzenetére


rocket
nagyúr

Amikor meg forgalmi limitesek voltak a csomagjaik akkor ugy mukodott a szamlalojuk, hogy ment 1 honapban kb. 25 napot, utana mar nem szamolt.

Mivel kemeny penzeket kellett volna fizetni a limit atlepeesert, ezzel a megoldassal tartottak sakkban a felhasznalokat,nem emlekszem lett volna olyan 1 honapot vegig ment volna :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1398) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

emktv iz bekk egejn

[kép]

mennyire érdemes erre beruházni? XIXben vok és ha itt is elérhető akkor miért ne... nem lehet rossz... esetleg valaki valami bővebb infóval rendelkezik erről a LAN dologról? vagy ezt csak panelházaknak csinálják:D:F

:D:D:D hát ez yó... lehet hogy nem is kell váltanom [link]

[Szerkesztve]

Harrrr!!!!

(#1399) Atic


Atic
tag

Sziasztok!
Üdv Siliv ;)

Szintén nemrég váltottam HDSNET-re. Két gyors kérdésem lenne:
Már két nap megfigyeltem, hogy 22:13-kor elmegy a hálózat, a modem rebootol, meg miegymás, aztán oké. Akárcsak az ADSL hálózatoknál, ott ha jól tudom ilyenkor van IP újraosztás, és azért szakad egy pillanatra. Van köze a kettőnek egymáshoz?
A másik: van valamiféle IP blokkolása a hds-nek? Mert van egy oldal, amit mióta bekötötték a netet, nem hoz be. Más nettel simán megy. :F Tudom, hülye feltételezés, de nem tudok mire gondolni...
Egyébként egész elfogadható a szolgáltatás errefele. [Kiskunhalas]

(#1400) shabbarulez válasza Ndruu (#1398) üzenetére


shabbarulez
őstag

Kérdezd meg ügyfélszolgálatot, nekik illene tudni adott címen DOCSIS kábelnetes hálózatuk van vagy LAN. Én úgy tudom nincs hűségszerződés, úgy elméletben ki tudod próbálni a szolgáltatást, azt max ha nem jön be váltasz valami másra.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI Kábelnet (HDSNET) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.