Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) lao


lao
tag

Ez a vezetékes telefon nagyon jó áron van (200) , persze az ár tükrözi a minöséget. Serceg,recseg , alig érteni valamit... de legalább occcsó. Jó lenne ha ki javítanák .

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#202) #29810560 válasza Victoryus (#200) üzenetére


#29810560
törölt tag

+ to lao

A másik DIGI fórumban (Internet) már megválaszolták.

Központi hiba van már egy ideje és még nem tudott úrrá lenni a problémán a DIGI szakembergárdája.

Szóval a hiba nem nálad van és nem is függ össze az FTTB -> FTTH átépítéssel, mint ahogy vélelmezed. :N

[ Szerkesztve ]

(#203) Victoryus válasza #29810560 (#202) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Mamámnál is digi van, neki még FTTB, de az övé jó. Elég sokat telefonálgat barátnőkkel stb. Eddig nem panaszkodott. Szintén Békéscsaba, csak másik kerület. :F No mind1, majd javítják egyszer.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#204) #29810560 válasza Victoryus (#203) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nomadikus telefonra (VoIP telefonra) nem akarsz áttérni? :F

Bárhonnan a világból DIGI tarifákkal telefonálhatsz - akár okostelefonnal is - és HiFi hangminősége van. ;)

Nekem nomadikus - VoIP telefon: Gigaset DX800A all in one ill. okostelefon és számítógép ZoIPer VoIP szoftverrel - DIGI telefonszolgáltatásom van.
Sosem térnék többé vissza analógra. :N

[ Szerkesztve ]

(#205) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Eddig kétszer jelentettem be a hibát, mindkétszer már másnap kora reggel jött a válasz email, hogy probléma elhárítva... Hát a nagy francokat, ugyanúgy megdöglik 2-3 naponta a telefon vonal. :W FTTB-n nem volt ilyen gond.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#206) zsolt501 válasza #29810560 (#204) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nomadikus szolgáltatásom van nekem is, még a Digitel500-as csomag, most néztem a csomagokat, és meglepődve látom hogy már csak a Digitel200-as csomag van, ami sajnos nekem nem optimális, mert a Mobil telefon számok hívása lényegesen drágább a 200-as csomagban, szóval nekem ez így nagyon nem jó üzlet, eddig ez a csomag nagyon szépen kiegészítette a jelenlegi Mobil előfizetésemet, de így már nem biztos hogy érdemes lesz megtartani ezt a szolgáltatást, az meg nekem nem indok hogy Romániai számokat illetve hálózaton belül ingyen beszélhetek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#207) #29810560 válasza zsolt501 (#206) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen, sajnos a DIGITel 500 már nem rendelhető, de a régebbi előfizetések tovább élnek.

[ Szerkesztve ]

(#208) zsolt501 válasza #29810560 (#207) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen él MÉG, de ha valamiért új szerződést kell kötni pl. FTTH hálózati átalakítás így már eléggé bizonytalan hogy maradhat az 500-as csomag.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#209) Threant


Threant
tag

Sziasztok!
Miután bekötötték nálam az 500-as netet (nálunk még nincs optikai hálózat) megszűnt a telefonom létezni. Ezért ma elmentem a Digi ügyfél-szolgálathoz és az itteniekből tanulva kértem, hogy állítsák át a telefon lehetőséget nomadikusra. Némi tanakodás után valahogy megoldották a hölgyek a dolgot, a régi számomat elvesztettem, kaptam újat, meg borítékban jelszót is.
Kérdésem az, hogy felhasználónevet is kellet volna kapnom ehhez a szolgáltatáshoz, vagy az megegyezik a korábban az internet eléréshez kapott felhasználónévvel?
Letöltöttem a Zoiper oldalról a windowsos verziót (Zoiper5), ami természetesen nem úgy működik mint ahogy az a Diginél található pdf. fájlban le van írva.
Hogy kell ebben a verzióban új accountot létrehozni, miután belépni sem lehet a kezdőképernyőn a szolgáltató kiválasztása nélkül?
Előre is köszönöm az építő jellegű válaszaitokat! :N

(#210) #29810560 válasza Threant (#209) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Kérdésem az, hogy felhasználónevet is kellet volna kapnom ehhez a szolgáltatáshoz, vagy az megegyezik a korábban az internet eléréshez kapott felhasználónévvel?"

A felhasználónév a szerződésen van és nem egyezik meg semmivel. Csak a SIP szerverhez használható a jelszóval párban.

Ezekre az adatokra nagyon ügyelj, mert ha rajtad kívül más is tudomást szerez róluk akkor a te kontódra tud telefonálni!

[ Szerkesztve ]

(#211) Threant válasza #29810560 (#210) üzenetére


Threant
tag

Köszönöm válaszodat, végül kiderült, hogy elfelejtettek nekem fióknevet adni, amit végül e-mail útján megkaptam. Sokat kínlódtam ezzel a ZOIPER nevű izével, sehogy sem akart kapcsolódni sem a windowsos, sem az androidos verzió. A Digi honlapján lévő leírás amúgy egy régebbi verzióra vonatkozik, a most letölthetők mindenáron a fizetős változat letöltésére akarnak rávenni és ettől még bonyolultabbnak tűnnek... Nem is bírtam velük.
A mobilra a Play áruházból töltöttem le a CSipSimple nevű appot, ez rögtön kapcsolódott a szükséges adatok megadása után, ajánlom minden nomadikus sorstársamnak. :)
Még annyit, hogy aki sokat kínlódik a programok beállításával, azoknak ajánlom, hogy próbálják meg megcsörgetni a mobiljukról a digitől kapott nomadikus számot (+3621XXXXXXX). Nálam erre "ilyen előfizető nem kapcsolható" üzenet jött. Itt újabb e-mail ment a Diginek, kiderült, hogy 2 nap elteltével még nem is regisztrálták a szolgáltatást, szóval 2 napig, amíg a ZOIPER izét babrálgattam nem is én voltam a hülye. :)

(#212) #29810560 válasza Threant (#211) üzenetére


#29810560
törölt tag

Igen, sajnos belefutottál az összes anomáliába, amit a DIGI elkövet a nomadikus telefonszolgáltatás "létesítésekor". :K

- Az ügyintézők nem értenek igazán a dologhoz és bénáznak vele. Gyakorlatilag a hátuk közepére sem kívánják a nomadikus telefon szolgáltatást, mert nem ismerik.

- A SIP rendszergazdák csak több nap után veszik fel/élesítik az accountot a szerveren.
(Ennek anno magam is szenvedő alanya voltam. Több reklamációs e-mail, két jelszó boríték és kb. 2-3 hét után tudtam csak használni a szolgáltatást, de a végén már a felügyeleti szerv értesítése is szóba került, mire elérhető lett a nomadikus telefonszám hívás/fogadás oldalról egyaránt.)

- A DIGI telepítési leírása valóban egy régebbi verzióra vonatkozik és a ZoIPer fejlesztője már alaposan átalakította a szoftvert.

Abban is igazad van, hogy a ZoIPer fejlesztője/forgalmazója a fizetős verzió felé tereli a gyanútlan, a VoIP világában első tétova lépéseit megtévő felhasználókat.

DE! A ZoIPer beállítása egyáltalán nem bonyolult, mert csak 3 mezőt/paramétert kell kitölteni:

1. SIP server: register001.digikabel.hu
2. Felhasználónév: ennek ugyebár rajta kellene lennie a szerződésen
3. Jelszó: ez meg a borítékban van és csak Te tudod - meg a SIP rendszergazda egy percig amíg felveszi az accountodat - mert, a DIGI is csak a boríték azonosító számát tartja nyilván

... a többi paraméter - pl. portszám, DTMF stb. - a szoftverben alapból (default) jól van beállítva vagy indifferens a DIGI nomadikus telefon szolgáltatása szempontjából (pl. képátvitel/videotelefon).

[ Szerkesztve ]

(#213) Threant válasza #29810560 (#212) üzenetére


Threant
tag

Úgy van, ahogy írod, egyébként ha már van vonal, akkor a ZoiPer is működik, kipróbáltam. :)

(#214) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv, egy Cisco 7960 telefont szeretnék beállítani a Digi VOIP-jához. Csinált már valaki ilyet?

Switch Tax

(#215) MasterMark válasza MasterMark (#214) üzenetére


MasterMark
titán

Sikerült megcsinálni. :R

Switch Tax

(#216) togvau


togvau
senior tag

Nem nomadikus számot nem lehet valahogy app-ból is használni?

hitler, sztálin, micro usb

(#217) GML


GML
őstag

Olyannal már találkozott valaki, hogy az újöborítékkal is csak 1 az az egy darab hívást lehet kezdeményezni? Utána nem enged be.

(#218) #29810560 válasza GML (#217) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez egy kicsit pongyolán megfogalmazott kérdés. :)

DE! Amennyiben egyszer be tudsz lépni a SIP szerverre, akkor - általában - mindig be tudsz lépni.
Viszont egyidőben csak egy végpontról/eszközről. Amennyiben "nem enged be a szerver", akkor az előzőleg bejelentkezett végpont/eszköz használja az accountot.

... mert, a SIP hozzáférés/account 1 db ún. sessiont engedélyez. (Egy VoIP (nomadikus) telefon előfizetést feltételezve.)

[ Szerkesztve ]

(#219) GML válasza #29810560 (#218) üzenetére


GML
őstag

Igazad van, elénézést a a helytelen megfogalmazásért.
A lényeg, hogy random beenged. Egy hívás után "forbidden" válasszal kidob. majd random idő múlva ismételten be tudok jelentkezni.

Ez így eléggé megbízhatatlan. :(((

(#220) #29810560 válasza GML (#219) üzenetére


#29810560
törölt tag

Állítsd nagyobbra/hosszabbra a szoftverben/VoIP telefonban a Regisztráció lejárati idő-t (Registration expiry)!

Pl. min. 600 s-ra, azaz 10 percre. ... vagy 3600 s-ra, mert az meg 1 óra.

(Ez az idő a default beállításokban általában 60 s, azaz 1 perc. ... ami elég kevés.)

Persze ennek hátránya is van, mert addig nem tudsz átváltani másik eszközre, mert pl. 3600 s-os beállítás esetén a SIP szerver 1 óráig nem ereszti el az accountot. :N

[ Szerkesztve ]

(#221) Ragnarok_88


Ragnarok_88
újonc

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem: ha a Diginél nomadikus telefonra váltok (hogy betudják kötni az 1000es netet), akkor engem az a UPC-s rokonom akinek olyan csomagja van,hogy vezetékes számokat ingyen hívhat,továbbra is ingyen tud engem hívni?Ebből a szempontból a nomadikus telefonszám teljesen megfelel egy rendes vezetékes számnak?
Másik dolog:Mik a tapasztalataitok a Digis nomadikus telefonálással (minőség, stabil-e a vonal,stb) ?

Előre is köszi a válaszokat!

(#222) #29810560 válasza Ragnarok_88 (#221) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Ebből a szempontból a nomadikus telefonszám teljesen megfelel egy rendes vezetékes számnak?"

A nomadikus telefon egy nem helyhez kötött végpontú "vonalas" telefon. (Az idézőjel azért van, mert technológiailag sem teljesen azonos a régi analóg ún. vonalkapcsolt telefonnal, mert VoIP alapú vagyis ún. csomagkapcsolt.)
A nomadikus számot felhívni olyan, mintha nem helyi hanem ún. távolsági hívást bonyolítanál. Pl. Budapestről felhívnád Szegedet, vagy Pécsről Győrt, vagy Szombathelyről Budapestet, Makóról Dömsödöt stb.
Egy nomadikus telefonnak ezért is van körzetszáma - nevezetesen esetünkben a 21-es - mint a településeknek, csak ez ugyebár speciális körzet, mert nincs helyhez kötve, mint egy falu vagy város.

"... akkor engem az a UPC-s rokonom akinek olyan csomagja van,hogy vezetékes számokat ingyen hívhat,továbbra is ingyen tud engem hívni?"

Remélem a UPC is úgy tudja/számlázza, ahogy leírtam. ;)

"Mik a tapasztalataitok a Digis nomadikus telefonálással (minőség, stabil-e a vonal,stb) ?"

A SIP protokoll - amit használ a nomadikus VoIP telefonálás - akár HiFi minőségű hangátvitelre és Full HD alapú képátvitelre is alkalmas. (Persze a DIGI ez utóbbit nem szolgáltatja.) Mivel azonban a telefonálás az Interneten keresztüli csomagátvitelen alapul ezért az Internet kapcsolatok anomáliái befolyásolhatják a telefonálás stabilitását és minőségét.

Részemről a gyakorlati tapasztalat az, hogy általában igen stabil, kiváló minőségű a telefonálás a nomadikus VoIP telefonon, persze futottam már bele problémába (pl. kapcsolatvesztés), de ez utóbbi elég ritkán fordult elő.

[ Szerkesztve ]

(#223) Ragnarok_88 válasza #29810560 (#222) üzenetére


Ragnarok_88
újonc

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Még egy dolog nem tiszta ehhez kapcsolódóan, semmiképp nem tudja úgy megoldani a Digi a 100asnál nagyobb netet,hogy meghagyja a rendes analóg vonalamat?Mert a Digi Internetes topik összefoglalojában azt olvastam,hogy ilyenkor adniuk kéne egy modemet/switchet,amibe bele lehetne dugni a telefon analóg kábelét.Viszont ilyet nekem most tegnapelőtt nem mondtak egy szóval sem,azt mondták hogy a nagyobb net csak az analóg telefon megszüntetésével és a nomadikusra átállással valósulhat csak meg...hogy őszinte legyek azért modemes/switches megoldásnak jobban örülnék.

(#224) #29810560 válasza Ragnarok_88 (#223) üzenetére


#29810560
törölt tag

A DIGI jelenleg - az FTTH átépítés miatt - az FTTB területeken már csak a nomadikus telefon verziót kínálja fel a 100 Mbit/s feletti csomagokra való előfizetés/csomagváltás során.

(A régebben használatos másik két verzió - szolgáltatói CPE illetve utólagos kábelbehúzás a telefonnak - már nem "játszik". :N )

Amennyiben ki tudod várni a csomagváltással az FTTH átépítést a házatokban - ez a tervek szerint 2019. december 31-ig elvileg mindenhol megtörténik - akkor automatikusan 1000-es Internet csomagot kapsz (FTTH 1000) és az analóg telefonod is megmarad.

[ Szerkesztve ]

(#225) xabolcs válasza #29810560 (#224) üzenetére


xabolcs
őstag

:R

Koszonom a reszletes tajekoztatast.

En is ebben a cipoben jartam, de mar nem erzem magam atverve! :)
Igy eleg lesz megvarni 2020-at.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#226) andarejja


andarejja
újonc

Sziasztok!
A hócipőm tele van már a magentával láthatatlan e-számlák és következményeként fellépő hibás számlázások miatt. Szeretnék váltani, igen jó lenne már a digi mobil, amiről csak hírek keringenek. Láttam ezt a nomadikus telefonálást, ha igénylem, kb. mire számítsak? Tényleg tudom majd használni mobilról, tabletről, stb.? A saját hálózat 0 ft az azt jelenti, hogy digis számokat tudok ingyen hívni csak? Mondjuk a percdíjak se vészesek. Vágom, mi a VOIP, de a gyakorlati részét nem annyira ismerem. TV nem kell, csak ha muszáj, egyébként az alap digi netem van 2225 jó magyar forintért. Stabil, megbízható, olcsó, szóval vinném hozzájuk a telefonálást is. Ma bemegyek az ügyfélszolgálatra, de azért érdekelne a szakvéleményetek, hogy megéri-e :) Köszönöm!

(#227) #29810560 válasza andarejja (#226) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Láttam ezt a nomadikus telefonálást, ha igénylem, kb. mire számítsak?"

Megrendeled és - ha nem lesz probléma az elején az account létrehozásával - lesz egy nem helyhez kötött IP alapú telefonszolgáltatásod.

"Tényleg tudom majd használni mobilról, tabletről, stb.?"

Igen. Minden eszközről működik amin pl. a ZoIPer futtatható.

"A saját hálózat 0 ft az azt jelenti, hogy digis számokat tudok ingyen hívni csak?"

Igen, CSAK DIGI-s számokat hívhatsz 0Ft percdíjjal. (A többi percdíj értelemszerű.)

"Ma bemegyek az ügyfélszolgálatra, de azért érdekelne a szakvéleményetek, hogy megéri-e" :)

Hááát szerintem 200 Ft/hó előfizetési díjat biztosan megér. Ennyiért manapság még pofont sem kapsz a sarkon, nemhogy VoIP telefonszolgáltatást. ;)

[ Szerkesztve ]

(#228) YxVs válasza #29810560 (#204) üzenetére


YxVs
senior tag

Szia,

Megkérdezhetem, hogy milyen extra funkciói vannak egy ilyen drága IP készüléknek? (Gigaset DX800A all in one)

(#229) #29810560 válasza YxVs (#228) üzenetére


#29810560
törölt tag

- analóg és VoIP vonalak kezelése
- hangos-telefon (változtatható mikrofon és hangszóró hangerő)
- digitális üzenetrögzítő (2 különálló)
- híváslista/újrahívás
- telefonkönyv (Outlook szinkronnal, partner képekkel)
- bluetooth kapcsolat
- bázisállomás funkció (lehetőség DECT készülékek csatlakoztatásához)
- naptár, ébresztőóra
- e-mail postafiók lekérdezése
- kikapcsolható és változtatható hangerejű csengetés
- hívó specifikus csengőhangok (saját zenékkel is)

Dióhéjban ennyi, de itt minden le van írva. ;)

[ Szerkesztve ]

(#230) YxVs válasza #29810560 (#229) üzenetére


YxVs
senior tag

vezetéknélküli módban használható?

(#231) #29810560 válasza YxVs (#230) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ezen mit értesz? :F

[ Szerkesztve ]

(#232) YxVs válasza #29810560 (#231) üzenetére


YxVs
senior tag

Van hozzá kézi beszélő, amit lehet hordozni a lakásban, vagy mindenképpen kanóchoz vagy kötve?

(#233) #29810560 válasza YxVs (#232) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ha megnézed a képét ez egy jókora doboz és nem hordozható kivitel, ergo helyhez kötött.

DE! Mint említettem - külön pénzért - kapható hozzá hordozható DECT készülék/kézibeszélő.
... és elvileg bluetooth-on pl. okosteló is csatlakoztatható hozzá. Bár ez utóbbit nem próbáltam.

(#234) YxVs válasza #29810560 (#233) üzenetére


YxVs
senior tag

Szia,

Felújításnál minden kábelt behúztunk a falba (UTP+koax), de az RJ11-es telefonkábelre akkor még nem gondoltunk. A szolgáltatói ONT a pinceszinten lesz egy rack szekrényben. Ha mégis később szükség lenne vezetékes telefonra is, akkor a pinceszintről hogyan tudnám felvinni a lakószintre a telefon jelét? Megoldható-e valahogy kábel nélkül, vagy UTP-n keresztül?
Illetve jut eszembe, ha csak a nomadikus szolgáltatást szeretném használni, akkor ahhoz elég csak UTP, és nem kell RJ11, ugye?

(#235) Core2duo6600 válasza YxVs (#234) üzenetére


Core2duo6600
veterán

UTP én keresztűl felvihető, mint a 2 végére kell egy eszköz, és akkor a lan jel is műkődik azon a kábelen ha szükséges.

Egy ehhez hasonló kell : [link]

Figyelni kell, hogy valóban gigabites legyen, ha a net is kell.
De az rj 45 ösbe az rj11 is bedugható, így ha nem kell a teló, akkor felvihető rajta, ill. ha magad gyártod a kábelt, akkor bármi megoldható.

A nomadikushoz utp kell azt hiszem, hiszen az a neten megy tudtommal

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#236) YxVs válasza Core2duo6600 (#235) üzenetére


YxVs
senior tag

Bocsi, ezt nem teljesen értem.
A rack szekrényben lesz egy 24 portos switch, így gondolom már nem kell az elosztó, amit linkeltél.
Nem lesz saját router sem, csak a switch.
A nappaliban szintén lesz egy switch, mert ott több eszköznek is kell a LAN.
De egyébként pontosan hogy gondoltad? ONT RJ11 portjába menne ennek az elosztónak a melyik vége? Fent a nappaliba pedig szintén egy ilyen elosztó?

[ Szerkesztve ]

(#237) #29810560 válasza YxVs (#234) üzenetére


#29810560
törölt tag

A nomadikus telefonszolgáltatás VoIP alapon működik. Fizikailag az ONT LAN (Ethernet) portján keresztül ill. az abba csatlakoztatott saját eszköz Ethernet portján keresztül érhető el.

(Az ONT RJ11-es portjához analóg telefont lehet csatlakoztatni. Ez a telefonkábel akár 100 m-es is lehet.)

[ Szerkesztve ]

(#238) YxVs válasza #29810560 (#237) üzenetére


YxVs
senior tag

Ok, tehát nem kell hozzá az RJ11 kábel.
Megnyugodtam. :)
Köszi!

Egyébként szerinted megoldható UTP-n keresztül a hagyományos analóg telefon, vagy ez tényleg csak RJ11 kábellel oldható meg?

[ Szerkesztve ]

(#239) #29810560 válasza YxVs (#238) üzenetére


#29810560
törölt tag

Az analóg telefon 1 érpáron (2 ér) csatlakozik. Bármilyen kábel jó hozzá aminek a középső két ere egyenes átvitellel van bekötve. Az RJ45-ös csatlakozóba pedig fizikailag bedugható az RJ11-es, mert központozott mindkettő kialakítása.

(Az más kérdés hogy az ONT RJ45-ös csatlakozóján/zóin nincs analóg telefonjel csak az RJ11-esen.)

(#240) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok!
A napokban lesz lecserélve az analóg telefon vonalam erre a nomadikus szolgáltatásra. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Ugye ezt úgy használhatom, hogy feltelepítek egy VoIP applikációt vmilyen eszközre - már ha nem szeretnék beruházni egy VoIP képes készülékre.
1) Van olyan alkalmazás amit a Digi ajánl? Esetelg amit ti használtok és bevált?
2) Ezzel az eszközzel csak otthoról tudok telefonálást indítani és fogadni ... ha a saját hálózatomhoz csatlakozok (ez mondjuk elég egyértelmű)?
3) Ez az alkalmazás feltelepíthető több eszközre is (a család tagjainak a telefonjára) és az összesen használható lesz (nyilván nem egyszerre)?
Köszönöm.

ui: közben kicsit beleolvasva a fórumba Mr. Janó nagyrabecsült fórumtárs hozzászólásaiból nagyjából választ is kaptam a kérdseimre ... talán az utolsót leszámítva.

[ Szerkesztve ]

(#241) Core2duo6600 válasza YxVs (#236) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amit linkeltem az arra való, hogy az utp kábelen az adat mellett felmenjen a sima telefon is.
Ez úgy néz ki, hogy a drót egyik végére bemegy az elosztónak az 1 drótból álló része, ebbe belemegy a telokábel a másikba a it kábel, a túluldalon, a fali aljzatba szintén egy ilyen eszköz, egyik lyukba a telo, míg a másikba a gép.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#242) #29810560 válasza Astery (#240) üzenetére


#29810560
törölt tag

"1) Van olyan alkalmazás amit a Digi ajánl? Esetelg amit ti használtok és bevált?"

A DIGI a ZoIPer-t "ajánlja" ill. egész pontosan ennek a beállításához van leírása.
(Csak sajnos a leírás már eléggé idejétmúlt, mert a 3-as szoftververzióra alapul a ZoIPer fejlesztője meg már az 5-ösnél tart.)

DE! Bármilyen VoIP program (ún. SIP kliens program) megfelelő, legyen az ingyenes vagy fizetős.

"2) Ezzel az eszközzel csak otthoról tudok telefonálást indítani és fogadni ... ha a saját hálózatomhoz csatlakozok (ez mondjuk elég egyértelmű)?"

Pont hogy nem. Amennyiben az eszköz nem helyhez kötött - pl. okostelefon, notebook stb. - akkor bárhonnan telefonálhatsz vele csak Internet kapcsolatra van szükséged. (... és hogy ne legyen korlátozva az 5060-as port, mert azon kommunikál.)
Ezért hívják nomadikusnak, ami vándorlót jelen vagyis nem helyhez kötött.

"3) Ez az alkalmazás feltelepíthető több eszközre is (a család tagjainak a telefonjára) és az összesen használható lesz (nyilván nem egyszerre)?"

Annyiszor és oda telepíted, ahányszor és ahova csak akarod. (Az ingyenes verziókat értelemszerűen korlátozás nélkül, a fizetősöket nyilván telepítésenként ismételt licenszdíjért.)
DE! Egyidőben csak egy eszköz lesz aktív, aki utoljára feljelentkezik az accounttal a SIP szerverre, mert egy előfizetés csak egy ún. sessiont (hívjuk munkamenetnek vagy kapcsolati számnak) kezel.
Az aktív eszköz hívhat bárkit és amennyiben a nomadikus számot hívják mások az aktív eszközre megy ki a hívás/"csörgés".

[ Szerkesztve ]

(#243) Astery válasza #29810560 (#242) üzenetére


Astery
senior tag

Köszönöm szépen, hogy segítettél a dolgot kicsit tisztába tenni. Így akkor már csak egy kérdésem lenne ... hogyan tudom módosítani, hogy melyik legyen az aktív eszköz? Mondjuk ha én telefonáltam utoljára a saját telefonomról, de elmegyek otthonról és szeretném átadni a bejövő hívás fogadásának a lehetőségét másnak ... aki otthon marad.

(#244) #29810560 válasza Astery (#243) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hivatalosan ez úgy működik. hogy egy eszköz - amiben be van állítva a 3 legfontosabb paraméter (SIP szerver, SIP account név, SIP account jelszó) - regisztrálja magát a szerveren. Ekkor ez az eszköz az aktív.
Amennyiben az eszköz kézzel indított bontás hatására megszünteti a regisztrációt vagy az account megújítási kérésre nem válaszol (és közben letelik az account lejárati idő, ami a szoftverekben beállítható) akkor lehetőség van rá hogy bármelyik másik eszköz a már fentebb említett paraméterekkel bejelentkezzen és ő legyen ezentúl az aktív.

Az alábbi nem hivatalos hanem a saját tapasztalatom:

Amennyiben egy másik eszköz próbál bejelentkezni az accounttal holott egy eszköz már aktív akkor - valószínűleg élő hívás alatt nem (ezt egyébként nem próbáltam), de a másik eszköz pihenő/figyelő állapotában - az új eszköz válik aktívvá a régi pedig eldobja a regisztrációt. Egyszerűen fogalmazva "kiüti" az aktív eszközt a regisztrációból és ő válik aktívvá.
DE! Majd kipróbálod, ha több eszközöd lesz és megírhatod, hogy Te mit tapasztaltál ezügyben.

Addig maradjunk a hivatalos verziónál. Amennyiben használni akarom regisztrálok (belépek az accounttal a SIP szerverre), ha át akarom adni a telefonálás lehetőségét másnak/másik eszköznek deregisztrálok (lelépek a SIP szerverről).

[ Szerkesztve ]

(#245) #29810560 válasza Astery (#243) üzenetére


#29810560
törölt tag

Mielőtt megkérdezed még leírom, hogy:

Mi van ha egyetlen eszköz sem jelentkezik fel a SIP szerverre vagyis nincs aktív eszköz ami fogja az accountot?

Nos, ez megfelel annak mikor egy GSM telefont kikapcsolsz vagy egy analóg telefont kihúzol a csatlakozóból.
Vagyis ha az accountra nem jelentkezett fel senki - nem regisztrált egy eszköz sem - akkor a nomadikus számot hívva ezen a számon az előfizető nem kapcsolható. (A pontos bemondott szöveget nem tudom, de a lényege ez.)

[ Szerkesztve ]

(#246) Astery válasza #29810560 (#244) üzenetére


Astery
senior tag

Köszi - fogom tesztelgetni és majd megírom a tapasztalatomat ... egyenlőre várom, hogy a Digi jelentkezzen a leadott igényemmel kapcsolatban.
Az a része azt hiszem akkor rendben lesz, hogy elvileg bármelyik telefonnal tudok hívást kezdeményezni. Viszont az is érdekes, hogy hogyan fogom azt kijátszani, hogy melyik eszköz jelezze a bejövő hívást. Ezek szerint ezt manuálisan nem tudom átruházni az aktív készülékről egy másikra, hanem mondjuk hívást kell indítani a másik telóról és akkor az válik aktívvá - az fogadja onnantól a hívásokat. Persze az is megoldás lehet ha egy régi, használaton kívüli mobilt beállítok egy kvázi vezetékes telefonként amit csak erre a célra használok és mindig ott van a lakásban.

(#247) YxVs válasza Core2duo6600 (#241) üzenetére


YxVs
senior tag

Köszi, de ebből még mindig nem látom, hogyan tudom megúszni, hogy egy újabb kábelt kelljen behúzni a falba.

(#248) Core2duo6600 válasza YxVs (#247) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez a cucc, közösíti egy kábelbe az adatot, és a telot, tehát így.
Ha a falban csak utp kábeled van, de te szeretnél a szobádba telot is, akkor ezzel megoldhatod.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#249) rmehesz


rmehesz
tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. A mai napon voltam bent a Digi-nél és megkötöttem a nomadikus telefon szolgáltatásra a szerződést. Még él a hagyományos telefon vonal is, de azt mondták, hogy már működnie kell az új VOIP szolgáltatásnak is. Hazajöttem és elkezdtem beállítani - meg is találtam a leírásban szereplő dolgokat, de a regisztrálás sikertelen. A fiók létrehozása után lefutott egy keresés (nem tudom pontosan milyen) - négy vízszintes vonal ment végig és a végén mind a négy sikertelen lett. Ezért nekem kellene kiválasztanom az átviteli típusát: UDP, TCP, TLS. Itt melyiket kéne választani? Bár igazából mind a hárommal próbáltam regisztrálni, de egyikkel sem sikerült. Elképzelhető, hogy még a Digi-nél bütykölnek vmit ezért nem működik?

(#250) #29810560 válasza rmehesz (#249) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nyugi. Általában a DIGI SIP szerver rendszergazdái elég lassan élesítik az accountot. :K
Nálam régen 2 hét, meg 3 hibajegy volt. Remélem azóta összébb kapták magukat.

Az ügyfélszolgálat mit sem tud erről. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.