Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) Rajjmen


Rajjmen
aktív tag

Lehet, én is beszerek még egyszer egy Venus-t!
Szerintem is az egyik legjobb lap! A mostanit is szeretem, tetszik, de teljesen más érzést nyújtott a Venus. Habár a mostani lapomból sincs itthon sok darab, de mégis teljesen más.

Én annó, csak álmodoztam arról, hogy FX kerüljön bele, de ki tudja mit hoz a jövő. Talán ismét bekerülhetek a büszke DFI Venus tulajok közé és most talán a konfigom is erősebb lesz. :D

(#1752) dbius válasza Rajjmen (#1751) üzenetére


dbius
veterán

Várunk komám :K ;)

(#1753) MPowerPH válasza Balee_boy (#1750) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha ott van kint a gép, akkor nincs gond. Akkor lenne gond, ha ott kikapcsolnám, behoznám a melegre, és egyből visszanyomnám. :DDD Nah, akk lenne tüzijáték rendesen. Így hogy úgymond hideg gépet viszek ki, majd miután melegre hozom, és várok legalább 4 órát, hogy minden visszamelegdjen, nem lehet gond. :) Úgy mondták nekem ezt is, azért így járok el.
Nyáron egyik ismerősömnek hentes boltja van 4 utcával odébb, éjszakánként ha megkérem beenged a hűtőházba is, ott is kemény minuszok vannak. ;] Szóval ez nekem bevállt forma már. :DDD

"Vegyél működő 2x1gb Crucial Ballistix Z503-at, az lenne a nagy durranás."

Miért? :U Ezeket pont nem ismerem. :F Meg miért írtad ki, hogy működő? sajnos a Patriot -okat is nehéz lenne beszerezni, de semmi se lehetetlen. :N

Don't Tread On Me

(#1754) dbius válasza MPowerPH (#1753) üzenetére


dbius
veterán

A ballistix z503-mas kitekből az első kiadás volt nagyon jól húzható, azt hiszem azok td jelöléssel voltak ellátva, az ezt követő kiadásokat már nem lehetett olyan jól húzni (td1 vagy ilyesmi, már pontosan nem emlékszem rá).

Nekem volt ilyen kitem, de már nem az első kiadást sikerült megszereznem és max 550-en ment, továbbá irreálisan érzékeny volt a jelenlegi GSKILL-ekhez képest.

Az első kiadást azért módosították, mert nagyon sok embernek idejekorán behaltak.... de a "javított" kiadások már nem mennek úgy, visszábbvettek belőle valamit a gyárban...

Azért a 700-as patriotokra kíváncsi lennék. néztem róla valahol tesztet, de azt hiszem még a névleges órajelen sem ment...

(#1755) MPowerPH válasza dbius (#1754) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én úgy néztem, hogy a Patriotnál ment a 700MHz, de 2T -ben.

Don't Tread On Me

(#1756) dbius válasza MPowerPH (#1755) üzenetére


dbius
veterán

Lehet, hogy ugyanarról a tesztről beszélünk és én már nem emlékszem jól vissza, hiszen nem ma olvastam, volt annak már két éve is.

(#1757) MPowerPH válasza dbius (#1756) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez mondjuk érdekes. Nekem régen Geil One 600MHz -es ramjaim voltak, 2*512Mb -s kit, ugye TCCD chippel. Én a Venusban és az Ultra -D -ben egy A64 4000+ SD társaságában 680MHz -ig jutottam 1T -ben. 2T -t nem is néztem sokat, 720MHz -ig ment, de sokkal lassabb volt az 1T -s eredményeknél így nem is erőltettem.
Igaz utána a 4800+ X2 -vel és az FX60 -al se tudtam ezt az eredményt megismételni, sajnos az X2 -esek memóriavezérlője nem működött olyan jól mint a sima egy magosoké. :(
Azt hozzá kell tennem, hogy más lapban is ki lett próbálva, de ott közel nem mentek ennyit a ramok. Szóval a DFI az DFI. :)

Don't Tread On Me

(#1758) Balee_boy válasza MPowerPH (#1753) üzenetére


Balee_boy
tag

Szerintem, akkor is lehet gond, ha valóban úgy csinálod ahogy leírtad, mert a gép alkatrészei melegednek, tehát a környezeti levegő is, ami a hideg levegővel találkozva kondenzálódik és zárlatot okozhat.

Az 1gb-os modulok közül a Z503-as memóriák voltak képesek 1T-ben a DDR600-as sebességre, de sok meghibásodott közülük.

(#1759) MPowerPH válasza Balee_boy (#1758) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem még nem volt belőle gondom(koppp, kopp), pedig már kínoztam így sok mindent.

Az elég durva, 1T -ben. ;] Bár akkor érthető is a magas meghibásodási arány. :( Ha más nem lesz, akkor én is visszavásárolom a Geil One -okat, azokkal 1T -ben meg lehet a 700MHz, csak nem FX60 -al. :W

Don't Tread On Me

(#1760) QG


QG
tag

Halihó!

Fel tudna tenni valaki egy linket a manuálra? A gyártó oldalán nem találtam.

Kösz

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#1761) QG válasza QG (#1760) üzenetére


QG
tag

nem érdekes, megtaláltam máshol

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#1762) QG


QG
tag

Létezik, hogy nem akar elindulni 3 memóriával?
Kettővel vígan megy, de amint beteszem a harmadikat, se kép, se hang.

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#1763) Rajjmen válasza QG (#1762) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Tiszteletem!
Igen létezik, mivel abba a lapba már dual chanel-s a memóriavezérlő, amit csak úgy lehet feltölteni, hogy: v csak 1 memo, v 2 memo de az már párba v a citromsárgába mindkettő v a narancsba, v 4 memo és ott a memó párok párba az alaplapba a színek szerint.
Ha nem tud senki segíteni neked a manual-lal kapcsoltatban, akkor csütörtök du. küldj egy privit és megnézem, hogy nekem megvan-e még vhol a gépen. Látok rá esélyt, úgyhogy majd írj, nehogy elfelejtsem.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1764) dbius válasza QG (#1762) üzenetére


dbius
veterán

Ezek szerint nálad is landolt egy venus! Gratulálok hozzá! :C

Melyik lett a tied (sorszám)?

Elképzelhető, hogy nem megy 3 modullal. Egyforma a három modul? Ugyanolyan chip van mindhárom modulon? Hogy osztottad el a három modult? Melyik bios van a lapon?

A dram időzítéseket próbáld meg auto-ra állítani. hátha úgy elindul.

cmos clear után sincs kép, hang három modullal?

egyelőre ennyi.

(#1765) Rajjmen válasza QG (#1760) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Hali!

Mint ígértem megnéztem és megtaláltam Venus manual-ját.
Én is gratulálok a laphoz.
Arra én is kíváncsi lennék, mi a te lapod sorszáma.

Sok sikert a laphoz.

(#1766) dbius válasza Rajjmen (#1765) üzenetére


dbius
veterán

Komám, szerintem te elnéztél valamit, mert írta utána, hogy megtalálta máshol :K

szerk: de mint tudjuk, a szándék a fontos :))

[ Szerkesztve ]

(#1767) Rajjmen válasza dbius (#1766) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Igazad van...
Az a hozzászólás kimaradt... :DD

(#1768) dbius


dbius
veterán

Szépen elsüllyedt ez a topic. Van itt még a ph-n rajtam kívül valaki, akinek megvan ez a lap??

(#1769) Rajjmen válasza dbius (#1768) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Szia

Sajna úgy látszik, hogy tényleg te maradtál már csak. :(
Én tettem kb 2 hónapja kísérletet, hogy beszerezzek ismét egy ilyen "kincset", de sehonnan sem lehet hozzájutni.

Üdv.

(#1770) dbius válasza Rajjmen (#1769) üzenetére


dbius
veterán

Akkor úgy látom továbbra is meg kell becsülnöm :D

Kösz a jelzést, cimbora :K

(#1771) MPowerPH válasza Rajjmen (#1769) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem van egy ilyen kincs a szekrényemben. :D Van olyan műanyag zacsim, amit porszívóval légteleníteni lehet. Nah, olyanba pakoltam be, dobozostul, mindenestül. :B Örök emlék marad. Majd ha lejjebb megy az FX60-ak ára, akkor egy olyat is rakok mellé, és persze valami jobb TCCD chippes ramot, mondjuk Patriot 700-ast. :)

Don't Tread On Me

(#1772) dbius válasza MPowerPH (#1771) üzenetére


dbius
veterán

egy fx-re nekem is fáj a fogam, jó lenne... :K

(#1773) MPowerPH válasza dbius (#1772) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem meg volt a lehetőségem, lappal együtt vihettem volna, de nem volt 42k-m. :( Majd pár év múlva e-bayről fele annyiért bevállalom.

Amúgy látom a 4.2 X2-őd is megy 3G-n. Az FX60 se tud sokkal többet, talán 3.2G, a jobb példányok. Csak hát az FX feeling. :B

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#1774) dbius válasza MPowerPH (#1773) üzenetére


dbius
veterán

Igen, jól látod a dolgot, ha már venus, akkor az fx is dukál(na) :DDD

(#1775) MPowerPH válasza dbius (#1774) üzenetére


MPowerPH
félisten

Főleg, hogy mindegyik egy kincs. :)

Don't Tread On Me

(#1776) dbius válasza MPowerPH (#1775) üzenetére


dbius
veterán

Valahogy úgy ;)

(#1777) dbius


dbius
veterán

Ejha, még csak most nézem, hogy eltelt egy év néma csendben... :O

Jelentem nekem még megvan a kis renccer, bár mostanában egyre kevesebbet "üzemeltetem", mert mióta megvan a kis notim a dokkolóval, azóta szinte csak azt használom itthon. Mondhatni az asszony gépe lett, mert a lapos az "forbidden area" :DDD

Az elmúlt időszakban került valakihez itt a ph-n ebből a szépségből??

[ Szerkesztve ]

(#1778) Rajjmen válasza dbius (#1777) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Szia(sztok)!

Igen mostanság elég nagy a csönd erre fele. :(
Nézegettem, de senki nem válik meg sajna a lapjától.

Nem tudja valaki, hogy a 725-s sorszámú lap még működik?

Üdv.

(#1779) Rajjmen válasza Rajjmen (#1778) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

A 725-s lapnak a sorsa még mindig érdekel!
Kinél van, működik-e még...?

(#1780) dbius válasza Rajjmen (#1779) üzenetére


dbius
veterán

Hali!

Eléggé kihalt a terep, ahogy látod. Nekem még megvan, de heti 1-2 órát megy az a gép.

Egyébként valóban érdekes lenne megtudni, hogy honnan-hová (ill. milyen úton) kerültek a venusok, amiket TTS hozott be :)

(#1781) Rajjmen válasza dbius (#1780) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Szia!

Igen eléggé kihalt a topik... Ismét egy év hallgatás után is csak mi írunk itt.

Érdekes lenne tényleg, de szerintem ez nem fog kiderülni. :((

(#1782) dbius válasza Rajjmen (#1781) üzenetére


dbius
veterán

Hát igen, úgy tűnik, hogy szép lassan a feledés homályába vész ez is, mint minden más. Ez törvényszerű, hiszen őszintén szólva valóban "eljárt felette az idő".

Ettől még mindig jó érzés, hogy sikerült egyet bezsebelni belőle anno :)

(#1783) Rajjmen válasza dbius (#1782) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Sajna igen, ráadásul mostanában egyre gyorsabban jár el az idő az informatikai eszközök felett.

Igen nagyon jó érés, hogy tudom, hogy az egyik lap nálam kezdte meg a pályafutását.

(#1784) Rajjmen válasza dbius (#1782) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Neked még főgépként van meg a Venus, vagy már csak második gépnek?

(#1785) dbius válasza Rajjmen (#1784) üzenetére


dbius
veterán

Laptopot használok fő gépként, a venus meg az asztali, másodlagos gép, amit szinte csak az asszony használ mostanában.

(#1786) Olekgsxr


Olekgsxr
tag

Sziasztok!
Én is elég rég írtam már. sajnos, az én lapommal egy villám végzett, de szerintem lehet orvosolni csak le kéne tesztelni.
Elindul a lap, de sajna tuti kiment benne egy akármi mert nem engedi el az ellenőrzés után, vagyis az elsőnél megáll. :(
Ki nem dobtam. Megtartom, ameddig élek:D
Vagy lehet odaadom alkatrésznek kitudja.
Nagyon jól muzsikált az Fx-57 procival..
Sajnos elég gyorsan változnak az alkatrészek, és megrekednem a régiek. Ezért váltanom kellett..

További szép napot mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

(#1787) dbius válasza Olekgsxr (#1786) üzenetére


dbius
veterán

Üdv!

De jó, hogy valaki ad még "életjelet". Sajnálom a lapot, de lehet elég lenne a bios chipet újraírni! Esetleg pci-os alaplaptesztelővel nem nézted meg? Egyébként doboza és cuccai megvannak, vagy csak a lap van meg?

Nekem is megvan még - kop-kop -, használatban is van naponta kb. 1 órát, de már valóban eljárt felette az idő én is egyre jobban gondolkodom, hogy nyugdíjazni kellene és újítani valami jó kis konfigra, amivel néhanapján játszani is lehet. :K

(#1788) Olekgsxr válasza dbius (#1787) üzenetére


Olekgsxr
tag

Helló!
Nem néztem meg, nem teszteltem. Egyébként mindene megvan, eltettem mindent.
Hébe-hóba be szoktam nézni, ide. De való igaz az idő eljárt a lap felett.
Anno még igyekeztem mindig napra kész lenni.
Sok pénzbe is került ez a hobbi. Azóta bele is fáradtam az egészbe.
Van egy 775 ös konfigom, ami kell elmegy rajta. Beleuntam , hogy mire naprakész voltam a hardverekkel, akkor már nem voltak "aktuálisok. :((
Ez van sajna.
De ezt a lapot nem volt szívem a kukába dobni.

(#1789) dbius válasza Olekgsxr (#1788) üzenetére


dbius
veterán

Való igaz, hogy kukába dobni még működésképtelen állapotban is bűn lenne! :K

Én is így vagyok vele, beleuntam a folyamatos cserébe, újítgatásba. Egy darabig mindenki csinálja, aztán leáll vele. Én 99%-ban egy Lenovo X200-as laptopot használok dokkolóról.

(#1790) Rajjmen válasza dbius (#1789) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Igen, kár a kukába dobni... sajna én annó eladtam, így nekem már nincs meg. Volt egy idő, amikor megpróbáltam visszavenni, de nem sikerült.
Egy darabig én is igyekeztem napra kész maradni, de már én is abbahagytam. Csak időnként használom ki az "erős" gépem. Javarészt egy atomos gépet használok.

[ Szerkesztve ]

(#1791) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Hello!
DFI Infinity 975X/G-hez honnan lehet "legfrissebb" drivereket lőni? :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#1792) Alpi. válasza Törzsúr (#1791) üzenetére


Alpi.
addikt

http://www.lejabeach.com/DFI/

Itt nézz szét ! ;)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.