Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) dbius válasza Bivaly (#1599) üzenetére


dbius
veterán

Nem akarok butaságot mondani, mivel aktívan ÉN SOHA nem használtam sli-t és így nincs konkrét tapasztalatom, de az én tudomásom szerint ha egy vga-nak 2*16 kell az sli-hez, akkor az olyan lapokban, amelyek csak 2*8-at tudnak (pl. a venus is ilyen), azokban nem megy sli-ben.

Ennek azért nézz utána nehogy problémát okozzon az esetleges plusz kiadás mellett ;)

(#1602) dbius válasza siriq (#1600) üzenetére


dbius
veterán

Azért csak óvatosan az ilyen "sufni" biosokkal. Tudom, hogy Merlin modolt már pár dfi biost, de azok mind más lapokhoz voltak, venushoz egyik sem volt jó. Tudomásom szerint venushoz ez az első általa "készített" bios.

Valami changelog-ot felrakhatott volna hozzá... :K :U

Egyébként köszi :R, figyelemmel követem!

(#1603) dbius


dbius
veterán

Fejlemények bárkinél? vmi újdonság? :)

(#1604) Olekgsxr válasza dbius (#1603) üzenetére


Olekgsxr
tag

Nem sok minden, dogozás azt annak kipihenése.
Új H2O radi; a tuning miatt amit talán megejtek a héten.

A hangal b@szakodtam, de ezt már tudod. :D Amit hagyok a francba, egy kicsit.
Új vga karcsit nézegettem, de csak nézegetem.Csütörtökön kikötik a netet, pénteken meg újra bekötik, szal lehet hogy csütin foglakozok a tuninggal egy pöttyet.

[ Szerkesztve ]

(#1605) Bivaly válasza dbius (#1603) üzenetére


Bivaly
tag

Megy SLI-ben a két 8800GTS, csak még szórakozok a VGA overclock-kal.
No, meg más kérdés, hogy mennyit ad alá a jelenlegi konfig :F .

Most éppen annyi bajom van, hogy a második kártya GPU-órajelét visszavette a driver 198-ra, a memet meg olyan 600 körülre. :O

Ha majd sikerül stabilizálni a VGA OC-t, akkor jelentkezek a teszteredményekkel.

Life begins at 140!

(#1606) Yidaki válasza Bivaly (#1605) üzenetére


Yidaki
tag

Sziasztok!

Miért GTS-t vettél? Miért nem GT-t? :D

Merlin elvileg miattam csinált Venus BIOS-t ;)

DFI UT P45 T2RS - Core 2 Quad 9650 - TeamGroup Xtreem Dark DIMM Kit 4GB PC2-8500U CL5-5-5-15 - ASUS 8800GTS G92 - képek: http://www.sysprofile.de/id24990

(#1607) Bivaly válasza Yidaki (#1606) üzenetére


Bivaly
tag

Mert 3 év garanciális 8800GTS-t 43-ért vettem. :B

Ha GT-t akarnék venni, a GTS-t úgy sem tudnám normális áron eladni. Nézd meg az aprót, teli van GTS-ekkel, s csak elvétve találsz olyat, aki 45 alatt hirdeti.

(Persze, tudom, a GT majdnem GTX teljesítmény igen jó áron.)

Ez meg ott volt, azonnal, nem kell rá két hetet várni, nem hátsó úton beszerzett, hanem hivatalos bolti garipapíros.

No, meg SLI-m még sosem volt! :D

Most már csak azon kell elgondolkodni, hogy fektessek-e be S939-be egy fasza kis prociba, vagy váltsak platformot. :F

[ Szerkesztve ]

Life begins at 140!

(#1608) dbius válasza Bivaly (#1605) üzenetére


dbius
veterán

Kíváncsian várom a fejleményeket. Annak kiváltképp örülök, hogy hajlandó SLI-ben menni 2*8 pcie sáv ellenére is :C - reménykedjünk, hogy nem emiatt annyi az egyik kártya órajele, amennyi... :U -

(#1609) dbius válasza Yidaki (#1606) üzenetére


dbius
veterán

És Te tudsz vmi bővebbet erről a Merlin féle biosról??? DIY-en nincs róla semmi changelog, vagy ilyesmi :( - azaz asszem tegnap néztem utoljára, akkor még nem volt -

(#1610) Bivaly válasza dbius (#1608) üzenetére


Bivaly
tag

Már nem emléxem pontosan a számokra, de előzetesen vmi ilyesmi eredmények lettek:

VGA: 620/1435/1800, CPU: 2920MHz.

3DMark'06: 10600 körül.
3DMark'05: nem emléxem.
3DMark'03: 45000 körül.

3DMark'06 @AA: SLIx8: 10400 körül.
3DMark'06 @AA: SLIx16: 10300 körül.

Screenshotok később!!

Jah, az 520-as Corsair táp simán megbírkózott a feladattal, még csak el sem kezdett nagyobb fordulaton járni a ventije.

Nem a 2x8 miatt volt a második kártya órajele olyan alacsony, hanem a driver miatt. Driver Cleaner megoldotta. :DD

A kártyák végét majd meglátjuk, ha sikerül a másikra is vízblokkot szerezni. Az egyikre már van egy gyönyörű Heatkiller GPU-X2!!!!!!! :DD

[ Szerkesztve ]

Life begins at 140!

(#1611) dbius válasza Bivaly (#1610) üzenetére


dbius
veterán

Gratulálok :C :R

És küldök egy PÜ-t...

(#1612) Yidaki válasza dbius (#1609) üzenetére


Yidaki
tag

Sajnos nekünk sincs információnk, forumluxx.de-n sem mondott semmit.

DFI UT P45 T2RS - Core 2 Quad 9650 - TeamGroup Xtreem Dark DIMM Kit 4GB PC2-8500U CL5-5-5-15 - ASUS 8800GTS G92 - képek: http://www.sysprofile.de/id24990

(#1613) dbius válasza Yidaki (#1612) üzenetére


dbius
veterán

Hát így nem tudom hányan fogják feltenni... :( - én biztos nem -

(#1614) Yidaki


Yidaki
tag

Merlin nemrég bazsta el az Ultra-Djét. Asszem 120°C mosfetel primeozott orákon keresztül ... butuska .. :C

DFI UT P45 T2RS - Core 2 Quad 9650 - TeamGroup Xtreem Dark DIMM Kit 4GB PC2-8500U CL5-5-5-15 - ASUS 8800GTS G92 - képek: http://www.sysprofile.de/id24990

(#1615) Soak válasza Bivaly (#1610) üzenetére


Soak
veterán

Ezek az eredmények olyanok mintha nem is működne az SLi

(#1616) dbius válasza Yidaki (#1614) üzenetére


dbius
veterán

jujj... :W hát igen, kb. 80 fokig bírhatják tartós terhelés mellett, bár akkor sem 7/24-ben.

Hogy a rákba lehet 120 fokra hevíteni őket? gondolom nem 1.35-öt adott a procinak, de mekkora fesszel érte el? :DD

(#1617) Yidaki válasza dbius (#1616) üzenetére


Yidaki
tag

Azt hiszem hogy kb. 1.6Val primeolt.

Én viszont tegnap eladtam a gépem ...

Proci + alaplap + RAM = 440€ :C

DFI UT P45 T2RS - Core 2 Quad 9650 - TeamGroup Xtreem Dark DIMM Kit 4GB PC2-8500U CL5-5-5-15 - ASUS 8800GTS G92 - képek: http://www.sysprofile.de/id24990

(#1618) dbius válasza Yidaki (#1617) üzenetére


dbius
veterán

Ehh.... :O

A procit megboltolhattuk volna.... :K

Sajnálom, viszont valamilyen szinten megértem a döntést ;)

(#1619) Rajjmen válasza dbius (#1618) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Hali!

Látom megy még mindig a fejlesztés... :DD
Képzeld én is ismét DFI tulajjá váltam, bár én Intel-s vagyok...

Üdv: Rajjmen

(#1620) dbius válasza Rajjmen (#1619) üzenetére


dbius
veterán

:C Jó látni Téged is, remélem a DFI P35-ről is jó véleményed van ;)

(#1621) Rajjmen válasza dbius (#1620) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Hali!

Egyenlőre csak annyi, hogy gyönyörű és nagyon jó teszteredményeket láttam róla!
Sajna csak köv hétvégén tudom beépíteni, mert akkor lesz időm és akkorra lesz meg minden ami kell hozzá...
Majd küldök képeket...

(#1622) dbius válasza Rajjmen (#1621) üzenetére


dbius
veterán

Ok, várom :C

(#1623) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Üdvözlöm az itt megjelent protoplazmákat! :DD

Szurkoljatok, 11-én megtudom, hogy lesz-e Venus, vagy nem... :K

Egyébiránt mi a Venus-club véleménye a (4*512)Kingmax Hardcore DDR500-rú' ebben a lapban?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1624) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Esetleg 2*1GB/500-as A-DATA Vitesta-val jobban járnék?:F

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1625) Bivaly válasza Synthwave (#1624) üzenetére


Bivaly
tag

Miért csak 11-én? :D

Szerintem inkább 2*1 giga :) .

[ Szerkesztve ]

Life begins at 140!

(#1626) Synthwave válasza Bivaly (#1625) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mert akkor kapok fizut. Már amennyit...:(((

Jah, a 2*1 GB nekem is szimpatikusabb mondjuk...
De most G.skill f1-4800dsu2-1gbff <-------ezzel szemezek. Igaz, ez csak 2*512, de majd később mehet hozzá egy ugyanilyen.

Vélemény?

Esetleg 2*1 GB Kingston HyperX? Mondjuk ezekről azt hallottam, hogy annyira nem szeressék, ha cibálják őket...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1627) dbius válasza Synthwave (#1623) üzenetére


dbius
veterán

Hi!

A négy db. modul biztos, hogy fog menni a lapban, a kérdés csupán annyi, hogy mennyin fogod tudni hajtani őket! 2t az biztos a négy modul miatt, a fennmaradó, nyitott kérdés az, hogy mennyit fognak menni!

Na, majd ha meglesz a venus, akkor gratulálok, addig nem ;)

(#1628) dbius válasza Synthwave (#1624) üzenetére


dbius
veterán

Ha van/lesz rá lehetőséged, próbáld ki mindegyiket a lapban, aztán eldöntöd, hogy melyik megy jobban és melyik éri meg inkább.

Egyébként én is inkább a 2*1 gigára szavaznék!

(#1629) dbius válasza Synthwave (#1626) üzenetére


dbius
veterán

Két giga ram manapság már igencsak szükséges szerintem a gépbe.

Szép ez a gskill ram, ha kettő lenne a gépbe, akkor biztos, hogy jól mennének, de négy db. esetén nagyon-nagyon kérdéses, hogy mennyit mennének (600-at szinte biztos hogy nem :( , 500 körül talán... )

(#1630) Synthwave válasza dbius (#1629) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát igen, csak MEGFELELŐ 2 GB-os kit-et taláni'...Ami nincs is horroráron...

Vagy valami jó kis Winbond-chipes csodát...

Tudom már! :Y

A tieid pont jók lesznek! :K 25k? :U

:DD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1631) dbius válasza Synthwave (#1630) üzenetére


dbius
veterán

Miért mindenki az én ramjaimat akarja megvenni?? :DDD

Főleg hogy nem is eladóak :Y, mégis kapok minden héten több privit is a témában :U

Tény és való, hogy jó 2 gigás kitet, ami nem drága, hmmmm elég nehéz találni...

(#1632) Synthwave válasza dbius (#1631) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ki érti ezt? :U

Egyébként egy szimpla Creative Sound Blaster Live! 5.1 jobb, mint a mi kis Karajan Audio-nk??

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1633) dbius válasza Synthwave (#1632) üzenetére


dbius
veterán

Nem használok hangkártyát, sőt soha nem is használtam, mióta integrált hangcuccok vannak az alaplapokon, így nem tudok nyilatkozni.

Egyáltalán nem vagyok vájtfülű, így nekem teljesen megfelel az alaplapi is

(#1634) Bivaly válasza Synthwave (#1632) üzenetére


Bivaly
tag

Bár pénztárca-függő, de ha külön veszel bele hangkarit, akkor sztem Audigy 2-nél lejjebb ne add.

Én meg soha nem használtam az alaplapit, most is egy X-Fi Extreme Gamerrel játszok. :)

Life begins at 140!

(#1635) Synthwave válasza Bivaly (#1634) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát, ja, nekem majd egy X-Fi Fatal1ty-re fáj a fogam, de most lenne egy sima 5.1-es SB Live! 1k-ért, ezért kérdeztem...:U

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1636) dbius válasza Synthwave (#1635) üzenetére


dbius
veterán

1k-ért én nem gondolkoznék rajta :U ha másnak nem, tartaléknak mindenképp jó... ;)

(#1637) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

:DD Már elvitték... :DD

Ki tudja, még az is lehet, hogy íppen olyan RAM-om lesz, mint neked...Bár összejönne! :K

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1638) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

dbius mester, szállódott önnek egy privááát. :))

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1639) Bivaly válasza Synthwave (#1637) üzenetére


Bivaly
tag

Hát, 1k-ért én sem sokat vaciláltam volna azé'.

Az én GBHZ-im meg még mindig gariban vannak, b***ssza meg!

De, ha visszajönnek eladóak lesznek azok is. Asszem.

Life begins at 140!

(#1640) Synthwave válasza Bivaly (#1639) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak azért gondolkodtam, mert nem tudtam, hogy jobb-e, mint a Karajan audio, ill. mivel nem pesti vagyok, ezért nekem a beutazás +1,5k.

GBHZ? :Y Mi volt a baja a Tieidnek? Kezdesz megrémíteni...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1641) Bivaly válasza Synthwave (#1640) üzenetére


Bivaly
tag

Nem tudom, hogy mi bajuk volt, egyszerűen nem mentek a deckában.
Előtte való tulajnak nem volt vele semmi gondja, (meg dbius-bál is tökéletesen röpülnek), de nálam valamiért nem akarták az igazságot. Visszavittem, kiküldték, most meg várok.
De az is lehet, hogy levásárlom, csak hát nem akarnak valami túl sokért beszámítani.
Még vacilálok a megoldáson.

Life begins at 140!

(#1642) Synthwave válasza Bivaly (#1641) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Te, figyu mán'!:) Küldtem egy privit.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1643) gandalf


gandalf
tag

helló skacák :) Látom lövödik még a legjobb amd 939 alá való lap topicja :C

Nekem most halt meg az inteles cfx3200-as lapom, de offtopiccént mondanám, hogy hihetelen jó lap, 500feletti fsb-vel muzsikált, szal aki ttérne a sötét oldalra és nem akar már sokat költeni csak ajánlanám...hülyén hangzik, hogy tönkrement, de ajánlom..:) de tényleg nagyon zsir lap..

amugy mi van veletek?

:C

Gandalf The Grey

(#1644) gandalf válasza Synthwave (#1632) üzenetére


gandalf
tag

nem jobb szerintem...a karjanos cuccnak nagyon jó a jel/zaj meg egyéb aránya..a cpu ogásáról nem tudok nyilatkozni egyébként..de ez szigoruan csak szeintem :B

Gandalf The Grey

(#1645) gandalf válasza dbius (#1551) üzenetére


gandalf
tag

azért ne mond már marhaságot :) már megbocsáss..
Kezelheti, de max szoftveres baszogatással..
Most kb azt mondtad, hogy a 32 bites procik ennyit kezelnek ami nem igaz igy..

32 biten max 4 gigabyte cimezhetö maximum fizikailag..

[ Szerkesztve ]

Gandalf The Grey

(#1646) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nnnaa, végigolvastam eme topik uszkve 80%-át és felvetődött bennem néhány kérdés...

1. Volt gondotok azzal, hogy ha teljesen áramtalanítjátok a gépet, akkor későbbi bekapcsolásnál csak egy reset után akar menni a cucc...Megijeszt, na!:B Lehet, hogy nem annyira zavaró, de engem az ilyen apróságok nagyon mellbe tudnak csapni (maximalista vagyok vagy mifene:) )Ez MINDENKINÉL jelen lévő probléma (volt) vagy csak egyes lapok csinálták? Tudjátok, ha már ennyi pénzt beleölök a konfigba, szeretnék nyugodtan aludni...:DDD

2. Lehet, hogy jobban járnék UCCC-chipes RAM-okkal, mintha TCCD-t vagy Winbond-ot tennék bele?:F Gondolom a Hynix D5 felejtős...

3. J.J. András kolléga segítségével lenne lehetőségem e-bay-ről vásárolni memókat. Szerintetek éljek a lehetőséggel? Úgy értem, nem para?

4. Jelenleg Anal-kolléga lapját venném meg. Tud róla valamelyikőtök valamit? (Egyébként amit sikerült kiderítenem, a deszka így vándorolt: Adrián 29--->simi kolléga--->Anal--->[oWn]f4te(?) ) Nekem azt mondta, hogy C2D-ra akar váltani, ezért adja el kb. 2 hétre a megvételétől. Félreértés ne essék, NEM gyanúsítgatni akarom semmivel, de TÉNYLEG, csak kicsit fura, hogy megkaparint egy ilyen ritka lapot, aztán két hét múlva eladja.:F

Ha összejön, akkor a tuning-kérdéseimmel ÚGYIS AZ AGYATOKRA FOGOK MENNI ;], mert még soha nem csináltam ilyesmit (na jó, egyszer egy D805-öt 3.4 GHz-re lőttem be -csak óvatosan-, mondanom sem kell, milyen ÓRIÁSI tehetség és szaktudás kellett hozzá...:DDD:DDD:DDD)

Válaszaitokat előre is köszönöm.
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1647) Olekgsxr válasza Synthwave (#1646) üzenetére


Olekgsxr
tag

Hi!
Nekem az újra indulási, és leállási, elsőre nem indulási mizéria tökéletesen megoldódott egy kis adag kontakt spré segítségével. Amit a 24 tűs táp csatira mértem úgy 5mm távolságról.:)
Azóta semmi gondom vele pöccre indul, áramtalanítás után is.
Szal az elején én is beparáztam, hogy nem volt egy jó vétel a lap, de megoldódott és azóta meg vagyok elégedve vele 110%ra.
Üdv: Olek

(#1648) Synthwave válasza Olekgsxr (#1647) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:D

És a többi iszonyúanegetrengetővilágmegváltópreapokaliptikus kérdésemre tudol választ szolgáltatni, nemes FX-tulaj (vagy bármíly más nem-FX-tulaj) ?:DD

ill.
ez:
2*512 MB G.Skill F1-3200DSU2-1GBFX
jó lenne bele (sajna most nincs kess 2*1 GB-ra, Hynix D43-at meg nem akarok, már csak puszta megalomán hajlamaim miatt sem ;])?

:R

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1649) Olekgsxr válasza Synthwave (#1648) üzenetére


Olekgsxr
tag

háát.... ez ki kéne probálnod
Szerintem biztos odaadja a srác egy próbára :U
Az én lapomban volt tccd dualramok azok mentek, d5-ök is mentek, d43-hoz nem volt szerencsém..

(#1650) Synthwave válasza Olekgsxr (#1649) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hmmm...

Lehet, hogy a próbára nincs lehetőség...

Besétált a képbe még némi OCZ Gold is (Winbond BH5-ösek)...
Szerinted?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.