Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) dbius válasza Macka (#1300) üzenetére


dbius
veterán

Hát nagy mákod van, hogy különböző márkájú ramokat így tudtál húzni... :R

(#1302) robekri válasza dbius (#1301) üzenetére


robekri
addikt

namegaz1téé vhazzze! Mondom én ez a vénusszal nem fog menni! ENNYI!!! (ultra D a legfaszább lap, főleg ha SLIs;])

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1303) Macka válasza robekri (#1302) üzenetére


Macka
veterán

Nem SLI-moddoltam, mert nincs 2 karim. Meg a seggemben lenne a para, azért páran már kinyírták így a lapukat, nem?

Anno Abit KN8-ban is tudtam együtt húzni Geil Value és Corsair Xpert ramokat. Igaz,nem 1T-ben...

Asszem Geil Ultra-X-et eladom, mert kell lé X2-re.

[Szerkesztve]

(#1304) robekri válasza Macka (#1303) üzenetére


robekri
addikt

Ilyen árak mellett már rég ki kellett volna szállni S939ből! (sajnos)

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1305) dbius válasza robekri (#1304) üzenetére


dbius
veterán

Minek bradö?? Én nem érzem pl. szükségét a váltásnak egyelőre... No meg úgy vagyok vele hogy a folyamatos csereberével is ugyanannyiba lenne (sok kicsi sokra megy), mintha egyszerre cserélek le majd mindent, és legalább nincs a folyamatos cserebere miatt a görcsölés :DDD

Erősen szubjektív vélemény, kéretik így tekinteni ;)

(#1306) robekri válasza dbius (#1305) üzenetére


robekri
addikt

Majd megbeszéljük tesóóó!

2x1gig ddr800+ 28k
3600 x2 birsalma 15k tuning nem hanyagolhatóó
alaplap tralélallalalallaaa

Na most ez visszavetítve ddr1 és s939 x2re Vágod te ezt!

Csókolomok most lépek c2d-t húzni hawerhoz!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1307) Macka válasza robekri (#1306) üzenetére


Macka
veterán

Mondjuk ha van egy DFI Ultram+ egy Venusom+ egy 3GB jó kis fajta RAM-om, akkor inkább dobok+10K-t az X2-ért. Ha jól tudom a 939 széria gyorsabb, mint az AM2...
Az AMD K10 am2 foglalatos lesz?

[Szerkesztve]

(#1308) robekri válasza Macka (#1307) üzenetére


robekri
addikt

X2ben gondolkodsz!

Szerény áttekintés: s939 egymagos játékosok ultratuningosok voltak! (hadd ne részletezzem melik:DDD) DDR1 ramok g.skill fx, geil one, TCCD-s ramok 512es kiszerelésben állatok voltak, ugyan csak űbertuning!

X2re akarsz váltani, memória vezérlőjük sajna :O gyengébb, mint egymagos társaiké! A te esetedben:veszÍtheted 1T + ez a 300as FSB na hát ez sem biztos pl. anno volt 2x1gig ddr550es corsair ramom(ledes) egy mag alatt ment 1T, viszont X2es játékossal, már csak 2Tben ment ref. ddr550en! (természetesen DFI nf4U@SLI)

Megjelent AM2+DDR2 móka! Kezdetben halál volt! (ilyen DDR2-533,667 felejtős) Nagy igazság AMD fronton:ddr2-800 ~=ddr400!

VISZONT: jelenlegi AM2 X2es procik sokkal jobban tuningolhatóak, mint s939es társai, majdnem 3/4be kerül, SŐŐŐT:DDD(plö.:x2 3600@2800 körüliek, na ezt kihozni s939es X2ből! ára 15k BOX:DD)
A jelenlegi ddr2es modulok azért már igencsak 1000 fölött mennek és az áruk.:2x1 gig a-data extreme edition 28k! :Y

Sajna K10ről nem tok nyilatkozni, nézd át itt atotyikát!

Summa: vedd meg x2, de előtte próba, hogy lejezeli-e rendesen 3 gigádat!

Bocs, hogy hosszú lettem, pedig még bÍrnék Írni!

Üdv.: Robe


[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1309) Macka válasza robekri (#1308) üzenetére


Macka
veterán

Köszönöm a nagyon részletes tanácsaid... :R :C . Ígérem, mindenképp szem előtt tartom a gondolataid, mielőtt vásárlok. Az olyan emberek, mint Te miatt éri meg PH!-t tanulmányozni, és kérdezni.

Aztán lehet ám, hogy mégsem lépem meg az X2-t. Várok csöppecskét, és C2D+brutál DFI lap...

(#1310) slayer006 válasza Macka (#1309) üzenetére


slayer006
addikt

sayna C2D -hez nem nagyon van olyan :(
értsd: ott nem a DFI az ultimate ...

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1311) Macka válasza slayer006 (#1310) üzenetére


Macka
veterán

Abit? Mintha azt sztárolták volna....

(#1312) robekri válasza Macka (#1311) üzenetére


robekri
addikt

Abit ab széria és tuningra ott a jól bevált giga s3/ds3/ds4!
Igen érdemes várnod, proci területén! Memóriát mostanság nagyon érdemes vásárolni! (lásd amit ramot írtam)

Üdv.: Robe

[Szerkesztve]

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1313) robekri válasza Macka (#1309) üzenetére


robekri
addikt

Köszi bizalmat:R, sokan vagyunk itt, ezért szeretem a PH-t! Anno DFInél Dbius QRVA sokat segített! :R:R

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1314) dbius válasza robekri (#1313) üzenetére


dbius
veterán

:R Brádö!

(#1315) dbius válasza slayer006 (#1310) üzenetére


dbius
veterán

Ez igaz, de az inf. 965p lap elég durva lett sztem... az viszont ott van a szeren nagyon is, csak hát ez a késlekedés mostanában....:(

(#1316) Macka válasza robekri (#1313) üzenetére


Macka
veterán

Nekem meg Ti segítetek. Végül - mint ahogy X2 totyikban beszéltük - beújultam X2-re. De magmarad 3700+ San Di is. Kipróbálom, ha nem válik be, illetve nem teljesít az elvárásaimnak megfelelően, akkor eladom.
Kegyetlen jó áron kaptam. :P Hüly lettem volna kihagyni.

(#1317) Macka


Macka
veterán

Behalt a topik?

(#1318) dbius válasza Macka (#1317) üzenetére


dbius
veterán

Sajnos kevesen vagyunk... és az a kevés ember is szétszóródott!

(#1319) Macka válasza dbius (#1318) üzenetére


Macka
veterán

Talán a héten visszakapom lapom, és újra aktív tag lehetek. Sajna, akinek van, az is szabadulni akar tőle.

(#1320) dbius válasza Macka (#1319) üzenetére


dbius
veterán

Én nem akarok tőle szabadulni. Teljesen meg vagyok vele elégedve, és egyelőre egyáltalán nem érzem szükségét, hogy bármire váltsak, így is meggyőző a teljesítménye a konfignak.

Ja, és Sok boldogságot, meg minden jót a házasélethez... :)

(#1321) Macka válasza dbius (#1320) üzenetére


Macka
veterán

Köszi a jókívánságokat!

Én sem akarok megválni tőle, csak jönne már meg!

(#1322) Olekgsxr


Olekgsxr
tag

hello mindenkinek!
Egy kérdésem lenne a Venus lapok mennyire szeretik az A-Data ramokat? :)
esetleg akinek 2*1 gb A-Data EE rammal van valami tapasztalata az megoszthatná velem.
köszi előre is?

(#1323) dbius válasza Olekgsxr (#1322) üzenetére


dbius
veterán

A tccd chipes a-data ramokkal (némely 500-as, valamint az 566 és 600 vitesta) itthon nem nagyon boldogultak venus lapban.

Én ezt csak rossz beállításnak tekintem, ugyanis a tesztekben a venus nagyon jól boldogult a tccd chipes ramokkal.

A te ramod viszont uccc chipes. Az uccc chipes ramok pedig az itthoni felhasználóknál is nagyon jól mentek a venus lapban (az én gskill hz ramom is uccc chipes)

Az én ram beállításaimat szerintem megtalálod itt a topciban, az egyes linkelt eredményeknél, de ha nem találod jelezd, és adok új linket ;)

Én a mai napig nem bántam meg, hogy megvettem a venust. Azt el kell ismerni, hogy árát tekintve nem best-buy lap, de szerintem aki venust vesz, az nem is emiatt, hanem a remek képességei, nomeg amiatt veszi meg, mert csupán 1.000 db. van belőle összesen.

Soxerencsét, és várjuk az eredményeidet, ha meglesz a lap! :C

No meg azt is, hogy melyik lapot sikerül megszerezned az 1.000-ből :R

Ha bármi infóra van szükséged jelezd, akik még vagyunk a fronton próbálunk segíteni!

(#1324) Olekgsxr válasza dbius (#1323) üzenetére


Olekgsxr
tag

Nagyon szépen köszike a segítséget, amint meglesz a lap és a költözésen túl leszek, nameg a vízhűtésem is végre teljesen össze áll, neki is ugrok a tuningnak.
Szal szerintem elég gyakran be fogok ide nézni.
Üdv: Olek :B

(#1325) dbius válasza Olekgsxr (#1324) üzenetére


dbius
veterán

Legalább lesz egy kis élet megint itt ;)

(#1326) Olekgsxr válasza dbius (#1325) üzenetére


Olekgsxr
tag

Nézegettem a biosba a memória beállítésokat hááát elég sokminden lehet állogatni, föleg a Venusban.
Mi az amit érdemes állogatni még ezeken kivül:(CL-RCD-RP-RAS)
vagy egyáltalán érdemes-e?..

(#1327) dbius válasza Olekgsxr (#1326) üzenetére


dbius
veterán

Igen, érdemes állítani, stabilitásnak nagyon számít, főleg tuning esetén!!!

Ezt tanulmányozd: [link] Dfi overclocking guide, szerintem igen hasznos ;)

(#1328) Olekgsxr válasza dbius (#1327) üzenetére


Olekgsxr
tag

kösziii :D

(#1329) Olekgsxr válasza dbius (#1323) üzenetére


Olekgsxr
tag

Hello!
Na a mai nappal Venus tulaj lettem.:D
Szombaton rakom össze a cuccost remélhetőleg.
Amúgy nem találtam a linkedet a ram beállításokról, elküldenéd esetleg?

(#1330) dbius válasza Olekgsxr (#1329) üzenetére


dbius
veterán

[kép]

[kép]

Szerk: Ezek régi képek, ebben a biosban az odd divisor correct még nincs benne. Ha a lapodon a legújabb bios van, akkor az odd divisor correct-et - feltéve hogy páratlan szorzót használsz a procihoz - kapcsold ki!!!!

És természetesen isten hozott a kicsiny táborunkban! Soxerencsét a laphoz! :C :R

[Szerkesztve]

(#1331) Olekgsxr válasza dbius (#1330) üzenetére


Olekgsxr
tag

Nagyon köszike. :R
Na majd a hvégén beindítom a vasat... ;]

(#1332) Soak válasza Olekgsxr (#1331) üzenetére


Soak
veterán

FX-ed milyen hűtéssel ment annyit?

(#1333) Macka


Macka
veterán

Elvileg holnap visszakapom Venuskát...... Már remeg a kezem...... :DDD

(#1334) dbius válasza Macka (#1333) üzenetére


dbius
veterán

:C Jöhetnek az eredmények, ill. ha tudod, hogy mi baja volt a lapnak akkor az is :)

(#1335) Olekgsxr válasza Soak (#1332) üzenetére


Olekgsxr
tag

Hello Vízhűtéssel csináltam ennyit.
Kivi vagyok majd hogy a venusban mit fog produkélni.
De eéz még odébb lesz mert az új vízpumpa egy nagy rakat fos, úgy hogy vissza kell küldenem. :W
Azt majd utánna nekiesek, azt megosztom veletek mire jutottam.
Most alapon megy, egyenlőre.
Üdv: Olek

(#1336) Olekgsxr


Olekgsxr
tag

A lapot beüzemeltem, de az integrált hangkarin nem igen akar kijönni a hang. :W :O
A biosba, beállítottam autora a cuccost.
Kérdés, hogy kell e még valamit állítani, (át dugaszolni valamit) vagy tényleg megröccent.
Mondjuk nem olyan nagy gond mert akkor teszek bele egy hangkártyát.

(#1337) dbius válasza Olekgsxr (#1336) üzenetére


dbius
veterán

driver rendben, nincs lenémítva?? Maga a modul jól illeszkedik a lapra?? A lapon nincs véletlenül átjumperolva a hangkimenet, hogy az előlapi panelen lévő csatlakozók működjenek?? (mert ez esetben a hátsó kimenetek nem működnek)

(#1338) Olekgsxr válasza dbius (#1337) üzenetére


Olekgsxr
tag

Na vagyok, net elintézve.:)
A driver rendben van, az tuti.
A jumpert azt nem tudom hogy hol van.:) hol keressem?
De erre gyanakszom én is :U

(#1339) dbius válasza Olekgsxr (#1338) üzenetére


dbius
veterán

User Manual: 56. oldal - Front audio részt tanulmányozd ez esetben

(#1340) Macka válasza Olekgsxr (#1335) üzenetére


Macka
veterán

Milyen vízpumpád van? Nekem Laing DDC PRO, és az is szarakodott, ha nem volt jól feltöltve a rendszer.

(#1341) Olekgsxr válasza Macka (#1340) üzenetére


Olekgsxr
tag

Nekem is ez a pumpám van és az istennek nem akar működni.
Forog rendesen, de a vízet nem akarja megforgatni.

(#1342) Macka válasza Olekgsxr (#1341) üzenetére


Macka
veterán

Feltöltésnél csináld úgy, hogy a pumpa fölötti tartályt ( ennél a szivattyútípusnál ugye tartály egybe van építve a pumpával ) teletöltöd vízzel, és a kör végén, mielőtt újra a tartrályba ér elkezded szívni.Addig töltöd újra a tartályba, míg el nem ér a víz a kör végéig, majd a tömlőt bekötöd a tarttályba. Nyitott tartálytetővel elkezded járatni, és közben töltöd újra, ha már feltöltődött kb 1 órán át járatsd nyitott tetővel a rendszert, hogy kimenjen a levegő. Ajánaltos arra figyelni, hogy feltöltéskor a radiátor legyen a legalacsonyabb ponton, és a pumpa/tartály a legmagasabb ponton.

(#1343) Olekgsxr válasza dbius (#1339) üzenetére


Olekgsxr
tag

Tuti itt lesz a gond mert semmi jumper nincsen rajta.
kell kerítenem egy két pöcköt akkor.
Ha jól veszem ki a semmi angol tudásommal, akkor az 5-6, és a 9-10-et kell összekötni, és akkor jó lesz.De javítsatok ki ha nem így van.

Pins 5-6 and 9-10 short The front audiois disabled.
(default) The rear audio is enabled.
______________________________________________

pins 5-6 and 9-10 open The front audio is enabled.
The rear audio is disabled.

(#1344) Olekgsxr válasza Macka (#1342) üzenetére


Olekgsxr
tag

Köszi a tanácsot, mindenképpen ki fogom probálni.
Remélem jó lesz...

(#1345) Macka válasza Olekgsxr (#1344) üzenetére


Macka
veterán

Én is rengeteget szopt@m vele, aztán kaptam ezt a tanácsot, szórakoztam vele vagy 4 órát, azóta tökéletes.... Sokat javít még egy kiegyenlítő tartály is.

(#1346) Olekgsxr válasza Macka (#1345) üzenetére


Olekgsxr
tag

Kiegyenlítő tartályt is bele teszek a körbe.
4 napig szívtam vele, aztán ''összetákoltam'' a régi pumpámmal és kiegyenlítő tartály nélkül.
egyenlőre igy megy
azt lehet hogy csinálomk egy próbát külön remélem sikerül.
Ezer köszönet a tanácsért
Azt ha egyszer tényleg összeáll a teljes rendszer akkor megnézem mit bír a a gépem.
Sajna még a nb blokkra várni kell és a cpu blokkot is le kell cserélnem, mert észrevettem hogy a menetnél meg van repedve, de még eldöcög, raktam rá egy gyorskötözöt ;]

(#1347) Macka válasza Olekgsxr (#1346) üzenetére


Macka
veterán

Milyen nb-blokkot teszel rá?

(#1348) Olekgsxr válasza Macka (#1347) üzenetére


Olekgsxr
tag

egy Heatkiller NB
[link]

(#1349) Macka válasza Olekgsxr (#1348) üzenetére


Macka
veterán

Én valószínúleg Alphacool Sli-t teszek majd rá.

(#1350) dbius válasza Macka (#1349) üzenetére


dbius
veterán

Ezzel a blokkal vigyázz, nekem is ilyen van, de nevével ellentétben a venuson nem lehet ezzel a blokkal SEM az sli-t használni... :(

itt vannak a képek, amikor összeállítottam a vizet a cucchoz: [link]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.