Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) Speed® válasza MPowerPH (#1700) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Meg bizony. Alaphelyzetben csak CL3ban szereti elvileg a TCCDt.
Pattints bele valami jóféle TCCD BIOSt és megtáltosodik CL2.5ben.
De az is jó, ha FSB300/DDR600@CL3 használod..úgy is harapós.

(#1702) MPowerPH válasza Speed® (#1701) üzenetére


MPowerPH
félisten

És TCCD biost honnan szedjek le? :B

Don't Tread On Me

(#1703) Speed® válasza MPowerPH (#1702) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

-1esek TCCDhez készültek. Konkrétan nekem nem volt ilyen lapom, de anno mikor eladtam Macka kollégának az UltraX-550 TCCD Geileket, ő is vért izzadt az Expertjében amíg nem talált hozzá jó BIOSt. Esetleg kérdezd meg direktben tőle is.

[ Szerkesztve ]

(#1704) dbius válasza Speed® (#1703) üzenetére


dbius
veterán

Légyszíves tájékozódj, mielőtt ezeket a biosokat ajánlod!!! :K

Ugyanis a venushoz NEM jó a többi laphoz készült bios, az experthez készült sem!!!

A venushoz hivatalosan eddig két bios jelent meg összesen, ezen kívűl Merlin készített/moddolt egyet, de erről semmit nem hozott nyilvánosságra, így én ezt a Merlin féle biost sem tudom ajánlani!

(#1705) dbius válasza MPowerPH (#1698) üzenetére


dbius
veterán

"És az miért van, hogy néha elindul, és csak a 3 dubug led világít? Aztán 5 perc múlva minden ok. És olyan is előfordul, hogy nem reagál a bekapcsolásra, csak mikor kibe kapcsolom a tápot."

Ez Így megválaszolhatatlan...

Saját tapasztalataim alapján az alábbiakat tudom említeni:

Ha kézzel kapcsolom ki a gépet, azaz a bekapcs. gombot hosszan nyomva tartva, nálam akkor fordul elő, hogy csak teljes áramtalanítás után tudom ismét bekapcsolni a gépet.

Előfordul az is, hogy bekapcsoláskor valóban nem indul el a rendszer, monitor sötét marad (5-ből egyszer kb., van hogy ritkábban, van hogy gyakrabban), ilyenkor egyszerűen reset gomb, és utána indul flottul.

Más:

A 3 debud led világítását hogy érted? Elindul a rendszer, és bios boot után égve marad 3 debug led? vagy nem indul a rendszer, nem is postol, és ekkor marad 3 led "égve"?

(#1706) dbius válasza MPowerPH (#1702) üzenetére


dbius
veterán

DFI nf4 és tccd ram finomhangolás: [link]

Szerk:

Itt is találhatsz bios screeneket tccd chipes ramhoz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1707) dbius válasza MPowerPH (#1699) üzenetére


dbius
veterán

vigyázz, túl ne feszeld őket. tccd chipes lévén 2.9 fölé szerintem nem nagyon van értelme menni... főleg nem tartós használatra. Csak melegedni fog, de nem javul a teljesítménye.

Aktív hűtést tettél rá esetleg?

(#1708) Speed® válasza dbius (#1704) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ehh :B Nem olvastam visszább, azt hittem az UltraDjében van TCCD nyűgje.

(#1709) dbius válasza Speed® (#1708) üzenetére


dbius
veterán

No problemo, Sir ;) Nyilvánvaló, hogy segíteni akartál.

De gondoltam megemlítem, mert csak további bonyodalmakkal nézhetett volna szembe ha megpróbálja bármelyiket is a venusra rakni :Y

(#1710) Speed® válasza dbius (#1709) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dehogy akartam segíteni, meg akartam szivatni ;] :DDD

Amúgy jó bonyolult a RAMrészleg DFInél..mikor az RD580as A8R32-MVP lapom BIOSát megláttam, azt gondoltam annál nincs rosszabb. De van ;]

(#1711) Olekgsxr válasza gandalf (#1693) üzenetére


Olekgsxr
tag

Hú már :( tudom mit irt ki, mert annyira iged voltam, hogy másfél nap b@sztatás után feladtam az egészet.
A procit visszadtam. Volt benne egy másik proc is az egy 4800 volt, de hasonló problémák miatt azt is vissza adtam.
Szal hagyon ezt a rendszert úgy ahogy van.
Most egy másik konfig építésébe kezdtem.
A végén lehet hogy megválok ettől a jó kis 939estől ramostól, procistól.

(#1712) Olekgsxr válasza MPowerPH (#1695) üzenetére


Olekgsxr
tag

Nekem is volt ilyen anno mikor összeraktam először a gépet.
Megértem bekapcsolni az elején.
Elindult aztán újraindult, hol 1-2 perc után hol 30perc után vagy még több.Ami segített az a kontaktspré. Befújtam a 24 tűs tápkábelt azt utánna semmi gond nem volt már.

(#1713) MPowerPH válasza Olekgsxr (#1712) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ezt kipróbálom.
De nem tudom mi történhetett. Most annyit csináltam, hogy kiszedtem a házból mindent és úgy járatom. Gond nélkül fut, semmi fagyás, meg újraindulás. Sőtt! Teljesen stabil. De a Venus nem igen komálja a GEIL ONE -jaimat. :(
Lehet nálam is az lesz, hogy fogok mindent és eladom. Veszek én is egy 8400 -ast, és próbálkozhatok 4GHz fölött, nem kell itt a 3GHz -ért szenvednem. ;]
Így elsőre a Venus semmivel se tud többet teljesítményben mint az Ultra-D. :(
De legalább ennek normális állású a cpu foglalata. :DDD

Don't Tread On Me

(#1714) MPowerPH válasza dbius (#1707) üzenetére


MPowerPH
félisten

Emléxem ez a TCCD a még meglévő DFI Ultra-D -ben és az A64 4000+ -omban szárnyalt. 3.0v -t adtam neki, és így stabil volt 680MHz -en, de még 700MHz -en is ment, csak nem igazán stabilan. Amúgy ennek a 4800+ -nak eléggé gyenge a memvezérlője. :(

Don't Tread On Me

(#1715) MPowerPH válasza dbius (#1705) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem. Bekapcsoláskor ugye alapból világít a 3 LED. Na, néha úgy is marad. Olyankor se kép, se hang. Nem bootol még biost se, semmit nem csinál. Ilyenkor a chipset hűtő is maxon pörög.

Don't Tread On Me

(#1716) Olekgsxr válasza MPowerPH (#1713) üzenetére


Olekgsxr
tag

Nekem is volt olyan, hogy kiszedtem mindent a házból, és faszán ment a gép.
Mondom a kontakspré csodákat müvelt nálam.
Nekem nem volt ultra-d m de a haverom azzal szívott sokat.
Nekem ezzel a venus-szal a kezdeti indítási gondokon kívül semi gondom sem volt, tuningbarát, stb. Gondoltam még 1 fx-60ast beleteszek+ egy 8800GTS (92) és itt a vége a fejlesztésnek. Csak valamiért a 2magos procikkal nem tudtam mit kezdeni.
És ez tette be az ajtót. :((
Szal amint meg lesz a proci, meg a vízhez egy két cucc, és össze tudom rakni a gépet, abban pillanatban felteszem az apróba a jelenlegit systemet. De ez még odébb lesz szerintem

[ Szerkesztve ]

(#1717) MPowerPH válasza Olekgsxr (#1716) üzenetére


MPowerPH
félisten

Miért? Mi volt a baj a 2 magos cpu -al? :U

Don't Tread On Me

(#1718) Olekgsxr válasza MPowerPH (#1717) üzenetére


Olekgsxr
tag

Nem tudom passzolok, nem tudtam rájönni. :( :(

(#1719) MPowerPH válasza Olekgsxr (#1718) üzenetére


MPowerPH
félisten

De mit csinált az 2 magosakkal? Vagy mit nem csinált?

Don't Tread On Me

(#1720) Olekgsxr válasza MPowerPH (#1719) üzenetére


Olekgsxr
tag

Semmit, minden faszám ment az elején, azt kezdtem örülni hogy faszán megy.
Aztán elkezdet újraindulni meg kékhalál, szabálytalan időközönként.
Hát ennyi így tömören.

(#1721) MPowerPH válasza Olekgsxr (#1720) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az X2 -es procikkal? Az durva... Hát az tényleg érthetetlen egy kicsit. Nekem most megoldódott minden problémám. Még nem fújtam be kontakt sprével, de tökéletesen müxik. Nem is értem, miért szarakodott az elején... :DDD

Don't Tread On Me

(#1722) dbius válasza MPowerPH (#1721) üzenetére


dbius
veterán

Bemelegedett... :Y

Nekem sem opteron 170-nel, sem 4200+ x2-vel nincs gondom venusban!

Havernak 4800+ x2-vel és fx 60-nal sem volt... (együtt raktuk össze, teszteltük).

Az időt kell rászánni, hogy minden beállítást megtalálj, ami többségében nem két nap, hanem inkább több...

Bocs, de ki kell mondanom, hogy személyes tapasztalatom szerint a legtöbb esetben a felhasználó miatt van probléma és nem a lappal, proccal, vagy más hardverrel. :K

[ Szerkesztve ]

(#1723) MPowerPH válasza dbius (#1722) üzenetére


MPowerPH
félisten

Beám. :K Nem szerette a hidegindítást. :DDD

Don't Tread On Me

(#1724) Olekgsxr válasza dbius (#1722) üzenetére


Olekgsxr
tag

Egyetértek veled, de tényleg. :K
Nekem sajna nem volt időm vele foglalkozni olyan sokat. :O

(#1725) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szerintetek 2db 8800 Ultrát elbír egy Venus lap? Mert ugye az SLI képesség az megvan, de egy SLI Ultra már lehet, hogy nagyfalat lenne neki, nem?

Don't Tread On Me

(#1726) dbius válasza MPowerPH (#1725) üzenetére


dbius
veterán

A kérdés szerintem inkább azon van, hogy 2 db. 8800 ultra megy-e sli-ben 2*8-as pci-e slotban! (Mivel sli-ben mindkettő csak 8-8-al megy)

Ha képes, akkor menni fog, de nem fogsz tudni olyan procit a lapba tenni, ami kihajtaná... :K (sőt lehet egyet sem tudsz fullon kihajtani :U)

(#1727) MPowerPH válasza dbius (#1726) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát igen. Én is azon gondolkozom, hogy ez a sli 8 -8 ez kevés az Ultrának. :( Valszeg az egyik VGA működne rendesen, a másik meg csak úgy lenne. :)
Igen, a kihajtás az megint más dolog. Az SLI -t biztos nem tudná megizzasztani, de talán egy sima single Ultra még elmegy. Tegnap volt nálam egy HD3870 X2, azt éppencsak egy kicsit fogta vissza. Nagyon megvoltam elégedve. :K
Gondolkoztam azon, hogy e-bayről veszek egy FX60 -at, vagy egy Opteron 180 -at. Azoknak talán már nem lenne akkora meló az SLI sem. :U

Don't Tread On Me

(#1728) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Bakkk, ezt nem hiszem el... A Marvell Yukon ethernet controller lesz a végzetem. :(((
Volt egy Ultra-D -m, na akkor a lap vásárlása után 1 évvel kifingott. PCI -os kártyát kellett beletolnom. Most van a Venus -om, ma ugyanezt megcsinálta, és nem is tudtam életre kelteni. Az eszközkezelőben jelezte a driver hibát, hogy nincs telepítve. Újratoltam, nem jelez hibát és mégse működik.
Nektek nem volt még ilyen problémátok DFI -el? Miért van az, hogy nálam mindig kifekszik ez a szar??? :((( Lehet valahogy javítani? :U

Don't Tread On Me

(#1729) Bivaly válasza MPowerPH (#1725) üzenetére


Bivaly
tag

Hát má' hogy a fenébe ne bírná el?

A kérdés szerintem inkább az, hogy v találsz-e olyan procit, ami ki is hajtja a párost?

A 2*8, 2*16 PCIE sávok között az általam olvasott tesztekben nem mutattak ki nagy különbségeket.

Nekem volt VENUS-ban 2xG80 SLI rendszerem, csak a proci volt hozzá kevés.

Life begins at 140!

(#1730) MPowerPH válasza Bivaly (#1729) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én úgy tudom, hogy olyankor nem müxik az SLI. :U

Don't Tread On Me

(#1731) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szerintetek ha az alaplapi 8 pin -es csati helyére bedugok 2db 4 pin -est azt is elfogadja? Vagy egyáltalán lehetséges?

Don't Tread On Me

(#1732) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hahó, Venus tulajok. :U Ha az alaplapi 8pin -es csati helyére csak 6pin -eset rakok az baj?

Don't Tread On Me

(#1733) dbius válasza MPowerPH (#1732) üzenetére


dbius
veterán

Te most a procihoz tartozó 8 pines csatira gondolsz, ugye? (más nem nagyon van a lapon, ami 8 pines)

Elméletileg az ide való csatik mind 2*4 pinből állnak a tápon, hogy olyan alaplapokba is be lehessen dugni, amelyiken a procinak csak 4 pines kiegészítő tápcsati kell.

Tehát előző hozzászólásodra azt tudom mondani, hogy a 2*4 pines csatit bedughatod a 8 pines helyre.

Viszont ezt a 6 pines dolgot nem nagyon értem. Csak nem egy pci-e tápcsatit akarsz oda bedugni? (bele lehet egyáltalán, nem hinném). Ezt viszont nem erőltetném, szerintem ne kísérletezz ilyesmivel, rossz esetben dobhatod a lapot, procit is a kukába...

(#1734) Bivaly válasza MPowerPH (#1732) üzenetére


Bivaly
tag

A 6 pinessel én nem próbálkoznék. De szerintem dbiusnak igaza van, valszeg nem is lehet bele dugni (csak farigcsálással). Vagy négyes, vagy nyolcas való bele.

#1730-ra: Ezt hogy érted, hogy olyankor nem műxik az SLI?

Life begins at 140!

(#1735) Rajjmen válasza MPowerPH (#1731) üzenetére


Rajjmen
aktív tag

Hali!

Csak akkor tudsz 2db 4pinest dugni az alaplapra, ha eredetileg is mind a kettő rajta van a tápon. Ha úgy eszel utólag egy 4 pines tápot azt nem tudod a gyári 4-s mellé bedugni, mert ua a kiosztása és ami hiányzó részé más. A 6 pines csatit véletlen se dugd bele, lehet hogy ua a kikosztása mint a 8-nak, de nem véletlen lehet csak 4 és 8-s csatit dugni a lapra. A 6-st dugod rá akkor valszeg annyi a lapodnak, mintahogy azt az elöttem szólók is mondták.

Az SLI az működne és ne izgulj azon, hogy "csak" 8x-8x-ba mennek a sinek. Csak a mai chipszetek tudják a 16x-16x-t és a 8x-8x-n is nagyon szép eredményeket érnek el a gépek. Ha tényleg m,egveszed az Opteron v az FX-t azoknak már bírniuk kell az SLI-t.

(#1736) dbius


dbius
veterán

Társaim, vagytok még? :K

Nézegettem a dfi honlapját és a beta driverek részlegén találtam egy "új" biost, ami már közel egy éves, de nekem pl. eddig nem is volt róla tudomásom, és nem is nagyon olvastam róla sehol!

Új bios letöltés itt

Changelog:

Major Reasons of Change:
1.Add DriveLetter_By_BootSeq.
2.Fix SATA device detect screen show wrong.
3.Change Default RTC year.
4.Update Sil3114 SATA Raid Controller ROM Version 5.4.0.3 for Non-RAID mode SATA DVDROM.

Bios frissítés menete:

Diamond Flash Image is unique feature developed by DFI to facilitate users flashing BIOS. User does not have to run the complicated procedures, but just flash the BIOS as an easy job.
1. Prepare one piece of clean floppy diskette.
2. Run the BIOS file from website directly or copy it to HDD to run.
3. It will image to floppy disk drive "A" including flash utility, BIOS file along with instruction and create booting program automatically.
4. Boot up the system from FDD. It will automatically flash the BIOS.
5. Press "F1" as instructed when completing the flashing.
6. Run "Load Optimized Defaults" or "Load Setup Defaults" in BIOS after completing the BIOS flashing.

Winflashel történő bios frissítéshez (a program letölthető innen)

Bios letöltése innen:

Majd:

1. Please restore zip file to floppy disk and must run "autoexec.bat" in Dos mode. (The "autoexec.bat" combines with specifical parameters for Awardflash must be run)
2. If users do not have floppy drive in their computer system, Please update BIOS by using Winflash Ver. 1.84 and In Winflash Ver. 1.84 program, please click on "Update all" in "update options" area and"Clear CMOS" in "CMOS options" area.
3. Please notice that if users do not follow the instruction listed above unpredictable symptoms might occur to the system.

(#1737) dbius válasza dbius (#1736) üzenetére


dbius
veterán

Nocsak, kukába dobtátok a lapokat? :Y

(#1738) dbius


dbius
veterán

Csak nem egyedül maradtam? :O

(#1739) Bivaly válasza dbius (#1737) üzenetére


Bivaly
tag

Csak nem dobta ki mindenki, csak gondolom nem érdekli őket a tuning, Vagy tudnak mindent. :D

Life begins at 140!

(#1740) Balee_boy válasza dbius (#1738) üzenetére


Balee_boy
tag

Nem vagy egyedül. Az én lapom még megvan és nemsokára újra összerakom.

(#1741) Balee_boy válasza Bivaly (#1739) üzenetére


Balee_boy
tag

Engem érdekel még a tuning is, igaz nyáron foglalkoztam vele utoljára.

(#1742) dbius válasza Balee_boy (#1740) üzenetére


dbius
veterán

:C :R

(#1743) Olekgsxr válasza dbius (#1742) üzenetére


Olekgsxr
tag

Ki nem dobtam ezt a gyöngyszemet, de eltettem a dobozába. most ott pihen. :U
Talán egyszer előveszem még, egy tartalék gépet összerakok belőle, majd egyszer.

(#1744) Olekgsxr válasza Balee_boy (#1741) üzenetére


Olekgsxr
tag

Ha jól gondolom, akkor megtartottad az FX-60 prockódat. :U
Nekem is megvan még a kisöccse, szerintem meg is marad, mert nem sokért tudnám eladni.

[ Szerkesztve ]

(#1745) Balee_boy válasza Olekgsxr (#1744) üzenetére


Balee_boy
tag

Igen, megvan még. Elherdálni nem volt kedvem. Most újra összerakom "hobbi" gépnek.
Azt a különös Venus -FX életérzést egyik gépem sem tudta azóta nyújtani.

(#1746) Olekgsxr válasza Balee_boy (#1745) üzenetére


Olekgsxr
tag

Hát ezzel én is így vagyok. :DDD

(#1747) kem


kem
addikt

Úgy kipróbálnék egyszer egy ilyen lapot. Amikor tudtam volna venni egyet akkor a ramjaim miatt nem tudtam(inkompatibilitás), de azóta már vannak frankó ramjaim. Nem akar valaki cserélni NF4 Ultra-D-re?:)

Köszi!

(#1748) dbius válasza Balee_boy (#1745) üzenetére


dbius
veterán

"Azt a különös Venus -FX életérzést egyik gépem sem tudta azóta nyújtani."

Hát azt elhiszem :K

kem: Nem tudom, hogy van-e esélyed még egyáltalán venus-t szerezni valahol. Régen is elég nehéz volt, manapság szerintem kb. lehetetlen, hacsak valaki meg nem hirdeti eladásra. Soxerencsét hozzá... :K

(#1749) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Én is megváltam a Venus -tól, és átálltam a sötét oldalra. :DDD De osztom azt, hogy olyan jó kombóm még soha nem volt, mint a Venus +FX60. :( Hiányzik is kicsit... :O
Sajnos a procit már nem tudom visszakérni, külföldön vették meg. Pedig asszem léggel(kint -20 -ban) 3600 körül teljesített a Venusban. Kompival sajna nem tudtam kipróbálni. :(

A Venus -t meg itt adtam el, Mo.-n. Megbeszéltem a vevővel, hogy ha elszeretné adni a lapot, mindenképpen hívjon fel, mert visszavásárolom. Remélem pont akkor okés lesz az anyagi helyzetem. :) Hozatok hozzá egy FX60 -at, meg amcsiból 2*512Mb 700MHz -es ramot. Ha minden jól megy, nyáron elkezdem beszerezni a cumókat szépen apránként.
Bedobozolok mindent, és elrakom vákumzacsiba dobozostul mindenestül. :)
Tulajdonképpen ez az összeállítás lenne az akkori idők elérhetetlennek tűnő konfigja. :)

Don't Tread On Me

(#1750) Balee_boy válasza MPowerPH (#1749) üzenetére


Balee_boy
tag

Fx-60, Venus, 4 gb Redline, 2 Raptor 150 Raid0, Vapochill, 2 8800 Ultra (na jó az egyik GTX@ Ultra) SLI és rohadt nagy villanyszámla... Ilyen se lesz többet :O

-20°C-ban, hogy működött a gép :F (Olyan hidegben tokkal-vonóval le kell szigetelni, mert a párakicsapódás garantált.)

Én egy világbajnoki potenciállal rendelkező FX-60-at, az életben nem adtam volna el. :W

Vegyél működő 2x1gb Crucial Ballistix Z503-at, az lenne a nagy durranás.

Én is nemsokára újraélesztem a rendszert mert ez a sötét oldal teljesen sótlan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.