Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) dbius válasza gandalf (#1145) üzenetére


dbius
veterán

Hol, annál a cégnél ahol én dolgozom??? Akkor valamit nagyon félreértettél v. hallottál, mert itt nem osztogatnak úgy jutalmat, mint pl. a vpop-nál :O Sajnos, hidd el én örülnék neki a legjobban... itt egy jutalom 30-50k között van, egy ember ha kap kb. 3 évente egyszer, akkor már összeteheti a kezét :W

(#1152) gandalf


gandalf
tag

kellemes ünnepeket vénusz tuajok :D
:R

Gandalf The Grey

(#1153) dbius válasza gandalf (#1152) üzenetére


dbius
veterán

viszonyt kívánnyuk :DD

(#1154) Soak válasza gandalf (#1152) üzenetére


Soak
veterán

Jajaj viszont :R

(#1155) Qru válasza gandalf (#1152) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Úgy biza' ! :DDD

Na meg, boldog újévet is! (meg húsvétot... :DD )

:R

#nincsbennetarcsi

(#1156) Adrián29


Adrián29
aktív tag

boldog újévet mindenkinek!
Na már nem vagyok Venusnak a tulaja.Egy nagyon normális emberé lett,gondolom majd jön ide:)

Üdv:Mindenkinek!

(#1157) dbius válasza Adrián29 (#1156) üzenetére


dbius
veterán

Neked is Cimbora! :R

Tárt karokkal várjuk, ha erre járna :D

(#1158) Adrián29 válasza dbius (#1157) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Nem is tudtam,hogy raid 0-ba fogod kötni a Raptort! :) :) :)

(#1159) Adrián29 válasza dbius (#1157) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Most melyik a legbrutálisabb Dfi alaplap? :B

(#1160) dbius válasza Adrián29 (#1158) üzenetére


dbius
veterán

Vagy raid1-be, még nem tudom, meglátom. Jan. közepén veszem meg a párját, de zaz sima raptor lesz nem raptor-x.

Szvsz a c2d alá való rd600 chipsetes lap, ami január közepén végén lesz itthon elérhető. Tuningban, benchekben van ettől gyorsabb lap is, de beállítási lehetőségeket tekintve nincs - és ram beállítást is ide értve -. Áráról még itthon semmi nincs. Usában kb. 220 dollár az ajánlott fogy. ár... itthon, hát kérdés mennyi lesz, sztem 50 fölött, bőven :(

Szerk: itt a ph-s topicja: [link]

[Szerkesztve]

(#1161) Adrián29 válasza dbius (#1160) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Köszi a gyors választ!
Amúgy a Venussal nem volt semmi gondom,tökéletes lapka volt.
Ha megint rászánom magam majd egy asztali konfigra akkor szerintem DFI lesz megint az alaplap.
Otthon szilveszterezel?
De persze várok vagy 1 évet:)

(#1162) dbius válasza Adrián29 (#1161) üzenetére


dbius
veterán

Igen, itthon...

Ha újból rászánod magad, keress meg ;)

(#1163) Adrián29 válasza dbius (#1162) üzenetére


Adrián29
aktív tag

Ok!
:)

(#1164) gandalf


gandalf
tag

engem lehervaszt ez a vénus :(

Benyomtam egy 3800+-os x2-öt, ami a kollégánál 2600MHz-et vitte, nálam 2400 fölött elindul a windóz, de lekapcsol az alaplap... :O olyan mintha kihuznám az áramból..

mi a fax lehet..

ha nagyobb feszt adok, akkor már a win betöltésnél kikapcsol :U :Y

Gandalf The Grey

(#1165) dbius válasza gandalf (#1164) üzenetére


dbius
veterán

Tápoddal minden oké??

(#1166) Soak válasza gandalf (#1164) üzenetére


Soak
veterán

Egyértlemű táp hiba jelenségek , másikkal probáltad?

(#1167) gandalf válasza Soak (#1166) üzenetére


gandalf
tag

hát 4xx wattos csiftek, a másik procim 2900MHz-et vigan vitte (3700+)..

nehogy ne legyen elég egy sros 3800+-nak :D

Gandalf The Grey

(#1168) Soak válasza gandalf (#1167) üzenetére


Soak
veterán

Probáld ki azzal a táppal amivel olyan jól ment és legalább kizárod... ráadásul 4xx-es chieftecek közül volt hibás széria

(#1169) gandalf válasza Soak (#1168) üzenetére


gandalf
tag

de ugyan ezzel a táppal ment 10x290-en év végén a 3700+-os procim csont nélkül..
ez a 3800+-os meg 2450-en is kapcsolgat idönként alapfeszen is..

az a táp nincs nálam amivel a procit hajtották, igy kipróbálni nem tom, de ha 10x290-et elbir a 3700+-al akkor mondjuk 10x250-et pici feszemeléssel lekapcsolás nélkül kéne menni az x2-vel nem? miért kapcsol le egyáltalán? :Y

Gandalf The Grey

(#1170) Soak válasza gandalf (#1169) üzenetére


Soak
veterán

Fogalamam sincs , de én előpre lépést tapasztaltam a lappal, szóval ezért nem értelek

(#1171) gandalf válasza Soak (#1170) üzenetére


gandalf
tag

én sem értem, de ez van sajna...

egyszerüen mi az, hogy egyszerüen lekapcsol mintha a tápot kikapcsolnám...ráadásul mondjuk beindul a windows, nem csinálok semmit, lekapcsol..ha meg mondjuk fut az orthos nem kapcsol le, mármint ha eljutok odáig..
no majd ha lesz idöm bekurok valami másik tápot külön csak a procinak, hátha :D

Gandalf The Grey

(#1172) dbius válasza gandalf (#1169) üzenetére


dbius
veterán

A 20+4 tűs a chieftec tápod?? vagy 24+8?? Ezt csak azért kérdezem, mert igaz ugyan, hogy elvileg az első felépítésű tápnak is el kell vinnie a lapot, de az én véleményem az, hogy nem véletlenül 24+8-as a lap tápcsatija... :U

Ill. a lapnak plussz feszt adó floppy tápcsatit rádugtad?? - elvileg pci-e-nek adna plusz feszt, de több helyen olvasva azt láttam, hogy stabilabb a lap tőle.

Más biosban nincs véletlenül bekapcsolva extrém alacsony hőmérsékletre a proc túlmelegés figyelője???

Aztán prochűtő rendesen van a procin? Hány fokos szokott lenni a lekapcsolás pillanatában??

Valamint ha a legelső bios van a lapodon frissíts a 2006. április 6-i biosra!

(#1173) gandalf válasza dbius (#1172) üzenetére


gandalf
tag

24+4 tüs :D

szal végigéri a hosszú csatit, a 8-asba meg a 4-est kell dugnom..

No rádugtam a floppy kábelt, kicsivel jobb a helyzet, most 2600MHz-en döcögök, de néha még itt kikapcsol..Nem tulmelegedés az oka, mert pl. a fear kiegészitöt ugy 1 órán át hajtottam, simán ment, de amikor kiszálltam és elinditottam a böngészöt jött a csattanás, és leállt az egész :O azt kifigyeltem, hogy ha csökkentem a feszt, akkor kevesebbszer rohad le, ha emelkem akkor egyre gyakrabban, de ismétlem csak akkor ha nem csinálok semmit ami terhelné a procit, legalábbis ezt vettem észre..majd folytatok még egy kis oknyomozást..A gskill ramok viszont csak 2.96 volt adása mellett viszik végig az orthos tesztet még 260MHz-en is, szal ugy látszik ez a venus nem respektálja annyira öket, pedig elindult a windózom 8x300MHz-es hajtással is, de nem találtam olyan beállitást amin az orhos lefutna :( nagy vonalakban egyenlöre ennyi :D

Gandalf The Grey

(#1174) dbius válasza gandalf (#1173) üzenetére


dbius
veterán

hmmm...:F érdekes dolgokat írsz...

a 4-es csatit a 8-as csatlakozó melyik részébe dugtad be??

Az ide slotokhoz közelebb eső részébe kell bedugni, ha csupán 4-es csatid van 8 helyett.

(lehet eleve így van, ez esetben tárgytalan, most csupán ez jutott eszembe)

(#1175) gandalf válasza dbius (#1174) üzenetére


gandalf
tag

asszem csak 1 helyre megy bele, a könyvéből néztem hová kell dugni, imho jó helyen van de majd átnézem ....

Gandalf The Grey

(#1176) gandalf


gandalf
tag

no mivel 2550-en is kapcsolgatott, jelenleg egy 300w-os maxima táppal helyettesitettem a 410w-os chieftech tápot, kiváncsi vok..

2600MHz-en az orhos behull, minden más megy, most kiváncsi leszek a kapcsolgatásra, mert más nem nagyon lehetne már hibás ha az alaplapon ki van kapcsolva a tulmelegedés figyelés...

mondjuk ha megy az orthos, 1 perc múlva kb 12fok különbség mutatkozik a core0 és core1 között ez normális? A thermalright hütüm, eddig faszán ment minden procival, a 3700+-ost 2900MHz-en se forrt, de most ha mondjuk 1.55 volt megy a procinak a core0 1.5 percen belül 92 fokos a másik meg 78-80... :Y

Gandalf The Grey

(#1177) Soak válasza gandalf (#1176) üzenetére


Soak
veterán

Ember, kicsit tájékozodj, az AMD 70 fokot ad meg legeslegesmaximumnak ez is csak néhány prociak, az átlag 65 fok, ha nem kapcsolod be a thermal controlt akkor nagyon hamar ex X2 tulaj leszel....

U.i.: Ha 1,55v-vel ilyen meleg akkor vagy egy ultrasz@r hűtőd van, vagy rosszul pasztáztál ,de nagyon

[Szerkesztve]

(#1178) gandalf válasza Soak (#1177) üzenetére


gandalf
tag

nincsen gagyi hütöm, ez egy termalright fél kilós réz tekervény + egy 12 cm-es venti rajta, a pasztázáson meg mit lehet elbaszni? amikor rácsavarozom a hütöt ugyis kinyomja ha sokat tennék, azért pár száz gép összerakása után nem hinném, hogy az rossz volna, de minden lehetséges..volt rajta egy artic cooler 64 freezer pro, azzal szintén kapcsolgatott ez a proci + a vénus lap + a chieftech táp.

az ite smart az a proci hönek 57-et mutat, gondolom az az alatta lévö diódát olvassa, az a64config irta a 2 belsö hömérsékletet, azt nem tom az jól mér -e..azt meg nem hiszem, hogy egy belsö maghö max 65 fok lenne nagyobb fesszel + jókora tuningal, de majd utánalesek..

nekem semmi gondom len volna ha ezzel az x2 procival és a chieftech táppal, nem kapcsolna ki, mondjuk 1.475 volton meg 2500MHz-en idönként..most fenn hagyom a 300-as tápot, ha reggelig nem áll le, akkor a táppal van gond, de akkor sem értem a másik procimmal miért nem kapcsoltgatott le..

Gandalf The Grey

(#1179) Soak válasza gandalf (#1178) üzenetére


Soak
veterán

kevés paszta vagy a tul sok mindekettő rossz

(#1180) gandalf válasza Soak (#1179) üzenetére


gandalf
tag

hát nem tom, de a freezer pro-val se volt hidegebb..
csak az a gáz, hogy tökre szét kell szedjem ha le akarom venni a hütöt, mert van saját hütöfelfogatója a hütömnek és az csavarozós :O

most 33, 45, 43 a 3 höfok, ha fullosan terhelem elég gyorsan felemelkedik, neked milyen hütéssel mennyi volt a procid, nem emléxel?

Gandalf The Grey

(#1181) Soak válasza gandalf (#1180) üzenetére


Soak
veterán

2740mhz, orthos blend test , 1,613V , Scythe Ninja+SilenX 120mm , 63 fok

(#1182) dbius válasza gandalf (#1176) üzenetére


dbius
veterán

Nos, az egyik mag nálam is terhelés esetén úgy 15 fokkal melegebb a másiknál. Ez sztem erősen azt mutatja, hogy el van b@szva a sapka alatti pasztázás. No mind1.

Nem ez a lényeg, hanem az, hogy ezek az értékek baromira magasak! Próbáld meg egyszerre kiolvasni a hőmérsékleteket több programmal is: smartguardian, everest, core temp, ill. a franc se tudja mi méri még, de a lényeg minél többel.

Ha mind azonos eredményt mutat, akkor gáz van, túlmelegszik a rendszered és ezért kapcsolt le folyamatosan korábban, és nem a tápod miatt.

Az én véleményem is az, mint Soak-é, hogy érdemes lenne leszedned a hűtőt, és újra felraknod, pasztából pedig kevés kell, nem kell sok, csak egy szűzhártyányi :D

Elképzelhető még, hogy a procid sapkája homorú/domború, és nem tud felfeküdni a mag teljes felületére a hűtőd. Ezt le tudod ellenőrizni egy biztosan egyenes, nem átlátszó vonalzóval vagy bármivel, a lényeg, hogy tényleg egyenes legyen és keresztben rárakod a procidra úgy, hogy a másik oldalról valami fényforrás a procidra legyen irányítva, ekkor azonnal kiderül, hogy a procid sapkája jó, vagy homorú, vagy domború, mert az átszűrődő fény egyből megmutatja ;)

Sztem az a negyedóra - max - ami alatt leszeded a hűtőt és újrapasztázod, majd újra rárakod a hűtőt, megéri, és nem veszíthetsz vele semmit sem, mert ha rosszul van feltéve, vagy rosszul érintkezik, akkor ez utána kiderül, ill. az is, hogy a procid sapkája tényleg megfelelő-e.

Ha a procid sapija tényleg homorú v. domború, akkor megoldás lehet a polírozás, westlake írt erről a saját - westlake tuningjai - topicjában és a modboxon is, igaz, lga775-ös c2d procival, de a menete ugyanaz, csak itt jobban kell vigyázni, hogy a proci lábai ne hajoljanak el :). Ezen kívűl a másik megoldás a sapka teljes levétele...

Mondjuk 1.55 volton léghűtéssel amúgy is magas hőmérsékletet produkálna sztem mindegyik x2-es proci, az enyém is valahol 60 fok körül állt meg - a magokat nem néztem, de ez esetben azok valahol 70-75 körül lehettek - Igaz, nekem nem kapcsolt le a gép :F

Nagyon kíváncsi leszek, hogy mire jutsz a cuccossal, mindenképpen számolj be please! :R

Soxerencsét,

dbius

(#1183) Soak válasza dbius (#1182) üzenetére


Soak
veterán

1,55V-t még az ac freezer is kezelte

(#1184) gandalf válasza dbius (#1182) üzenetére


gandalf
tag

ok, meglesem...de nem 15 perc, mert kompletten ki kell vennem a lapot a házból, mindent lehuzkodni...

a lekapcsoláshoz: de hogy kapcsol le amikor nincs beállitva semmi lekapcsolás? inkább fagynia kellene vagy kékhalálba buknia, nem a tápot kikapcsolni szó nélkül..szerintem a táp lesz gázos, most a 300-assal 2600-on 1.55 volton (ami 1.525 az ite szerint) megy egész délután, a másikkal már ilyenkor lekapcsolt..

Egy termalright SB-2 hötöm van 12 centis ventivel..ennek jónak kéne lennie...

noh majd még referálok..
:D

Gandalf The Grey

(#1185) dbius válasza Soak (#1183) üzenetére


dbius
veterán

Elhiszem, és tudom is, nem azt írtam, hogy nem kezeli le a lég az 1.55-öt, hanem hogy keményen melegszik a proci, és ha sm vagy bármi a proci hőfoknak 60 körül jelez, akkor a magok kb. 15 fokkal melegebbek.

(#1186) dbius válasza gandalf (#1184) üzenetére


dbius
veterán

no, várjuk a beszámolót! ;)

A lényeg hogy megtaláld a hiba forrását!

(#1187) gandalf


gandalf
tag

no egy kis stabilitás+melegedés+feszkó teszt:

az orthos min 20 percet ment, a második sorozat közepén löttem le..

alaplapot alapfeszre állitva ITE 1.31 Voltot mutat:

Max Stabil: 2410MHz

Everest: core1: 63 core2: 54 ITE: proci: 40 PWM: 42
---------------------------------------------------------------

alaplapot 1.4 voltra állitva ITE 1.36 Voltot mutat:

Max Stabil: 2460MHz

Everest: core1: 69 core2: 58 ITE: proci: 44 PWM: 44
-----------------------------------------------------------------

alaplapot 1.45 voltra állitva ITE 1.34 Voltot mutat:

Max Stabil: 2510MHz

Everest: core1: 74 core2: 64 ITE: proci: 48 PWM: 45


nos ebböl kinek mi derül ki?
mintha sok lenne a belsö és külsö hö közötti különbség :F söt ahogy enelem a feszkót az eltérés is növekszik..Hütés lehet?

folyt köv..

[Szerkesztve]

Gandalf The Grey

(#1188) Soak válasza gandalf (#1187) üzenetére


Soak
veterán

nem értem ezt a bazi nagy különbséget a magok közt, nekem 1-3 fok volt max :F

(#1189) dbius válasza Soak (#1188) üzenetére


dbius
veterán

Mondom nálam is ugyanez az helyzet, de nálam még több a különbség a két mag között (kb. 15 fok). Egyszerű: szar a pasztázás a kupak alatt :(((

(#1190) gandalf


gandalf
tag

no, eddig ment hiba nélkül a 300-as oldtimer táppal, ugyhogy nagyon gyanus a csiftek cucc :O

Gandalf The Grey

(#1191) gandalf


gandalf
tag

no csiftek vissza, csak alaplapi + vidkártya csatlakozok + 1 hdd, már alapon is kikapcsol :((( :O és mistralos a gari :( :O

Gandalf The Grey

(#1192) dbius válasza gandalf (#1191) üzenetére


dbius
veterán

Ezek szerint mégis az első megérzésünk látszik igazolódni.

mistral: részvétem... :W

(#1193) Quentin Ruby válasza gandalf (#1191) üzenetére


Quentin Ruby
senior tag

mikori vétel a tápod??

CAPITAL AND COUNTY GOVERNMENT COMMISSIONER

(#1194) gandalf


gandalf
tag

ha jól emléxem tavaly tavaszi, de a haverom vette, csak a 24 tü miatt nem tudta rádugni az alaplapjára, mert pont egy kondi csapat utban volt...elkérem a garpapirt töle..

az alaplapon kivül mindent hajt most, arra jó..no de ki akar 2 tápot :U

9 atapi eszközt visz, nem kapcsolt eddig ki no persze ravaszul rövidzárat tettem a kellö2 pinhez :B remélem nem ragadja magával a vinyoimat, mert mérges leszek.. :Y


[Szerkesztve]

Gandalf The Grey

(#1195) Soak válasza dbius (#1189) üzenetére


Soak
veterán

Valóban ez lehet az oka, mivel nekem ugye kupaktalan vlt, én kb havonta ujra pasztáztam mert cseréltem a hűtőt aztán ha már levettem...

(#1196) Soak válasza gandalf (#1191) üzenetére


Soak
veterán

#1166 : Egyértlemű táp hiba jelenségek , másikkal probáltad? hümm....hümm... ;)

(#1197) Soak


Soak
veterán

Kiléptem a mi kis elit klubbunkból , sajnálom kicsit ,hogy nem vagyok egy az 1000 közül ,de remélem sikeres lesz az uj kolléga :)

(#1198) dbius válasza Soak (#1197) üzenetére


dbius
veterán

Soxerencsét a túloldalon, cimbora! :R

(#1199) Reac^ válasza Soak (#1197) üzenetére


Reac^
őstag

hóhóhó!

Attól még ugyanúgy szivesen látunk mindenféle DFI topikban cimbi :R

Kösz a lapot :C

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#1200) Vigneau válasza Reac^ (#1199) üzenetére


Vigneau
félisten

Várjuk ám majd az eredményeid. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.