Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Overlocker válasza ferbazs (#1450) üzenetére


Overlocker
veterán

:R Ez már engem is meglepett.. :K :D

(#1452) subaruwrc válasza Overlocker (#1449) üzenetére


subaruwrc
félisten

neba..... :DDD

(#1453) ferbazs válasza Overlocker (#1451) üzenetére


ferbazs
tag

Mikor jön a lap kb.?

(#1454) Overlocker válasza subaruwrc (#1452) üzenetére


Overlocker
veterán

:DDD

ferbazs: Augusztus eleje, úgy hallottam külföldön holnaptól van megjelenés..

(#1455) ferbazs válasza Overlocker (#1454) üzenetére


ferbazs
tag

:R

(#1456) subaruwrc válasza ferbazs (#1455) üzenetére


subaruwrc
félisten

jó sokáig meglesz a deluxe :DDD

(#1457) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Most vettem új lapot, egy 790i-t. Benne Corsair DDR3 1600 Mhz-es 2GB rammal.

Segítséget szeretnék kérni. Igazából a DDR3 tuningról semmit sem tudok.

Ezelőtt giga P35DS3-am volt DDR2-vel, azt már értettem, de azt hallottam, hogy itt teljesen más. Még csak össze van rakva a gép, tegnap éjszaka fejeztem be. Valaki el tudná magyaráni, hogy miben különbözik, illetve mi a lényege a DDR3 tunig-nak, esetleg ha valaki ismeri a lapot, akkor egy rövid eligazítást?

Köszi. Jöhet akár privátba is...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1458) ^Boss válasza TazLeacher (#1457) üzenetére


^Boss
őstag

meg kene tudni, milyen chipek vannak a Corsair-en. (reviziot ird be, abbol megtudjuk nezni)
ahhoz kepest lehet irni, mire kell figyelni :)

(#1459) ferbazs válasza subaruwrc (#1456) üzenetére


ferbazs
tag

:)) ....szokásos :))
esetleg nem érdekel? :DD

[ Szerkesztve ]

(#1460) subaruwrc válasza ferbazs (#1459) üzenetére


subaruwrc
félisten

esetleg nem :DD majd a rampage extreme :K

(#1461) TazLeacher válasza ^Boss (#1458) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ebből nem tddom, hogy Te tudod-e, hogy ezeket milyen chippel szerelik, vagy kell a pontos sorszám? :F

Ha esetleg tudsz majd segíteni, akkor elég részletesen, ha lehet, mert pl. úgy hallottam, hogy a DDR3 tuningnak semmi köze a proci FSB-jéhez, nincs felszorzás, mint a DDR2-nél. Ez nekem elég új. Tegnap sajnos nem volt időm, hogy nézelődjek a BIOS-ba, összeraktam megnéztem, hogy minden megy-e, azt mentem aludni (most meg melóba vagyok), úgyhogy még semmit nem tudok erről.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1462) ^Boss válasza TazLeacher (#1461) üzenetére


^Boss
őstag

Rev X.X

ez kell mindenkepp. nem ddr3nal nincsenek szorzok, hanem nf790i-ben. :)

rev-et olvasd le a modulrol.

(#1463) TazLeacher válasza ^Boss (#1462) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Oks. Este, ha hazamegyek, akkor megnézem.

Ja, az más. :B

És ez most jó nekem, hogy nincs szorzó, vagy rossz?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1464) TazLeacher válasza TazLeacher (#1463) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

3.2

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1465) ^Boss válasza TazLeacher (#1464) üzenetére


^Boss
őstag

akkor azon micronok vannak. oldalrol nem latsz be ala, hogy mekkora 1 chip? hosszabb/rovidebb?

(#1466) ^Boss válasza ^Boss (#1465) üzenetére


^Boss
őstag

ha nem, lojj be a nevleges orajelen 7-6-5-18-as idozitest. ha stabil, GTx.. bar asszem az a 3.1-es szeria, igy ez sanszos, hogy JNL

(#1467) jugeen válasza TazLeacher (#1464) üzenetére


jugeen
addikt

jnl chipes a kited. 3.1 volt a gtr szeria

(#1468) ^Boss válasza TazLeacher (#1464) üzenetére


^Boss
őstag

na. most hogy tuti: 7-7-7 idoziteseket preferald, fesz 1.95V fole nem ajanlott (altalaban tobbet adnak a lapok). igy elso ennyi..

(#1469) TazLeacher válasza ^Boss (#1468) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi. Tegnap belenéztem egy kicsit a BIOS-ba. Már van valami fogalmam a dologról. Hány Mhz-re lőjem be a ramokat? Megtaláltam, hogy lehet a feszt és az időzítést állítani.

Nézegettem a "tuning" menüt, de nem túl logikus.... :(

Valahogy nagyon nem úgy működik, mint a DS3. Beállítok 400-as FSB-t, erre a proci 900-on megy. (9-es szorzó mellett). Nem igazán értem a logikát, de arra már rájöttem, hogy az FSBx2,25 az órajel. Tehát 1066-nál megy alapon a proci. Viszot, hogy ez hogy kapcsolódik a ramokhoz, arra még nem sikerült 100%-ba rájönnöm.

Ha jól emlékszem (nem tudok ránézni, mert már bent vagyok melóba) alapból 1.5v-t kapnak a ramok. Az létezik?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1470) ^Boss válasza TazLeacher (#1469) üzenetére


^Boss
őstag

gondolom a lapon a quad-pumped fsb-t kell beallitani, ergo 400fsb-> 1600-as ertek (4x-es szorzo), 400x9=3,6GHz-et ad. en a helyedben 450x8-on hasznalnam (ha birja a proci), mellé a ramokat 1800 7-7-7-24-1T(ha nem birja, akkor 2T), es olyan 1,9V korul kezdenem a tesztelest.. 2V-ig max, fel lehet menni. esetleg, 2000-re is beloheted a memokat, 2V-al, 8-8-8-24-el, ha tudod huteni oket.

mod: alapbol 1.5V, jaja..

[ Szerkesztve ]

(#1471) TazLeacher válasza ^Boss (#1470) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A proci a 3,6-ot 1.328v-n viszi, azzal nem lesz gond.

Memókba elég nekem bőven az 1800. Megpróbálom majd akkor azzal az időzítéssel, és akkor 1,9v-vel.

Adjak még valaminek plusz feszt? Vagy elég lesz a procinak és a ramokank?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1472) ^Boss válasza TazLeacher (#1471) üzenetére


^Boss
őstag

450-hez nem tudom mi kell a 790i-nek, ezt inkabb a lapod topicjaban kerdezd meg. intel chipset eseten nemi plusz fesz nem art

(#1473) TazLeacher válasza ^Boss (#1472) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Akkor majd eljátszom vele...mostmár kezdem kapisgálni a dolgokat.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#1474) Laraxior


Laraxior
titán

OCZ DDR3 1600CL7 Platinum Edition memóriák mennyire mennek? A memória már megvan,már csak valami lap kellene alá :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1475) ^Boss válasza Laraxior (#1474) üzenetére


^Boss
őstag

x48, nf790i, kulonben szivni fogsz szvsz

(#1476) Laraxior válasza ^Boss (#1475) üzenetére


Laraxior
titán

:U Mié'
Havernak Blitz extreme van,az P35...azzal sem lesz minden rendben?
Én is valami hasonlóra gondoltam,mondjuk P45re...nem tuti? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1477) ^Boss válasza Laraxior (#1476) üzenetére


^Boss
őstag

ez a ram p5q3 dlx-ban a nevleges orajelet egyaltalan nem tudta tobb embernel, csak 1333-at, aztse feltetlenul stabilan :) X48, 790i eleg jol lekezeli, amugy nagy mak kell..

(#1478) jugeen válasza Laraxior (#1476) üzenetére


jugeen
addikt

sajnos a jnl chipes ramok nagyon érzékenyek. valóban x48 és 790i való melléjük.

(#1479) Laraxior válasza jugeen (#1478) üzenetére


Laraxior
titán

Tehát akkor egy diga X48 DQ6T jó választás lenne melléjük?
Érzékeny...ez azt takarja hogy nem jó ramok,vagy csak finoman kell velük bánni és meghálálják :) Mondjuk olyan 1800on meg is elégednék velük.
450x8 a proci ram 1800....

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1480) jugeen válasza Laraxior (#1479) üzenetére


jugeen
addikt

nincs tapasztalatom Giga lapokról. finom kell velük bánni és "talán" meghálálják. nem egy-kettő JNL nem volt képes a 10% plusz teljesítmény többletre. természetesen ez elég erőteljesen alaplap függő. azért az 1800 elég sanszos a T-DQ6 esetén.

(#1481) Superman


Superman
nagyúr

Betettem két 1600-as Kingmaxot az Asus maximus Extreme lapba. Az hagyján, hogy 1600-on is alig akarnak elindulni, de 1800-on meg egyáltalán nem mennek, pedig a specifikáció szerint a 2000-et is viszik 2Volttal.

valszeg itt a lap a szűk keresztmetszet, pedig elvileg tudja az 1800MHZ-es ramsebességet is.

ötlet?

(#1482) SzlobiG válasza Superman (#1481) üzenetére


SzlobiG
félisten

"pedig a specifikáció szerint a 2000-et is viszik 2Volttal."

Ebbe nem lennék olyan biztos.:D

(#1483) Superman válasza SzlobiG (#1482) üzenetére


Superman
nagyúr

De hogy az 1600-at se vigye.....:) az a gáz.

(#1484) Laraxior


Laraxior
titán

Corsair 2133MHz

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1485) subaruwrc válasza Laraxior (#1484) üzenetére


subaruwrc
félisten

cirka 550 usd....
a csomag tagjai a gyártó állítása szerint a világ leggyorsabb memória moduljai
hát az elég hülyén hangzott volna hogy ha az OCZ-t istenítik :DDD

(#1486) Laraxior válasza subaruwrc (#1485) üzenetére


Laraxior
titán

Szerintem pár napon belül érkezik egy magasabb órajelű OCZ is...aztán akkor ennyit a vetélkedésről :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1487) jugeen válasza Laraxior (#1486) üzenetére


jugeen
addikt

sajnos az 1800-asok is gyengék, azok is JNL-ek, ha csak nem fogsz ki egy régi eresztést. a 2000-esek Samu-k, azok még "megérik" az árukat.

(#1488) Laraxior válasza jugeen (#1487) üzenetére


Laraxior
titán

a 2000es diablon milyen chipek vannak? Blitz extreme-be érdemes azt venni? :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1489) jugeen válasza Laraxior (#1488) üzenetére


jugeen
addikt

szerencsére a Diablo-ra rá van írva, hogy milyen. GTR. Blitz Extreme sajnos karcsú lap DDR3-hoz, attól a P5K3 Deluxe fényévekkel jobb. az legalább az esetek 70%-ban viszi a 2000-et.

(#1490) Laraxior válasza jugeen (#1489) üzenetére


Laraxior
titán

LoL....akkor ennyit haver lapjáról.Tulajdonképpen akkor mire is jó a Blitz? Víz van a NB-n,azonfelül? Csilli-villi azt tudom,de akko ennyi? ;] A P5K3 DLX-ben a PCI-E mindkettő 16x? :F :R Márhogy a sebessége :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1491) Superman válasza jugeen (#1489) üzenetére


Superman
nagyúr

Akkor az Asus Maximus Extreme is ilyen? Mert nagyonnem megy még az 1800 sem benne, most 1720-ig sikerült eljutni. :(

Mit szólsz egy Asus Striker II-höz? Jobb a memóriakezelése?

(#1492) jugeen válasza Laraxior (#1490) üzenetére


jugeen
addikt

nem, csak az egyik. alapértelmezés szerint a BE is 16x + 4x. csak azt lehet crosslinken keresztül 8x + 8x használni.

(#1493) jugeen válasza Superman (#1491) üzenetére


jugeen
addikt

S2E jó lap. nf790i-k szépen kezelik a DDR3-at. de annál a lapnál van más tényező is amit figyelembe kell venni.

(#1494) Laraxior válasza jugeen (#1492) üzenetére


Laraxior
titán

Akkor még egy kérdés az ügyeleteshez :B :DDD
Ha veszek P5K3 deluxot, akkor abban mit megy az előbb említett JNL chipes 1600os OCZ. Ha nagyon nem megy inkább odaadom haver Blitzében elmozog. :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1495) Superman válasza jugeen (#1493) üzenetére


Superman
nagyúr

Mert egy ilyenre esett a választásom. A más tényező alatt mit értesz röviden? Melegedés, Vdrop...?

(#1496) jugeen válasza Superman (#1495) üzenetére


jugeen
addikt

ha rám hallgatsz, akkor NSE verziót vegyed. több helyen az S2E nyírbálta a RAM-okat.

(#1497) jugeen


jugeen
addikt

nem tudom mennyire hiteles az info, de minden esetre OCZ közeli helyről származik, miszerint már dolgoznak Samu chipekkel is az 1600-os terén. méghozzá elég gyenge teljesítményűekkel.

(#1498) Superman válasza jugeen (#1496) üzenetére


Superman
nagyúr

Már meg is rendeltem az NSE verziót. Köszi. :R

(#1499) Superman válasza jugeen (#1496) üzenetére


Superman
nagyúr

Viszont most olvasom: Dual-channel DDR3 1600(O.C)/1333/1066/800 Support a Striker II NSE esetében. Ha már az 1600 is overclocking módban megy csak, akkor mi lesz feljebb?

A Maximus Extreme oc módban papíron tudja az 1800-at is, az más kérdés, hogy nálam nem megy....Már 1720-hoz is majd 2Volt kell.....

(#1500) jugeen válasza Superman (#1499) üzenetére


jugeen
addikt

hogy mi mit tud "gyári" papíron az nem számít...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.