Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Lalaboy válasza Cosmic Gate (#894) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ez privibe akart menni......

[ Szerkesztve ]

(#902) jugeen válasza Lalaboy (#900) üzenetére


jugeen
addikt

a DDR3 erossege az 1:2-es RAM osztonal jon elo szepen es ha 500-as FSB-t veszel alapul, akkor 2000 C7-en mar igen csak szukosen tudnad hasznalni a geped 24/7-re. ami teged korlatoz a jo eredmenyben az az alaplap es nem a proci. nalam is fagyogatott a konfig a ws pro-val, de most hogy m. extreme-be atult meg is jott az ereje. egyik kedves DDR3-expert ismerosunk is az elso szerias X38-ak megjelenesekor odzkodott a lapoktol, es most mar o is azt hasznal. sot az altala kikuldott valogatott RAM-okat teszteloktol kapott infok alapjan a P35-osokre is igaz, hogy a mostanaban kiadott szeriak lenyegesen jobban teljesitenek.

(#903) Lalaboy válasza jugeen (#902) üzenetére


Lalaboy
őstag

Bekellene probalni egy Maximus Extreme lapot, ezt meg aladni valahogy...... :B

(#904) Achill3uS válasza jugeen (#902) üzenetére


Achill3uS
veterán

én azért kiváncsi leszek a ws pro-ra dualcore-al :)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#905) mex3000


mex3000
csendes tag

Nagyon drága én nem veszek .. :C

[ Szerkesztve ]

mex

(#906) mex3000 válasza Overlocker (#1) üzenetére


mex3000
csendes tag

Úgy látom,hogy a ddr3 1066 és a ddr3 1600 között csak 25% a külünbség.

mex

(#907) keIdor válasza mex3000 (#905) üzenetére


keIdor
titán

A másik két szakmaid is ilyen "tartalmas"? :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#908) mex3000 válasza keIdor (#907) üzenetére


mex3000
csendes tag

Ja-ja . Most mit irjak egy oldalnyit .?

mex

(#909) subaruwrc válasza mex3000 (#905) üzenetére


subaruwrc
félisten

1: kit érdekel? :DDD
2:akkor minek postolsz ha semmi értelme?

(#910) jugeen válasza Achill3uS (#904) üzenetére


jugeen
addikt

mar most kivancsi vagy, nem csak leszel. holnap kiderul. az biztos, hogy stfsb-vel lehet tologatni eleg szepen. csak a post-olast nem szereti annyira.

(#911) Lalaboy válasza jugeen (#910) üzenetére


Lalaboy
őstag

Megkerdeznem, hogy milyen csonkokat adtak az NB-hez? A kepekbol nemtudom megallapitani, hogy 1/4"-es es 3/8"-os, vagy 3/8"-os es 1/2"es? :B

(#912) Achill3uS válasza Lalaboy (#911) üzenetére


Achill3uS
veterán

ws pro-hoz semmilyet sztem :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#913) Lalaboy válasza Achill3uS (#912) üzenetére


Lalaboy
őstag

A Maximus Extreme-re gondoltam! :K

(#914) CsZ válasza Lalaboy (#911) üzenetére


CsZ
csendes tag

Most léptem be a (Maximus Extreme) klubba! :)

1/2" és 3/8"-os kellékeket adnak hozzá.

Cserébe mondjatok nekem akár priviben DDR3-1800-as RAM lelőhelyeket. Mert nem kaptam. :(

Zoli

(#915) Achill3uS válasza CsZ (#914) üzenetére


Achill3uS
veterán

dobj egy pü-t, segitek...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#916) Lalaboy válasza CsZ (#914) üzenetére


Lalaboy
őstag

Koszonom! ;) Ramugyben Achill3uS tud segiteni! :)

(#917) Achill3uS válasza Lalaboy (#916) üzenetére


Achill3uS
veterán

;)

ez annyira vicces, hogy a lap szab határt szinte mindenhol ezeknek a ramoknak :D
2.20v / 2.24v
max valid cl8 [link]
cl7-ben kb ugyanennyi... de ez látszik a p35 vs x38 32m eredményeken is a listában, valamit javult a helyzet, de kiváncsi leszek az x48 mit fog hozni...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#918) Lalaboy válasza Achill3uS (#917) üzenetére


Lalaboy
őstag

Eszrevettem egy kellemetlen erdekesseget a lapommal kapcsolatban! Nezegettem a max. FSB-t, mert nemlehet ilyen sz..r a procim! :D A memoriakat 1:2-ben hajtva 440-en egyszeruen megall szorzotol fuggetlenul! 5:8-ba hajtva a ramokat felkuszott 475-ig!! Erdekes jelenseg es mindenkepp az alaplap bibije lehet, nem a procie es a ramoke! :(

[ Szerkesztve ]

(#919) Achill3uS válasza Lalaboy (#918) üzenetére


Achill3uS
veterán

x38 lapok gondja (random, ugyanis láttunk olyan lapot amiben megy, és a maximusokban is jó), énis ma találkoztam a jelenséggel, a p5e3 ws pro-nal :U
1:2 osztás ugye nem müködik, csak ha alapon indulsz, nekem 420-nal fagy csontra :D azonkivül droopol is a lap, és max fsb-re 530 körül megáll :S szóval asszem maradok a jo kis p5k3 deluxeomnal...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#920) Lalaboy válasza Achill3uS (#919) üzenetére


Lalaboy
őstag

Amit furcsallok, hogy a G0-as Q6600-am ugyanebben a lapban 1:2-es ramokkal 470-et ment.... :( Mi a baja a QX-el?? Lehet kesobbi BIOS majd segithet, de ketlem.... :( Ezert is gondolkodtam egy E8500-on, de azzal is a kesobbiek folyaman belebotlanek az alaplapproblemaba....

[ Szerkesztve ]

(#921) Achill3uS válasza Lalaboy (#920) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem a későbbiek folyamán, hanem azonnal ugyanis 500fsb 1:2 2000-ren nem tudnál bench-elni, akkor meg minek wolfdale? :)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#922) Lalaboy válasza Achill3uS (#921) üzenetére


Lalaboy
őstag

Akkor csaknem vagyok olyan hulye?!!! :D :D

(#923) Lalaboy válasza Achill3uS (#921) üzenetére


Lalaboy
őstag

Pedig szeretnek! :O :K

(#924) Achill3uS


Achill3uS
veterán

nah, remélem holnap lesz időm (és procim) tesztelni, azt a lapot ami sokáig a "dream mobo" volt nekem, és egy kicsit még most is az :B kiváncsi vagyok a ramkezelésére nagyon!

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#925) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Visszaraktam a "regi" G0-as Q6600-amat, kicsit teszteltem a ramokat, meglepo (vagy megse?! :D ) modon a Q6600-al a lap jobban teljesit, de ez nem erenye, inkabb szegyene a lapnak!! :(
DDR3 C5 1560Mhz
DDR3 C6 1780Mhz

(#926) jugeen válasza Lalaboy (#925) üzenetére


jugeen
addikt

meg ratolsz 231MHz-et es tied a DDR3 C6 WR ;) ( by dj883u2 )

(#927) Achill3uS válasza Achill3uS (#924) üzenetére


Achill3uS
veterán

bár ne lettem volna kiváncsi... 1000mhz (ddr3-2000) cl7-ben u.olyan feszültségek mellett SPi 32M első loop kidob + droopol a lap 0.03v-t, szóval igazuk volt a külföldi kollégáknak, vmodolt P5K3 Deluxe jobb...

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#928) Lalaboy válasza jugeen (#926) üzenetére


Lalaboy
őstag

Neked jobbak az eselyeid! :K

(#929) Lalaboy válasza jugeen (#926) üzenetére


Lalaboy
őstag

Hmmmm..... Asus Maximus Extreme lap, kivalo DDR3-as ramok, kivalo proci........folytassam???? :B

[ Szerkesztve ]

(#930) jugeen válasza Lalaboy (#928) üzenetére


jugeen
addikt

csereld le a lapod, ne kinozd szegeny RAM-jaid. meg van ra az esely, hogy a HZ-jeid is GTS-ek es nem GTR-ek. azok aztan eszmeletlenul szakitanak. de lehet, hogy a G.Skill csak tesztpeldanykent szallit GTS-eket.

(#931) Lalaboy válasza jugeen (#930) üzenetére


Lalaboy
őstag

Az enyem a legelso szeriakbol valo! A lapom nemengedi meghajtani, de a feszturokepessege eleg jo.(,) oka van, hogy miert is valtok vissza QX-rol ketmagosra! Tartalekban marad a most a gepben levo Q6600-as.

[ Szerkesztve ]

(#932) jugeen válasza Lalaboy (#931) üzenetére


jugeen
addikt

csúnya visszalépés, de te tudod. a ram-jaid ugyanebben a lapban más procival sem fogod tudni rendesen hajtani.

(#933) jugeen


jugeen
addikt

(#934) Lalaboy válasza jugeen (#932) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ezt a lapot nemfogom megtartani, csak tobb idot szanok a szamomra es a processzor, ill. ramok szamara is a leheto legmegfelelobb lap kivalaszsztasara! :R

(#935) Lalaboy válasza jugeen (#932) üzenetére


Lalaboy
őstag

En a ramokat szeretem "gyilkolni" nem a procit! :D De amiota DDR3-as ramom van, nemtudom ojket meghajtani. Elso lepes a proci lessz a masodik az alaplap, mert meg nincsenek piacon az uj "Tronkovetelok"! De furcsamod a regi P35-os lapokban (nagyreszt) jobban menek az uj 45nm-es procik.....

(#936) jugeen válasza Lalaboy (#935) üzenetére


jugeen
addikt

akkor nezz jol korul, mert nalatok mar kaphato az x48! a linket megtalalod a P5E3 topikban.

(#937) Lalaboy válasza jugeen (#936) üzenetére


Lalaboy
őstag

Koszonom, lattam, de kivarok! ;)

(#938) SimonYana


SimonYana
addikt

Hól lehet és mennyiért kaőni jó DDR3-at?
Én eddig csak Corsairt láttam a nagykereknél,de csak 1066-ost és 1333-ast azt is Cl9.
Gondolkodok a váltáson,de kínálat elég gyér. :O

® SimonYana ®

(#939) jugeen válasza SimonYana (#938) üzenetére


jugeen
addikt

OCZ-t lehet rendelni. A megoldast keresd az aprohirdetesek kozott.

(#940) Achill3uS válasza SimonYana (#938) üzenetére


Achill3uS
veterán

pedig vannak jók csak itthon nehéz beszerezni (mindenhol csak rendelésre van, és 1600++ szinte sehol), de OCZ-t CellShock-ot tudok neked hozatni...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#941) SimonYana válasza Achill3uS (#940) üzenetére


SimonYana
addikt

Küldtem egy privátot! :R

® SimonYana ®

(#942) AMATŐR


AMATŐR
őstag

X48 as lapot kis hazánkban kb. mikortól lehet kapni?

Corsair 1800MHz CL7 el szeretném kiegészíteni.

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#943) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Elkezdtek az USA-ban csokkenni a DDR3-as ramok arai....... :)

(#944) SimonYana válasza jugeen (#939) üzenetére


SimonYana
addikt

jugeen!
Látom komoly cuccaid vannak.Én most gondolhodom DDR3-ban.A Maximus Extrém bevált?Nincs vele semmi gond.Tanácsodra meg van a DDR3 lelőhely ugyan olyan ram mint a tied csak nem tudom meg éri az 1800-ast ?Jobb annyival az 1600-asnál mint aminnyivel drágább?Lehet bevárom az X48-at mert a mai lapokkal sokat szoptam.2 hónap alatt ez a 8. lapos és ez is bekattan 400-as FSB felett.
Köszönöm a segítséget! :R :R :R

® SimonYana ®

(#945) Lalaboy válasza SimonYana (#944) üzenetére


Lalaboy
őstag

Bocsanat, hogy kozbeszolok, de en varnek piciket, mivel a Maximus Extreme igazi konkurrense meg megsem jelent a piacon! 2. Egy jo DDR3 kihajtasahoz nem eleg az aqlaplap, proci is kell hozza, ezeket osszevalogatni rendkivul nehez!!!! Erdemes varni kb. 1 honapot, talan addigra "letisztul" a piac...... talan....

[ Szerkesztve ]

(#946) SimonYana válasza Lalaboy (#945) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem szolszközbe.Nagyon helyes , hogy kifejted véleményed.Természetesen nem emlitettem fentebb,de természetesen a procit is váltom,mihelyt kijönnek a 12 mb chas-es quadok.
A lappal mindenképpen megvárom az X48-at,mert már végig teszteltem az összes P35 és X38 lapot,de bár netettem volna!. :R
Remélem ennél csak jobbak lesznek,mert ha rosszabb lesz az már el sem indúl! :O

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#947) jugeen válasza Lalaboy (#945) üzenetére


jugeen
addikt

a Maximus Extreme konkurense valóban nem jelent még meg, ha csak nem tekintjük a P5E3 Premiumot annak. 4 magos processzor esetén a DDR3 1800 elérése nem minden esetben lehetséges. de ez sosem a kivárástól függ, hanem a szerencsétől. 1 hónap alatt nem lesz itt akkora változás, amitől letisztulna a piac.

SimonYana az, hogy kipróbáltad az összes P35 és X38 lapot kicsit információ hiányos. ismereteim szerint eddig csak DDR2-es platformon utaztál. a DDR3 kicsit más. Lala első szériés X38-as lapba futott bele, amivel nem volt szerencséje. sajnos! én is belefutottam a P5E3 WS Pro-ba és sajnos ugyanaz a hiba jelenség mutatkozott, ami az első szériások esetén, mégpedig, hogy az 1 : 2 FSB : RAM osztó nem működik. így a DDR3 nem hogy megmutatta volna az erősségét, inkább gyengélkedett. Maximus Extreme-nél ez a hiba nem áll fent. gyönyörűen hasítanak benne a RAM-ok, és annyin amennyit a CPU elbír. én bátran merem ajánlani bárkinek. ami hibája van, az úgy is csak extrém tuningnál minősül hibának.

sok sikert a helyes döntés meghozatalában :)

[ Szerkesztve ]

(#948) Achill3uS


Achill3uS
veterán

32M 2000MHz 7-6-5-18 1T 2.20v (bios) / 2.24v (real) w/ 1.90vmch :D

(of course 8*500-on ment a proci, csak c1e bug van)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#949) subaruwrc válasza Achill3uS (#948) üzenetére


subaruwrc
félisten

szép mch fesz :DDD

(#950) Achill3uS válasza subaruwrc (#949) üzenetére


Achill3uS
veterán

muszáj, ddr3 eszi az mch-t kegyetlenül, és ha növeled a feszt, a ramnak kell kevesebbet adni ~ stabilabb lesz :) egyébként 1.95-2v-ig el lehet menni erős hűtéssel tesztre... x38 ugyan ez, csak kicsit jobban kezeli a ramot, de pl a listás eredményeken ez látszik is...

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.