Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) ZIL válasza MR_Joe (#3000) üzenetére


ZIL
tag

A múltkoriban amikor még magamnak kerestem ramokat valaki szopott Geil ramokkal, emlékszem hirdette őket újonnan, mert inkompatibilisek voltak a lapjával. Arra már nem emlékszem, hogy Core-i5 vagy AM3-as rendszer volt-e, de a ramok a tiedhez nagyon hasonlóak, vagy azonosak voltak (2x2GB Value).

[ Szerkesztve ]

(#3002) aLstaR


aLstaR
tag

Sziasztok!

Egy Corsair XMS3 12GB DDR3 1333Mhz-es (HX3X12G1333C9) ramról lenne szó. Ahogy néztem a Voltage-ra: 1,5V-ot ír a gyártó. Egy I7 930-at szeretnék felhúzni, s az Intel elméleti maximuma, 1,65V. A kérdésem az lenne, ennek a ramnak is adható 1,65V, vagy az már károsodást okoz? Mert, ahogy nézegettem 4Ghz környékén a Ram feszültség miatt nem stabil a rendszer. 1,56V-ot adtam neki eddig maximum, 1,65V-ra nem mertem belőni. Előre is köszönöm a segítő szándékú válaszokat!

(#3003) toyone válasza aLstaR (#3002) üzenetére


toyone
őstag

Adhatsz neki, ha stabil elkezdheted lejjebb vinni a feszt amíg még stabil. Próbálkozz mondjuk 1.6v el.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3004) ZIL válasza aLstaR (#3002) üzenetére


ZIL
tag

Most te tényleg 1900MHz-re nyomtál egy 1333-as ramot??? Na neee...

(#3005) MR_Joe válasza ZIL (#3001) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Eegen ettől félek én is, hogy kompatibilitási hibák vannak. Már csak abban reménykedem, hogy rugalmas lesz annyira az eladó, hogy kicseréli a lapot...

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#3006) MR_Joe válasza MR_Joe (#3005) üzenetére


MR_Joe
aktív tag

Nem cseréli :S

Gigabyte aktív vízhűtéses processzor - ez azthiszem mindent visz :D

(#3007) ZIL válasza MR_Joe (#3006) üzenetére


ZIL
tag

Sztem inkább a ramot kéne cserélni, ha megoldható.

(#3008) subaruwrc válasza ZIL (#2997) üzenetére


subaruwrc
félisten

az everest benchet?
ocz platinumokkal. amiken micron d9gtr chipek vannak

(#3009) ZIL válasza subaruwrc (#3008) üzenetére


ZIL
tag

Nem rossz! Asszem azok a ramok kicsit más ligában játszanak mint az enyémek. De gondolom nem is 20000 alatt voltak újonnan. ;]
Most épp egy C3-as proci beszerzésén fáradozok, majd azzal nyomom tovább.
Ez az utolsó teljesen stabil eredményem:

Csak kár, hogy az AM3-as rendszerek túlnyomó többsége 1800MHz alá korlátozza a ramokat. Mert amúgy még tuti menne ez is...

(#3010) subaruwrc válasza ZIL (#3009) üzenetére


subaruwrc
félisten

egy jóbarátomtól vettem őket jelképes 2k összegért :DDD
viszont külföldről vannak a ramok, és több kit közül lettek kézzel válogatva, korai darabok és mennek mint az atom :))
c3-as procim van eladó, lappal együtt :))

(#3011) ZIL válasza subaruwrc (#3010) üzenetére


ZIL
tag

Milyen proci is az, és mennyiért?

(#3012) ZIL


ZIL
tag

Amúgy miért adod el?

(#3013) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok !

Van nekem 2db 2GB-s 1066-os Hynix DDR3-as modulom. Alapból 1,5V-sek, de auton a lapomban 1,6V-t kapnak, és lefelé nem is tudok menni velük. Így mennek 7-7-7-20-on 1200MHz-n, de 1300 körül azért már hibáznak. :D:B
Visszább osztani meg nem szeretném őket, mert akkor eléggé meglassulnak... :U

A kérdés az lenne, hogy hűtés nélkül mi az a max fesz, amit érdemes adni ezeknek a ramoknak akár 24/7-es használatra? :)

Válaszokat előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#3014) ZIL válasza hackeeeee (#3013) üzenetére


ZIL
tag

Ha nem akarod őket legyilkolni, akkor a gyári ajánláshoz képest max +0,1V állandó használatra. De már ott vagy, szóval szerintem várd ki hogy muzsikál az első brutál kánikulában...

(#3015) ZIL


ZIL
tag

Egyébként barátkozgatok a C3-as procimmal:

8-8-8-24

(#3016) hackeeeee válasza ZIL (#3014) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem, köfi. :)

Gyorsabb ramokat akartam, csakhát az árak... :U

Véleményem szubjektív...

(#3017) ZIL válasza hackeeeee (#3016) üzenetére


ZIL
tag

Lazább időzítésekkel sem megy följebb?

(#3018) hackeeeee válasza ZIL (#3017) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

CL8-ban 1300 felett próbáltam, ott is volt csak úgy reboot. Mondjuk ott lehet kevés volt a cpu-nak is a fesz, de utána nem erőltettem. Majd megpróbálom még1szer, hogy adok a procinak is még pici feszt, és akkor hátha mennek kicsivel többet.

Véleményem szubjektív...

(#3019) ZIL válasza hackeeeee (#3018) üzenetére


ZIL
tag

Csak mert ahogy észrevettem, az órajel többet számít mint az időzítés, leszámítva talán az új Intel procikat...

(#3020) hackeeeee válasza ZIL (#3019) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, ezt tapasztaltam én is.. Majd akkor megpróbálom még1szer, hátha. :)

Köszi. :R

Véleményem szubjektív...

(#3021) VIC20


VIC20
őstag

Elnézést, hogy ide is beteszem a kérdésem, de az alaplap fóruma nem igazán aktív.

Tehát stabil beállításokat keresek - tuning nélkül az ASUS P5Q3 Deluxe alaplapomhoz.
Sajnos ez a lap nálam rendszeresen fagy (a kép megmarad, de lemerevedik az egész gép). A reset gomb sem segít, újraindulás után gyorsan ugyanott kötök ki. Ami segít, az a rendes ki-bekapcsolás, vagy ha állítok valamit a bios-ban, szóval elképzelhető, hogy valamit rosszul érzékel és állít be magának, csak nem tudom, mit.

Windows XP (x64) alatt annka idején egy bios frissítés segített, de WIndows 7 alatt fagyogat, a Linux fel sem települ.

2 darab 2 gigás, 1600 MHz-es modul van benne, dualban. (A pontos típus: Kingmax FLGE85F-B8MF7 MEEH.) A proci E8500-as.

Szóval olyan beállítás kellene nekem, amivel biztosan (nagy valószínűséggel) stabilan menne a gép, afféle fail-safe.

Előre is köszi!

(#3022) VIC20


VIC20
őstag

Bocs a duplázásért!

[ Szerkesztve ]

(#3023) ZIL válasza VIC20 (#3021) üzenetére


ZIL
tag

Állítsd be 1333 9-9-9-28-ra 1,65V-on, minden egyéb auto. Ha még így is kifagy terhelésteszt, vagy akármi alatt, gariztasd vissza a lapot. Sajnos az ASUS sokszor elfelejt minőséget is csomagolni a jól árazott márkanév mellé...

(#3025) toyone


toyone
őstag

Kingston HyperX 1866 CL9 LoVo

Bocsánat a minőségért, telefonnal készültek. :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3026) subaruwrc válasza toyone (#3025) üzenetére


subaruwrc
félisten

csinos a bordája. :C

(#3027) Overlocker válasza toyone (#3025) üzenetére


Overlocker
veterán

Szép, itt figyel már az enyém is. Sajnos úgy néz ki nem Pentium G6950-hez való.. :(

(#3028) toyone válasza Overlocker (#3027) üzenetére


toyone
őstag

hoppá :S
Sub. :)

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3029) VIC20 válasza ZIL (#3023) üzenetére


VIC20
őstag

Köszi, kipróbálom a hétvégén!

(#3030) ZIL válasza toyone (#3025) üzenetére


ZIL
tag

Szép a bordája, bár nekem azért jobban tetszene nélküle... Nem hiszem, hogy egy 1,35V-os ramra tényleg indokolt bordát rakni (bár mentségükre, ez legalább csíptetett, és nem ragasztott borda).
Remélem az ilyesmi termékek a közeli jövőben már az átlagot fogják képviselni. :K

Jut eszembe, majd valamikor kitesztelem az enyém mennyi feszt igényel a szabványos órajeleken, bár az 1800 nem lesz meg, mert az AM3 azt már nem szereti, pedig a ram úgy tűnik bírná...

[ Szerkesztve ]

(#3031) toyone


toyone
őstag

Kingston 2*2GB 1866CL9 LoVo gyorsteszt

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#3032) Pista0001


Pista0001
addikt

Üdv!

Valaki tudna segíteni ebben?

(#3033) ZIL válasza Pista0001 (#3032) üzenetére


ZIL
tag

Nem fér el?
Mert akkor szerintem jobb cserélni az egészet, mint buherni vele.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#3034) subaruwrc válasza Pista0001 (#3032) üzenetére


subaruwrc
félisten

ragasztó csík van a modul és a borda között, pengével le tudod szedni de figyelni kell hogy ne sarkazd le a chipet vagy ne tépd le a nyákról

(#3035) Pista0001 válasza subaruwrc (#3034) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi neked is és ZILnek is. Ez esetben marad rajta és megy eladósorba :O . Sajnos nem fér be a Ninja alá és a következőnek kinézett lapnak csak 2 foglalata van (az elsőt takarja a Ninja). Az alap gondolat az volt hogy amennyiben könnyen levehető a borda akkor Scythe Kama Wing-et kaptak volna, de így inkább nem kockáztatok.

(#3036) Complic


Complic
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Gigabyte GA-P55A-UD3R alaplapot és hozzá egy Mushkin DDR3 1600Mhz-es memória packot (2x2Gb), és egy Core i5 750-t. A kérdésem az lenne, hogyan tudom 1300Mhz-ről 1600Mhz-re állítani a RAM-ok működését? Az alaplap támogatja az 1600-as modulokat, szóval nem értem miért állította alapból 1300-ra.
Van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#3037) Overlocker válasza Complic (#3036) üzenetére


Overlocker
veterán

Szia,

Állítsd a bclk-t 160-ra, miivel a procidnak 2:10-es a max ram aránya, ezért a bclk emelés szükséges, az 1600Mhz-es ram sebességhez.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#3038) Complic válasza Overlocker (#3037) üzenetére


Complic
csendes tag

köszönöm :R
Amúgy ha húzni szeretném a processzort, hogyan érdemes a paramétereket kalibrálni?

(#3039) andras888 válasza Complic (#3038) üzenetére


andras888
aktív tag

van 4*1 gb kingmax ramom, ha csak kettő van berakva mennek mint a szélvész, de amint mind a négyet berakom csak 1333 Mhz(alatta se) hajlandóak futni :F
Van valami a biosba amit ki vagy be kell kapcsolni, vagy ez ilyen??
Külön-külön nézegettem őket mind jó.

[ Szerkesztve ]

(#3040) ZIL válasza andras888 (#3039) üzenetére


ZIL
tag

Azonos lapom van. Szóval érdekes új infó ez számomra is. Segíteni sajnos nem tudok, mivel soha nem volt még benne 4 modul, de azt csak megerősíteni tudom, hogy kettővel veszettül megy...
Ha rájöttél a nyitjára kíváncsian várom!
Bios ver.?

(#3041) P00By


P00By
nagyúr

GeIL Makes Evo Two Series DDR3 Memory Kits Official

2000MHz CL6-9-6-24 Alakulnak a gyári időzítések! :D

(#3042) andras888 válasza ZIL (#3040) üzenetére


andras888
aktív tag

legújabb azt hiszem 1.80 de nem emlékszem biztosan.
Majd még állítgatok mindent össze vissza hátha :))

(#3043) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Talán sikerül kicsit felpörgetni a topicot,íme a bajom:

Mivel az i3 530-as procim elég most alapon is,ezért alulfeszeltem,hogy keveset egyen,most azt szeretném,hogy a memót alapon,vagyis 1333-on kicsit gyorsítani,hogy mégiscsak legyen vmi elfoglaltságom. ;]
Eddig a legkisebb BIOS-ban adható feszen(1,60V) ment 9-9-9-24-ben.Ezt most módosítottam 8-8-8-20-ra,máshoz nem nyúltam.Még megpróbálom lentebb is vinni,de nem tudom,hogy Prime alatt mennyi idő után mondhatom azt,hogy stabil a memó?
Egyébként amióta átállítottam az időzítést a 4 szálon a prime tesztjei sokkal jobban futnak,egy időben végeznek,ezelőtt volt,hogy lemaradt az egyik akár 1-2 perccel is,érdekes.

Kösz a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#3044) Arkar


Arkar
aktív tag

Helló !

Kéne egy kis segitség adott egy P5E3 lap ahoz keresek rammot 7-7-7-X időzitéssel ezt néztük ki szerintetek jó választás vagy ha van jobb irjatok! :R

Nem vagyok járatos DDR3 témában!

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#3046) ZIL válasza Arkar (#3044) üzenetére


ZIL
tag

Abba a lapba hiába veszel izom-ramot, nem lessz érezhetően gyorsabb. A Core2-esek még nem tudják igazán kihasználni a ddr3-at.

P00By
Szép reklámtermék, csak az a baj, hogy semmi értelme, pláne ilyen áron...

[ Szerkesztve ]

(#3047) subaruwrc válasza P00By (#3045) üzenetére


subaruwrc
félisten

most akartam linkelni :W :DDD

ZIL
az a baj hogy semmilyen áron nem éri meg mert teljesítményben roszabb mint egy 2000 c7-es ramkit. főleg h single channel

[ Szerkesztve ]

(#3048) Arkar válasza ZIL (#3046) üzenetére


Arkar
aktív tag

Oké! Ezt értem ! De későbbi fejlesztés során lehet értelme! szvsz. Bár lehet később olcsób lesz. :)

Szerinted el fog menni 1333-ban 7-7-7-24 ben?

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#3049) ZIL válasza subaruwrc (#3047) üzenetére


ZIL
tag

Azzal, hogy 4 vagy 6 modul hogyan muzsikál együtt biztos nem véletlenül nem dicsekednek annyira... :DDD ;]
De hár a név meg a marketingosztály kötelez. :))

(#3050) ZIL válasza Arkar (#3048) üzenetére


ZIL
tag

Szerintem menne, de hasznát nem látnád úgyse, szóval ha van benne akármilyen ramod, akkor várj vele inkább a platformcseréig.
Csak azért mondom, mert a Core2-esek még a ddr2-n sem tudnak profitálni a szoros időzítésekből. Íme a saját korábi gépem:

Ehhez képest csak kíváncsiságból kipróbáltam 7-7-7-21-en, és az eredmények kevesebb mint 3%-ot romlottak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.