Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) jugeen válasza Zájec (#550) üzenetére


jugeen
addikt

thx! :R

este sikeresen lekergettem egy Prim95 blend-et 8*450 CPU és 1800 765-18 mellett ( 9 óra futás után leállítottam, kell dolgozni is ). jó játék lesz ez a DDR3 már most látom. kísértetiesen hasonlít a BH5-ös DDR1-es időkre. ha megtalálja az ember a legjobb subtiming-okat, akkor azt nagyon meghálálja.

[Szerkesztve]

(#552) Gorneck


Gorneck
titán

Mást is futtatok, mint winrar/everest? Igazából az semmit nem mutat meg...csak szép számokat dob...

Játék? Egyéb tesztprogik? Pl egy ilyen 2000en futó ram mit hoz?

Gorneck#1239

(#553) Lalaboy válasza Gorneck (#552) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nagyon jo kerdes! :R A jelenleg fellelheto teszteket nezegetve igazabol nem sokat. :B Sajnos keves teszt ''szivargott'' ki a kovetkezo generacios Intel X38-al kapcsolatban, a konkret teljesitmenynovekedes jocskan elmarad a beigert % aranyoktol. Nem all szandekomban tamadni a DDR3-at, de kell majd normalis alaplap a feneke ala, ami egyenlore nincs!!! :)

(#554) Gorneck válasza Lalaboy (#553) üzenetére


Gorneck
titán

Magas ram sávszéllel nem lehet a világot megváltani...sem a proci sem más nem igazán igényli...ezért is néztem elképedve mikor magyar tulajok is kiadták érte azt a nem kevés pénzt.
De a kérdésem továbbra is áll...

X38 olyan lesz, mint a 975...szép, jó, gazdagon felszerelt és drága...de sztem a p35tel és olcsó lapjaival szemben erősen életképtelen a magyar, de lehet még a külföldi piacon is...bár ez csak jövendölés...semmi más...

Szal nem csak a DDR3-nak kell felnőnie, hanem minden másnak (lap, cpu), hogy érdemi előrelépést tapasztaljunk a pénzünkért...

Gorneck#1239

(#555) tlac válasza Gorneck (#554) üzenetére


tlac
nagyúr

ezek szerint felesleges volt kombós lapod venned ;)

[Szerkesztve]

(#556) P00By válasza tlac (#555) üzenetére


P00By
nagyúr

:D Lehet,úgy néz ki az én jóvoltomból ez nem fog egy ideig kiderülni :(

(#557) Gorneck válasza tlac (#555) üzenetére


Gorneck
titán

Combos lap azé lett, mert nem volt más... ;) DS3R-t vagy DS3P-t szerettem volna eredetileg...DS4-re már nem volt pénzem...pedig 3-4k-ról lett volna szó...

Jobb ram kisebb fogyival meg még jól jöhet...

Gorneck#1239

(#558) Lalaboy válasza Gorneck (#554) üzenetére


Lalaboy
őstag

Az atallas DDR3&alaplap, itt kb. 1000$, amit komolyan megkell gondoni. :) A poen, hogy egy 500-700$-os ramot nem igazan nyirhatok ki, mert az mar komoly ervagas nekem is. Az mar tuti, hogy valtok, (az alaplapokat varom) es nem Cell Shock ramom lessz! :R

(#559) Gorneck válasza Lalaboy (#558) üzenetére


Gorneck
titán

Ez elég komolyan hangzik...pedig azt hittem kint vmivel mérsékeltebb árak vannak...

Ram? Lap? Kiszemelt csak van...nem úgy ismerlek, hogy nincs...:D

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#560) Lalaboy válasza Gorneck (#559) üzenetére


Lalaboy
őstag

Alaplap egyenlore nincs, de ramot mar eldontottem! Keves DDR3-as ram van, amit finoman, de hatekonyan lehet skalazni, ami elonyos lehet az FSB korlatolt prociknal. :B

(#561) Gorneck válasza Lalaboy (#560) üzenetére


Gorneck
titán

Jajj de nehéz kihúzni belőled...Gskill, OCZ?

Gorneck#1239

(#562) Lalaboy válasza Gorneck (#561) üzenetére


Lalaboy
őstag

Oket sosem bantottam, az OCZ szimpi, de nem bantoml, maradok a kenyes, de kivalo TG mellett! :) A Tg kicsi ceg, sokkal jobban levalogatja a ramjait, mint sok mas neves (Mushkin...) ceg!

[Szerkesztve]

(#563) Gorneck válasza Lalaboy (#562) üzenetére


Gorneck
titán

Végre egy kis info morzsa... :D Nem tűnik rossznak az DDR3-as TG.

Gorneck#1239

(#564) Lalaboy válasza Gorneck (#563) üzenetére


Lalaboy
őstag

Megvan az oka, hogy miert is a TG-t valasztotam az olcsobb Cell Shock helyett! :R
Velemenyem szerint egy RAM-ot ugy erdemes megvasarolni, hogy birja a szuk idoziteseket, de ha kell, akkor birja a magasabbakat is! Akinek volt mar komolyabb TG ramja, az tudja, hogy menire finoman belehet oket loni, mert a TG nem szeriara valogatja le a ramjait, hanem IC-kre, ami nagyon ritka! :R


[Szerkesztve]

(#565) Gorneck válasza Lalaboy (#564) üzenetére


Gorneck
titán

Majd megtudjuk úgy is...MA nagyon szűkszavú és titokzatos vagy! :D

Gorneck#1239

(#566) Lalaboy válasza Gorneck (#565) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nemlehet normakis DDR3-as lapot kapni! :B

(#567) keIdor válasza Lalaboy (#566) üzenetére


keIdor
titán

Sajnos nem...:(
jugeen: szép eredmény! :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#568) jugeen válasza Lalaboy (#564) üzenetére


jugeen
addikt

nem akarlak elszomorítani, de a DDR2-es tapasztalatokkal nem mész sokra DDR3 esetén. a gyerekcipőben járás erősen jelen van még. jelenleg a P35-ös lapok a DIMM1-DIMM3-as párosításokat nem szeretni. DIMM1-nek elég erős a fluktuációja 1800 környékén. hogy miből veszít? feszültség v. frekvencia? senki sem tudja. egyszerűen bedob néha-néha egy hibát. ha abszolút stabilitást akarsz elérni, akkor csak a fekete slot-okat szabad használni. nagyon szinpatizálok én is a TG-kkel, de jelen pillanatban nem fogod tudni azokat sem rendesen finomhangolni, amíg nem lesz egy jó chipset alattuk. úgymond a D9-es DDR3-ak mennek 555-15-öt 1500-on. de ugyanolyan gyenge a visszajelzett teljesítmény, mint a 965 CL3-nál volt. nagyon úgy tűnik itt a CL7 lesz a nyerő.

(#569) Lalaboy válasza jugeen (#568) üzenetére


Lalaboy
őstag

Koszonom az infot! :R Egyetertek vele teljes mertekben. De egy igazan jo alaplap sajnos hianyzik.... :(

(#570) jugeen válasza Lalaboy (#569) üzenetére


jugeen
addikt

sokszor azon gondolkozom, hogy nem a DDR3, mint a RAM ami kiforratlan, hanem az a nyavalyás chipset. kezd ciki lenni, amit az intel művel. lehet, hogy csak egy kosza gondolat, de ha amd meg tudja fogni, akkor azt most kell meglépnie. ez a P35 DDR3 kombó, kísértetiesen hasonlít az nf680-ra. ha sikerül összelőnöd akkor atomzsír. de meddig? :F

(#571) keIdor válasza jugeen (#570) üzenetére


keIdor
titán

Sokára fogja majd meg ezt az AMD... AM3 és RD890 chipset lesz majd csak DDR3-as.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#572) jugeen válasza keIdor (#571) üzenetére


jugeen
addikt

lehet, de a jelenlegi helyzet sem tekinthető túl rózsásnak.

(#573) jugeen


jugeen
addikt

itt egy kis összehasonlítás :)

DDR2 vs DDR3 - ASUS Blitz Formula vs Blitz Extreme [link]

kiemelnék egy részt :) FINAL words: YES it worths to move on DDR3 BUT we have to wait for the X38 Intel chipset to come out first.....X38 with DDR3 AND 2 x 16 PCI-E will be a blast......

[Szerkesztve]

(#574) keIdor válasza jugeen (#573) üzenetére


keIdor
titán

Nem rossz, sokkal erősebb a DDR3 benchekben.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#575) Lalaboy válasza jugeen (#573) üzenetére


Lalaboy
őstag

Nagyon szep! :C Ugylatom erdemes lessz rakerdeznem az uriemberre, hogy hol kaphatok a Maximizerhez DDR3-as PCB-t?! :D

(#576) #65675776 válasza keIdor (#571) üzenetére


#65675776
törölt tag

Chipsetnek mi köze hozzá AMD-nél? :F

(#577) keIdor válasza #65675776 (#576) üzenetére


keIdor
titán

Nem egészen így értettem. AM3 csak RD890-nél lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#578) #65675776 válasza keIdor (#577) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szokás szerint a chipset és a procitámogatás nem függ össze, főleg nem az AMD-nél K8 óta.

(#579) Lalaboy


Lalaboy
őstag

A Crucial (ill. Lexar) is bejelentette a DDR3-as ramjat:[link] :)

(#580) Nyugdíjas válasza Lalaboy (#579) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hátha nem hiába vártak ki a srácok :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#581) Lalaboy válasza Nyugdíjas (#580) üzenetére


Lalaboy
őstag

Lassan kialakul a DDR3-as ramok piaca is! A Micron-nal gondolom tisztaban vannak azzal, hogy nem ''mindig'' a RAM a gatlo tenyezo a tuningban. Lassan egyre tobben valtunk DDR3ra es egyre tobben kell szembesulnunk tuningszempontbol uj problemakkal. Nekem sokmindent atkell ertekelnem es szinte ujratanulnom. Meg is fogom az arat fizetni, ahogy magam ismerem.... :D

(#582) Nyugdíjas válasza Lalaboy (#581) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Remélem a piaccal együtt az áruk is alakulgat kicsit :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#583) beteg


beteg
őstag

lesz a héten x38 as ddr3 as lap mo.-on?

Csak futni kell!

(#584) keIdor válasza beteg (#583) üzenetére


keIdor
titán

Még nem, de az első a P5E3 Deluxe lesz az országban,. erre mérget veszek!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#585) jugeen válasza keIdor (#584) üzenetére


jugeen
addikt

azért mérget ne vegyél! egy papával kevesebb lenne itt :D az intel demo példányát azért ne feledd.

(#586) beteg


beteg
őstag

mondjuk nem ide tartozik, de akkor már a p-s miért k-nak hívják és a z x-est miért e-nek??

Csak futni kell!

(#587) Soak válasza beteg (#586) üzenetére


Soak
veterán

Épp olyanjuk volt... szerintem nem nagyon függ össze semmivel

(#588) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Ugy naz ki az Intel ujra elhalasztotta az X38 piacrakeruleset! :(

(#589) jugeen válasza beteg (#586) üzenetére


jugeen
addikt

mickeymouse-nak van egy eladó OEM P5E3 Deluxe-ja 200USD-ért, ha még érdekel :)

[Szerkesztve]

(#590) beteg válasza jugeen (#589) üzenetére


beteg
őstag

igen! köszi!!!!

[Szerkesztve]

Csak futni kell!

(#591) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Egy kis erdekesseg! :)

[L:http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=2454435&postcount=1][/L]
A nyafiba! Nem ugy mukszik a link, mint korabban! Rakell meg jonnom! :DDD

(#592) Achill3uS válasza Lalaboy (#591) üzenetére


Achill3uS
veterán

kezdődik a harc a "leggyorsabb" ddr3 modul cimért :D
a [/L] elé szöveget kell irni, ami megjelenjen mint hivatkozás..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#593) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Ha ilyen "baratsagosan" arazzak az USA-ban az X38-as lapokat, kivarom inkabb az X48-at! :D
[/L]http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetail.jsp?ProductCode=10006785]http://www.zipzoomfly.com/jsp/ProductDetail.jsp?ProductCode=10006785[/L]
Feladom! :O (Miert nem volt jo a regi????)

(#594) Gorneck válasza Lalaboy (#593) üzenetére


Gorneck
titán

Alakul az...csak gyakorolni kell, de így kéne Lala.

Gorneck#1239

(#595) jugeen válasza Achill3uS (#592) üzenetére


jugeen
addikt

előbb egy rendes chipset legyen, amivel szárnyalhatnak ezek a Micron chipek! :(((

(#596) Nyugdíjas válasza Lalaboy (#591) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Majd megszokod :D pedig kűfődön is igy megy. Modernizálódik már ez az ország is :D

most nézem a linket: nem semmi,remélem az árszintjük attól megmarad ...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#597) P00By válasza Lalaboy (#591) üzenetére


P00By
nagyúr

jeee,bár... :(((

(#598) Lalaboy válasza P00By (#597) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ezt mire erti a kedves forumtars? :)

(#599) Nyugdíjas válasza Lalaboy (#598) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jó kérdés :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#600) P00By válasza Lalaboy (#598) üzenetére


P00By
nagyúr

Úgy érti,h tök jó csak nincsen mibe rakni,úgy,h ertelme is legyen :) :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.