Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Cubot S168

Hozzászólások

(#1) akos727


akos727
senior tag

Ide írjatok minden tapasztalatot, kérdést Cubot S168-cal kapcsolatban!
Ahogy láttam a fórumban, nagy az érdeklődés a telefon iránt, nekem ma jött meg és így elsőre szerintem a $100-os best buy kategória oszlopos tagja.

[ Szerkesztve ]

(#2) FlickAir


FlickAir
aktív tag

Tegnap este óta tesztelem én is az S168-ot. Volt a kezemben már pár hasonló árfekvésű, és tudású telefon (THL T6S, Doogee DG310, KingSing S2, még korábban 4.2.1-el JiaYu G3N, Lenovo A800), idáig nálam ez viszi a pálmát. Sebességre semmi panasz, akadozást, laggolást nem tapasztaltam, hangminőség tökéletes. Szépen elmegy aludni, ha nem használom. Root megvolt néhány perc alatt. Előre telepítve csak annyi alkalmazás volt, amennyi kell, se több, se kevesebb. Kijelző szép, a betekintési szög teljesen jó. A kamerája szerintem magasan a legjobb a kategóriájában. AnTuTu 18948 pontot adott első tesztelésre. Egyetlen negatívum, hogy a belső tárhely elosztása nem túl optimális gyárilag. 5GB hely van ugyan a média fájlok számára, viszont a telepítendő alkalmazások "csak" 1GB-n osztoznak, de ez orvosolható utólag (ha kell). Üzemidőről még nem tudok nyilatkozni, de nem tűnik rossznak. Összegezve ár-érték arányban az eddigi legjobb vásárlásom volt.

[ Szerkesztve ]

THL 4000, T6S, T6 PRO; CUBOT S168 ,S200, S208, S308, X9; DOOGEE DG310, DG550, DG700, DG800; LANDVO L200, L200S LTE/4G, L550 OCTA CORE http://goo.gl/EjdzIj

(#3) Ronin-


Ronin-
senior tag

Én is rendeltem egy ilyen telót, de még úton van. már nagyon kíváncsi vagyok rá, igazából egy Nexus 5 mellé vettem pót telefonnak, vagy ha éppen úgy van, akkor buliba vagy ilyesmi helyre inkább ezt töröm össze ennyi pénzért. Ha megjön majd Én is írok róla pár sort.

(#4) FlickAir válasza Ronin- (#3) üzenetére


FlickAir
aktív tag

Honnan sikerült rendelni, és mennyiért, ha nem titok?

THL 4000, T6S, T6 PRO; CUBOT S168 ,S200, S208, S308, X9; DOOGEE DG310, DG550, DG700, DG800; LANDVO L200, L200S LTE/4G, L550 OCTA CORE http://goo.gl/EjdzIj

(#5) Ronin- válasza FlickAir (#4) üzenetére


Ronin-
senior tag

tinydeal. korrekt,mert még tracking numbert is adtak

(#6) tokyo2


tokyo2
tag

2 nap alatt megjött a mobilx.hu-ról. Szuper a teló ennyiért!

[ Szerkesztve ]

(#7) Botondsrác


Botondsrác
újonc

Sziasztok!

Milyen a Cubot S168 videóinak felbontása? Tudja az 1080p vagy a 720p-t és milyen fps-el.
Előre is köszi!

Botond

(#8) akos727 válasza Botondsrác (#7) üzenetére


akos727
senior tag

720p emlékeim szerint. Holnap csinálok próbát és feltöltöm majd ide is. :)

(#9) Botondsrác válasza akos727 (#8) üzenetére


Botondsrác
újonc

Köszi

(#10) akos727


akos727
senior tag

Próba videó. 720p-ben vesz föl, minősége nem túl acélos, de azt hiszem 100 dolláros kategóriát még mindíg felül múlja. Viszont a fényképek minősége jóval jobb videós képességeinél.
A videó gyári kamera alkalmazással készült, mindenféle finomhangolás vagy beállítás nélkül. Csak elindítottam és had szóljon.

[ Szerkesztve ]

(#11) Ronin-


Ronin-
senior tag

szerintem nagyon jó kis teló, gyors mint a szél, ennyi pénzért szinte ajándék.. itthon 40 körül kapsz hasonló kategóriájú telefont. Részletesebben még nem tudtam tesztelni, mert a páromnak lesz karácsonyra ajándék. Méret ügyileg viszont elég nagyra sikeredett az Én nexus 5-ömhöz képest vagy 1 centivel magasabb, meg fél centivel szélesebb. Érdekes,mert ebben elvileg kevesebb szenzor is van, mégis az a rész, ami nem a képernyő, elég nagy. Viszont meglepően vékony. Kíváncsiságból rendeltem a nagyobb tesóból is egyet, ami már 1280 -as felbontású ( S200 )

(#12) DEGU83


DEGU83
tag

De örülök, hogy van egy külön topik ennek a telefonnak... én se teszteltem még nagyon mert szintén ajándékban érkezett a feleségemnek, de majd beszámolok ha többet tudok, meg tartjuk a kapcsolatot...én is a tinydealről rendeltem nagyon korrektek és gyorsak voltak!!! Az alap funkciók jók, az alsó LED sor nem tudom miért nem világít... külön kell beállítani??? Egyébkén nagyon jónak tűnik minden, na majd később még írok! sziasztok

(#13) greef


greef
tag

Rendeltem egyet, remélem megjön. Kíváncsi vagyok milyen.
23e Ft sztem nem pénz érte. :R

(#14) Ronin- válasza DEGU83 (#12) üzenetére


Ronin-
senior tag

sajnos nincs világítás az alsó érintő gomboknál. Én most frissítettem amúgy, mert november végén jött hozzá egy javított firmware.

Changelog
Optimization of the following elements:
1. the difference between the default before the camera 5.0MP;
2. by adding one-hand operation;
3. built-in 2-in-1 memory card t;
4. optimized TP sensitivity.

(#15) FlickAir válasza Ronin- (#14) üzenetére


FlickAir
aktív tag

Megnéznéd a "telefonról" menüben az frissített ROM build számát? Az enyém: V9_CQ_4151C_S168_V01_20141017. A tiéd újabb?

THL 4000, T6S, T6 PRO; CUBOT S168 ,S200, S208, S308, X9; DOOGEE DG310, DG550, DG700, DG800; LANDVO L200, L200S LTE/4G, L550 OCTA CORE http://goo.gl/EjdzIj

(#16) FlickAir válasza Ronin- (#14) üzenetére


FlickAir
aktív tag

Egyik MTK6582 chippes telefonban (THL T6S, KingSing S2, Doogee DG310 ezek voltak nálam eddig) sem világít az alsó sor valamiért. Az elején egy kicsit zavart, de meg lehet szokni. Ugyanígy voltam az értesítési LED hiányával is. Most már el vagyok nélküle.Viszont a giroscope nélkül elég érdekes a navigáció ezen. Különben teljesen elégedett vagyok a telóval én is.

[ Szerkesztve ]

THL 4000, T6S, T6 PRO; CUBOT S168 ,S200, S208, S308, X9; DOOGEE DG310, DG550, DG700, DG800; LANDVO L200, L200S LTE/4G, L550 OCTA CORE http://goo.gl/EjdzIj

(#17) greef válasza FlickAir (#16) üzenetére


greef
tag

Nincs benne giroscope? :D

(#18) akos727 válasza FlickAir (#15) üzenetére


akos727
senior tag

Ennél van újabb 10.31-i frissítés.Itt megtalálod.

(#19) FlickAir válasza akos727 (#18) üzenetére


FlickAir
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom.

THL 4000, T6S, T6 PRO; CUBOT S168 ,S200, S208, S308, X9; DOOGEE DG310, DG550, DG700, DG800; LANDVO L200, L200S LTE/4G, L550 OCTA CORE http://goo.gl/EjdzIj

(#20) FlickAir válasza akos727 (#18) üzenetére


FlickAir
aktív tag

A needrom.com-on is fent van, innen gyorsan lejött....

(Erről a linkről iszonyú lassan tölti le (több, mint 1 napot ír). Esetleg máshol nincs fent?)

[ Szerkesztve ]

THL 4000, T6S, T6 PRO; CUBOT S168 ,S200, S208, S308, X9; DOOGEE DG310, DG550, DG700, DG800; LANDVO L200, L200S LTE/4G, L550 OCTA CORE http://goo.gl/EjdzIj

(#21) akos727 válasza FlickAir (#20) üzenetére


akos727
senior tag

Cubotnak tényleg borzalmasan lassú a szervere, needrom egy jobb megoldás, illetve ha lesz custom rom, azt is ide fogják feltölteni.

(#22) Ronin- válasza FlickAir (#16) üzenetére


Ronin-
senior tag

Azért nem világít,mivel nincs mi világítson. nem raktak led-et a gombokhoz. igen a 10.31.-eit raktam fel. google -n rákeresel és találsz más alternatívát a letöltésre

(#23) FlickAir válasza Ronin- (#22) üzenetére


FlickAir
aktív tag

Köszönöm,. már meg van.

THL 4000, T6S, T6 PRO; CUBOT S168 ,S200, S208, S308, X9; DOOGEE DG310, DG550, DG700, DG800; LANDVO L200, L200S LTE/4G, L550 OCTA CORE http://goo.gl/EjdzIj

(#24) feripalijani


feripalijani
csendes tag

Jó nagyot kiáltok!

(ahhoz szól a kérdésem inkább aki banggodról rendelte, vagy rendelt már bármit is banggood UK warehousebol)

Édesanyámnak rendelnék egy Cubot S168-at, innen Banggood UK raktárból:

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-UK-Warehouse-CUBOT-S168-5-inch-MTK6582-Quad-core-Smartphone-wp-Uk-960370.html

Az lenne a kérdésem, hogy:
1-Nincs e ebben semmi féle csalafintaság a banggoodnál, hogy például Kínából küldik a cuccot és UK ban kell fizetni az ÁFÁ-t vagy hasonlók.
2-Nyugodtan fizethetek e Mastercarddal? :F

Telefonról pedig:
Fontos funkciók amikre kéne leginkább:
-Könyv olvasás (rendesen, szépen olvasható betűk)
-üzemidő (1 nap: 30 perc hangszórós zenehallgatás,Negyed óra telefonálás.kb 30 perc wifi, 1 óra könyv olvasás )
-Esetleg 1-1 film megnézése (mennyire tűrhető rajta egy film?)
-Alapvető alkalmazások használata(Viber,facebook,gmail,messenger)

Ezeknek lenne kitéve. Szerintem bőven alkalmas ezekre, de ha valaki közbe szólna bármiben az szóljon most, vagy hallgasson örökké. 1 héten belül rendelném

Előre is köszönöm szépen a válaszokat! :R

Üdvözlettel,köszönettel Ferkó Palkó Jankó!

(#25) akos727 válasza feripalijani (#24) üzenetére


akos727
senior tag

A webshopról itt kérdezz.

Nekem egésznapos 3g mellet, fb messenger, whatsapp sűrű levelezés mellett elmegy reggel 10-től hajnali 1-2-ig kb. Ebben benne van pár viber hívás is, illetve sima netezés.
Az általad említett alkalmazások mind hibátlanul futnak a készüléken.

Film nézés is teljesen jó rajta, 220ppi nem vészes egyáltalán, pixeleket csak közelről látni, de gyanítom kevesen tartjuk a telefont 20 centinél közelebb a szemünkhöz. Hangszórója nagyon hangos, túlságosan is, természetesen a közép és magas hangok dominálnak.

(#26) greef válasza feripalijani (#24) üzenetére


greef
tag

A banggood-on nincs csalafintaság. Arra kell figyelni, hogy nem ugyan azon az árfolyamon váltanak, mit amire te gondolsz, de ezt kiírják neked.

Én személy szerint előnyösebbnek tartom a paypal-os vásárlást, ezért arról nem tudok nyilatkozni, hogy kártyás vásárlás esetén van-e visszaélés. (Nem hinném.)
Biztonságosnak mondanám, rendeltem már innen 7-8 telefont, kamerát, eddig minden rendben megérkezett. Picit talán az bosszantó, hogy nincs követése, a csomagnak.

A telefonról nem tudok nyilatkozni, én is most rendeltem onnan egyet, kíváncsi vagyok. :R

(#27) tokyo2 válasza feripalijani (#24) üzenetére


tokyo2
tag

Jelenleg nincs s168 náluk...

(#28) greef


greef
tag

(#29) DEGU83 válasza feripalijani (#24) üzenetére


DEGU83
tag

én a tinydealről rendeltem, nagyon gyorsak voltak. postNL el kértem, kevesebb mint két hét alatt itt volt. Az a baj, hogy mostmár kezdesz kicsúszni az időből ha karácsonyra szeretnéd. :( én 22050 ért vettem pay-pallal fizettem. De szoktak lenni akcióban 20000 ért ugyan itt. Sok sikert

(#30) tokyo2 válasza greef (#28) üzenetére


tokyo2
tag

Online azt mondták, hogy nincs!!!... ezt én is láttam, de azért rákérdeztem...

(#31) feripalijani


feripalijani
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Én csak attól félek pl, hogy "elkallódik" a nem trackinges csomag. És akkor nincs ki megtérítse nekem mert a MasterCard nem fog nekem perkálni és gondolom a Banggood sem :/ Nem karácsonyra kell, úgy amblokk :)

Üdvözlettel,köszönettel Ferkó Palkó Jankó!

(#32) greef


greef
tag

Nekem még egyik nagy kínai netes boltból sem tűnt el cuccom. Elég megbízhatók ezek, ami itt forognak a fórumokon. (banggood, coolicool, comebuy) Ezekből rendeltem, 10-70ezres tételeket, és mind egy szálig megjöttek eddig, sérülésmentesen.

[ Szerkesztve ]

(#33) DEGU83 válasza feripalijani (#31) üzenetére


DEGU83
tag

banggod-ról rendeltem egy sima tablet kijelzővédő fóliát 230 Ft volt, és két hét alatt ideért sima postával, csak bedobta a postás. Szerintem elég megbízhatónak mondható. Nem hiszem, hogy elkallódna.

(#34) Olaszif


Olaszif
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni,hogy nem tudja véletlenül a hívás hangrögzítését?
Köszi előre is a választ.

(#35) greef válasza Olaszif (#34) üzenetére


greef
tag

Ez nem telefon függő szerintem.
Minden adnroidos készülék tudja, Play-ban van ilyen program százával.

(#36) Olaszif válasza greef (#35) üzenetére


Olaszif
csendes tag

Nekem az előző telefonom egy MyAudio Phone 5 volt.Hívásközben a bal alsó gomb csak ezt a funkciót engedélyezte gyárilag.
A mostani Samsungommal már több letölthető programot kipróbáltam és csak akkor lesz felvételem ha kihangosítva beszélgetek.
Nekem vezetés közben kellene ezt a funkciót alkalmaznom bluetooth fülessel.Sajnos csak zúgás lesz így a felvételből.
Ha valaki tud erre egy kis okosságot, megköszönöm.
Üdvözlet mindenkinek.

(#37) zsotyo


zsotyo
csendes tag

Szia!GPS-nél milyen hátrányt jelent hogy nincsen benne gyroscope? :U

(#38) DEGU83


DEGU83
tag

tulajdonképpen a gravity senzornak mi a funkciója???

(#39) zsoltisz válasza greef (#35) üzenetére


zsoltisz
csendes tag

Sziasztok..nekem egy Samu van..szeretnem lecserelni..erre a Cubotra..vagy az s200 ra.. DE ketelyeim vannak..lattam videot az s200 rol s akadt.azaz ketszer ert hozza mire elindult az alkalmazas..... kerem akinek van tapasztalata irjon ide!
S 168 es s200.. memoria..gyorsasag stb...

mas: Kinabol rendelnem ...mukodik a 3G?? Bar magyar garival 45e az s200..de a kinai honi olcsobb..
Mekorra az eselyem hogy afa t fizetek?((

elore is köszi..

(#40) greef válasza zsoltisz (#39) üzenetére


greef
tag

A videót nem láttam, de ha pl. mutató újjal nyomogatom a telefonom (samsung) néha nekem sem veszi be.
A hüvelykujj szélével rendesen működik, mindig elsőre. Ez a barátnőm (THL T6 PRO) telefonjával is igy volt.
Én is sok videót nézegettem és mikor mutatóval értek a telóhoz azt nem mindig veszi be.

Miért akarod kínából rendelni, nem is sokkal olcsóbb, és 80% az áfa+vám.

(#41) sinci


sinci
tag

Sziasztok.
Feltettem a V9_CQ_4151C_S168_V02_20141031 -es romot Flash_Tool-al, most a telefon "Build-szám" -nál V9_CQ_4151C_S168_V02_20141031 -est ír ki, viszont a recoveryben meg a V9_CQ_4151C_S168_V01_20141031 -et, most melyiknek lehet hinni :F

Másnak nincs olyan gondja a telefonnal, hogy akivel beszélek, alig hall, mert kegyetlen interferencia van, olyan mintha a marsról beszélnék, csak minden második szót hallanak? Mi lehet a gond szerintetek?

(#42) DEGU83 válasza zsoltisz (#39) üzenetére


DEGU83
tag

Én a tinydealről rendeltem a feleségemnek karácsonyra. Nagyon jó kis telefon ennyi pénzért. Gyors, pontos, gyönyörű kijelző. A fényképező, GPS a kategóriában verhetetlen. Én nem tapasztaltam, hogy nehezen indulna egy alkalmazás. Az akksi is nagyon jól bírja az 1900 kapacitáshoz képest. Nekem jyaju F1 em van, de azt drágábban vettem és a CUBOT nekem sokkal jobban bevált eddig. Én jól jártam, hogy Kínából rendeltem, mert nem voltak + költségek. Kicsi az esély szerintem a vámolásra, de szerintem azzal együtt is megéri. Röviden ennyi...Ja, vámot semmi képpen nem kell fizetned, maximum ÁFÁT.

annyit nem értek hogy az iránytű nem működik, de lehet, hogy nincs benne olyan szenzor, aminek lennie kell. Elvileg a gravity szenzor nem ezt biztosítja? vagy az más?

[ Szerkesztve ]

(#43) zsoltisz


zsoltisz
csendes tag

Köszi az írasokst. Igazan ket tipus erdekel:s168 és s200 .. Igazanazert renelnem Kinaból..mert pl ha afat fizetek akkor sem 45e ft az s200 ..ami nalunk annyi...sajna...
Van trukk az afa kikerulesre?

A 3G rendesen megy a kinai postas telon?

Varom valaszotokat. :) Lenovo t akartam..de félek tőle... marad a Cubot..de elvalik melyik...s200jobb lehet..

(#44) greef


greef
tag

Nem mondtam, hogy itthon rendeld. Én banggood-on vettem eu raktárból.

Most mondjuk nincs raktáron ahogy látom. De mégsem 45e mit itthon, és erre nem jön semmilyen vám meg hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#45) zsoltisz válasza greef (#44) üzenetére


zsoltisz
csendes tag

aliexpress..tinydeal? vagy onnan tuti àfa lesz?(

(#46) greef válasza zsoltisz (#45) üzenetére


greef
tag

Ez az áfás dolog nem tuti.
Volt olyan ismerősöm, akinek írták, hogy garantált az áfa, és nem jött, és volt olyan akinek direkt levélben csak egy telefont adtak fel, és azt meg megáfázták.

[ Szerkesztve ]

(#47) zsoltisz válasza greef (#46) üzenetére


zsoltisz
csendes tag

Értem.. s altalaban mennyi a szallitasi ido mennyi altalaban? Garancia?

(#48) DEGU83 válasza zsoltisz (#47) üzenetére


DEGU83
tag

garancia általában fél év - 1 év. Szállítási idő 2 max. 3 hét. Szerintem inkább tinydeal és ne aliexpressz.

[ Szerkesztve ]

(#49) DEGU83


DEGU83
tag

Nektek működik az iránytű????????

(#50) FlickAir válasza DEGU83 (#49) üzenetére


FlickAir
aktív tag

Nincs benne iránytű (gyroscope)...

THL 4000, T6S, T6 PRO; CUBOT S168 ,S200, S208, S308, X9; DOOGEE DG310, DG550, DG700, DG800; LANDVO L200, L200S LTE/4G, L550 OCTA CORE http://goo.gl/EjdzIj

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Cubot S168
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.