Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Zájec válasza barnam_ (#2549) üzenetére


Zájec
veterán

ez érdekes.. mármint az hogy neked 1.5v kell a 3.2ghz hez.. a D@ninak meg
csak 1.41v... ez hogy van és egyforma a procitok.. :U

neked ebböl lejön a drop ? van hogy van ez Aggregátor?
tehát azt levonjam az 1.5v-ból nálad?

(#2552) Zájec válasza D@ni88 (#2550) üzenetére


Zájec
veterán

akkor jobb a procid :D mert nekem most 1.475v kell hogy adjak és lesz belöle
1.43-1.44 mire leér a procchoz.. tehát ennyi nálam a valos..

(#2553) D@ni88 válasza Zájec (#2552) üzenetére


D@ni88
addikt

meglehet :D
3500körül még bebootol, de Vista betöltésénél kéhalálos lesz 1,5V mellett. Fentebb már félteném a procit...

(#2554) barnam_ válasza Zájec (#2551) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem, ez biosban beállított feszültség. Droppal nem szoktam foglalkozni, mert nem sokat droppol. Illetve én nem hiszek a CPU-Z/Everestnek, mert a szoftveres mérés az nem mérés :D

(#2555) ::Trunks:: válasza Zájec (#2551) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Srácok!Lehet hülyeséget kérdezek,de a GYÁRI venti sebességét lehet állítani és ha igen akkor honnan?Holnap érkezik a cuccom :DD

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2556) barnam_ válasza ::Trunks:: (#2555) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hátha Gigabyte P35-s alaplapod lenne, akkor aztmondanám hogy kapcsold be a ventiszabályzást :D de mivel Abitod lesz és nekem nincs gyári hűtőm, így nem tudom :)
De ha 4pines (PWM), és az alaplap csatlakozója is olyan, akkor automatán szabályozza.

(#2557) ::Trunks:: válasza barnam_ (#2556) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Őőőőő Hát ezt majd holnap megmondom :)))) :DD

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2558) Zájec válasza ::Trunks:: (#2557) üzenetére


Zájec
veterán

majd megmondom én.. ugyis én vagyok az Abitos..
ne egy gigástól kérdezd ;]

(#2559) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#2557) üzenetére


::Trunks::
senior tag

http://www.printexpressz.hu/reszletek.php?idt=196

ilyen tápot vettem!(nem nagyon leszólni) csak egy kicsit :DDD

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2560) ::Trunks:: válasza Zájec (#2558) üzenetére


::Trunks::
senior tag

okés!de neked sima ab9 van nem?nem pro....
jah meg gyári hűtővel nyomod te is ?

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2561) D@ni88 válasza ::Trunks:: (#2559) üzenetére


D@ni88
addikt

Mennyi volt? mert ha 10körül akkor vehettél volna egy 400as chieftec-et, többet ér mint egy gagyi 600Wos...

(#2562) ::Trunks:: válasza D@ni88 (#2561) üzenetére


::Trunks::
senior tag

jóvan !De nincs 10k-m egy szar tápra!kül ez nem 600 hanem 500 és 5k volt :DDD :DDD sztem megteszi.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2563) barnam_ válasza ::Trunks:: (#2562) üzenetére


barnam_
nagyúr

Majd gondolj arra az 5k különbségre, amikor az a szuper táp magával rántja a gépedet...

(#2564) Chaser válasza ::Trunks:: (#2562) üzenetére


Chaser
titán

6.5k-ból vehettél volna egy 350-es FSP-t..a táp ott kezdődik..a gagyi 500-asod valszeg 200-250-et ad le max, és nincsenek benne védelmek..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2565) ::Trunks:: válasza Chaser (#2564) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Srácok: mondom PICIT :D

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2566) Chaser válasza ::Trunks:: (#2565) üzenetére


Chaser
titán

Nem szóltam le semmit, csak ajánlottam egy tápot, sorry érte :R Ha a papírnehezékre költöd a pénzed, te dolgod...

szerk: ennyi erővel utalhattad volna a számlámra is a zsét:D :K

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2567) D@ni88


D@ni88
addikt

Jóisten :D
eéőbb nekilőttem az 1,57Vot biosban, DE baszottul forrot a proci, első perc után 70fok volt, és felment 80fölé. itt kikapcsoltam és újraindtottam, h azért ennyire nem fázok :D majd télen ha esik a hó, és -20 lesz :C

(#2568) a1rl1ne válasza smk17 (#2502) üzenetére


a1rl1ne
tag

Helló!
Én is épp a napokban raktam össze egy ikyen konfigot,mondhatom nagyon jó.
Core 2 Duo E2160(2x1.8Ghz)
Asus P5B
Galaxy 8600GT OC, Zalman cooler
Kingmax 2x1024Mb(1066Mhz)

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#2569) D@ni88 válasza a1rl1ne (#2568) üzenetére


D@ni88
addikt

pakold fel 3,2ghzre aztán mond h milyen :D

(#2570) muxi-muxi válasza shteer (#2045) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Szerintem a cikkben írt 3,7 GHz nem egy vaszisztdasz. arányaiban kb ugyanannyi, mint a 2140-esek 3 Ghz-e. 1,6 volttal pedig inkább pecsenyét sütnék, nem pedig procinak adnám... A fotóval meg egy kicsit mellényúltak.

Egyébként kb. négy hónapja vásároltam be én is 2160-ból. Azóta megy 3150-en 1,45 volttal. Elégedett vagyok vele, lecserélésénél nem a teljesítménye, hanem az én megalomániám lesz a fő szempont... (...bár egy normális hítővel lehet hogy megtisztelem még - Hyper TX2 -es - "megérdemli a gyerek, olyan jól tanul'. JA. Meg a tartós magas láz - 71-73 fok - sem tesz jót a procinak.)

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#2571) a1rl1ne válasza D@ni88 (#2569) üzenetére


a1rl1ne
tag

Elég kezdő vagyok ennek a tuningolásában(a Bartonnál tudtam mit merrre miért)ezért ha segitenél hogy mit hogyan állitsak be nagyon hálás lennék :R

[ Szerkesztve ]

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#2572) éN79 válasza a1rl1ne (#2571) üzenetére


éN79
addikt

ELvileg az Advanced/Jumper Free Configuration-ban a CPU Frequency-t kell mondjuk 200-ról 266-300-ra állítanod kezdésként, ezt mind a ramjaid, mind a proci és a lap is feszemelés nélkül kellene hogy bírja. A ramok sebességét a megfelelő aránnyal meg a DRAM Freq és talán a FSB/CPU External Frequency Synch. segítségével tudod beállítani.

(#2573) gézu válasza éN79 (#2572) üzenetére


gézu
őstag

És mi a helyzet a cpu fícsörökkel? Érdemes-e az eist-et bekapcsolva hagyni? Light tuningnál - <2500mhz - mennyin érdemes fixálni a cpu feszt?
Ugyanis monitorozva azt látom, hogy 1.1-1.2V-n megy folyamatosan, amit kicsit keveslek.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#2574) D@ni88 válasza a1rl1ne (#2571) üzenetére


D@ni88
addikt

Először nézzél be a lapod topicjába, ott kérd el a laphoz való tuning beállításokat.
Majd, nézz szét h a ramoknak mennyi feszt adnak általában. a Procinak lazán mehet 1,43V és amit visz. persze még lehet játszani cpu szorzóval, és ramszorzókkal :)

(#2575) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Na hali!megjött a cuccom,de van 1 kis probléma!nem akarja felrakni az alaplapi hangdrivert,mert kiírja h : bla bla és vmi High definition audio bus nah azt h tudom megoldani??
Meg ha valami linket tudnátok dobni HD 2400Xt-hez Drivernek az jó lenne,mert ami leszedtem az sz@r..jah az alaplap ABIT AB9Pro :R :R

jah és mikor beteszem a hangkártyát nem jut el a gép még a windosig se.:S ezt miért van!?valami pool date-t ír ki... passz h mért..

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2576) éN79 válasza gézu (#2573) üzenetére


éN79
addikt

Jómagam használom a fícsöröket, azaz mind a C1E és az EIST is aktív, így terheléstől függően változtatja a cpu szorzót és a feszt, ezért is látsz te is alacsony 1.1-1.2V-os értékeket alapon. "Light tuningnál - <2500mhz - mennyin érdemes fixálni a cpu feszt?"Ha biosban nem auto feszt használsz, hanem nálad is beállítható a fesz manuálisan, akkor simán az adható legkisebb fesz (legalábbis AB9-ben nem lehet a gyári minimum alá menni, ami valami 1.3V asszem a procimnál), vagy olyan 1.3-1.35V max amit beállítanék, elvileg nem kell több még nagyobb sebesség esetén sem.

(#2577) Armando_19 válasza ::Trunks:: (#2575) üzenetére


Armando_19
őstag

(#2578) gézu válasza éN79 (#2576) üzenetére


gézu
őstag

Köszi :)

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#2579) ::Trunks:: válasza Armando_19 (#2577) üzenetére


::Trunks::
senior tag

az oké driver megvan ,de mégsem jó :( pedig felraktam és még mindig azt a bus-t keresi :W :W :W :W

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2580) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Zájec neked is iylen van pls segíts.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2581) toyone


toyone
őstag

Sziasztok!
A holnapi nap egy e2180-ast próbálunk meg szárazjéggel túlhúzni! a világrekord 4749mhz remélem legalább 4500-at ki tudunk húzni a prociból, majd felkerülnek ide is az eredmények!
Üdv :
toyone&R1ch1 :K

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#2582) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Srácok nem megy 3giga fölé a 2160 :S 2.9 en megy.1.47 v on ...jah és nem tudok 3dmarkot futtatni mert megnyitom és tisztra csík lesz itt minden nem tom mi a gebasz.jah és az orthos 1percigh megy hiba nélkül.67fok 2.9 ghz-n.vmi nem klappol.segítéset kérnék :W

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2583) Zájec válasza ::Trunks:: (#2582) üzenetére


Zájec
veterán

itt vagyok csak közbe melóznom is kell.. most mi a baj?

(#2584) ::Trunks:: válasza Zájec (#2583) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Hát az h nem műxik az alaplapi hangkártya!amikor a gyári cd-ről fel akarom telepíteni akkor vmi audio bus-t dumál és nem rakja fel!meg ha hangkarit rakok be akkor nem bootol be a gép :S nah ebben kéne

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2585) D@ni88 válasza ::Trunks:: (#2584) üzenetére


D@ni88
addikt

Vistát dobtál fel?

[ Szerkesztve ]

(#2586) ::Trunks:: válasza D@ni88 (#2585) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Igen,és azzal a lendülettel szedtem is le :)) amúgymeg. arra sem tudja senki a választ,h hogyha megnyitom az ATI TOOLT akkor mért fagy le és indul újra?meg a 3dmark 06 is ezt csinálja csak az becsikozódik :(((

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#2587) D@ni88 válasza ::Trunks:: (#2586) üzenetére


D@ni88
addikt

húzva van nem?;)
amúgy a vista nem rossz sőőt. csak nem szereti a hangkártyákat :(

(#2588) Zájec válasza ::Trunks:: (#2584) üzenetére


Zájec
veterán

az alaplapi hangkarival mennie kell , nem szokott ilyen probléma lenni..
persze elöfordul hogy estleg régi a driver vagy a lapnak a biosa...
nekem XP van fent , de persze a vistával is mennie kell....többieknek megy...
gondolom a vistához , vistás driver kell... nézd meg melyik bios van fent..
az alaplap topikjába ( AB9 ) korábban linkeltem be legújabb realtek hangdrivert
azt kell használni...

egyébként jobb lesz ha a kérdéseidet a kérdésedhez tartozó topikba tennéd fel..
tessék értelemszerüen fórumozni..

(#2589) D@ni88 válasza Zájec (#2588) üzenetére


D@ni88
addikt

de pl a hangkari vista alatt sosem lesz 5.1es, csak stereo :(

(#2590) Haart válasza D@ni88 (#2589) üzenetére


Haart
addikt

Sajno én is ezért túrtam le, de majd lehet valamikor muszáj lesz visszatenni. 3dm2008 is kívánni fogja, meg ha lesz valami normális csak dx10 alatt futó game, akkor nem lesz más választás. :(

(#2591) Zájec válasza D@ni88 (#2589) üzenetére


Zájec
veterán

ezt nemtudtam... de ezt most komoly? a vistát ennyire elcseszték volna..??

(#2592) D@ni88 válasza Zájec (#2591) üzenetére


D@ni88
addikt

hát még az X-fi hangkarikhoz is valami pöcs drivert kell tenni :D
Feltettem én is az alaplapi hangkarihoz a vistás drivert, semmi. Stereo, és recsegett.
Vettem 500FTért :D egy sb live-ot erre azt sem lehet 5.1re bírni.
Mélynyomót csak úgy lehet szóra bírni, ha abba az egy csatornába dugod a mélynomó+Centert. és akkor szól a center meg a mélynyomó. Eléggé bosszantó, de remélem az SP1ben basznak valamit :(

(#2593) koncbacsi


koncbacsi
csendes tag

Szevasztok guruk!
A jövő héten érkezik p35-ds3 - E2180 - 2x1G Kingmax1066 konfig.
Mivel szeretném kicsit tuningolni, valaki közérthetően el tudná-e magyarázni hogy mi az
összefüggés:
-a processzor FSB
-a processzor valós sebessége
-a memória szorzója
-a memória sebessége
között?
Átolvastam a fórumot, de gyanúsan homályosak ezek a dolgok.
Köszi

konc :O

Időmérés sündisznóval: kitesszük az ablakba egy félórára, és az pontosan 30 perc...

(#2594) vagamo


vagamo
őstag

Ne hurrogjatok le a linkért legyetek szívesek hanem olvassátok el és próbáljatok segíteni.
család kórházban- segítsetek.
köszi mindenkinek :R

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#2595) D@ni88


D@ni88
addikt

Na Pista alatt is van 5.1 :D meglenne oldva :D

(#2596) a1rl1ne


a1rl1ne
tag

E2160, Asus P5B,Kingmax 2x1024Mb(1066Mhz)
A következö beállitásokat csináltam:BIOS-ban,CPU frek:340Mhz,szorzó:9,akkor a Dram frekit mennyire tegyem?3100Mhz-en igy is elindult,mit lehet még belőni hogy minden frankón mennyen?

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#2597) D@ni88 válasza a1rl1ne (#2596) üzenetére


D@ni88
addikt

orthossal elelnőrizd le h mennyire stabil
A ramoknak adj 2,15Vot :D ne törödj vele.
a cpunak adj 1,43at és lődd be minnél magasabb FSB-n.
de lehet 8as cpu szorzóval.és akkor az FSB nagyobb lesz a procinak :)

(#2598) a1rl1ne válasza D@ni88 (#2597) üzenetére


a1rl1ne
tag

Ok kipróbálom,milyen szorzó-fsb értékkel próbáljam,A DRAM Frequency-nél haggyam autón vagy melyik értéket válasszam?

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

(#2599) D@ni88 válasza a1rl1ne (#2598) üzenetére


D@ni88
addikt

ami 1000körül hajtja, ne legyen több 1050nél... a ramok időzítéseit tedd 5-5-5-15re..

(#2600) a1rl1ne válasza D@ni88 (#2599) üzenetére


a1rl1ne
tag

Mondjuk 8x400?

I was born in a dump my mother died, my daddy got drunk they Left me here, to die or grow in the middle of Tobacco Road

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.