Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 5teve


5teve
senior tag

mivel ilyen topik még nincs, ide jöhetnének a tapasztalatok az új '''celeronról''

Intel Dual Core 2000 felhasználók barátságos offolós topikja

[ Módosította: Foglalt név ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#2) mazda626 válasza 5teve (#1) üzenetére


mazda626
addikt

Aktív látogató leszek itt, érdekel a proci. Ennyi pénzért, igazi Best Buy lehet.

(#3) ROBERTOH válasza 5teve (#1) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Hivatalosan ez nem c2d hanem p4, tehát a topic neve nem stimmel. És érdemesebb lenne akkor már mindkét új procit egy topic alá venni (E2140-re gondolok). ;)

szerk: pontosabban Pentium Dual-Core

[Szerkesztve]

ez a kedvenc aláírásom

(#4) 5teve válasza ROBERTOH (#3) üzenetére


5teve
senior tag

természetesen jöhet a 2140-is (gondolom már csak modi javíthatja).
De mitől P4 és mitől nem C2d?

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#5) adalbert1 válasza 5teve (#1) üzenetére


adalbert1
veterán

És ez miben különbözik a Conroe-tól és az Alandale-től? :F

(#6) ROBERTOH válasza 5teve (#4) üzenetére


ROBERTOH
őstag

Attól, hogy az intel ezt adta neki :D [link]
Csak annyiban különbözik egy c2d procitól, hogy az L2 cache 1MB, míg egy c2d procié 2 vagy 4. Tehát lényegében egy c2d procit kapsz csak más néven. :)

szerk.: Achill3uS: lassú vagy :D

[Szerkesztve]

ez a kedvenc aláírásom

(#7) Achill3uS válasza adalbert1 (#5) üzenetére


Achill3uS
veterán

1MB L2, alacsonyabb órajel.

de ennek külön topic háát.. akkor már legalább az egész E2xxx szériának kéne, de sztem bőven elférne a Core 2 Duo topic-ban [link]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#8) mazda626


mazda626
addikt

E2140 review [link] E2160 review: [link]Kellemes. :)

[Szerkesztve]

(#9) 5teve válasza Achill3uS (#7) üzenetére


5teve
senior tag

P4 meg celeron is kapott külön topikot... :U :)

bár télleg beleférne az egész 21xx.


Kérném javítani. :)

[Szerkesztve]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#10) Achill3uS válasza 5teve (#9) üzenetére


Achill3uS
veterán

ja persze, csak igazából az L2 méretén kivül semmi extra.. annyival nem is olcsóbb. az E4xxx széria se kapott ujat.. de felőlem maradhat.. :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#11) Armando_19 válasza mazda626 (#8) üzenetére


Armando_19
őstag

Laza.Megvan a következő procim! :C

(#12) mazda626 válasza Armando_19 (#11) üzenetére


mazda626
addikt

Én is ilyen prockóra pályázok. Sempronról jövök föl 2 magra, szóval nekem tökéletes alternatíva, és hatalmas tartalékok vannak benne. :D Meg pénzem sincs igazán sok procira, így a maga 18k-s árával számomra a kánaánt jelenti. :)

(#13) Armando_19 válasza mazda626 (#12) üzenetére


Armando_19
őstag

Hát igen.Ezzel most azért eléggé oda durrantottak.
Nem olyan sokkal drágább mint pl x2 3600+, viszont sokkal, de sokkal jobb nála. :C

(#14) mazda626 válasza Armando_19 (#13) üzenetére


mazda626
addikt

Alapórajelen az E2140 pár %-kal gyorsabb, mint az X2 3600+. Ára is egy szitnen van kb mind a kettőnek, most az AMD-nek tényleg odatettek minden szegmensben. Idáig az AMD abban a kategóriában jól szerepelt az X2 3600+, 3800+-szal, ám most meggondolandó...

(#15) detroitrw


detroitrw
addikt

na ez aztán a LoL :Y :C

(#16) laceeek


laceeek
aktív tag

a 2160 nem is olxan rossz vki dobna egy árat.pls
nincs kedvem keresgetni a bazárokban.
lol

(#17) mazda626 válasza laceeek (#16) üzenetére


mazda626
addikt

Felénk normál boltban áfával cakkompakk 18k a boxos verzsön. :C :R

(#18) Achill3uS válasza laceeek (#16) üzenetére


Achill3uS
veterán

amennyi idő alatt ezt begépelted, megnézhetted volna..
egyébként mikádó 20 körül dobálja..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#19) laceeek válasza Achill3uS (#18) üzenetére


laceeek
aktív tag

ja tudom h sokáig tartott a begépelés tesom nem hagyott békén xd amugy kössz mind2-töknek

ja és még vmi
mennyit mennem ezek a procik tuningolva?
(ezek is fsb limitesek mint pl. az e4300?) :F

[Szerkesztve]




mazda 626:
az jo h felétek annyi csak én az ország másik felében lakok
lol

[Szerkesztve]

(#20) Achill3uS válasza laceeek (#19) üzenetére


Achill3uS
veterán

lol :D nicsmit..
ahogy néztem az ES-ek és az első szériásak elég jól mennek, de azokbol az E4300 is jo volt, szoval egyelöre amit láttam 3.6ghz-et is megfutotta..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#21) mazda626 válasza Achill3uS (#20) üzenetére


mazda626
addikt

Tehát ha most vennék pl. E4300-at, lehet hogy nem lehetne olyan jól tuningolni, mint eleinte?

(#22) Achill3uS válasza mazda626 (#21) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem lehet hanem biztos.. a mostaniaknak kb 2.7-2.8ghz körül van végük alapfeszen, 3 fölé pedig csak 1.4v+-ban mennek.. a régiek 3-3.2-t mentek alapfeszen, mint akármilyen átlagosan tuningolható e63,64..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#23) laceeek válasza Achill3uS (#20) üzenetére


laceeek
aktív tag

ja és még vmi akkor érdemesebb most venni ilyen procit mint késöbb :F
ja és még vmi szeretnék gratulálni a super píííííííííííííííííí eredményetekhez elég jol ment a lap + a proci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :Y :Y :Y

(#24) mazda626 válasza Achill3uS (#22) üzenetére


mazda626
addikt

Na akkor most kell lecsapnom a procira? :F Ha igen, holnap megrendelem. :R Mennyi kb az a ''kifutási'' idő, amíg kimennek az OC kedvelő prockók?

[Szerkesztve]

(#25) Achill3uS válasza laceeek (#23) üzenetére


Achill3uS
veterán

kösziii :R ;)
én mindig ugy vagyok vele, egy uj száriából vagy szinte az első darabokból veszek, vagy ha késöbb akkor olyat ami tudom mit megy.. persze késöbb is előkerülhetnek jó szériák, E6600-ak esetében pl a B2-es retailokbol sok jobban megy mint az ES-ek, de sztem az E2xxx esetében ez nem lesz igy..

mazda626: ezt nehéz megmondani, de az első héten a hazai nagykerekbe érkező szállítmányt tudom ajánlani :) ergo minnél korábban annál jobb..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#26) laceeek


laceeek
aktív tag

szivesen
na még vmi most néztem a tesztet és azt látom h néhány alkalmazásban jobb az e2160 mint a x6800 asszem.persze a 2160 fel van huzva 3.15 re
ez h lehetséges?



végulis én egy 8800 gts re hajtok a 320 mb sra csak az alá kéne még gép ugy 80k bol vagy 70bol és mosbt jo h jöttek ezek a procik


[Szerkesztve]

(#27) Achill3uS válasza laceeek (#26) üzenetére


Achill3uS
veterán

igen, ahol nem számít az L2 mérete olyan mértékben, simán lehet gyorsabb, mert ugye ~200mhz-el fölötte van 3.15-ön :) de erröl volt az első ph-s conroe tesztben egy kivesézés is..

mod: nincsmit :D

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#28) laceeek válasza Achill3uS (#27) üzenetére


laceeek
aktív tag

ooksika
köszönöm szépen a válaszokat na most meek aludni me nem tom xd

(#29) laceeek


laceeek
aktív tag

na még vmi eszembe jutott :DDD
HA az 9-s szorzoval ment 400 fsb-n akkor mondjuk 6 vagy 7-s szorzoval többet is
vagyis mehetne(mármint fsb-t) :F
vki nekem elmayarázhatná h ez h mukszik mert most tisztára belekavarodtam :F :F :F :F :F :F :F :F

(#30) mazda626 válasza laceeek (#29) üzenetére


mazda626
addikt

Minél kisebb a szorzó, annál nagyobb FSB-t kell beállítani, ám ezt nem szeretjük, mert a lapoknál van egy FSB korlát, ami fölé nem nagyon lehet menni. Ezért jó, ha egy procinak magas a szorzója, és kicsi az FSB-je, mert akkor a lap is bírja majd a dolgot.

(#31) Armando_19 válasza mazda626 (#30) üzenetére


Armando_19
őstag

Ennél a procinál nagyon kivánatos dolog az alap 200-as fsb. Nem kell hozzá olyan vadállat lap, hogy jó teljesitményt sajtoljon ki belőle az ember. 965-ös chipsetből meg gyakorlatilag mindegyik viszi a 300-as FSB-t, amivel 2700mhz kapásból megvan. :C

(#32) ollie válasza 5teve (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Felejtsétek már ezt a ''celeron'' témát! Semmi köze nincs a procinak a celeronhoz, ugyanolyan, mint egy E4x00 C2D, csak feleannyi L2-vel.

***

(#33) ollie válasza laceeek (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondj egy procit, csak egyet, ami nem FSB limites.

***

(#34) robyeger válasza ollie (#32) üzenetére


robyeger
addikt

egyetértek :R , már csak azért is felejtsék el az E2xxx procik kapcsán a Celeron nevet, mert lesz majd 1magos Core2 Celeron vagy más néven Conroe-L: [link]
Topic cím javaslat:
Pentium E tapasztalatok (Core2Dou E2xxx)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#35) X@b3e válasza robyeger (#34) üzenetére


X@b3e
addikt

Nem rossz javaslat, de én inkább a Core2Duo-t javasolnám a végére ;] :DDD

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#36) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Nah végig olvastam a topicot (nem volt nehéz csak 30 egypár hsz :) ), és arra a következtetésre jutottam vagyis ezt olvasom ki a szavaitokból, hogy ezek a E2xxx-ek olyan jól sikerültek, hogy nem éri meg E4xxxet venni már márcsak azért sem mert az újak már nem annyira tuningolhatóak.
Konkluzió vagy E2xxx et vezs a delikvens aki jót akarr magának ár teljesítmény arányban vagy E6320 ami már 2x annyiba kerül.

Ha hülyeséget mondtam, akkor javítsatok ki!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#37) X@b3e válasza MZsoltee (#36) üzenetére


X@b3e
addikt

Ez a tuningolhatóság lutri, szal nem feltétlenül. Mire ide kerülnek a boltok polcaira, nem tudhatod, hogy az milyen széria. Ez csak megfigyelés, hogy a korai példányok jobban mennek, nem kőbe vésett törvény. Én azért lehetőségeimhez mérten inkább a nagyobb procit venném.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#38) ollie válasza MZsoltee (#36) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem. Azt éri meg venni, amelyikre van pénzed.
Én személy szerint már nem vennék 1MB cache-s procit, viszont van elég jó ez az E21x0 ahhoz, hogy ne legyen rossz a fele annyi cache-el sem.
Szóval véleményem szerint csak a pénztárcától függ.

[Szerkesztve]

***

(#39) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

Engem az érdekelne igazán hogy milyen progikban és mennyire hátrány az 1mb l2c? Persze éppen ezért nem szintetikus tesztprogikra gondolok, hanem valódi alkalmazásokra: winrar, photoshop, játékok stb. Mert ha nem nagyon akkor ezek télleg best buy procik.

(#40) Armando_19 válasza ollie (#38) üzenetére


Armando_19
őstag

Játékra Pl szerintem nagyon jó ez a proci. Ott annyira szerintem nem számit a cahce,inkább a sebesség. 3G-re húzva ez a proci elég jól hasithat gamek alatt. Lehet ki kéne próbálnom.. ;]

(#41) laceeek válasza ollie (#33) üzenetére


laceeek
aktív tag

háááááááááááááát ez jo kérdés csak választ nem tok rá :( :( :(( :F

(#42) Komplikato


Komplikato
veterán

Lap alján tessék nézni: [link] :Y

Intel Pentium E2160 - 1.8GHz @ 4.281Ghz

Gondolom nem gyári hűtéssel, meg a ram sem valami csumpi verzió, de azért very nice. ;]


Megmondom őszintén mostanság filózom Core 2 felé való fejlesztésen, és (pillanatnyi árak alapján! még változhat), az E6xxx nekem nem érné meg az igen magas pluszt a 2 vagy 4 MB cache miatt, viszont egy E1260 jelenlegi áránál, már INKÁBB választanék egy E4300 procit.
Persze ha tovább esik az ára ... vagy ha valai ilyen ezer forintos szinten kicentiz egy konfigot, akkor temészetesen megéri az E2xxx széria.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#43) Komplikato válasza Armando_19 (#40) üzenetére


Komplikato
veterán

Az egyetlen (éppen ezért nem túl megbízható) teszt alapján játékban olyan 5% difik voltak az E4xxx-hez képest. Most ugye tuningolható mint a disznó, szóval könnyedén behozható a ''vesztesség'' ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#44) Komplikato


Komplikato
veterán

Nem kéne a topok nevében átírni azt az E2160-at E2xxx-re vagy E2000 szériára? Csak nem nyitunk összes 2000-es procinak új topikot? :F

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#45) ollie válasza Komplikato (#44) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, szólj a moderátoroknak. ;)

***

(#46) Armando_19 válasza Komplikato (#43) üzenetére


Armando_19
őstag

Hát nekem ahogy anyagi helyzetem engedi, befektetek egy ilyen CPU-ba.A deszka úgynézki hamarosan érkezik alá.Igaz csak 945P chipsetes lap lesz, de azok is simán mennek 350es fsb-t.és azért 9X350 az 3150:D (Amúgy Gigabyte 945P DS3)
Viz lesz rajta, mehet a sok fesz is. Kiváncsi vagyok.nagyon

(#47) Overlocker válasza Komplikato (#42) üzenetére


Overlocker
veterán

Ennyi meglesz nekünk is remélem , holnap ;]

(#48) Komplikato válasza Overlocker (#47) üzenetére


Komplikato
veterán

Hamár ilyen avatarod van: Gambatte kudaszaiiiii!!! ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#49) mirrmur


mirrmur
aktív tag

ma jött meg az e2140-em (1,6GHz)
Első nekifutira 3,1GHz 1,4V-on. Nem rossz a majdnem 100% tyúning, és ami főleg király az a mellé járó teljesítmény. Volt már ''1-2'' C2D-m ez szinte ugyanazt nyujtja mint a 2MB L2 C allendalék.

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

(#50) mirrmur


mirrmur
aktív tag

3,1Ghz-en 19S 1M Super pi.

Az értetlenek is meghallgatásra találnak, csak a választ nem értik, mert azok amik. A cél lebega szemük előtt amit önmaguknak állítottak, füleik süketek, szemeik vakok a végigvitt út melett álló figyelmeztetésekre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.