Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Úgy fest elkallódott a Hyper TX2 s775-ös lefogatója, évekig csak AM2-n volt. Ilyet hol tudnék venni mostanában?

Illetve elég régi, vagy 6-7-8 éves, és a ventije már nem kifogástalan. Ezt le tudom cserélni egy másikra(esetleg ugyanilyenre), vagy ki tudom takarítani valahogy, ha még nincs rommá kopva?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4102) sgergi válasza hoffman_ (#4101) üzenetére


sgergi
veterán

Gyárilag nem tudsz lefogatót szerezni, csak használtan apróról. Vagy, ha megy a barkácsolás, akkor 4 csavarral és anyával is fel tudod szerelni a hűtőt.

Bármilyen másik 9 cm-es ventit rá lehet tenni. Ráadásul a tx2 gyári ventije általában egy idő után elrepedt az egyik lapát tövében, amitől jóval hangosabb lett. Ha nem akarsz újat venni, akkor csak kifújni tudod, mást nem nagyon lehet vele kezdeni.

(#4103) Teodor52 válasza Teodor52 (#4098) üzenetére


Teodor52
senior tag

3 hét után írtak a szervizesek, hogy a hűtő ki lett cserélve és 2 napon belül házhoz szállítjuk!

(#4104) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki! Érdeklődnék h egy Cm Hyper TX3 Evot használok egy core I5 3570-esen alap órajel automatikus feszültségek mellett és játékba terhelve vagy más egyéb processzor igényes alkalmaz esetén Aida 64 szerint 60 fok környékéig melegszik a cpu, a magok külön külön meg 70-7x C-ig képesek felmelegedni! A rögzítés jó, gyári pasztával is próbálkoztam amit a hűtőhöz adtak, illetve a Cooler Master IC Essential E1 szürke hőpasztával is összeraktam de különbséget nem igazán tapasztaltam! Az érdekes az, hogy maga borda illetve a talpazata nem meleg kb kéz meleg! Véleményem szerint mintha lefogatás volna gyönge, vagy nem túl jó hatásfokkal kerül át a hő a cpu-ról! Lefogatáskor a rögzítést átlósan csináltam és mind a 4 fül bepattant! Valakinek van-e ötlete vagy találkozott-e hasonló problémával, de szerintem ezek a mag és cpu hőmérsékletek magasak! Köszönöm előre is mindenkinek!!

(#4105) Cobra. válasza Gtaati (#4104) üzenetére


Cobra.
őstag

Nem lehetséges, hogy hibás a kiolvasott hőfok? Alapjáraton mennyit mutat a hőmérő?

(#4106) djdaniel válasza Gtaati (#4104) üzenetére


djdaniel
senior tag

Rendesen fekszik a cpu-ra a hűtő? rendesen meg húztad a hűtő talpán a csavarokat ?
A ventilátor szabályozva van ? illetve hány van rajta, 1 vagy 2db :
egyébként nekem sima cm hyper tx3-om van, és simán 25°C fokon tartja az amd procimat 800-as fordulat számon.

(#4107) giz


giz
csendes tag

Sziasztok,
Nagyon nagy szükségem lenne egy AMD leszorítóra a Hyper TX 2-ömhöz. Most cseréltem gépet Core2Duo-ról AM3+-ra és szerettem volna átrakni a hűtőmet is, de sehol sem találom a régi kiegészitőket hozzá. :(
Tud valaki segiteni, akinek nincs szüksége rá, mivel Intel procit használ!?
Nagyon köszi! :R
Üdv., giz

(#4108) giz válasza giz (#4107) üzenetére


giz
csendes tag

Hirdetést feladva, sikerült találnom! :)

(#4109) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Prime95 Blend alatt reális ez a hőfok különbség az Athlon II X3 450 processzorom saját hűtése és a TX3 Evo között azonos magfeszültségen?

gyári: 52 (2500 RPM) TX3: 46 (1300 RPM)

Lehet, én vagyok telhetetlen, de kicsit kevésnek gondolom. :)

[ Szerkesztve ]

(#4110) sgergi válasza mcs (#4109) üzenetére


sgergi
veterán

Jónak tűnik, főleg, hogy egyáltalán nem magas ez a hőmérséklet, ráadásul a venti is sokkal alacsonyabb fordulaton jár.

(#4111) mcs válasza sgergi (#4110) üzenetére


mcs
veterán

Jól van akkor, köszi!

Majd hamarosan kipróbálom a magfeloldást, mert részben ezért is vettem a TX3at. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4112) mcs válasza mcs (#4111) üzenetére


mcs
veterán

Amúgy átlagos terhelés alatt 42-44. Nagyon jó ez eddig, és csendes is.
Csak azt sajnálom picit, hogy a processzorom 4. mag és L3 feloldása nem jött össze rendesen az utóbbi miatt, ami ugyan aktiválódik a mag mellett, de totál selejt. :D

(#4113) bul07


bul07
nagyúr

Mivel a gyári ventilátora néha kerregett(3év után) és féltem hogy egyszer akkor áll meg mikkor nem vagyok itthon (a gép 24órába megy) így ventilátor cserét hajtottam végre

Így vásároltam egy Arctic F9 PWM 9cm ventilátort (990Ft+ 490Posta)

Leírom hogy én hogy vezérlem
SpeedFan 4.40 programot használok az alaplapi vezérlés számomra nem elég pontos
100%-os hajtást Prime95 csináltam

Gyári ventilátort beállításai úgy voltak hogy max. 67%-ig mehetett a ventilátor fordulat és 49°C volt megadva cél hőfoknak tehát amikor elérte akkor kezdet felpörögni alapjáratról
Alapjárat 0% 1090 körüli fordulat 67%-os 2300 fordulat és itt már rendes hangerőn bömböl
Üresjáratban éjszaka(vagyis amikor alszok) 32°C, sima nettezés közben 35°C
100% terhelés alatt ez jött ki

Tehát pont a határon tartotta a hőfokot fel le kapcsolt a fordulat

És most az új ventilátor
Beraktam és megrökönyödve tapasztaltam hogy nem forog, és rá is jöttem miért mert nagyon kevés energiát kapot fel kellet vennem a min sebességet 0%-ról 25%-ra és így pörög 659-703 fordulattal(hol ez hol azt mutatja) és a max 63% lett beállítva 1507 fordulat a cél hőfokot hagytam 49°C-on
Üresjáratban éjszaka(vagyis amikor alszok) ?°C ezt még nem tudom, sima nettezés közben 37-38°C
100% terhelésnél 54°C állt meg a hőfok és ezt tartotta semmi hang mellet

Új ventilátor 20%-on 500fordulat de már olyan alacsony hogy nem tudja mérni és nullára ugrik 15% már nagyon lelassul alig pörög 10% meg is áll
0fordulatról kezdve 20%nál majdnem megmoccan és 25% el kezd pörögni és beáll 659fordulatra

Azt kell mondjam hogy megérte cserélni , nem is tudom miért vártam

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4114) R3laX


R3laX
addikt

Sziasztok!

Az.lenne a kérdésem, hogy a Hypertx2 ventijét le akarom cserélni. Lenne egy 9centis zalmanom, ezt akarom a helyébe. A hűtőt le kell szedni a lapról, vagy hogy lenne a legegyszerűbn?

(#4115) sgergi válasza R3laX (#4114) üzenetére


sgergi
veterán

A lapról nem kell leszedni, elég a műanyag burkolatot lehúzni róla, arra van a venti erősítve, így lejön egybe.

(#4116) R3laX válasza sgergi (#4115) üzenetére


R3laX
addikt

Aha, na este hazaérek megpróbálom.

(#4117) R3laX


R3laX
addikt

Heló megint. Na kicseréltem egy Zalman FM2 ventire a Hypertx2 hűtőjét. A bajom csak az, hogy 2800-3000rpm-el süvít. Alaplapban próbáltam korlátozni, de nem igazán akarja az igazságot. Túl akarok majd adni rajta, mert új proci/lap/hűtő, de így hogy sikít nehéz lesz. Egyébként a hypertx2 egyik lapátja meg is volt repedve.

(#4118) sgergi válasza R3laX (#4117) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, a tx2 ventijének komoly problémája, hogy egy idő után egyszerűen elreped.
A másik venti milyen csatlakozójú? 3 vagy 4 tűs? Az alaplapnak kéne tudnia szabályozni, szerintem csak egy rossz beállítás lehet.

(#4119) R3laX válasza sgergi (#4118) üzenetére


R3laX
addikt

3 tűs, de ahogy nézem a cooler master is 3-as volt.

(#4120) R3laX


R3laX
addikt

Asus P5KC lapban Silent módban próbálkozom.

(#4121) R3laX


R3laX
addikt

Nem tudom miért nem szabályozza. :(((

(#4122) bul07 válasza R3laX (#4121) üzenetére


bul07
nagyúr

PWM-es ventilátort kelet volna venned

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4123) R3laX válasza bul07 (#4122) üzenetére


R3laX
addikt

Aha, na mind1, úgyis megy eladásra. Majd ezt feltüntetem eladáskor. Scythe mine 2-t veszek :).

(#4124) olivera88


olivera88
veterán

A Hyper TX3 EVO ról van valakinek tapasztalata? Ilyent szeretnék venni lehet.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4125) bul07 válasza olivera88 (#4124) üzenetére


bul07
nagyúr

Ugyan az mint a TX3-rom csak modernizálták kicsit könnyebb lett és többfajta felfogatást támogat
Evo , Sima
Amúgy a 9cm-es ventilátor terhelés alatt tud zajongani, ha terhelés alatt is csendet akarsz akkor vagy cserélni kell a ventilátorát vagy 12cm-es ventilátorral szeret hűtőt veszel
Amúgy inkább méretezd túl, és ha később veszel másik processzort akkor azt is szolgálni fogja a most vett hűtőd

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4126) zolka95


zolka95
őstag

állati jó a tx3-as hűtő :Y
c2d e8400-as procim most 15°C :DD
ha maxra állítom a venti fordulatszámát akkor még 1°C-al lemegy a hőmérséklete :D
a gyári venti van rajta 1db
plusz még egy 12centis venti van hátul

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#4127) makkai válasza zolka95 (#4126) üzenetére


makkai
aktív tag

Hány fok van a szobában?
kevesebb mint 15?
Nem jól méri a hőmérsékletet szerintem.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#4128) zolka95 válasza makkai (#4127) üzenetére


zolka95
őstag

Tegnap szedtem szét a gépet
Kifújtam kint a hidegbe
A ramok tovább kint maradtak azt meg se vártam hogy átvegye a szoba hőmérsékletét
És nem indult a gép
Egy darab rammal elindult aztán betettem mindet aztán úgy is elindult

A gépház hátulján fordítva tettem fel a ventit
Úgy 30 fok helyett 40 fok volt az alaplap
A proci 20-30 volt asszem de már nem emlékszem

Visszafordítottam a hátsó ventit és úgy 30 fok lett az alaplap
A proci pedig 15
Elég közel van a hátsó venti a proci hűtőjéhez

Amúgy ezelőtt olyan 25fok körüli volt a proci alapjáraton

A szobában levettem a hőmérsékletet

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#4129) Susana


Susana
tag

Üdv!
Vettem egy fractal design core 3000 házat. Felül - hátul van 14és12cm ventik. A tx3 függőlegesre állítottam és belefúj a 14 ventibe amitől nagy a hangja főleg ha felpörög. Az előző házamban nem volt felül venti ráadásul felül volt a táp és kevesebb hang jött ki.
Ha le szeretném cserélni a tx3 ventimet egy halkabbra az arctic f9 pwm jó választás lenne?
A lényeg hogy halkabb legyen a teljesítményre rosszabb ne legyen.

(#4130) bul07 válasza Susana (#4129) üzenetére


bul07
nagyúr

Fentebb van egy terjedelmes hozzászólásom én is Arctic F9 PWM tettem rá
Ventilátor teljesítménye kisebb mert lassabban is pörög , nálam 3-5fokkal lett melegebb mind üresjáratban mint terhelés alatt, igaz alapjáraton 200-al terhelve meg 600-al pörög kevesebbet a Arctic így sokkal halkabb is terhelés alatt(ez nálam igaz mert én szabályoztam a gyári ventilátor max sebességét is)

Nézd meg a hozzászólásomat fentebb , vagy klikk ide , az is ott van hogy én honnan vettem olcsóban ilyen szállítási díj mellet nem találtam

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4131) kidpepi


kidpepi
tag

Ha TX2-n valaki ventit cserélne repedés/törés miatt, ajánlom ezt:
Arctic Cooling Arctic F9 PWM - 92mm
Én erre váltottam, miután kétszer elrepedt az eredeti (amit még megragasztottam, és még egész sokáig bírta), azután csapágyas lett :)
Hőmérsékletben nem vettem észre változást, és ez még talán egy picit halkabb is, mint a gyári.

Szerk.: Most látom, hogy ez másnak is bevált :)

[ Szerkesztve ]

(#4132) bul07 válasza kidpepi (#4131) üzenetére


bul07
nagyúr

Ennél az eladónál aztán rendesen fogott a ceruza mikkor a szállítási díjakat megállapították
Igaz hogy 890Ft a ventilátor árra de ara még rájön 1500Ft(előre nem szoktam fizetni) szállítási díj

Sokat kerestem én is hogy szállítással is jól jöjjek ki, ezért vettem itt , és elég sokfajta szállítási módi is van náluk elég olcsón

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4133) kidpepi válasza bul07 (#4132) üzenetére


kidpepi
tag

Igen, valóban itt drága a házhoz szállítás, szerencsére én át tudtam venni az üzletben, így megérte.

(#4134) Susana válasza bul07 (#4130) üzenetére


Susana
tag

Azért nem tudtam visszanézni mert telefonról irkáltam. A gépbe meg várom az új vinyót úgyhogy az most jegelve van. Most meg netbookról... ilyen félmegoldások...

Akkor nyugodt szívvel veszem meg. Jól fog kinézni a többi fehér vetik mellett.
Nézegettem még a PRO változatot de az meg kevesebb levegőt szállít. Gyári adatok szerint.
Szerencsére itt nálunk lehet kapni így megspórolom a postát.

Köszi a választ!

(#4135) bul07 válasza kidpepi (#4133) üzenetére


bul07
nagyúr

Na igen itt mifelénk meg eladnák jó drágán, olcsóbb postáztatni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4136) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Cooler Master Hyper TX processzorhűtőre vettem egy Artic F9 PWM ventilátort. Az eredeti CM ventilátor 3 pin.es, így az a BIOS-ban feszültségszabályzásra van állítva. Ha ezt kicserélem az Artic F9 PWM ventilátorra akkor átállíthatom a BIOS-t PWM szabályzásra? Az Artic-nál három vezeték van egy csatin, a sárga külön csatin van. A PWM szabályzáshoz elég az alaplapra rádugnom a háromvezetékes csatit? Előre is köszönöm a segítséget.

(#4137) sgergi válasza kisferi (#4136) üzenetére


sgergi
veterán

Ha PWM szabályzást szeretnél, akkor a biost is át kell állítani, és a ventin lévő mind a 4 vezetéket fel kell használnod.

(#4138) kisferi válasza sgergi (#4137) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm a válaszodat sgergi. Az egyik csatlakozon a fekete,piros és kék van bekötve, a másik csatlakozon csak a sárga. Akkor forrasszam össze a feketét a feketével, a pirosat a pirossal, a kéket a kékkel, a sárgát a sárgával a 4 tűs csatlakozóra?

[ Szerkesztve ]

(#4139) kisferi válasza kisferi (#4138) üzenetére


kisferi
tag

Nem láttam a fától az erdőt. A sárga csatlakozót össze kell dugni a másik csatlakozóval, amin van a három színű bekötés és a másik végén a csatinak akkor meglesz a négy szín.

(#4140) sgergi válasza kisferi (#4139) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, pont úgy, ahogy írod. Gyárilag is ki van képezve a cucc, bár szerintem kicsit bonyolultan oldották meg a dolgot.

(#4141) GlissKur


GlissKur
csendes tag

Sziasztok!

Cooler Master Hyper TX3 EVO ventilátorja megrepedt/eltört ezért lecserélném.
Milyen ventilátort ajánlotok? Olyanra lenne szükségem amit belehet állítani feszültségszabályozásra, úgy mint az eredeti ventilátorját.

A lényeg, hogy a teljesítménye ne legyen rosszabb az eredetinél.

Köszi a választ előre is!

(#4142) GlissKur válasza GlissKur (#4141) üzenetére


GlissKur
csendes tag

Hőmérsékletszabályozásra gondolok. Minél jobban dolgozik a processzor, annál gyorsabban forogjon a ventilátor.

(#4143) kidpepi válasza GlissKur (#4142) üzenetére


kidpepi
tag

Az Arctic Cooling F9 PWM - et többen használjuk megelégedéssel

[ Szerkesztve ]

(#4144) bul07 válasza kidpepi (#4143) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha meg rendelni akarja akkor innen

Amúgy bármilyen PWM-es ventilátor jó , csak ugye az egyik zajosabb mint a másik

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4145) GlissKur válasza bul07 (#4144) üzenetére


GlissKur
csendes tag

Ez szerintem jó lesz. Annyi lenne még a kérdésem, hogy a HYPER TX 3 EVO-ra mindkét oldalára fellehet ilyen ventilátort szerelni?

(#4146) GlissKur válasza GlissKur (#4145) üzenetére


GlissKur
csendes tag

Mert ha igen akkor 2db-ot rendelnék!
Alaplapom: AsRock 970 Extreme4
Processzor: AMD FX-8120

A teljesítménye így jobb lenne (hűtési teljesítményre gondolok) ? Mert akkor szerelek bele 2-t ha értelme is van. Mert a ház oldalán van egy ventilátor ami kifelefújja a levegőt, és a proci hűtőborda bal oldalára ha rárakom a ventilátort akkor egymás mellett lesz kb 7-8cm-erre. Eddig csak a jobb oldalon volt ventilátor.

Várom a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#4147) GlissKur válasza GlissKur (#4146) üzenetére


GlissKur
csendes tag

Hozzáillesztettem egy azonos méretű ventilátort a hűtőborda bal oldalára és lemértem, hogy milyen távolságra lenne a két ventilátor (a házon lévőn, ami kifele fújja a levegőt). 6cm. Ezért bizonytalan vagyok, hogy érdemes-e lenne így beszerelni a bal oldalra is.. Szerintetek?

(#4148) bul07 válasza GlissKur (#4146) üzenetére


bul07
nagyúr

Pár fokot nyernél csak , nem elég nagy a hőleadó felület hogy nagy nyereséget hozzon két ventilátor , inkább a ház szellőzésére figyelj az többet hozhat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#4149) marinea2


marinea2
addikt

Sziasztok!

Most vettem egy CM tx3-at. Nekem kicsit hangosnak tűnik. Tudtok hozzá valami cpu fan kontrollert?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#4150) bul07 válasza marinea2 (#4149) üzenetére


bul07
nagyúr

Én SpeedFan 4.40 programot használok, nekem tökéletesen bevált (magyar nyelvű is)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.