Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) sgergi válasza vidra1221 (#3950) üzenetére


sgergi
veterán

Ahogy nézem, elvileg a lap cd-jén kell lennie egy Core Center nevű proginak, az tudja szabályozni a ventit win alól. Ki kellene próbálni. Illetve, ahogy nézem biosban is érdemes lenne a cél hőmérsékletet megemelni, hátha akkor kevesebbet forog.

(#3952) vidra1221 válasza sgergi (#3951) üzenetére


vidra1221
tag

A bios célhőmérséklete a maxon van igy lett halkabb és alacsonyabb fordulat.
A core center progit meg leszedtem de kompatibilitási problémát ír ki és nem indul el! :(

(#3953) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Egy kérdésem lenne: vajon a TX2-höz való 775-ös lefogató jó a sima TX-hez is?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3954) sgergi válasza LLKobe (#3953) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, jó hozzá.

(#3955) LLKobe válasza sgergi (#3954) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi! :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3956) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

A hyper TX-ről hogy lehet leszedni az AMD-s lefogatót? Közé van "fűzve" a középső hőcső, a talpa pedig úgy látom nem levehető :F Az intelest felcsavaroztam, de nem hiszem hogy így van kitalálva hogy rajta fityeg az AMD-s lefogató :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3957) sgergi válasza LLKobe (#3956) üzenetére


sgergi
veterán

Ha minden igaz, akkor az egyik oldala leszedhető, már, ha olyan, mint tx2-nél. Márpedig akkor valószínűleg nem olyan, hanem gyárilag van fixen felszerelve. Ez esetben, ha már nincs rá szükséged, akkor le kell gyilkolni róla, de akkor többet nem tudod azt használni. Más ötletem nem nagyon van. Vagy hagyod fityegni. :D

(#3958) LLKobe válasza sgergi (#3957) üzenetére


LLKobe
veterán

Csak érjek haza, asszem előkerül a csípőfogó:D De azért grat a tervezőknek, good job.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3959) sgergi válasza LLKobe (#3958) üzenetére


sgergi
veterán

Ugyebár a tx az vagy ilyen vagy olyan foglalatos, nem volt még cél a cserélhetőség. A tx2 már mind a két foglalathoz tartalmazott lefogatót. Az meg más kérdés, hogy a tx idejében mért nem volt univerzális. :F

(#3960) VaMik


VaMik
tag

Milyen Cooler Master hűtőket tudnátok ajánlani core I-5 2400-2500-as procikhoz? Nem lesznek tuningolva ezért nem kell bikaerős verzió.
Előre is köszi!

(#3961) BeerBier válasza VaMik (#3960) üzenetére


BeerBier
senior tag

Hyper 212 esetleg TX3..Ha tényleg nem akarod rommá húzni

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#3962) maross


maross
veterán

A topicban visszakeresve csak annyit talaltam, hogy a tx3 ramegy 1155-re. Az lenne a kerdesem, hogy a tx2 is ramegy?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3963) sgergi válasza maross (#3962) üzenetére


sgergi
veterán

Gyárilag nem. Ha nem félsz az otthoni barkácsolástól, akkor rá lehet applikálni vékony csavar, alátétek és anyák segítségével.

(#3964) maross válasza sgergi (#3963) üzenetére


maross
veterán

Kellemetlen. Es gondolom nem lehet kulon lefogatot venni hozza, ami kompatibilisse teszi.(?)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3965) sgergi válasza maross (#3964) üzenetére


sgergi
veterán

Sajnos nem, azért írtam, hogy gyárilag nem megoldható. Csak a tx3-hoz van 1155-ös lefogató.

(#3966) maross válasza sgergi (#3965) üzenetére


maross
veterán

Remeltem a "gyarilag nem" azt takarja, hogy gyarilag nem adtak hozza :(. A gyari huto elbir egy 2600k-t 4.6on, alapfeszen?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3967) sgergi válasza maross (#3966) üzenetére


sgergi
veterán

A határon van, de belefér. Szerintem egy jól szellőző házban még elég lehet, viszont már nem lesz a leghalkabb konstrukció. Ha az is számít, akkor egy erősebb hűtő után néznék.

(#3968) maross válasza sgergi (#3967) üzenetére


maross
veterán

Koszi az infokat.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#3969) Aki21


Aki21
aktív tag

Sziasztok. Egy Cooler Master Hyper TX3 hűtőm van Phenom II X4 955 BE hűtésére. A processzor nincs tuningolva. Win7 X64 alapjáraton az everest 27-28 fokot ír cpu-ra és olyan 34-35 fokokat a magokra. kipróbáltam a Crysis2-vel nagyjából 15-20 perc játék után irt az everest a cpu-ra olyan 41-42 fokot a magokra olyan 51-52 fokot. A hűtő ilyenkor már maxon hűt. Az szerintetek jó?

ittvannak a bios beállitások. minden alapon van.
http://kepkezelo.com/images/55wweh29i4ohmb9fx.jpg
http://kepkezelo.com/images/fijtll1slkxlhwc6c0p9.jpg

[ Szerkesztve ]

(#3970) BeerBier válasza Aki21 (#3969) üzenetére


BeerBier
senior tag

Tulajdonképp tökéletes..
De próbálj meg egy órácskát játszani,és utána is nézd meg mennyi volt a max hőfok.

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#3971) Aki21 válasza BeerBier (#3970) üzenetére


Aki21
aktív tag

elinditottam a prime95-öt és ott 5perc után már a cpu 51 fok volt a magok meg 57-58 fokosak :

(#3972) BeerBier válasza Aki21 (#3971) üzenetére


BeerBier
senior tag

Intel Burn Test-el próbáld le.
(nyugi,elindul AMD procival is)
Ha azzal se melegszik túl,kár aggódni,tuti birni fogja

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#3973) Aki21 válasza BeerBier (#3972) üzenetére


Aki21
aktív tag

Egyébként az normális hogy a magok 10fokkal melegebbek mint maga a cpu?

(#3974) BeerBier válasza Aki21 (#3973) üzenetére


BeerBier
senior tag

Nem tudom,nekem Intel procim van,annál pont forditva történik.
Kérdezz rá a processzorod topikjában,ott valaki biztos ért ehhez

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#3975) Aki21 válasza BeerBier (#3974) üzenetére


Aki21
aktív tag

Eléggé nem jo valami szerintem cpu már 50fok magok 58 - 60 :(

[ Szerkesztve ]

(#3976) BeerBier válasza Aki21 (#3975) üzenetére


BeerBier
senior tag

Terhelés alatt nem sok az szerintem..

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#3977) Aki21


Aki21
aktív tag

[link]]

ezt dobda ki mikor végzett

[ Szerkesztve ]

(#3978) Aki21 válasza BeerBier (#3976) üzenetére


Aki21
aktív tag

hát az pedig mert 62fokig irják neki maxot

(#3979) BeerBier válasza Aki21 (#3978) üzenetére


BeerBier
senior tag

Próbáld ujrapasztázni,hűtőt kitakarítani,esetleg ha lehetséges egy 8cm-es normális ventit a házba a hűtő mögé tenni

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#3980) Aki21


Aki21
aktív tag

most levettem 1.2-re a vcore-t mert alapbol 1.4-en volt. igy most elinditottam ujra azt a progit 48fok főlé nem mennek a magok cpura is 41 fokot ir maxba :)

(#3981) BeerBier válasza Aki21 (#3980) üzenetére


BeerBier
senior tag

Akkor csak mególdódott :))

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#3982) Aki21 válasza BeerBier (#3981) üzenetére


Aki21
aktív tag

hát remélem :) am másik forumon irták :) de nemtom ez a hülye mért huzott rá +0.2 voltot gyárilag :)

(#3983) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Szerintetek egy TX3-as hűtő passzívan megfelelő hőmérsékleten tartana egy E7200-as processzort, ami nincs tuningolva?!
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.

(#3984) sgergi válasza #25712384 (#3983) üzenetére


sgergi
veterán

Nem túl valószínű... Mondjuk függ a ház hűtésétől is, ha jó a szellőzés, akkor talán.

(#3985) sipsand válasza #25712384 (#3983) üzenetére


sipsand
tag

En egy E7500 hoz használtam 2 évig. Semmi probléma nem volt.

χάνουμε κανένα από αυτά κερδίζει.

(#3986) TaaT válasza #25712384 (#3983) üzenetére


TaaT
veterán

nem erre találták ki azt a hűtőt...

de minek a passzívval szenvedni amikor van egy rakás csendes venti... :o

egy 212+ sem vinne el egy E7500-t...

Give them hell Ukraine!

(#3987) CaL!BeR


CaL!BeR
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Csak egy gyors kérdésem lenne:
Szobahőmérsékleten egy venti nélküli ATX házban alap órajeles 960T-vel Idle módban egy CM Hyper TX3, biosban mért állandó 38 fokkal mennyire számít jó értéknek?

[ Szerkesztve ]

(#3988) sgergi válasza CaL!BeR (#3987) üzenetére


sgergi
veterán

Nem tűnik rossznak, persze kérdés, hogy a venti mennyit pörög. Szerintem inkább érdemesebb lenne terhelve megnézni mennyit fut.

(#3989) CaL!BeR válasza sgergi (#3988) üzenetére


CaL!BeR
csendes tag

Köszi a gyors választ! Majd leteszteljük terhelve is.

Csak megnyugtatásként kérdezem, mert egyik haver kért meg hogy cseréljem le neki a hűtőt és nekem kicsit melegnek tűnt a felrakás után ekkora hőfokkal idle-ben.

2300 - 2400-as fordulaton megy a venti és úgy 38 a max alapjáraton. Az én procim és AC 13 Pro-m ugyanekkora fordulaton "kicsit szellősebb" házban kb 10 fokkal hűvössebb, ezért találtam kissé magasnak. Habár lehet hülyeség ehhez viszonyítani mert teljesen más cooler és sok befolyásoló tényező lehet, de nem tudtam mi az elfogadható érték egy TX3-asnál. Köszönöm segítő válaszod! :R

[ Szerkesztve ]

(#3990) kiskekko


kiskekko
tag

Sziasztok! Pár hónapja szereztem be egy Cooler Master hyper TX3 Evo hűtőt az AMD Pehnom II X4 955 BE procimhoz és alacsony fordulatszámon kerregő hangot ad ki, ez a hang ahogy elér a hűtő egy magasabb fordulatszámot pl. játék közben megszűnik. Várom a tippeket hogy mit kezdjek vele mert pl. filmnézés, netezés közben elég zavaró.

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#3991) sgergi válasza kiskekko (#3990) üzenetére


sgergi
veterán

Túl sokat nem tudsz vele kezdeni valószínűleg. Talán a legegyszerűbb megoldás, ha veszel egy másik ventit rá. Bármilyen 9-cm-es rámegy.

(#3992) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Egyik baratomnak most raktam ossze egy AMD Athlon 939-es gepet(nem rohog :DDD ) es a stock cooler nagyon hangos. Rabeszeltem egy TX3-as hutore (RR-TX3E-22PK-R1) mert ha ez a gep meghal attol meg hasznalhato marad a huto a kesobbiek folyaman is akar AM2/3 vagy LGA 1155-hoz is ha jol olvastam.

A trukkos kerdes, h a 3 pin-es alaplapi CPU Fan vezerlo mit tud tenni a 4 pin-es PWM csatival ha radugom? Van a lap biosaban egy kezdetleges venti vezerles de a stockkal nem megy 3100 ala de emeli a fordulatot amikor melegszik a helyzet.
Remelem ertheto voltam :B es tudtok segiteni.

Koszonom elore is!

Szerk: a lap tipusa

[ Szerkesztve ]

(#3993) sgergi válasza ryger (#3992) üzenetére


sgergi
veterán

Általában a 3 pines csatlakozó is tud szabályozni, ezt a biosban általában Voltage vezérlésnek hívják. Biosban van olyan menüpont, hogy CPU Smart FAN Control a PC heath status menüben, azt engedélyezzétek, majd a Windowsban telepítsétek fel az Easy Tune programot (Gigabyte honlapjáról leszedhető), azzal jól lehet állítani a fordulatszámot, és szépen lehet paraméterezni is.

(#3994) ryger válasza sgergi (#3993) üzenetére


ryger
aktív tag

Koszonom a gyors valaszt eloszor is! Engedelyeztem a Smartot de mint emlitettem nem viszi 3000 rpm ala a gyarit aztan felraktam a SpeedFan progit de azzal sem sikerult befolyasolni semmit de akkor megrendelem a TX3-at es ranezek az altalad emlitett Easy Tune-ra is. Remelem minden olyan siman fog menni ahogy azt en elkepzeltem.

Koszi szepen!

(#3995) sgergi válasza ryger (#3994) üzenetére


sgergi
veterán

Nekem ment egy másik Giga alaplapon a fent említett módszerrel. Legrosszabb esetben veszel még 7-800 forintért egy potmétert, és azzal beállítod a dolgokat.

(#3996) ryger válasza sgergi (#3995) üzenetére


ryger
aktív tag

Az a potmeter dolog jo otlet mert gondolom ha le van szabalyozva a TX3 meg mindig eleg lehet az 1-2 magos procik hutesere. Jatek nincs tervben, szinte csak netezes lesz a gepen a jovobeni lapokon meg mar lesz normalis vezerles remelhetoleg(marmint ami megint hozza kerul).

Orok halam :R

(#3997) sgergi válasza ryger (#3996) üzenetére


sgergi
veterán

Nekem e6550-en van tx3, EasyTune-nal leszabályozva 1100-ra, nincs sok hangja és mégis langyosan tartja a procit.

(#3998) ryger válasza sgergi (#3997) üzenetére


ryger
aktív tag

Ez a gyari huto "olyan jo", h felmegy 60-65 fokig is a cpu egy kis installtol is habar lehet az ujra pasztazas segitene de en mar nem akarok szenvedni azzal foleg igy, h a cimboram rabolintott a TX3-ra majd akkor megejtem azt is.

(#3999) BeerBier


BeerBier
senior tag

Üdv Urak!

Valaki meg tudná mondani hogy a "sima" TX3-as és a TX+ Evo miben is különbözik?
Csak kiváncsi vagyok hogy mire fel az új verzió amit hirdetnek..

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#4000) sgergi válasza BeerBier (#3999) üzenetére


sgergi
veterán

Nem sok a különbség. Az új már felmegy LGA1366-os foglalatra is, illetve más a venti rögzítése is, kicsit megnőttek a méretei. Túl sok változtatás nincs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.