Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) KukkSteve válasza apollo12 (#3400) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

És ez a paszta sokkal jobb mint mondjuk egy NONAME?

A számom az adatlapomon. ;)

(#3402) apollo12 válasza KukkSteve (#3401) üzenetére


apollo12
veterán

nekem segített 2cfokot kb

(#3403) KukkSteve válasza apollo12 (#3402) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Ahham...Nem sokkal többb mint egy fehér, lehet hogy beruházok egyre :)

A számom az adatlapomon. ;)

(#3404) csdm


csdm
senior tag

Tx3 ra felhelyezhető Noctua NF-B9 venti?
Tudtok hasonlo, halk ventit ami jo a hűtőre?

(#3405) sgergi válasza csdm (#3404) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, felrakható. Bármilyen 9 (9,2) centis venti felrakható a gyári felfogatókkal.

(#3406) Acta@ válasza csdm (#3398) üzenetére


Acta@
csendes tag

Hali!

Paszta témában tudom ajánlani a Noctua NT-H1-esét (az AC MX-2-vel eljesen egyforma eredményeket hozott nálam is meg "hivatalos" tesztelőknél is). Nagyon jó minőség és olcsó.

Mindenesetre bármilyen pasztát is választasz, A TX-3-ast érdemes a hűtő oldalról pasztázni (úgy értem a hűtő talpát, nem a procit kened le) mivel a talprész és a procival közvetlen érintkező hőcsövek sajnos nincsenek tökéletesen egy síkba csiszolva.
Ha ezeket az apró réseket a talprész és a csövek közt feltöltöd, lényeges mértékben javul a hűtés hatékonysága: konkrétan AC MX-2-essel és NT-H1-essel néztem, és alaplapi ventiszabályzás mellett a rések feltöltése nélkül 62 C volt a proc 1 óra Prime blend után, miközben a hűtő 2500-on pörgött, míg a rések betömése után ez 60 C-ra módosult 2200-on pörgő ventivel.

szerk.: a coolink swif2-es szériája szerintem jól sikerült, egy SWiF292P szerintem megteszi. (*921 és *920 még halkabbak, bár nem PWM-esek)

[ Szerkesztve ]

(#3407) Ventur@


Ventur@
senior tag

Haller mindenkinek :) !

Egy egyszerű kérdésem lenne: van egy Hyper TX2-öm. Most cseréltem le a ventilátort rajta egy Hyper TX3-ra és mivel ez PWM-em már ezért a Bios-ban erre állítottam a megfelelő opciót. Az elött a régi 3 tüskés volt ezért Voltage-re volt állítva. Melyik a jobb? Voltage vagy a PWM beállítás a Bios-ban?

Előre is köszöntem a választ :R .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#3408) sgergi válasza Ventur@ (#3407) üzenetére


sgergi
veterán

A 3 tűset csak Voltage beállítással tudod szabályozni, a pwm-et pedig pwm-el (bár talán menne feszültséggel is). Alapvetően más technika a kettő. Ha most 4 tűs, pwm-es ventid van, akkor arra állítsd biosban, ezt egyszerűbb szabályozni, általában pontosabban lehjet vele állítani a fordulatszámot, illetve több lap tudja ezt a beállítást.

(#3409) Ventur@ válasza sgergi (#3408) üzenetére


Ventur@
senior tag

Köszönöm a gyors választ :) . PMW-re állítottam alapból bios-ban akkor marad így :) .

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#3410) Dzsokszer


Dzsokszer
csendes tag

Hali, én ma tettem szert TX3-ra. Már nagy szükség volt rá. Beszerelésnél a kapott pasztával kitöltöttem a réseket, vékonyan felhordtam a többi részre is. A beszerelésnél jót mulattam, de aztán rájöttem mit hogyan (ventilátor felszerelése :DDD ) Nem csalódtam benne, a gépem idle -ben 18-20 fok ( 900fordulaton), Loadban 36-38fok (1600as fordulaton.) :))

Maximum fordulaton nem tapasztaltam nagyobb különbséget a hőfokoknál (pár fok eltérés)

Nekem hál' istennek Giga alaplapom van, így EasyTune-al tudom szabályozni a ventit.

Szóval csak ajánlani tudom. :C :C

(#3411) cirkus


cirkus
aktív tag

LGA 1156-os foglalatra lehet jó az 1-es hyper TX ?

(#3412) lajafix


lajafix
addikt

Üdv, a TX2 hűtőmön akarok ventit cserélni. Hogy kell leszedni a műanyag burkolatot? Erősen nem mertem feszegetni és mintha az alubordák közé benyúló tartói is lennének a műanyag burkolatnak. Olvastam itt hogy le kell húzni, de nem olyan egyszerű elsőre, mint vártam.

A hűtőt le kell venni az alaplapról a cseréhez?

Rock'n Roll

(#3413) sgergi válasza cirkus (#3411) üzenetére


sgergi
veterán

A tx3-hoz adnak 1156-os lefogatót, de az előző generációs hűtőket hivatalosan nem tudod 1156-ra felrakni. Ha mégis szeretnéd, akkor vagy veszel egy tx3-at, vagy otthon barkácsolsz egy lefogatót, ha szeretsz ilyenekkel foglalkozni. Sajnos a tx már nagyon régi hűtő, és külön sem csináltak hozzá lefogatót, mint a drágább cm hűtőkhöz.

(#3414) sgergi válasza lajafix (#3412) üzenetére


sgergi
veterán

Semmi extra. A ventit húzd le a lapról, majd jó erősen kezdd el felfelé húzni a ventit a műanyag burkolattal együtt. Az elején nehéz elindítani, de aztán könnyen lejön. Az egész műanyag pár horonnyal van felrakva. Ha már lejött, akkor könnyen tudsz ventit cserélni, majd csak simán vissza kell nyomni a műanyag tartót a hornyokba. (talán a borda tetején lévő kis kampónak kell segítened egy kicsit lejönni)

Nem kell levenni a bordát.

[ Szerkesztve ]

(#3415) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy E6300-as C2D-t hajtok 1.86 helyett 2.88-on a HyperTX2-vel, egy ASUS P5B-ben. Gépcserebere lesz, MA770T-UD3, Phenom II X2 550 BE (remélhetőleg 4 magosítható, húzható). Erre mindenképpen a TX3 kell, vagy elég a TX2 is? Úgy számolok, hogy be tudom kapcsolni a fennmaradó két magot is plusz szeretném még tuningolni is.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3416) sgergi válasza csusza` (#3415) üzenetére


sgergi
veterán

A tx3 nem annyival erősebb, hogy érdemes legyen rá váltanod. Ha cserélned kell a tuning miatt, akkor egy komolyabb hűtőt vegyél min. a 6-7 ezres kategóriából.
Az más kérdés, hogy kell-e majd váltanod. Ha tuning közben nem nagyon kell feszt emelned, és jól szellőzik a házad, akkor elég lesz a tx2. Ha komolyabb feszes tuningot szeretnél, akkor érdemes lenne nézned egy komolyabb hűtőt. De szerintem ezt majd az első tesztek alkalmával eldöntöd.

(#3417) csusza` válasza sgergi (#3416) üzenetére


csusza`
senior tag

Igaz is...
Csak ugye komplett lap-proci-ram csere lesz, így azért volt kérdés, hogy adjam-e oda hozzá a TX2-t és fektessek bele egy TX3-ba, s kerítsek hozzá egy gyári hűtőt a meglévő cumómhoz, avagy sem. Ezért nincs nagyon lehetőségem tesztelgetni... :(

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#3418) lajafix válasza sgergi (#3414) üzenetére


lajafix
addikt

kösz, könnyen sikerült levenni így :R

Rock'n Roll

(#3419) Alastair' válasza KukkSteve (#3358) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Be kell kapcsolni a biosban a ventivezérlést, nekem 3 profil van benne. Silentre állítottam 800 rpm az alapfordulata.
Ha kikapcsolom a szabályzást nekem is ordít 2200-on a venti.

Alister from Hell

(#3420) Krisinto válasza Alastair' (#3419) üzenetére


Krisinto
őstag

Üdv
CM TX3-amat ,hogy tudnám halkabbra tenni?
most ha jól tudom voltage-on ketyereg,de nagyon hangos
3 típust válaszható a bisoban!
pwn,voltage,auto

(#3421) 14adam válasza Krisinto (#3420) üzenetére


14adam
addikt

auto-ra álítsd.Akkor ha jól rémlik hőmérséklet szerint emeli a fordulatszámát

(#3422) Krisinto


Krisinto
őstag

Rendben köszi a segítséget :R

(#3423) Krisinto


Krisinto
őstag

Na ez sem jött össze...
2000rpm-en pörög még mindíg a bios szerint!
Mivel tudok proci hőmérsékletet nézni,az everesten kívül?
olyan progi,amivel tudom szabályozni a fenti fordulatát?

(#3424) sgergi válasza Krisinto (#3423) üzenetére


sgergi
veterán

Gigabyte lapokhoz az Easy Tune 6 való, Giga honlapjáról le tudod szedni. Gyönyörűen lehet vele szabályozni a tx3-at, én is ezt használom.

(#3425) silverlightx


silverlightx
tag

mi a különbség egy CM Hyper TX3 és egy Hyper TX2 között?? bocsi a hülye kérdésért:))

(#3426) sgergi válasza silverlightx (#3425) üzenetére


sgergi
veterán

A tx3-on újra pwm szabályzott venti van, és nincs rajta a műanyag terelőelem. Nagy vonalakban ennyi. A tx3-on a borda minimálisan hatékonyabb, és rámegy az 1156-os foglalatra is.

(#3427) silverlightx válasza sgergi (#3426) üzenetére


silverlightx
tag

értem, és köszönöm a segítséget!!!

(#3428) bul07


bul07
nagyúr

TX3 megbirkózna egy Phenom II X4 960T agy X4 940T processzorral

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#3429) silverlightx válasza bul07 (#3428) üzenetére


silverlightx
tag

Szerintem a TX2 is megbírkózna vele csak lehetséges hogy nem lehet majd a procit annyira tuningolni mint egy TX3-al!!!

(#3430) sgergi válasza bul07 (#3428) üzenetére


sgergi
veterán

Alapjáraton igen, tuninggal már inkább másik hűtőt választanék.

(#3431) renato


renato
aktív tag

e2180 volt eddig a lapomban, 3,2 Ghz-re húzva, most egy e8400-est tervezek venni, ezt szeretném minimum 3,6-ig húzni. (elvileg ezt alapfeszen tudnia kellene) elég lesz erre is a hyper tx2?

később vennék egy komolyabb hűtőt, amivel aztán jó lenne 4 Ghz körül 24/7-ben nyomatni.

(#3432) elfelejtette válasza renato (#3431) üzenetére


elfelejtette
veterán

Elég lesz a TX2. Ha mázlid van, akkor nagyon baráti fesszel el fog menni 3.6GHz-en az E8400. Sógornál 1.16V a legalacsonyabb adható fesz az Abit AB9 QuadGT lapban, ezen megy most az E8400-as procija 3.6GHz-en.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3433) renato válasza elfelejtette (#3432) üzenetére


renato
aktív tag

köszi neked is, kíváncsi leszek, hogy megy majd az enyém. elég sokat fogok szopni a hűtővel, rühellem a tx2 rögzítős módszerét, tök gagyi és nekem egyszer már épp elég volt le és visszarakni... :/

(#3434) elfelejtette válasza renato (#3433) üzenetére


elfelejtette
veterán

Egy P35-DS3 lapban egy E2180-ra egyszer 57(!) percig tartott, mire felraktam... :O

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3435) renato válasza elfelejtette (#3434) üzenetére


renato
aktív tag

jsjs, meglepődtem anno amikor csak ki akartam pucolni a hűtőt, hogy mennyire nehezen tudtam visszarakni. azóta megfogadtam, hogy soha többet nem szedem le, ha meg igen akkor már más megy fel helyette. sajnos másra most proci+vga csere mellett nicns pénzem így szopás elég nézek ismét... :O

(#3436) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Egy kérdés:
TX2-re milyen módszerrel lehet csere ventit felszerelni? Nagyon sokat kell vele gányolni?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3437) sgergi válasza elfelejtette (#3436) üzenetére


sgergi
veterán

A lapról le kell húzni a venti csatlakozóját, és akkor a bordán lévő műanyag burkolatot a ventivel együtt le tudod húzni felfelé a bordáról. Utána már csak 4 csavart kell kicsavarnod, majd visszatenni a műanyag burkolatra a másik ventit. Max. 10 perc alatt megoldható.

(#3438) renato


renato
aktív tag

nah sikerült az e8400-at röpke 20 perc alatt beszerelni, ami a tx2-ő patentszar megoldását ismerve csoda.
viszont annyira szar ez a hűtő, hogy még az órajeleket sem merem elkezdeni piszkálni, inkább holnap megyek és veszek gyors egy Mugen 2-őt.

komolyan... vicc. jó lenne ez a tx2 is, de bazze, annyira gagyi a rögzítés fejem fogom, hogy ilyet anno ennyi pénzért hogy adhattak el.

(#3439) sgergi válasza renato (#3438) üzenetére


sgergi
veterán

Egyébként az a vicc, hogy gyakorlatilag csak a Giga p35-ös lapokon ilyen nehéz feltenni. Nekem is ilyen lapom van ( ma már tx3-al), de soha nem volt egyszerű rá felrakni. Viszont más márkájú/ típusú lapra simán felmegy, nem kell hozzá semmit erőlködni. Nem igazán értem, hogy ez hogy jöhetett így össze. "Szerencsére" nekem megrepedt a tx2 ventije, és kaptam helyette tx3-at, és az már simán felmegy erre a lapra is.

(#3440) renato válasza sgergi (#3439) üzenetére


renato
aktív tag

jó, ez mind oké, az enyémre is felment úgy ahogy, de ez a patent kábé annyira biztos, mint az, hogy hullarészegen nem hányom szét az agyam.

pl. azok a műanyag pöckök nagyon gagyi minőségűek, ránézésre is, kivitelezésre is.
nálam a lefogató pöckök közül egy már nem is tölti be funkcióját olyan erősen mint a többi, ez kézzel is érezhető.

lehet a giga p35 lapoknál szopás felrakni, de attól a hűtő rögzítése ugyanolyan bóvli megoldás. ennél még a régi intel 478-as keretes leszoritósdi' is ezerszer jobb volt.

(#3441) sgergi válasza renato (#3440) üzenetére


sgergi
veterán

A lefogató viszont nem a tx2 hibája, ez az intel gyári megoldás. Viszont lehet, hogy csak gagyi műanyagnak néz ki, de egyáltalán nem olyan gyenge, ha normálisan van felrakva. A sokkal nagyobb tömegű hűtőket is simán megtartja.

(#3442) elfelejtette válasza sgergi (#3437) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ez jó hír! :R Köszi.

#3441: Havernál a Scythe Ninja2-t is simán elbírták a pöckök Giga P35-ös lapon, pedig az ventivel 830g.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3443) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

Sziasztok,

Athlon II 250-re keresek ventit. Konfigom a leírásban.

Átlag felhasználás, eseti tuning, az is feszemelés nélkül... @3500 vagy max @3750.

Csendes zenehallgatós, netezős hűtőt keresek 5 de max 6k-ért - és olyan kellene, ami később is jó lesz mindenféle foglalatra, mondjuk nagy eséllyel maradok az AM3-vonalnál.
További követelmény lenne, hogy elforgatható legyen a cucc, tehát a ház hátulja felé tudjak vele fújatni. Még annyi, hogy a Giga lapokat nemtom melyik szereti jobban (vezérelhetőség); ill. melyiknek alacsonyabb az elérhető minimális fordulata (szeretném levenni akár 900 RPM alá is, nem baj, ha 50 fokos a proci - akár passzív üzem is szóba jön)

Egyik kiszemeletem a CM TX3-as, a másik az AC Freezer 7 pro rev. 2 (univerzális).

Melyiket ajánljátok a tapasztalatok alapján?

Köszi:

DH

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3444) sgergi válasza Den Hadnagy (#3443) üzenetére


sgergi
veterán

Gyakorlatilag mind a kettő azonos hűtési teljesítményű, tehát majdnem mindegy melyiket veszed. Mindkettőn 92-es venti van, 4 tűs. Az AC előnye, hogy 6 év garit ad rá, viszont árban nem tudom hogyan viszonyul a tx3-hoz.

(#3445) Den Hadnagy válasza sgergi (#3444) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Most akciósan tudnék venni 4,5k-ért AC-t, csak a cooler-fórumban azt írták nekem, hogy a freezer nem szerelhető fel úgy, hogy hátrafele fújjon. Viszont a CM hangosabb állítólag.
A többi - általam felsorolt - szempontnak is ugyanolyan mértékben tesz eleget a 2 hűtő? Főleg a minimális fordulat dolgában kérdem.

DH

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3446) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

És az utolsó bekezdésben is ezt írják a Freezerről - már ami a felszerelés irányát illeti :(

http://www.tomshardware.com/reviews/lga-1156-heatsink,2535-3.html

"AMD fanatics will be a little more disappointed with their installation options, since the socket orientation of most AM2/AM3 motherboards will force them to mount the cooler with the fan blowing upwards from above the video card rather than in the proper cross-draft configuration."

Hajlok a TX3 felé... Már ha az felszerelhető úgy, hogy házból kifele fújjon. Ha az se, akkor marad a Freezer.

Mit mondtok a TX3 forgathatóságára?

Vélemények?

[ Szerkesztve ]

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#3447) elfelejtette válasza Den Hadnagy (#3446) üzenetére


elfelejtette
veterán

TX3 bármelyik irányba forgatva felszerelhetö AMD procikra.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3448) chriss01


chriss01
csendes tag

Sziasztok! Nem tudja valaki, hogy hol lehet TX3at kapni Budapesten? Mert sehol sem találok...

(#3449) atika88 válasza chriss01 (#3448) üzenetére


atika88
senior tag

Helo!

Ennyi elég lesz?
[link]

(#3450) cidalain


cidalain
veterán

sziasztok

tanács kéne:
gyári intel hűtőt szeretném cserélni mert mormog a ventije

Asus P5NE-SLI lap (+borda déli hídra, és a fetekre), E5200 proci, nincs húzva és nem is lesz, 2 ház venti (Coolink SWIF 800, és SWIF 1201)
az intel hűtővel normál terheléssel cpu 36°C mb 39°C

Célom a halk üzem, jó hűtés mellet, normál nem húzott procin.

TX3-mat néztem ki utódnak. nyilván jó ez, de ez a megfelelő választás?
Még gondolkodtam Thermalright U90-es bordán + valami jó venti rá.
Esetleg más gyártó/típus ami szóba jöhet?

kb 6 rugóm van új hűtésre.

köszi

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.