Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) jerry311 válasza tusi_ (#5600) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az lesz DR amelyik eloszor bootol be (es nem 0 a priorty rajta). :P

(#5602) tusi_ válasza jerry311 (#5601) üzenetére


tusi_
addikt

Arra gondoltam, vizsgán van olyan kérdés, hogy milyen állapotot mutat a R3 router a sh ip ospf neigh parancs kimenetre. Megvannak adva az ip addressek, meg a priorityk meg minden lófütty.
Hozzáteszem az egyik kérdés annyira hibás, hogy nem is tudtam mit kell bejelölni, illetve, hogy melyiket fogadja el a cisco helyesnek. Amit ők annak jelöltek, vagy ami tényleg igaz :)

eat, sleep, play, replay

(#5603) Gesztiboy válasza jerry311 (#5601) üzenetére


Gesztiboy
tag

Na és Point-to-Point vagy nonbroadcast network type alatt lesz DR-BDR election? :D

[ Szerkesztve ]

Cisco CCNA \ CCNP

(#5604) zsolti.22 válasza Gesztiboy (#5603) üzenetére


zsolti.22
senior tag

jóhogy lesz :))

(#5605) tusi_ válasza Gesztiboy (#5603) üzenetére


tusi_
addikt

Br igen
Non Br igen
P2p nem
p2mp nem
p2mpnBR nem

Vagy nem? :DDD :F

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#5606) zsolti.22 válasza tusi_ (#5605) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Dem.

[ Szerkesztve ]

(#5607) fogi


fogi
tag

Sziasztok!

Örömmel jelentem, hogy beléptem én is a "klubba".
:)

Ma délelőtt 947 ponttal sikerült a ICND1 vizsgám.
Ilyen boldog vagyok: :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

(#5608) suomalainen válasza fogi (#5607) üzenetére


suomalainen
tag

Hadd gratuláljak:)

(#5609) tusi_ válasza fogi (#5607) üzenetére


tusi_
addikt

:C

eat, sleep, play, replay

(#5610) FecoGee válasza fogi (#5607) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Gratulalok! Csak igy tovabb!

(#5611) jerry311


jerry311
nagyúr

Készített már valaki iso-to-usb.sh-val bootolható pendrive-ot?
15:30 óta próbálkozom vele...
Leginkább a partíciók létrehozásánál akad el...

(#5612) suomalainen válasza jerry311 (#5611) üzenetére


suomalainen
tag

Helló

Nekem sem ment routeren keresztül. A lényeg, hogy a pendrive particiója sima FAT (nem FAT32) legyen és másold rá az adott IOS-t. Legalábbis nekem így ment.

[ Szerkesztve ]

(#5613) jerry311 válasza suomalainen (#5612) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem pont erről volt szó, de én nem fogalmaztam elég tisztán.
[link]Installing and Configuring a Cisco SNS-3400 Series Appliance - Creating a Bootable USB Drive

If you are using a PC or MAC, ensure that you have installed a Linux virtual machine (VM) running RHEL-5.x, RHEL-6.x, CentOS-5.x, or CentOS-6.x.

CentOS alatt nem sikerült működésre bírni. Ubuntu-val igen, de...
- törölni kellett a script elejéről (és a végéről) a Y/N megerősítő kérdést, mert y/Y/yes/YES/Yes válaszokra közölte, hogy unexpected input. :(((
- Pendrive-ot akkor volt hajlandó felpartícionálni, ha Windos Diskpart-tal töröltem róla partíciókat. Nem, Linux alatt parted-del hiába gyalultam nullára a partíciós táblát az nem volt jó.
- Ezek után már hajlandó volt félig lefutni a Script, de másolás közben elhalt.
- Másodjára futtatva már lefutott és közölte: DONE

Nem, az véletlen sem megy, hogy 1 nyamvadt ISO-t, BIN-t akármi disk image-t, adnak, amit megfelelő progival felírsz a stickre és megvan a két partíció, meg minden.
Meg az sem hogy esetleg USB optikai meghajtóról bootoltatod ezt a nyamvadt szervert... :(((

Na jó, abbahagyom...

(#5614) Gesztiboy


Gesztiboy
tag

Sziasztok!

A napokban vettem észre, hogy a CCNP Security át fog alakulni. Tud valaki valamit, hogy mennyire fog módosulni a jelenlegi állapothoz képest?

Cisco CCNA \ CCNP

(#5615) jerry311 válasza Gesztiboy (#5614) üzenetére


jerry311
nagyúr

Passz,
de ugye kb. 1 éve Cisco megvette SourceFire-t. Szóval IPS téren elég nagy átalakulásokat jósolok. :))

(#5616) Hedgehanter válasza Gesztiboy (#5614) üzenetére


Hedgehanter
őstag

1 eve mikor nekikezdtem direkt megneztem nem e fogjak lecserelni erre tessek... :D

(#5617) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

Van egy 10 000 éves 800-s "routerem" (még jó szándékkal se nevezhető annak.). A gond az, hogy az előző tulaj bent hagyta a konfigját. Ó mondom, semmi gáz, rommon monitor mode és mindent visszaállítok. A probléma az, hogy a break kiadása után nem rommon mode jön fel, hanem boot. :F Én kezdő vagyok és gyakorolni kéne ez a cucc, de egyszerűen sehogy sem tudom megváltoztatni a konfigot, vagy resetelni.

Tudtok tippet adni? Hogy tudnék rommon módba lépni? (ha ezen már egyáltalán van olyan..)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#5618) gghrtz válasza McSzaby (#5617) üzenetére


gghrtz
őstag

Én is kezdő vagyok, szóval, ha hülyeséget mondok bocsi!
config-register 0x2120 paranccsal lehet a következő bootnal ROMmon módban indul. De nem tuti :$

(#5619) jerry311 válasza McSzaby (#5617) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pontosan melyik 800-as router ez?
Volt egy ilyenem, de már fogalmam sincs, hogy mik vannak rajta, de alapvetően jól kezdtél hozzá.

gghrtz
Az a baaaaaaj...
...hogy config registert vagy rommonból állítasz vagy config módból. Na most ha van rajta config és van rajta jelszavas védelem, akkor nem jutsz el config módig, hogy beállíthasd az új confreg-et.

[ Szerkesztve ]

(#5620) McSzaby válasza gghrtz (#5618) üzenetére


McSzaby
őstag

Igen, ez így van, de nálam nincs ilyen parancs. :) Annyira öreg, vagy nem tudom, hogy nem volt rajta rommon mode, vagyis nincsi s. :DDD De megoldottam.

(#5619) jerry311:

Sima 800-s. Kiderült, hogy egy rossmanban üzemelt, mert sikerült visszaállíanom a passwd-t. :D Vicc, most itt van előttem egy átlagos Rossmann bolt router konfigja...

set ios-conf = 142
set file-name=<filename>
boot

és innen már ugyan az, mint a többinél.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#5621) gghrtz válasza jerry311 (#5619) üzenetére


gghrtz
őstag

Igen ezen én is gondolkoztam, hogy a jelszó lehet, hogy nem tesz jót ennek a kísérletnek :P

(#5622) tusi_


tusi_
addikt

VSS-t használ valaki? Illetve láttatok már élöben?

eat, sleep, play, replay

(#5623) jerry311 válasza tusi_ (#5622) üzenetére


jerry311
nagyúr

Láttam élőben (CLI), használtam, fogalmam sincs hogy működik.

(Volt egy fasza előadás egy Cisco Expo-n arról, hogy mi van ha szétesik a VSS, sajnos azon sem voltam, de kollégám szerint nagyon hasznos volt.)

Segítettem?

Mondd a kérdést inkább! :))

(#5624) tusi_ válasza jerry311 (#5623) üzenetére


tusi_
addikt

Most volt a cégnél egy VSB upgrade, az olyan mint a VSS. Szeretném tudni, mit is csinältunk :D

2 fizikai switchböl csinál egy logikait. Kevesebb adminisztráció, stp "kilöve"... és egy csomó konfig :)

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#5625) jerry311 válasza tusi_ (#5624) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha kínaiul írtad volna se értettem volna sokkal kevesebbet. :DDD

--------------------------------
Más...

Szánalmas teljesítménnyel (848 pont) ugyan, de meglett a CCNP Route. Nem tudom mi volt ma velem, eddig ilyen még nem volt vizsgán. Féltávnál olyan szinten leblokkoltam, hogy megírtam egy route-map-ot PBR-hez és képtelen voltam felrakni interface-re. Ez így mi? :W Ennél csak az lehetett volna szánalmasabb ha már az ACL-nél elrontom.

(#5626) Hedgehanter válasza jerry311 (#5625) üzenetére


Hedgehanter
őstag

:) Ugyanez volt a CCNP Security secure-nel.. Zone base firewall-t nem tudtam megcsinalni es total kesz voltam.. :)

Gratula amugy.. :)

(#5627) FecoGee válasza tusi_ (#5624) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Olyan, mint a vPC a Nexusnal. Segitett :D. Hallottam rola, de meg nem lattam. Roviden tomoren 2 switch egynek latszik STP es egyeb szempontokbol. Igy ha distrri retegben hasznalsz VSS-t, access switched mindket uplink portja FWD allapotban lesz. Igy dupla savszelesseged lesz.

(#5628) FecoGee válasza Hedgehanter (#5626) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Azt hogy utalom... Zone-pair, inside outside, stb. Alapjaban nem nehez, de bele lehet keveredni rendesen.

(#5629) crok válasza FecoGee (#5628) üzenetére


crok
Topikgazda

Az átlag ZBFW konfigunkban van vagy 4+self zóna, majd' mind minddel csinálhat valamit.. akkor talán 20 zone-pair.. So I know that feel, bro' =) Viszont.. nagyon hiányoltam egy olyan egyszerű kimenetet, mint CBAC mellett a "sh ip inspect sess" hogy lássad má' hogy ki merre megy épp.. de most miért kell megbonyolítani egy ilyennel, hogy "show policy-map type inspect zone-pair <pair neve> sess" ..ehh..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#5630) tusi_ válasza FecoGee (#5627) üzenetére


tusi_
addikt

Igen, ez van nálunk is, csak Coreban :)

eat, sleep, play, replay

(#5631) tusi_ válasza FecoGee (#5628) üzenetére


tusi_
addikt

Imádom a ZBFW-t :U Bár azzal kéne foglalkozni, nem SNMP-vel, meg ilyen "baromságokkal" Hasznos, de utálom.

eat, sleep, play, replay

(#5632) tusi_ válasza jerry311 (#5625) üzenetére


tusi_
addikt

Gratula. Az eredmény a lényeg, a vizsgadrukk meg nálam is megvan sajnos mindig. Nem tudok annyi vizsgát letenni, hogy ez elmúljon :(

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#5633) szabodani


szabodani
csendes tag

Cisco 1712 router elég gyakorláshoz CCENT?

(#5634) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

pár hete voltam vizsgázni a szemeszter kettő egyik chapteréből. Én saját magam járok el a képzésekre, fizetek érte és becsülettel tanulom, viszont volt ott, aki nem így volt...

Szegény egyetemista csókának kötelező volt a dolog és így csalt is ahol tudott. Ami nagyon kiszúrta a szemem, az az volt, hogy a netről egy oldalról szinte másolta a válaszokat a vizsgára. Tényleg létezik ilyen oldal ahol minden kérdés/válasz fent van chapterek-re lebontva? Javítsatok ki, vagy mutassatok nekem ilyen oldalt, mert ezt látni akarom. (Még mindig kihangsúlyoznám, hogy engem nem csalás elkövetése miatt érdekel. :D Becsületesen tanulom, csak ezért vettem cickó routert is.)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#5635) gghrtz válasza McSzaby (#5634) üzenetére


gghrtz
őstag

En is egy ilyen tanfolyamra jarok, es ott is volt ilyen efdektus. Jo is a tanfolyam. Az elejeben jol elmagyaraznak mindent, utana mar sokkal konnyebb lesz igy tanulni. Amugy en is gondolkoztam cisco routeren, a kerdes, hogy megeri-e?

(#5636) McSzaby válasza gghrtz (#5635) üzenetére


McSzaby
őstag

Nem. Szerintem nem. Én egy ősrégi kakit vettem, arra jó hogy nyomogassam,gyakoroljak rá, de egy 1841, vagy 870-s szerintem túl drága otthoni felhasználásra. Én is imádom az eszközöket és szeretnék is itthonra egyet, de ha nem engedhetek meg magamnak ilyen drágának mondható hobbit, akkor nem éri meg. Viszont akinek van rá kerete, hogy akár egy "Home Lab"-t is összerakjon, na az már kérdés. Én is zet kérdeztem itt sokaktól és mondták, hogy hiába veszek egy 1841-s pl. mert úgyse fogok vele szórakozni, beállítom és kész. Ez így is van. Ezeket nem a facebookra találták ki....

Viszont a honlapos kérdésem még mindig izgat. :\ :\

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#5637) kowika87 válasza McSzaby (#5636) üzenetére


kowika87
tag

Pénzkidobás csak a laborozás miatt eszközöket venni szerintem. CCENT/CCNA simán kilaborozható packet tracer gns3 segítségével. CCNP szinten a ROUTE is simán megy GNS3ból, a SWITCH-hez szokták javasolni az MLS eszközöket de én ezt is feleslegesnek tartom.
Másik lehetőség hogy olyan melód van, ahol vannak eszközök homokozni.

(#5638) Cyber_Bird válasza kowika87 (#5637) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Pontosan. En vettem Otthonra egy 871W-t kivaltva a korabbi routeremet vele. Egyszer bekonfigoltam, hogy minden menjen rajta, nat port forward, dyndns update, azota hozza sem nyultam. Ahhoz hogy szorakozzak vele, kicsit magas sla erteket var el a baratnom a net eleressel kapcsolatban :D Van meg egy 871w-m amit gombokert vettem, mert nem volt hozza tap es antenna, de azokat szinten fillerekert beszereztem. Gondolkodotam rajta, hogy azzal jatszok esetleg, de otthoni kornyezetben, hacsak nem gyozom meg a upc-t, hogy peeringeljen velem, nem sok mindent tudok csinalni vele. Szerintem tanulashoz a GNS3 vagy a packet tracer idealis, ccna szinten. ccnp-re mar inkabb gns3 + IOU, bar februarban kijon az early release GNS3 amiben mar lesz switching is, igy az IOU mint kulonallo tanulasi forma jelentossege is csokken.

Amire velemenyem szerint hasznosak lehetnek az ilyen "home" routerek, az az uj funkciok megismerese. Pl wifi beallitasa CLI-bol, dyndns frissitese ip sla-val. Eszkozrol grafikon rajzolasa mrtg-vel. Ilyesmik. Lehet pont olyan dologra bukkan az ember, ami erdekli es kesobb tovabb tanul abban az iranyban.

[ Szerkesztve ]

(#5639) tusi_


tusi_
addikt

Vagy a nexus más, vagy a Cisco csinált egy kis hibát. Ki veszi észre? ;)

eat, sleep, play, replay

(#5640) Cyber_Bird válasza tusi_ (#5639) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Ha a slash notation-re gondolsz, akkor a nexus mas :)
ott /-es jeloles van.

vagy a standard acl-nel asource + dest? :D az szerintem bug

[ Szerkesztve ]

(#5641) tusi_ válasza Cyber_Bird (#5640) üzenetére


tusi_
addikt

Bezony, meg a protokol is :C

eat, sleep, play, replay

(#5642) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

Nekem egy 1841-es van otthon. 1x beállítottam, azóta hozzá sem nyúltam. 1x szórakoztunk kollégával hogy IPSec tunnelt húztunk át a két router között (neki is Cisco van), de mivel belehirdette default-ként az ő subneteit ezért elterelte a forgalmamat és nem volt netem :D. Az poén volt.
Raktunk össze fölötte BGP-t, MPLS-t, stb. Mókának jó, de 1 este alatt megunod.

(#5643) jerry311 válasza tusi_ (#5641) üzenetére


jerry311
nagyúr

Document bug lesz ez szerintem. :B

(#5644) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

PPP CHAP callin/callout/callback paramétereket el tudja valaki magyarázni? Van sejtésem róla, csak megerősítés kellene. cisco.com-on ismét semmi használható nincs.

(#5645) zsolti.22


zsolti.22
senior tag

Van valakinek ötlete, hogy mitől lehet sávszélesség-problémája egy 892-es routernek? Nekem már nincs ötletem.

A felállás az, hogy van egy EPC3925-ös modem, ami koaxon kapja az 50 megás netet. Ez a sávszél magáról a modemről megvan, viszont ha rákötök egy 892-es routert, akkor már csak a 20 megát éri el a letöltés. A routernak gigás az uplinkje, fél giga ramja van. 250 soros ACL őrködik benne. Az interfészek auto-duplex, auto-speed módban vannak. Nincsen a routeren policy-map shape average parancs. Kizártnak tartom, hogy a router CPU-ja ne bírná az 50M-et. Interfész-számlálók nem mutatnak semmi eltérést, logokban semmi nem látszik. Van valakinek ötlete, hogy mi a rossebért nem viszi ki az 50M-et?

Mit volna érdemes nézegetni?

[ Szerkesztve ]

(#5646) zsolti.22 válasza zsolti.22 (#5645) üzenetére


zsolti.22
senior tag

CEF-et majd megnézem, hirtelen ez ugrott be.

(#5647) FecoGee válasza zsolti.22 (#5646) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Nem proci kerdese ez. Licenc es egyebek. 2921 is bika vas de elvileg 50 Mbitet tud titkositottan route-lni. Egy Ciscos srac ezt irta:

Not knowing what exactly a customer will do with a router, Cisco makes very conservative usage recommendations, and for the 890, it recommends the WAN side doesn't exceed 15 Mbps (duplex). Again, this is very conservative, and as you've discovered, your configuration hits the wall at about twice this recommendation, although unfortunately this is not enough to handle your bandwidth capacity.

(#5648) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

az ip unnumbered is egy erdekes allatfaj. Egy routeren ugyanaz az IP cim ket interface-n... Ki kell laboroznom, hogy kezelik ezt a routing protokollok, egyelore nem tiszta szamomra.

(#5649) zsolti.22 válasza FecoGee (#5648) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Erre való az ip unnumbered :D Asszem, hogy csak p2p interfészekre lehet felrakni (dialer if, serial, etc.). Ennek hála, ugyanazt az IP-t több ifen is tudod használni, de javítsatok ki, ha hülyeséget írok.

15Mbps? Az hol meg mire elég? Akkor minek a gigás interfész? Komolyan, egy szar TP-LINK agyonveri majdnem minden téren. Komolyan a hálózatok microsoftja a cisco.

És akkor a gigás SFP is majd 15 Mbps-re lesz, OMG?

[ Szerkesztve ]

(#5650) FeRkE válasza zsolti.22 (#5645) üzenetére


FeRkE
őstag

A pontos típus 892FSP. A 892 az mas, Fastethernet portokkal. Ja és kollega albijaban a 150mbites netet is kihajtotta, igaz nem volt agyon aclezve..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.