Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-27 09:43:31

LOGOUT.hu

--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---


Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) tusi_ válasza zsolti.22 (#6850) üzenetére


tusi_
addikt

"Ez megdőlni látszik. Server VTPv2, SECURE domain-névvel, Transparent VTPv2, namajdenmegmutatomavilagnak domain-névvel úgy nem frissíti le a klienst, ami rajta lóg vtpv2-vel és SECURE domain-névvel, mint a huzat."

(Csak akkor, ha a transparens switch domain neve NULL.) !!!!!!!!!

2 külön Domain közé lehetne betenni, de olvasat alapján nem használják.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#6852) zsolti.22 válasza tusi_ (#6851) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Nem figyeltem.

(#6853) tusi_ válasza zsolti.22 (#6852) üzenetére


tusi_
addikt

Mivel az én válaszaimba mindig belekötsz, itt egy magyarázat Scott Morris-tól. Írjál neki, ha nem értesz egyet vele :D

[link]

i'm out.

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#6854) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

VTPv1 es v2 eseteben is egyezni kell a domain nevnek, hogy tovabbkuldje a transparent switch a vtp kereteket. Cisco.com mast mond. En ezt pont 1 hete teszteltem ki.

(#6855) zsolti.22 válasza tusi_ (#6853) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Hát ez van, mivel a könyvekben az ember ezt olvassa, aztán jön a gyakorlat és hoppá, mégsem úgy van. Agyilag felqr, hogy nem lehet ezt a !%+%/"%/"!%/ switchinget úgy megtanulni, mint a route-t. Ott ahogy le volt írva, az úgy működött (jó, lehet, hogy volt egy-két kivétel, de nem kellett neten külön kukázni, mert csak összezavart....). Ha nem úgy van, ahogy írják, akkor minek írják bele? Ha bizonyos dolgoktól függ a működése, akkor írja le úgy, ne szentírásként, hogy márpedig úgy van...

Rosseb se akar ezen tovább vitatkozni, csak már eléggé frusztrált lettem.

@Feco: fel kéne gyújtani a cisco-t, hogy ne mondjon mást, mint amit a sz@ros eszközeik produkálnak.

[ Szerkesztve ]

(#6856) FecoGee válasza zsolti.22 (#6855) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Udv a Cisco vilagban ugy igazabol. En mar evek ota ezzel kuzdok.

(#6857) tusi_ válasza FecoGee (#6856) üzenetére


tusi_
addikt

Hehe :)

eat, sleep, play, replay

(#6858) zsolti.22 válasza FecoGee (#6856) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Ah, most, hogy leírtam mindenféle variációban a dolgot, így máris sokkal jobb. :)

(#6859) FeRkE válasza FecoGee (#6854) üzenetére


FeRkE
őstag

Ez mondjuk pont így logikus :) Szép is lenne, ha nem így működne.

(#6860) FecoGee válasza tusi_ (#6857) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Storm-controlnal ne legyen ott az action shutdown, csak az action trap vagy meg az sem. Annak ugy mennie kene. Nalam megy.

(#6861) tusi_ válasza FecoGee (#6860) üzenetére


tusi_
addikt

Trunk porton?

eat, sleep, play, replay

(#6862) FecoGee válasza tusi_ (#6861) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Ja nem. Access. De a storm-controlt access portokra szoktak rakni.

(#6863) tusi_ válasza FecoGee (#6862) üzenetére


tusi_
addikt

Tudom, de én próbáltam trunkra rakni, de nem nagyon hozta, amit szerettem volna.

Benti switcheken 50 pps az access, és 300 a trunk, de még nem volt lehetőség "kipróbálni" a VSB miatt.

(Ne is legyen)

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#6864) tusi_


tusi_
addikt

masfel eve idegesitett a Pvlan konfig, hogy milyen bonyolult es nem tudtam kigyakorolni a vizsga elott, mostmeg amikor az ember bekonfigolja, kiderul, hogy egyszeru mint a faek :D

eat, sleep, play, replay

(#6865) FecoGee válasza tusi_ (#6864) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Az. Csak vigyazz a 3550-esen a PVLAN feature-rel :)

(#6866) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Sziasztok!

Én még a régi tematikában végeztem informatikus mérnökként, hálózati szakirányon. Nem volt még tananyagba építve Cisco. Melyik tanfolyamot javasolnátok ami előrelépés lenne egy főiskolai tananyaghoz képest, illetve egy jó szakmai kiegészítés, és persze ami előnyt jelenthet egy komolyabb állás megszerzésénél?

CCNA vagy CCNP?

Köszönöm segítségeteket!

(#6867) Cyber_Bird válasza joefasalasso (#6866) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

ccna eloszor, utana ccnp, ha vizsgat is akarsz nem tudod megkerulni.
(Meg egyebkent is szerintem erdemes az alapoktol kezdeni, es megerteni a cisco gondolkodasmodot.)

(#6868) joefasalasso válasza Cyber_Bird (#6867) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Köszi, nekiesek. :R

(#6869) tusi_ válasza FecoGee (#6865) üzenetére


tusi_
addikt

:U Eztet nem értem. 3550-en?

eat, sleep, play, replay

(#6870) FecoGee válasza tusi_ (#6869) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Ja. Fel tudod konfigolni, csak eppen nem mukodik :D

(#6871) FecoGee


FecoGee
Topikgazda

Osszeomlik az internet!

http://youtu.be/0QKYB8fh5Sk

(#6872) Gesztiboy válasza FecoGee (#6871) üzenetére


Gesztiboy
tag

Nekem a video betöltése alatt összeomlott a flash player :DDD

Cisco CCNA \ CCNP

(#6873) zsolti.22 válasza tusi_ (#6864) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Én még korábban kipróbáltam és be voltam halva, hogy elsőre olvasottak alapján összeraktam és ment :D Amúgy igen, faék. :K

(#6874) tusi_ válasza FecoGee (#6870) üzenetére


tusi_
addikt

Ja, nem, 3750-en megy :)

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#6875) sch_a


sch_a
addikt

Sziasztok!
Főiskolán anno jöttek a tanáraink egy olyan ajánlattal, hogy amíg ott tanulunk, "akciósan" megcsinálhatjuk a CCNA vizsgát. Nem sokat tudtam róla, de neten keresgélve láttam, hogy hasznos dolog és hogy az ár, amit nekünk ajánlottak, tényleg jó ár. Aztán a vizsga abból állt, hogy kaptunk egy felhasználónevet és jelszót, amivel a netacad.com-on bejelentkezve elértük a kitöltendő, magyar nyelvű teszteket. Modulvizsga tesztek, final vizsga tesztek és minden szemeszter végén gyakorlati vizsga is volt, minden vizsga a főiskola egyik tantermében volt. A végén nyomtattak nekünk egy tanúsítvány félét, hogy elvégeztük a tanfolyamot és kész. Ez szerintem nagyon-nagyon nem egyenlő a CCNA minősítés megszerzésével és őszintén szólva átverve érzem magam, mert azért így is fizettem érte, nem keveset. Tudtok erről valamit, hogy ez akkor mi is volt pontosan?

(#6876) Cyber_Bird válasza sch_a (#6875) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Tudok.
Atvertek. Ezt nekem fosulin ingyen lehetett elvegezni, es oszinten szolva eleg mocsok dolog lehuzni ezert penzzel. Ezzel nem azt mondom, hogy haszontalan volt a tanfolyam, mert az alapjan amit ott megtanultal, szerintem meg lehet csinalni a ccna vizsgat. (a regi 640-eset persze, nem tudom frissult-e azota a netacad tananyag.)

(#6877) FeRkE válasza sch_a (#6875) üzenetére


FeRkE
őstag

A CCNA vizsga az hivatalos, akkreditált vizsgaközpontban zajlik (ami nem iskola szokott lenni), amit meg Ti csináltatok, az a CCNA DIscovery/Exploration 4 szemeszterének oktatása, a szemeszterekhez tartozó "tanfolyami" vizsgákkal együtt. Nálunk is ingyenes volt Veszprémben az egyetemen a CCNA Discovery oktatása rendes tantárgy keretében, valamint a CCNA Security kurzus is. De ezzel csak a Netacad-os kurzust végeztem el, ezután még hátravolt az official VUE vizsga, azt kell megcsinálni, hogy a képesítés (certificate) is meglegyen.

(#6878) sch_a


sch_a
addikt

Kösz a válaszokat. Maga az "oktatás" nekünk is ingyenes volt (az elmélet órákat nem nagyon tartották meg, gyakorlat az okés volt), a vizsgákért kellett szemeszterenként 20-20ezret fizetni. Ha tudom, hogy kb. semmit nem ér az egész, akkor biztos nem fizetek érte ennyit. Épp állást keresek, így még az önéletrajzomba se nagyon írhatom oda.

Látom a neten több helyen hirdetnek ilyen oktatást és vizsgázási lehetőséget, de legtöbb helyen odaírják, hogy ennek elvégzése nem jár a minősítés megszerzésével. Na nálunk ez elmaradt, ezért érzem magam átverve.

(#6879) Cyber_Bird válasza sch_a (#6878) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Igen, eleg lehuzas szagu a dolog. A vizsga ingyenes kell hogy legyen az oktatas melle tudtommal(nem lattam a ciscoval kotott szerzodest). Ciscoeknak bearulod oket, meguthetik a bokajukat szerintem.

(#6880) sch_a válasza Cyber_Bird (#6879) üzenetére


sch_a
addikt

Valaki megerősíthetné, hogy tényleg ingyenesnek kellett volna lennie, mert anélkül nem akarok pattogni. Fősulisként majd' egy egész félévnyi ösztöndíjamat szántam rá a dologra. Elég érzékenyen érintett most a dolog.

(#6881) Mr.csu


Mr.csu
csendes tag

sziasztok MPLS-hez és QoS-hez tudtok javasolni jó tankönyveket?A jó nálam az érthető és szájbarágós ,alapoktól induló szinonimája.

(#6882) pankers válasza sch_a (#6880) üzenetére


pankers
csendes tag

Szia,

Nyugi nem lehúzás ennek tényleg ilyen ára van. Én is fősulin végeztem el a netacad 4. szemeszterét 20eft/szemeszter. Barátom meg külsősként végezte el egy másik suliba 80-90eft/szemeszterért.

Minősítő vizsgára még én se mentem el de amit ott tanultam azzal el is tudtam helyezkedni. Állásinterjún nem vettem észre, hogy feltétel a certi inkább a tudást értékelték. Sokan kidumpolják a certit is lehet ezért szeretik jobban a szakmai tapasztalatot + valós tudást.

Félreértések elkerülése végett én is elmegyek a CCNP certi papírért. :)

Itt a lista a netacadémiákról ezért a cisco pénzt kér:

http://www.cisco.com/web/HU/netacad/acadlista.html

MoZ

(#6883) sch_a válasza pankers (#6882) üzenetére


sch_a
addikt

Szia!

Köszönöm neked is a választ! Akkor nem állok neki pattogni. Viszont azt továbbra is tartom, hogy tájékoztattak volna, hogy ez nem egyenlő a minősítés megszerzésével. Nem tartom valószínűnek, hogy ha tudom, akkor is fizetek a "vizsgákért". Az ingyenes oktatással beértem volna.

(#6884) Cyber_Bird válasza pankers (#6882) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

A tudas es a tapasztalat a fontos, ez biztos. En ettol fuggetlenul picit lehuzasnak erzem. Nekem a fosulin ilyen szakiranyon ingyen volt, akik masik szakiranyon voltak, azok szakmai szabadonvalaszthatokent felvettek szinten ingyen elvegeztek. Csunya dolog, de akkor ezekszerint nem ritkasag ezert penzt kerni.

Szerk.: @sch_a: a vizgak kozul, ha megcsinaltad a voucher vizsganak nevezett valamit es 80% felettire sikerult(asszem) akkor ahhoz elvileg tudsz kerni voucher kodot, amivel olcsobban teheted le a rendes VUE-s vizsgat. Tehat ha erre is adtak lehetoseget, akkor legalabb ennyit "nyertel" a dolgon.

[ Szerkesztve ]

(#6885) FecoGee válasza Mr.csu (#6881) üzenetére


FecoGee
Topikgazda

Hello,

http://www.ciscopress.com/store/cisco-qos-exam-certification-guide-ip-telephony-self-9781587201240

http://www.ciscopress.com/store/mpls-fundamentals-9781587051975

(#6886) zsolti.22 válasza Cyber_Bird (#6884) üzenetére


zsolti.22
senior tag

Nálunk ez úgy volt fűzfőn, hogy OKJ54 keretén belül a tananyagban benne volt a régi CCNA 3.1 és ingyen volt. Ez volt a technikum. Aztán volt, aki érettségis osztálya alatt járt külön ilyen Cisco órákra suli után (mert nem akart még 2 évet elverni a suliba az OKJ54-re), és a 20.000 nekem is rémlik, csak én azt hittem, hogy havonta annyi.

@sch_a: én beleírtam az önéletrajzomba ezeket a féléveket, veszíteni nem veszítesz vele semmit, pontosan +4 sorral lesz több az önéletrajzod :) Mondjuk - szerintem - jobban jársz, ha beleírod, mert azért nyilván azokat hívják majd be interjúzni, ahol látják, hogy van valami Cisco-s végzettség (jelen esetben a tanfolyam) és majd csak ezután dől el tudás alapján, hogy ki lesz a nyerő. Úgyhogy ha nem akarsz már a 0. körben kiesni, akkor írd csak bele.

[ Szerkesztve ]

(#6887) vadito válasza FecoGee (#6885) üzenetére


vadito
csendes tag

Az MPLS Fundamentals nem egy konnyu olvasmany, bar eleg reszletes, en nem biztos, hogy ezzel kezdenem az ismerkedest. Egy user irta mashol: "While the depth of discussions is appreciated, it may as well been presented by Hodor in Dothraki."
Helyette esetleg

Ivan Pepelnjak MPLS and VPN Architectures vol. I-II

QoS temaban a End-to-End QoS Network Design(2nd Edition) sem rossz.

(#6888) crok válasza vadito (#6887) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor most megosztom veletek az én online library-met.

Sok-sok év alatt gyűjtögettem mindentfélét bele, CCNA
szinttől CCIE-ig, routing/switchingtől QoS-ig, telekommu-
nikációs alapoktól utcai kábelezésig, security-től doom
day-ig sokminden. Próbálom minden részét karban tartani,
ez persze nem mindig sikerül így se 100% up-to-date se
100% teljes soha nem lesz, de azért aki szeretné az itt
elérheti >>Cr0k's online library @MEGA.co.nz<<

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#6889) FeRkE válasza crok (#6888) üzenetére


FeRkE
őstag

Hinnye! Big THX, Crok!

(#6890) tusi_ válasza crok (#6888) üzenetére


tusi_
addikt

:R

eat, sleep, play, replay

(#6891) Cyber_Bird válasza crok (#6888) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Huh ez meretes file, koszi :)

(#6892) Mr.csu


Mr.csu
csendes tag

köszi a segítséget

(#6893) Mr.csu válasza crok (#6888) üzenetére


Mr.csu
csendes tag

Mintha egy mézes bödönből szemezgetnék :R

(#6894) Cyber_Bird


Cyber_Bird
senior tag

Ma egy ilyet sikerult produkalni a kolleganak :D

https://www.youtube.com/watch?v=CDcRh-f8wX0#t=17

(#6895) pankers válasza Cyber_Bird (#6894) üzenetére


pankers
csendes tag

:D reload segített? ..gondolom elfáradt benne a software

MoZ

(#6896) FeRkE


FeRkE
őstag

Tegnap sikeresen befejeztem a CCNP projektet, meglett a TSHOOT vizsga. :) Gyulának is nagy köszönet, alaposan felkészített a diáival a vizsgákra.

(#6897) weiss válasza FeRkE (#6896) üzenetére


weiss
addikt

Gyula? :F

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#6898) Cyber_Bird válasza weiss (#6897) üzenetére


Cyber_Bird
senior tag

Feher, gondolom :) Jo arc az oreg, megszerettem a vegere.

BMF-en illetve mostmar OE-n tanit, ciscot.

(#6899) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Szerintetek mely területre érdemes szakosodni kezdő rendszermérnöki állással? Melyikkel lehet jól elhelyezkedni, melyiket lehet "könnyebben" elsajátítani, melyikhez vannak a legjobb anyagok?
Pl wifi, security, blade/ucs, ip-voice?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#6900) tusi_ válasza FeRkE (#6896) üzenetére


tusi_
addikt

:C :C :C :C

Má annyi CCNP-s lett itt, hogy Dunát lehet rekeszteni velük :D

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.