Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) vicces válasza Wolfskin (#400) üzenetére


vicces
addikt

lap alján ott a manuál beállitás: [link] :N

:)

(#402) dzsi23 válasza Wolfskin (#400) üzenetére


dzsi23
addikt

"és mit csinál az ember, ha olyan helyen van ahol nincs jeladó???"

Nagy baklövés lenne a gyártó részéről, ha nem lehetne manuálisan állítani, de nyilván az ő fejükben is megfordult, hogy nem mindenhol fogható a rádiójel, így nem követték el ezt a hibát. Persze, arra is lenne megoldás, ha nem lehetne állítani, de maradjunk az olyan dolgoknál, amik szerepelnek a leírásban...

[ Szerkesztve ]

(#403) @mriya@ válasza TaylorPro (#398) üzenetére


@mriya@
őstag

A telefon ideje és a rádió ideje között néha látni némi eltérést. :F

Most éppen 1/2". :K

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#404) @mriya@ válasza dzsi23 (#402) üzenetére


@mriya@
őstag

Az 5610-esen sem tudod beállítani a pontos időt.
Amikor az enyémet megvettem, már fél éve nem szinkronizált, mégis csak 3 másodpercet mászott el.
Meg is marad mindörökre, bár nem hordom. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#405) Lami66 válasza dzsi23 (#402) üzenetére


Lami66
őstag

A multibandos Lineage órákon egyiken sem lehet állítgatni kézzel a pontos időt. Van automata szinkron és kézi szinkron.
Időzónákat lehet állítgatni, a téli/nyári időszámítást.

(#406) kislaci válasza @mriya@ (#404) üzenetére


kislaci
senior tag

Pedig lehet állítani a pontos időt, timekeeping módban adjust nyom a tartva majd a mode-val ugrálsz. Egyébként meg telefonra van rádiós app, a telefon működik rádió állomásként és onnan veszi a jelet az óra.

(#407) @mriya@ válasza kislaci (#406) üzenetére


@mriya@
őstag

1: Nem tudtam erről a lehetőségről, mivel sosem volt szükségem rá. Leellenőrizni nem is fogom, mert lusta vagyok, inkább hiszek neked. :R

2: Kipróbáltam az applikációt, de nem értem, ha a telefonban nincs meg a dcf vevő, mint hadrver, akkor egy szoftverrel hogyan tudja érzékelni azt? Amúgy nem teljes a szinkron. :F

3: Az asztali dcf órámat 100%, hogy nem lehet állítani :( .

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#408) kislaci válasza @mriya@ (#407) üzenetére


kislaci
senior tag

Fogalmam sincs, fel kell venni a telefonon a hangerőt, el kezd sugározni, órán meg benyomod a manual receiving et, L3 lesz a jeleroseg és néhány perc múlva received. Keresőbe beírod, hogy clock wave, az pont nem ingyenes, de lesz az is alatta vagy két találattal.

[ Szerkesztve ]

(#409) blg válasza Lami66 (#405) üzenetére


blg
senior tag

Multibandos Lineage-em van, 5161-es óraszerkezettel. Természetesen lehet kézzel beállítani az időt.
A leírásban "To set time and date manually" pontban írnak róla.

(#410) TaylorPro válasza vicces (#399) üzenetére


TaylorPro
addikt

Miért is lenne olcsóbb? Kockában ami nem fém ez a csúcs széria. Multiband benne van ugyan úgy, plusz a kékfog. És elvileg ezek is limitáltak. Most bővült új színekkel, plusz a Gorillaz limitált is ugyan ez a modul.

Nagyon jó órák, teljesen gondozás mentesek.

Pixel 8 Hazel

(#411) BloodRay válasza Lami66 (#405) üzenetére


BloodRay
veterán

Nem is értem miért kell ilyen baromságokat írogatni... Főleg ha nem ismered őket. :U
És igen, 5610-en is lehet természetesen kézzel az időt állítani.
Egyedül olyanról hallottam újabb g-shock-oknál, mint pl feleségem ana-digi baby-g-jénél, hogy az analóg rész nem állítható a digitálistól függetlenül.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#412) Nimda válasza TaylorPro (#410) üzenetére


Nimda
addikt

A kérdés, hogy ezekből mennyi lesz idehaza. Egyedül a CT1 kapható + a 2ER + Gorillaz. Pedig annyi szép variáns van :)

Az MG1 is új, de még nagyon:

A kompozit szíjasok közül a sárga 1ER és a fekete 1BER kapható és slussz.

Én most ebbe szerelmesedtem bele, MTG-B2000D-1A, de megvenni nem fogom, ez már túl van az elméleti kereten.

(#413) TaylorPro válasza Nimda (#412) üzenetére


TaylorPro
addikt

Mind kapható itthon így vagy úgy, de meg is kérik az árát. Max a belpiacosok nem. Azt meg meglehet venni kintről. Ez a zöldes már a tizenegyedik verzió.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#414) dzsi23 válasza BloodRay (#411) üzenetére


dzsi23
addikt

Én sem értem, biztos csak poénból tette bele a Casio a használati utasításba a manuális beállítást. :D

(#415) Nimda válasza TaylorPro (#413) üzenetére


Nimda
addikt

Sajnos csak amiket leírtam, azok kaphatóak itthon. A többi az eu -ban is nagy ritkán. Inkább a belpiac a jellemző. Nem is értem miért nem bővítik, mert lényegében a forgalmazók is keletről rendelik.

Amúgy akad itt valaki, aki gyűjti őket?

[ Szerkesztve ]

(#416) Lami66 válasza BloodRay (#411) üzenetére


Lami66
őstag

Tényleg baromság, valóban lehet kézzel is állítani.
Mondjuk láthatóan nem erre vannak kitalálva, mert akkor a 9 oldalas használati utasításban nem a 6-7. oldalra teszik ennek a magyarázatát.

[ Szerkesztve ]

(#417) BloodRay válasza dzsi23 (#414) üzenetére


BloodRay
veterán

Biztos, mert még a dátum is magát állítja jobbra balra. :DDD

Lami66 - > Persze, hogy nem erre vannak kitalálva a szinkron mellett. A lényeg, hogy a lehetőség adott.

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#418) Nimda válasza Nimda (#412) üzenetére


Nimda
addikt

Na még ez kimaradt (AR1) :D

(#419) vicces válasza TaylorPro (#410) üzenetére


vicces
addikt

csak mert a kék keretes 86 ercsi, a normál 100 a gorilaz 119 és még van 130 és 160 euroért full fekete inverz lcds is amazonon. először azt hittem hogy valami funkció hiányzik és azért olcsóbb. lehet veszek egy kéket is, mert az sem rossz. de a piros inverz nagyon bazári :DDD
jah most látom, hogy a 160 euros az fém szijas :Y

[ Szerkesztve ]

:)

(#420) TaylorPro válasza vicces (#419) üzenetére


TaylorPro
addikt

Azonos tudás mellett eléggé hullámzó az áruk. Én 37-ért vettem a kéket, rá pár napra már 43 volt, és ugyan az a szíjas piros kijelzővel volt 58-ért is. Szóval nagyon változó. Sima kockában ez a csúcs széria. Például az Ice Blue és az Adrenalin Red.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#421) BloodRay válasza TaylorPro (#420) üzenetére


BloodRay
veterán

Sima kockából a gw-5000 a csúcs szerintem, pláne a composite bracelet-tel. :P :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#422) Nimda válasza BloodRay (#421) üzenetére


Nimda
addikt

Ne is mond, az ára megközelíti az acél kockáét is, nagyon remeg a kezem a kosáron :D

[ Szerkesztve ]

(#423) BloodRay válasza Nimda (#422) üzenetére


BloodRay
veterán

Megjegyzem a sima 5610 kicsit könnyebb és valamivel kényelmesebb a csoklón a lapos hátlap miatt.
De ez az 5000-es brutál masszív és minőségi, én ezt imádom benne.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#424) TaylorPro válasza BloodRay (#421) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nem értitek. A sima mezei full műanyag kockáról beszélek. Az hogy a szíj kompozit mindegy. A modul ugyan az, még a kékfogas acélkockában is. Kékfog, multiband, solar, ez a csúcs modul.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#425) Nimda válasza TaylorPro (#424) üzenetére


Nimda
addikt

A modul ugyan az, még a kékfogas acélkockában is

Ha a GMW-B5000 -re gondolsz, itt a kijelző fejlettebb STN. + az LSI miatt érzékenyebb a vevő, még egy szobasarokban is talál jelet. Inkább ezekben van a csúcs modul :)

De a műanyagok között, kétségtelen. Az 5600 +BT-s, az 5610 BT nélküli, csak multiband, solar mindegyik.

Persze még mindig vannak kivételek, pl. a GW-S5600-1JF Carbon Fiber, ami nem BT -s. Lassan kezdem nem kiismerni őket :D

[ Szerkesztve ]

(#426) TaylorPro válasza Nimda (#425) üzenetére


TaylorPro
addikt

Még mindig a sima mezei kockáról beszélek. Azokban az a csúcs ami nekem is van. Itt a fekete kompozit szíjas azért drágább. Nekem a kék van. Elvileg mind limitált.

Pixel 8 Hazel

(#427) BloodRay válasza TaylorPro (#424) üzenetére


BloodRay
veterán

A modul igen, a bluetooth-osban a legfejlettebb, de egy óra nem csak a modulból áll. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#428) vmk válasza TaylorPro (#426) üzenetére


vmk
tag

Először az összes kockák csúcsaként mutattad be a sajátodat, majd az összes műanyag házas kockák csúcsaként (ugyan mit nem lehet ezen érteni).
Majd ismét a "sima mezei" kockákra utaltál. Húha. Szerintem engedd el, mert látszik, hogy annyira nem ástad bele magad a témába, hogy melyik milyen kijelzővel van, vagy melyik valóban limitált szériás, de legalább tiszta erőből tolod mióta megvetted ezeket az órákat.
Hidd el, a kollégák nem beszélnek félre, amikor azt mondják, hogy nem ez a csúcs...
Jól választottál, jó kis órák.
Nekem csak egy sima GW-5600 van, de tudomásul kell venni, hogy nem 50k-ért kapható a csúcs modell. Már akinek ez szempont egyáltalán.

Szerk: "Sima mezei full műanyag kocka" az a DW széria, ugye megvan!?

[ Szerkesztve ]

(#429) TaylorPro válasza vmk (#428) üzenetére


TaylorPro
addikt

Vagy bajba te is. Végig a klasszikus műanyag kockáról írtam. Nem én magyaráztam bele a fém tokozást és a többit.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#430) vmk válasza TaylorPro (#429) üzenetére


vmk
tag

Húha.
"Azonos tudás mellett eléggé hullámzó az áruk. Én 37-ért vettem a kéket, rá pár napra már 43 volt, és ugyan az a szíjas piros kijelzővel volt 58-ért is. Szóval nagyon változó. Sima kockában ez a csúcs széria. Például az Ice Blue és az Adrenalin Red."

Ezt te írtad asszem.

A CASIO topik legsötétebb napja címet viszi a mai. :D A másik "kolléga" se volt semmi.

(#431) TaylorPro válasza vmk (#430) üzenetére


TaylorPro
addikt

A többiek szerintem értik én miről írok, a kerítés nálad alacsony. :DDD
De kizártalak mert legyőzöl a rutinoddal, tudod...

Pixel 8 Hazel

(#432) Nimda


Nimda
addikt

Kicsit kutakodtam még, kis összefoglaló a kocka szerkezetekről, zárójelben a modulszám, egyéb paramétereket most nem írtam oda:

GW-5000 (3159) Standard LCD, MB6
GMW-B5000 (3459) STN LCD, MB6 + BT
GW-M5610 (3159) Standard LCD, MB6
GW-B5600 (3461) Standard LCD, MB6 +BT

Srácok ne veszekedjünk, minden Casiót szeretünk :D

[ Szerkesztve ]

(#433) Nimda válasza TaylorPro (#426) üzenetére


Nimda
addikt

Dupla post bocsi :)

De ha már elcsesztem, nekem a fekete kompozit szíjas jönne be, ha választanom kéne. És még kapható is TC.

gcentral

[ Szerkesztve ]

(#434) vmk válasza TaylorPro (#431) üzenetére


vmk
tag

Figyu, nem baj, ha nem értesz hozzá. Én sem értek mindenhez. Csak olvass utána, nézz meg pár videót a témáról.
Ez egy szakmai fórum, nem egy tippelgetős játék.

(#435) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Akinek van ilyen és megválna tőle megvenném. A kolléga sajnos nem adja el. Ebayen vannak, de jobb lenne itthonról. Az igazi a nem inverz lenne.
Casio G-Shock G-1500 Series

Nimda: nyárra jó lenne nekem is egy kompozit szíj. Az igazi a kerámia lenne, az nekem bevált, de G-re még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#436) Nimda válasza TaylorPro (#435) üzenetére


Nimda
addikt

Komoly darab :K

Ez az oldal "kötelező", ha valakinek Japánból kedve támad rendelni. Ha másnem nyálcsorgatásnak is jó :)

Illetve ez is.

[ Szerkesztve ]

(#437) Šolaire válasza Nimda (#418) üzenetére


Šolaire
veterán

Imádom ezt a színt, minnél több fényt kap annál erősebb a színe.

“Praise The Sun” \[T]/

(#438) Nimda válasza Šolaire (#437) üzenetére


Nimda
addikt

Kicsit úgy viselkedik mint a MIP kijelző, csak ott a karakterek leolvashatósága lesz erősebb :)

(#439) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Pixel 8 Hazel

(#440) vicces


vicces
addikt

Mi az a stn LCD?
A kék bluetoothoson agyalok nagyon. Abban is ilyen van ugye?

:)

(#441) Nimda válasza vicces (#440) üzenetére


Nimda
addikt

Abban nem, csak a B5000 -es sorozatban, meg néhány protrek, gst típusban.

Az STN egy továbbfejlesztett kijelző, jobb kontrasztot és olvashatóságot biztosít, még az inverz is sokkal láthatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#442) vicces


vicces
addikt

Írtad is a listában, csak elnéztem :R

:)

(#443) trlala


trlala
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek 3452 modulhoz van magyar manual?

(#444) trlala


trlala
aktív tag

Szerintetek mi a különbség:
casio gpr-b1000-1er és a gpr-b1000-1jr között?

(#445) Nimda válasza trlala (#444) üzenetére


Nimda
addikt

Nem találok két külön oldalt, ami ezt taglalná, elvileg a szín összeállításban játszana szerepet, gyakorlatilag semmi különbség nincs, főleg szerkezetileg.

[ Szerkesztve ]

(#446) trlala válasza Nimda (#445) üzenetére


trlala
aktív tag

Köszi.
Gondolom a J betűs a japán verzió. Remélem el tudom olvasni.
:)
Mert ilyet rendeltem ebayről, mivel itthon már/még nem kapható.

(#447) Nimda válasza trlala (#446) üzenetére


Nimda
addikt

Hát itt elvileg angol nyelvű, biztos multi.

(#448) dionaea


dionaea
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#449) Nimda


Nimda
addikt

Már kapható a GMW-B5000TR-9JR igen borsos áron. Gonzi vajon beszerez egyet? :)

(#450) g0n21 válasza Nimda (#449) üzenetére


g0n21
senior tag

Nem fog, nem tetszik neki ez a szín :/
Most nem nagyon fog meg egy új sem.
A Set-compnál van egy ultra jóárasított MRG, ami rendelés után beragadt, de jön a nyár, nem szabad héccázezret elkölteni.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.