Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Austi


Austi
tag

A címben említett fényképezőgépet kaptam egyik barátomtol csaképpen kábeleket nem adott hozzá és az lenne a kérdésem hogyan tudom rákötni a számítógépre éshogy lehet-e külön venni hozzá ilyen kábelt esetleg. :F
http://www.codra.hu/kamera/canon/a60.htm
Erről lenne szó.

(#2) Fryskitt válasza Austi (#1) üzenetére


Fryskitt
addikt

Lehet kapni hozzá USB kábelt. De igazából nem kell ilyesmivel vesződnöd, veszel egy kártyaolvasót, ami ismeri a CF kártyát, és azzal letöltöd a képeket. XP mellett van olyan jó, mint a fényképezőből közvetlenül.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#3) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Nekem ez volt az első normális fényképezőm. :(

[Szerkesztve]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4) OddMan


OddMan
őstag

A PowerShot A60-as készülékemen nincsen kép, amikor ''rec'' módba állítom. A kijelzője biztosan jó, mert a régebbi fényképeket meg tudom nézni a kijelzőén, de ha átkapcsolom felvétel üzemmódba, akkor totál fekete a képernyő.
Szerintetek elállítottam valamit, vagy tönkrement valamilyen alkatrész, ami az optikából továbbítja a képet az lcd képernyőre? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#5) cigam válasza OddMan (#4) üzenetére


cigam
félisten

Nem kapcsoltad ki? (DISP)

Ha a SET gombot nyomod bekapcsoláskor ''reseteled'' asszem a fehéregyensúly meg a dátum megmarad, a többi alapértére vált.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#6) zoli234


zoli234
csendes tag

sziasztok a zoommolás nem mindig jön össze elég pocsék képeket csinál tanácsokat tudnátok adni?kösz előre is

(#7) cigam válasza zoli234 (#6) üzenetére


cigam
félisten

Konkrétabban?
Mi ''nem jön össze''?
Pocsék kép alatt mit értesz? esetleg tegyél fel 1-2-t mintának.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8) indianyo


indianyo
csendes tag

Sziasztok! Én si kaptam egy ilyen szerkentyűt, de semmit hozzá a gépen kívül. Én nem vagyok egy elektronikai guru, így kérek szépen segítséget úgy, mintha egy szőke nővel beszélnétek ;)
Tehát: van mini usb-kábelem, de nincs semmilyen szoftverem. A kábel bedugása után a számítógép nem ismeri fel az új hardvert - míg egy másik kamerát rácsatlakoztatva igen.
nio innen kérema segítséget - lehetőleg nem vennék semmit, van hozzá szoftver, amit letölthetnék a gépemre valahonnan? Köszecs!

(#9) cigam válasza indianyo (#8) üzenetére


cigam
félisten

A [link] -ről letöltheted az A60.hoz való drivert. Feltelepíted, újraindítod a gépet, és csak ezután dugod rá a gépet. A gépnek lejátszás módban kell lenni, és bekapcsolva.
Egyébként tényleg jobban jársz egy univerzális kártyaolvasóval...

Ha nagyon nem boldogulsz, írj, és küldök egy másolatot a géphez kapott CDről.

[Szerkesztve]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Hi!

Meg tudná mondani valaki h max mekkora memóriakártyát lehet beletenni?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#11) crowie válasza OddMan (#4) üzenetére


crowie
csendes tag

Ugyanez a probléma merült fel nálam is. A kijelző tök fekete, a beállítási ikonok viszont megjelennek rajta. Fényképezni lehet vele, de akkor is csak egy fekete képet csinál.

(#12) Drótszamár válasza crowie (#11) üzenetére


Drótszamár
őstag

Ütögesd meg aluról, ha visszajön akkor örülj, ha nem akkor goto kamera kft, és ingyen javítják akkor is ha nem garis, mert ez széria hiba, és a canon visszahívott egy vagon fényképezőt. Asszem ccd-t cserélnek. Kb 1 hónap az átfutási idő.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#13) Ribi válasza Drótszamár (#12) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hehe, nekem is ezzel a problemaval van a szervizben a fenykepezo. Sejtem visszakuldik a szervizbe aztan ott cserelnek. 1x mukodott az utogetes, de sajna tobbet nem lehetett mukodesre birni.

(#14) AlterEgg válasza FuckeR19 (#10) üzenetére


AlterEgg
csendes tag

Helló!

Nekem anno 512-es volt benne. Viszont elég lassú volt vele...

(#15) Ribi válasza AlterEgg (#14) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nekem is 512-es kingston van benne, de egyaltalan nem lassu.

(#16) FuckeR19 válasza AlterEgg (#14) üzenetére


FuckeR19
senior tag

:R

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#17) fisi válasza Drótszamár (#12) üzenetére


fisi
senior tag

Hali!
Nem tudom hogy ez a 2003 -as A70-re is igaz?? Mert akkor lehet beküldöm, aztán meg eladom, márcsak ne fényképezzek két géppel- ha már vettem egy másik gépet ez miatt... :O

(#18) fisi válasza fisi (#17) üzenetére


fisi
senior tag

No kissé felhozom a topicot! :)

A hír igaz gyerekek a 4 éves garijegy nélküli gépemen aCCd csere megvolt két hét alatt és ingyen!!! :DD :DD :DD

(#19) 1010


1010
őstag

neem van itthon egy ien masina

néha csíkos kép ha kevés a fény
megütögetem akkor jó

de már szegény nagyon szétvan küldve
soakt volt használva
nehiába, jó fényképező

csak már régi és vannak nála jobbak

annak idején 80ezer volt

(#20) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Énis ezt a gépet használom de sajnos beadta a kulcsot :F ma bekapcsoltam és a kijelzőn a kép el van mosódva.először azthittem behalt a kijelző de a képeket + lehet nézni rajta + menü stb is működik. ugyhogy valami komojabb baja lehet gondolom :F eddig hibátlanul működött és nekem nagyon +felelt esetleg valami tipp h mi lehet a gond?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#21) ATISoft válasza FuckeR19 (#20) üzenetére


ATISoft
tag

Szia!

Nem tudom aktuális-e még a problémád, de nekem is volt hasonló (PS A60). Nekem lilás csíkok jelentek meg a kijelzőn (elkészült képen is), később már semmi, csak a sötétség. (lejátszás módban minden oké volt, menü is)

Kiderült, hogy a képérzékelő (ccd) adta be a kulcsot.
Mivel régebben volt egy hibás ccd széria a canon gépeknél, ezért ezeket a modelleket gariidőn túl is javítják, nézz utána, [link]

Nekem két hét alatt meglett, nulla forintos számlával :)

(#22) ofarel


ofarel
csendes tag

PS A60-as gépem van, és teljesen sötét (a funkciók látszanak), visszanézni régebbi képeket lehet, de amit most "fényképezek" az csak egy fekete kocka visszanézéskor is. Régebbi hozzászólásoknál olvastam, hogy a szervíz javítja, mivel széria hiba volt, ez még most is így van? Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.