Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lesaux


lesaux
veterán

Beszart az 50/1,8-as objektívem (egy másik fórumban már linkeltem be egy képet), 10-ből 2-3 alkalommal közelebb fokuszál, mint kéne, pedig csak a középső fókuszpontot használom, tehát kizárható az, hogy valami mást látott élesnek a gép, azért fokuszált oda. Pompi fórumtárs volt olyan rendes, hogy egy rövid időre objektívet cseréltünk, én megkaptam az ő 50/1,8-asát, ő meg az enyémet, ezáltal világossá vált, hogy nem a gépem szar, csak az obi, merthogy az ő gépével is rakoncátlankodik.
Visszavittem az Optiformba, mivel ott vettem, ám közölték velem, hogy ők csak eladnak, a hivatalos Canon-szerviz foglalkozik a dologgal, Camera Kft. Ekkor megijedtem. Könyörgőre fogtam a dolgot, kértem a srácot, hogy adjon egy másik szervizt, ne a Camera Kft.-t, mert róluk csupa rosszat hallottam. Elárulta, hogy a következő szerviz Ausztriában van. Úgyhogy a bátyámmal elindultunk a Camera Kft. felé.
Betoppantunk, elmeséltük, mi a baj. Ekkor a két szerelő összenézett. Ez már gyanús volt.
Közölték, hogy ilyen egyébként nincsen. Egy obi vagy mindig működik, vagy sosem. Nem nyitottunk vitát. Odaadtam a fényképezőgépet, csináljon vele pár képet. Csinált kettőt, megnézte számítógépen, azok éppen jók voltak. Akkor csinálok én. Lőttem vagy 6-8 darabot, volt köztük egy rossz, de arra azt mondta, hogy a kép bal szélén lévő táskára fokuszált a gép, úgyhogy nem az obi hibája, hanem a fotósé. Visszaállítottam a fókuszpontot a középsőre, amit nem tudom, mikor állíthatott át, lehet, hogy akkor, amikor RAW-ból JPG-re akarta átkalibrálni a gépet, és nem sikerült neki, de az is lehet, hogy máskor, nem figyeltem.
Lényeg, hogy miután átrakta a gépet JPG-be, kértem, hogy fotózzon, de ne 2-t, hanem vagy 10-et. Na, itt már jöttek a gondok.

Legelső kép: sajnos én vagyok rajta, gondoltam, hogy kikockázom a fejem, nem tudom, hogy sikerült ilyen hülye ábrázatot vágnom. Ez van.
[kép]
Bővebben: link
Szóval ahogy látjátok, el van baszva a fókusz, ahogy az kell. Erre azt mondták, hogy bemozdult. Mondom, nézze már meg az EXIF-et, hogy bírt bemozdulni. 1/200 sec, vakuval. És ez neki bemozdult. De mindegy, vannak itt hozzáértők, ők majd leírják, hogy hogy néz ki egy bemozdult kép, illetve milyen csárdást kell járni, hogy 1/200-nál vakuval bemozduljon.

Következő kép. Ezt a helyszínen ki sem elemeztük, mert csak kicsinyítve láttam, de ugyan árulja már el valaki, hogy itt mi van fókuszban.
[kép]
Bővebben: link

Harmadik kép. Ő a bátyám. Szép ember. Igaz, hogy nem a feje van fókuszban, hanem a válla, de ezt is megmagyarázták, hogy majdnem egy síkban van, és a pulóverén jobban látszik, mint a haján, de az is éles igazából.
[kép]
Bővebben: link

A többi képet csak azért rakom fel, hogy lássátok, mikor hibázik az obi, milyen képek mennek pocsékba.
[kép]
Bővebben: link

[kép]
Bővebben: link

[kép]
Bővebben: link

[kép]
Bővebben: link

Meg még sokkal több, amit letöröltem, mert nem gondoltam, hogy kelleni fog.
Az objektívet otthagytam, végigmegy rajta valami gyári teszt (ha ugyan), aztán visszakapom. Asszem, most személyesen megtapasztaltam azt, amiről eddig csak legendákat hallottam.

A Canon meg szégyellje magát, hogy Magyarországon csak egy helyen szervizelik a gépeket, ott is ilyen módon.

Remélem, ovassák a Canontól is és a Camera Kft.-től is. Nyugodtan reagálhatnak, ha esetleg nem így történt, ferdítettem a történeten, vagy akár csak kiszíneztem.
(Ja, a képek az eredeti méret 80%-át mutatják, 90%-os tömörítéssel.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.