Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) MLaca


MLaca
őstag

A hazai garancia gyakorlatilag azt jelenti, hogy nincs rá garancia - ezért minek fizessek olykor 40%-os felárat az ausztriai árhoz képest (amiben ugye benne van a házhozszállíáts költsége). Erre tudna esetleg egy érintett (értsd boltos vagy kanon hángeris) válaszolni? Azt a mesét nem veszem be, hogy kis ország, kis piac és ezért ilyen drágán kapjuk a cuccokat, mert osztrákia is kicsi és láss csodát.. A madarak a túloldalon vannak, tudod..

http://mlzphoto.hu/

(#152) Wolverine válasza MLaca (#151) üzenetére


Wolverine
félisten

Na yahh. Enyhén durva olvasni a sztorit... :( Ilyenkor örülök, hogy eddig elkerültek a garis gondok szerencsére.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#153) MLaca válasza MLaca (#151) üzenetére


MLaca
őstag

De komolyan nem értem, hogy ha becsületesen megveszel valamit, számlásan, áfásan, akkor miért nem előzékenyek veled? Miért kell még ezekkel a dolgokkal is szivatni az embert? Miért nem képesek elfogadni, ha valami nem rendeltetésszerűen működik?

http://mlzphoto.hu/

(#154) DVD_2_U válasza MLaca (#153) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Mert sok a csira, aki a szarból is pénzt akar csinálni. Ami ingyen van, az mégolcsóbban kéne... amit meg nyujt az minimális, mivel az emberek 2-3év alatt akarnak meggazdagodni. :U

[Szerkesztve]

you can CANON

(#155) ithomas válasza DVD_2_U (#154) üzenetére


ithomas
őstag

Igazad van!
Én azon is totál ledöbbentem hogy annó valaki vett valamilyen Canon gépet amihez nem kapott magyar használatit.Elment a Canon HU-hoz hogy nem -e adnának neki..Erre mondták hogy dehogynem...10 ezer nettó lesz!:Y

Real eyes realize real lies!

(#156) oceanearth


oceanearth
őstag

Hát lesaux nagyon sajnállak. tényleg. reméljük hamar megkapod az obid és tényleg egy újjat kapsz.

(#157) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem cikizés és nem hangulatkezelés, csak egy példa:

Bővebben: link

Kollégának volt egy halott pixelsor a Bécsben vásárolt notija kijelzőjén.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#158) lesaux


lesaux
veterán

Tegnap hívtak a Camera Kft.-től, hogy megvan az obi, mehetek érte. Ma el is mentem, ideadták, kaptam új garancialevelet, mától él a garancia.
A régi objektívet leadtam, azt ott el is ejtette a hölgy, esett vagy egy métert. Irigylem a következő tulajt.
Nem voltam bent az üzletben sokáig, de addig egy vásárló éppen teleírt egy oldalt a panaszkönyvben. :)

(#159) zsiga667 válasza lesaux (#158) üzenetére


zsiga667
addikt

Örülünk hogy végre vége. Most szépen add el az apróneten és vegyél helyette egy osztrák garist. ;)

(#160) Cyberslider válasza lesaux (#158) üzenetére


Cyberslider
őstag

És?? Milyen az új??

U.i: ugyanaz a csaj adta oda neked az uj obid,mint aki elvette a régit....? Ugye tudod mé kérdem? :D

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#161) lesaux válasza Cyberslider (#160) üzenetére


lesaux
veterán

Sejtem, miért kérded. :) Ugyanaz adta, egymás mellett volt a két obi, nem keveredtek össze.
Még nem volt időm kipróbálni, mert dolgozom. ;]

(#162) t-shirt válasza lesaux (#158) üzenetére


t-shirt
veterán

Elolvastam ezt a kis történetet és szomorú de számomra az a konklúzió hogy nem veszek Canon-t, nem vagyok az a szerencsés alkat és külföldre se járok gyakran szóval valami más márkát fogok megcélozni dslr fronton.

Igazából a leveleket nem a canon hungáriának kellene küldeni hanem a canon taiwan-nak (vagy hol is székelnek) mert jól láthatóan a canon hungária magasról tesz a szervizelésre, és ez innentől már nem csak a szerviz hibája.

(#163) Cyberslider válasza lesaux (#161) üzenetére


Cyberslider
őstag

Nem a keveredés miatt...
A tiéd is leejtette korábban......

;-)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#164) MLaca


MLaca
őstag

Eladó lett az egész rendszerem, veszek Nikont (nem viccelek).

http://mlzphoto.hu/

(#165) lesaux válasza MLaca (#164) üzenetére


lesaux
veterán

Írd le, légyszi, tételesen, hogy mik vannak, mennyiért, PH!-soknak mennyi kedvezmény jár. ;]
Vakud milyen van? Most akarok venni egyet.

(#166) DVD_2_U válasza MLaca (#164) üzenetére


DVD_2_U
senior tag

Szia! Engem is érdekelne mi az amitöl megválsz, és milyen áron. Ha lehet küldj nekem is légyszi egy levelet! :)

you can CANON

(#167) micro válasza MLaca (#164) üzenetére


micro
addikt

Miért? Mid van most? Mit veszel helyette?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#168) MLaca


MLaca
őstag

Ezeket adnám el:

1D MkII: 870e
Canon 100mm macro USM f2.8: 120e

http://mlzphoto.hu/

(#169) MLaca


MLaca
őstag

Na, senki semmit? :)

http://mlzphoto.hu/

(#170) Wolverine válasza MLaca (#168) üzenetére


Wolverine
félisten

:U Hardverpiac? ;]

[Szerkesztve]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#171) MLaca válasza Wolverine (#170) üzenetére


MLaca
őstag

Elfenekeljelek? :DDD

http://mlzphoto.hu/

(#172) fokukac válasza MLaca (#171) üzenetére


fokukac
nagyúr

te perverz... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#173) micro válasza MLaca (#168) üzenetére


micro
addikt

Mi lesz helyette?
Gondolom hasonló kategóriájú cucc.
Kiváncsi vagyok. :U

Én vennék szívesen tőled, de ezek a cuccuok sajnos nem jók Nikonra. ;]

up

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#174) zsiga667 válasza MLaca (#169) üzenetére


zsiga667
addikt

Adok az egészért 150k-t meg egy 300D kitet. Na jó, adom a 70-200-at is, de csak mert rendes vagyok. :DD

A vakura beneveznék, jövő hét végén. Egyébként a 350D-t nem adod el?

(#175) MLaca válasza micro (#173) üzenetére


MLaca
őstag

Vagy Nikon D2X, vagy Canon következő generációs 1x FF

http://mlzphoto.hu/

(#176) MLaca válasza zsiga667 (#174) üzenetére


MLaca
őstag

A vaku (is) már elment, a 350 asztrofotózáshoz kell, az marad (nincs nála kisebb és könnyebb dSLR váz).

http://mlzphoto.hu/

(#177) zsiga667 válasza MLaca (#176) üzenetére


zsiga667
addikt

Kár. A Mark2-re nincs pénzem (meg ha lenne akkor D2X-et vennék. :) ), makrózni meg nem szoktam.

(#178) bbchris


bbchris
senior tag

Lehet , sőt ez nem idevágó téma de egy észrevétel hogy egy ''barát'' tudja úgy is hogy kiről van szó a lényeg hogy ők akartak egy vadiúj Canon nyomtatót eladni és lám nem nyomtatott csak fekete-fehéren és hiába a színes patron akkor sem jöttek a színek elő benne . Na ja ekkor vettem a HP nyomtatómat : azzal semmi gond nem volt . De az előző BJC-250 is csinált nekem egy-két olyan balfék dolgokat hogy már meguntam oszt az öcsémé lett .

(#179) montressor


montressor
aktív tag

Video-part kft-vel van valakinek tapasztalata?

(#180) verybigboy válasza MLaca (#164) üzenetére


verybigboy
senior tag

Én ezidáig gondolkodtam hogy befektetek 600.000 - 700.000 Ft-ot Canon gépbe, de látván és olvasván a borzasztó (pokoli) történeteket a nevezett szervízben még szerencse hogy nem adtam le a rendelésemet.
.
Az egészben az érdekes számomra hogy a Canon ezt engedi, de mint ahogy azt olvastam vannak itt is komoly összefonódások ...
.
Eredményt én is csak úgy gondolom hogy lehetne elérni ha a kinti (nagy Canon) ügyfélszolgálatára mennének az említett problémákról szoló levelek, e-mail-ek, fotókkal, jegyzőkönyvekkel, mindennel amit csak mutatni lehet. Ha ezekről mind tudnának kint, tuti hogy lenne változás. (Ha jól tudom a Canon nem egy aprócska cég. Valószínű nem keveset költenek marketingre. Ez ami itt nálunk történik már túlmegy minden határon. Fölösleges a több milliós marketing költségvetés.)
.
Az előzőkben olvastam valamelyik kolléga hozzászólását hogy ő kétszer vett ilyen márkájú terméket. Először és utoljára.
.
Én megkímélem magam ettől, én egyszer sem veszek ilyet. Továbbállok és megveszem a konkurens cég termékét.
.
.
Verybigboy.

(#181) pitman válasza verybigboy (#180) üzenetére


pitman
őstag

Sajnos a konkurencia is hasonló, megy a lehúzás ott is. Ne ez alapján dönts.

(#182) Pompi válasza verybigboy (#180) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

6-7 száz ezer forintot szerintem úgysem itthon érdemes fotós cuccba fektetni, ekkora összegnél már érezhető a különbség és megéri külföldön vásárolni, lehetőség szerint mondjuk az USA-ban. És akkor már az itthoni garanciával sincs gond. Én inkább ezt választottam, mintsem, hogy egy dilettáns banda miatt lemondjak a Canon-ról.

Feel Good Inc.

(#183) vati válasza montressor (#179) üzenetére


vati
senior tag

''Video-part kft-vel van valakinek tapasztalata?''

A Videopart kft. (Panasonic Magyarország kft. tulajdona, forgalmazó és márkaszerviz) pont a korrekt, vevőbarát hozzáállásáról ismert. Nekem eddig 1 ügyem volt velük régebben, nem kifejezetten levevésre utaznak. (egy régi, nem garos kamerát vittem el, ott helyben szétkapta és INGYEN megcsinálta az ürge... mondván, tudja ő mi baja, kár lenne ezért itthagynom és pénzt költenem) Mások sem szokták köpködni.
Legújabban már az áraik is kezdenek barátivá válni, magyar viszonylatban különösen. www.panashop.hu[link]

Részben ezért is tervezem h. a fotózásban is Panára állok át. (dSLR-jük ugyan még nincs -eddig, talán majd tavasszal, arrafelé tartanak)

600-700k fotóscuccra: akinek ennyi zséje van, tényleg megéri legalább Ausztriáig kiruccania, és az esetleges szervizbe kiugrani sem lesz gond. Mezei parasztmagyarnak az USA már nem kifejezetten éri meg a távolság és a vízummacera miatt, hacsak nem él ott rokon/barát...

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#184) j.bravo


j.bravo
addikt

Van egy PowerShot A60-am... tudom, egyszerű, alap, mostanra már olcsó gép, de sajnálnám...

Ma előkaptam gépet, a csuklószíjat a csuklómra tettem. Még szerencse (?), mert a gép kiesett a kezemből, és a csuklószíj óvta meg a padlóra eséstől. Ellenben rántott rajta egy jókorát, minek eredményeképpen az a műanyag panel, amibe bele van fűzve a szíj, félig kijött (ld. a képeket).
Működik a gép, de a panelt hiába nyomkodom, nem kattan be a helyére, erőltetni nem akarom.

Hova vigyem megcsináltatni...? (semmi jót nem hallottam a Camera kft.-ről... :( )
És mekkora díjtételre lehet számítani?

[link]

[link]

szerk:
Francért szivat a kepfeltoltes.hu...
ide is megírtam ellenben (bocs a külső linkért):

[link]

[Szerkesztve]

Whatever.

(#185) pitman válasza j.bravo (#184) üzenetére


pitman
őstag

Ha a gép nem garanciás, akkor szerintem egyszerűbb, ha magad megcsinálod. Próbáld meg megnézni, hogy hogy van összerakva (csavarok, illesztések), le kellene bontani a hátlapot, akkor valószínűleg látszani fog, mi a hiba. Ezután már csak vissza kell pattintani a helyére a dolgokat.

Tudom, ez így nem sokat mond, más típust szedtem már szét, nem ördöngősség, csak óvatosan és ésszel kell csinálni (természetesen saját felelősségre).

Ha még garanciális, akkor szakszervíz, hogy a garancia ne vesszen el.

(#186) j.bravo válasza pitman (#185) üzenetére


j.bravo
addikt

Még garis május 19-ig...
csak ebben a topikban ugye nem túl jókat mondtak a márkaszervizről (topik névadója), és nincs kedvem hozzá hogy hülyére vegyenek és vitatkoznom kelljen... vagy sokára kapjam vissza a gépet (bár a barátnőm használja és csak ritkán, én s5500-at nyüstölök)

Whatever.

(#187) micro válasza j.bravo (#186) üzenetére


micro
addikt

Nem hiszem, hogy ezt a mechanikai sérülést garanciálisan javítanák.

Azt meg pláne nem hiszem hiszem, hogy bevennék, azt a mesét, hogy a fiókban volt a gép, hallottál valami nagy kattanást, és amikor megnézted már szét volt pattanva. ;]

Szerintem próbáld megcsinálni otthon. Jó esetben csak szétjött egy két patent, és össze kell csak nyomni.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#188) BEE válasza j.bravo (#186) üzenetére


BEE
addikt

Ez sajnos fizikai sérülés, ami nem garos tétel.
Javíthatják fizetősben, de ha úgy érzed sokat kérnek,
akkor egyszerűen ragaszd meg a házat pillanatragasztóval.
Ezt mint volt Gelkás mondom neked.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#189) j.bravo válasza micro (#187) üzenetére


j.bravo
addikt

Azért gáz hogy rendeltetésszerű használat mellett (pont erre való a csuklópánt, nem? az eset mikéntjét lásd a 184-es hsz-ban) ez szétesik...

összenyomni próbáltam, de nem ment, és nem akartam erőltetni.

Whatever.

(#190) j.bravo válasza BEE (#188) üzenetére


j.bravo
addikt

Lehet hogy megpróbálkozom még a kamerakáeftével, és ha kinyitják a zsebemben a bicskát, vagy röhögésre késztet az ajánlatuk ára, akkor ez lesz :D
De azért bízom benne hogy összeeszkábálják. Törni szerintem nem tört...

Whatever.

(#191) lesaux válasza j.bravo (#190) üzenetére


lesaux
veterán

Ha kinyitod a CF opent, nem tudsz meg többet? Szerintem rá kéne somni egyet a tetejére, de persze nem az én gépem. :)

(#192) pitman válasza j.bravo (#190) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem ezt a márkaszerviz probléma nélkül meg tudja csinálni, akármilyen rosszak a tapasztalatok vele. Arra készülj fel, hogy fizetős lesz a dolog és szerintem ez ellen ne is próbálj meg velük vitatkozni. Ugyanis a nem rendeltetésszerű használat miatt jött szét. Itt magyarázni sem lehet semmit, ugyanis külsérelmi nyomok látszanak a gépen, akár a szíj okozta, akár nem.
Ha ők javítják, akkor a garancia megmarad a gép többi részére.
Ha te javítod házilag és később mégis lesz még vele gond, akkor lehet hogy ugrik a garanciád, ha látják a javítás nyomát szétszedéskor. (Ha ügyes vagy otthon biztosan javítható, csak ésszel kell csinálni).
Természetesen neked kell döntened, hogy mit teszel és számodra mi a fontosabb.

(#193) j.bravo válasza pitman (#192) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha nem horror összeg a javítás (a gép értékéhez képest - azaz mondjuk egy Széchenyi arcképével díszített bankó már az intervallum felső vége erősen), akkor nem fogok fennakadni rajta - főleg ha nem kell hosszú időre otthagyni... a gép tulaja (a párom) február elején utazna el, ahova kéne neki gép - és nem tudom mennyire akarná az s5500-amat elvinni a kis egyszerű, és auto módban is jól használható A60 helyett... (auto módban nem voltam elmosva az s5500tól...)

Holnap meglátogatom őket...

[Szerkesztve]

Whatever.

(#194) j.bravo válasza j.bravo (#193) üzenetére


j.bravo
addikt

Végül sima ügy volt, egy ezresért megcsinálták.

Whatever.

(#195) BEE válasza j.bravo (#194) üzenetére


BEE
addikt

Amiből is arra következtetek, hogy volt már ilyen másoknak is.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#196) j.bravo válasza BEE (#195) üzenetére


j.bravo
addikt

Igen, nem mutatott a pasi arca semmi meglepetést amikor odaadtam a gépet...
Ellenben cseppet megijedtem amikor mindenféle papír, ez-az kiállítása nélkül kirohant vele, visszakiabálva hogy 10-15 perc múlva jön, mert átviszi a műhelybe... :DD

Whatever.

(#197) BEE válasza j.bravo (#196) üzenetére


BEE
addikt

Láss csodát, a cég pozitívan szerepelt !

Mint a magyar focisták ! Szép eredményeket hozhatnak,
csak a kellően gyenge ellenfelet kell megtalálni !

:DD :DD :DD

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#198) rlazol válasza vati (#183) üzenetére


rlazol
addikt

az USAba nem kimenni kell érte, hanem behozatni ebay-vel vagy egyéb netes céggel. Mégha a teljes vám és áfa tételt fel is számlázzák akkor nyersz vele 20-25%-t.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#199) j.bravo válasza BEE (#197) üzenetére


j.bravo
addikt

Jaja... ez kb. annyi kellett hogy legyen nekik, mint a focistáknak Antigua és Barbuda ;]

Whatever.

(#200) Lidi


Lidi
aktív tag

Canon A75 -ön 1db fehéren beragadt pixel, szerintetek ki tudná ezt megcsinálni-remappelni ?
1 pixel is gond, de a jpg még rátesz egy lapáttal. :O


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.