Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) werttzui válasza alvaro (#249) üzenetére


werttzui
őstag

esetleg az obi egyik belső lencsélye ?

PENTAX

(#252) werttzui válasza werttzui (#251) üzenetére


werttzui
őstag

vagy csak egyszerüen nem szereti az af az obit :W Van ez így hmmm dobd ki :D

PENTAX

(#253) Dtomi


Dtomi
őstag

Vagy csinálj egy olyan képet ami valóban éles, látszik az exif, és lehetőleg kontrasztos is.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#254) alvaro válasza Dtomi (#253) üzenetére


alvaro
senior tag

Figyelem... a nem 70mm-es képnek a többi része éles, kontrasztos... valahol. Ja, hogy nem ott, ahova a középső AF pont mutat? Hát, ez azóta ilyen, mióta ''megjavították''. Ettől eltekintve ''csak'' a jobb oldala szar. A bal nem. Ezt magyarázom. Exif is van. Amúgy örülök, hogy megpróbálsz felvidítani, de perpill nem értékelem a szélviharos viccet. Ha meg nekiállsz a dpreview-n hirdetni az igét a levelekről, legalább nem leszel egyedül, olvastam ott is effélét, nem a saját billentyűzetemből :D
Ezek a képek azért vannak, hogy megmutassák a hibát. Az egyik oldal mindenképp szar. Akkor is, ha manuálfókuszálok.

(#255) Dtomi válasza alvaro (#254) üzenetére


Dtomi
őstag

Na akkor csinálj most otthon 1 képet JPG-be. Fejér Megyei hírlapról vagy 1 Médiás újságról.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#256) hali01 válasza alvaro (#243) üzenetére


hali01
őstag

Ugyanígy jártam egy Tamron 28-75-el amit használtan vettem.
Én újságot tettem elé amin sok apró betű van és többféle rekesszel,gyújtótávval teszteltem.
Mindenhol szr volt.Az eladó is kipróbálta és nagyon korrekten visszavette az árut.

(#257) alvaro válasza Dtomi (#255) üzenetére


alvaro
senior tag

Sajna nem tudok, mert a szervizben van...
De ha visszaküldik, okvetlenül csinálok olyat is.

(#258) pitman válasza alvaro (#248) üzenetére


pitman
őstag

Esetleg a sigma hátsó lencsetagja nem koszos? Az is tud ilyen homályt gyártani, de itt nem biztos, hogy erről van szó.

(#259) ThufirHawat válasza alvaro (#257) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Hát igen, ez egy tipikus Sigma betegség. valamelyik lencsetag nem centrikusan áll a tubusban. Ha jól gondolom, ez igazából javíthatatlan. A nemzetközi fórumok tele vannak az ilyen, és ehhez hasonló jelenségek leírásával.
Normálisabb országokban ilyenkor cserélik az objektívet.

Szerintem ha aztután is sz@r lesz, hogy visszakapod (az lesz), és nem hajlandók kicserélni, írj a Fogyasztóvédelemnek. Ők hivatalból kivizsgálnak minden bejelentéset. Félnek is tőlük a kereskedők, mint a tűztől... Nekem eddig még mindig bejött ennek a lehetőségnek a megemlítése... Kérd meg a Camera Kft-t, hogy adjanak Neked egy pontos jegyzőkönyvet a méréseikről és az elvégzett javításokról, mivel azt szeretnéd beküldeni a fogyasztóvédelemnek. Miközben ezt mondod, fapofával, kedvesen, eltökélten, figyeld az arcukat...

nagyon off: Nekem egy ilyen beszélgetés után 3 órával bekötötték a gázcsonkot a telkemre, amire 3 hónapot kellett addig várnom.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#260) alvaro válasza pitman (#258) üzenetére


alvaro
senior tag

Én örülnék legjobban, ha csak egy kis kosz lenne, de szerintem nem az - előszeretettel nézek át az üvegeken, és hát ez végülis vadiúj.

Szóval fogyvéden kívül más nem nagyon marad, úgy néz ki :( nem hagyhatom annyiban, ablakon kidobni való 90 rugóm nincs.

(#261) #27070592


#27070592
törölt tag

Végigolvastam a topikot, mert Canon rendszeren gondolkodom már egy ideje. Ez már túl durva... Eddig abban a hiszemben voltam, hogy vázat alapvetően itthon érdemes venni, merthogy eléggé összetett, elektronikával telerakott cuccosról van ugye szó, és bármi hézag van elég beslattyogni egy milliárdos forgalmú világcég hightech szervizébe, ahol szakemberek pikkpakk rendberaknak minden problemet...sancta simplicitas
Obikat eddig is külhonból terveztem, főleg hogy egy ezer dolláros(bruttó kisker ár) obit itthon 350k-ért adnak...tulajdonképpen nem is objektívet vesz az ember itthon, hanem a bolttulaj új merdzsójába fizet két-három havi részletet. A külföldi használtpiacot nem is mondom, bagóért lehet fehér obikhoz jutni. Másrészt egy rendesen megtervezett (nem stabis) üvegben nem is szok tönkremenni semmi.

De hogy vázat is csak nagyon nyugat-európából érdemes venni...meg ennyit szarozzanak egy száz dolláros alapobjektívvel... Egy szépen illusztrált részletes emilt (vagy százat) kellene írni hibátlan angollal a Canon Europenak. Kiváncsi volnék az eredményre. Bár az is lehet, hogy oka van ennek a sztorinak, a Canon kis hazánkat selejt-depónak tartja, és ívben tesz arra, hogy egy ilyen kis piacon hírhedt lesz, parasztmagyar úgysem ír angol emilt egy multinak ha egyszer nem tud angolul. (meg mi a f@szm az az internet??!) Megnéznék egy-két fórumot, ahol a Canon Romania szervizéről értekeznek a szomszédok, hogy is megy ott a dolog. Hmm.

A szigmáról meg szinte csak azt lehet olvasni tulajreview oldalakon, hogy háromból két obijuk gyárihibás. Ha véletlenül jó, akkor nagyon jó tud lenni, de nem ez a jellemző. Valamit nem értek: szigmáék nem a konzumerekből élnek? Valójában antianyagfegyvereket gyártanak Észak-Koreának, az obiüzlet meg csak hobbiportfolió? Ezek alapján született mazochista legyen a talpán, aki szigma obit vesz M.o.-n és gáz esetén a kamera kájeftéjhez kűldik.

Különben ha Lesaux 'tárgyalásán' szinte egyértelműen kijött, hogy összejátszik a szervíz a CH-val, akkor ki lehetne deríteni pölö, hogy szervizes főf@szoknak milyen autójuk van, hol szoknak parkolni, szeretik-e a spontán autóápolást...Ha már balkán szintű a szervíz, akkor a fogyasztóvédelem is lehet az egy kicsit...

Bocs a kisregény miatt, de ez nyomta a kis szivemet már

(#262) shez


shez
tag

Ezt azért olvassátok el, mielőtt lebontjátok a szervízfőnök kocsiját :)) Rendkívül tanulságos írás, ajánlom mindenki figyelmébe, különösen a topikindító problémához.

A Canon autofókusz működése: [link]

egy rövid bekezdést emelnék ki de az egész írásnak egészében van értelme:

''az AF rendszer az adott tolerancia határon belül (élességi tartomány, vagy annak egyharmada) véletlenszerűen bárhová állíthatja a fókuszt, és nem szükségszerűen mindig ugyanoda. Ráadásul a keresőben látható jelzéseken kívül is találhat olyan részletet, amely erősebb a jelzésen belül lévőnél és akkor arra fog fókuszt állítani''


[Szerkesztve]

(#263) ThufirHawat


ThufirHawat
senior tag

Ma voltam náluk, és erről eszembe jutott, hogy van két pozitív tapasztalatom is a C. Kft.-vel, gondoltam leírom, úgy fair.
1.. Kb. 4 éve ingyen megjavítottak nekem egy Canon EF 50/1.4 USM optikát, aminek egyszercsak elszállt a motorja, ha nem felfelé céloztam vele. :R
2.: Alig több mint egy hét alatt beszereztek egy elég ritka adapter gyűrűt (72C) a Canon MT-24EX vakumhoz. Mindenki más 1-2 hónappal bíztatott, a Canon Hungáriánál meg nem dolgoznak két hete. :R

Van ilyen is.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#264) roby42 válasza ThufirHawat (#263) üzenetére


roby42
csendes tag

Nekem is csak pozitív tapasztalatom van,csütörtökön vittem egy kamerát bevizsgáltatni.Tele voltak munkával,de mivel elmondtam,hogy több mint 200km-ről jöttem,délutánra megoldották,hogy ne kelljen újra felutaznom érte./ráadásul díjmentesen!!!!
/Előtte is voltam már itt novemberben,akkor is megjavították a hibát,pedig nem volt egyszerű,közelebb próbálkoztam,hozzá sem tudtak szólni.
Örülök,hogy van ilyen szevíz és hogy rájuk bukkantam./ismerősőm ajánlotta /
Ha olvassák az Illetékesek,mégegyszer köszönöm a lelkiismeretes hozzáállást!!

(#265) x64


x64
aktív tag

Az én történetem is pozitívan zárult a Camera Kft-nél.
Tavaly novemberben vett A610-esem optikáján belülről volt egy folt. Mivel a kép bal felső sarkán csak igen-igen enyhén látszódott nagy rekeszállás mellett, így nem is vettem észre januárig.
Aztán az itt kapott útmutatások alapján kiderült, hogy valószinüleg porszem van az optikában, ami szűk rekesz mellett már egyértelműen látszódott.

Elvittem hát a Camera Kft-hez garanciális javításra. Mivel leltároztak, így csak 5-én tudtam leadni. Az átvevő hölgy is konstatálta a folt meglétét és tisztítást ígért. Két hétre vállalták a dolgot, így türelmesen vártam 19-ig. 19-én du. felhívtam őket, és megtudtam, hogy a gépem kész, mehetek érte. Aztán ezután vagy 20 perccel kaptam egy smst is tőlük, ugyanezzel a tartalommal.

Másnap elmentem érte és kiderült, hogy végülis cserélték az optikai egységet. A folt természetesen eltűnt, és ezúttal már tüzetesen leellenőriztem, hogy máshol se lehessen.

A gépet tehát garanciálisan időre megjavították, ráadásul nem gányolva, hanem cserélve a hibás részt (nem tudom amúgy, hogy egy ilyen kompakt gép optikája mennyire bontható...), így a történet abszolút happy enddel zárult!

Remélem, hogy a jövőben másnak is pozitív csalódást okoznak!

(#266) Wh00kiE


Wh00kiE
csendes tag

Sziasztok!

Végigolvasva a fórumot már nem bántam meg, hogy az új vakumat usából hozzák, kinti garival... Viszont sajnos beleestem én is Cameráék csapdájába...
November vége fele megleptem magam egy EOS 30D vázzal, sajnos nem maradt pénzem drága optikára, ezért egy Sigma 18-50 F3.5 - 5.6 mellett döntöttem. Partyfotózok is, és szükségem volt egy olyan obira amit nem féltek... Vétel után körülbelül 3 héttel jöttem rá, hogy a partyn készült fotóimon egyre többet kell élesítenem, majd karácsony tájékán azon kaptam magam, h szinte az összes képem homályos. Az egyetlen szervíz itthon Camera KFT, hát bevittem hozzájuk. Az eladó kedvesen kérte, hogy mutassak fényképeket, szerencsére pont volt nálam CF kártya, rajta egy jó nagy adagnyi sz*rral. EXIF nézelődés után a srác megállapította, hogy ezek nem homályos képek, csak bemozdultak, mert 1/10et nagyon nehéz kitartani kézből. Válaszát csipőből hárítottam azzal, hogy külső vakut használok (430EX), és a legrosszabb esetben ha a kép bemozdult lenne, akkor sem egy nagy paca lesz az eredmény... omg :W
Hozzá kell tennem, hogy front/back fókusz esete sem áll fenn, mert az előtér - háttér egy az egyben életlen volt... Kért, hogy mutassak nappali tesztképeket, mert ezek sötétben készültek. :Y Én itt padlót fogtam, arra a kérdésemre, hogy ''miért, a Sigma csak nappali obikat gyárt ?'' választ már nem kaptam... :C
Nagy nehezen bevették, telefonálnak ha van valami. 2 hét múlva arra jártam, gondoltam benézek miújság, szomorúan fogadtam a választ, hogy még alkatrészre vár (Vezérlőpanel), és még semmi fejlemény. 4. héten telefonáltam, ugyancsak semmi... :(((
Most hétfő van, csütörtökön lesz 6. hete, hogy szervízbe adtam az obit. Azóta már egy 580EX-et is berendeltem, de kipróbálni nem fogom tudni...
Nem merem elhinni, h 2 hónap kell ahhoz, hogy egy alkatrészt megkapjanak, legrosszabb esetben amcsiból is pár nap alatt megjön bármi...
Aki teheti, csak KÜLFÖLDRŐL KÜLFÖLDI GARIVAL! (Vagy itthonról, de ne Camera KFT-s gari.) Ráadásul a pénztárcának sem fáj annyira...

Ilyenkor lehet tenni valamit az ügy érdekében ? Vagy addig nem fogok fotózni ameddig be nem durran az agyam, és behitelezek egy méreg drága canonra...

Üdv,

(#267) Dtomi válasza Wh00kiE (#266) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem lehet hogy túl sokat vársz el az obitól??? És miköze a záridőnek és a vakunak egymáshoz??? Más obival kipróbáltad??? Nem állítottál el vmit picture style-ban???

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#268) hali01 válasza Wh00kiE (#266) üzenetére


hali01
őstag

Esetleg megnézhetnénk mi is néhány képet az eredetiből??
Csak puszta kiváncsiságból.

(#269) Ariadne válasza Wh00kiE (#266) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha túl sokáig húzzák a javítást, beírhatsz a vásárlók könyvébe, ami tudtommal szervizeknél is kötelező, erre elvileg 30 napon belül kötelesek válaszolni az új szabályok szerint. (sajnos nem sok kikényszerítési lehetőség van...) Egyúttal érdemes jelezni feléjük, hogy a fogyasztóvédelemnél is bejelented, mennyit tökölnek már, pedig 15 nap alatti javításra kellene törekedniük. (van, amikor ez hat, bár az előző hsz-ek alapján nem túl biztató...) Békéltető testülethez lehet menni ezt követően (akkor is, hanem válaszoltak), akik ingyen, de nem kötelező erővel döntenek.

Azért valójában sokkal hátrányosabb külföldön, pláne külföldi jótállással venni cuccokat. Itthon ugyanis legalább tudsz ilyen esetben cserét követelni, és végső esetben a vételárat vissza - a kereskedőtől, akinél vetted. De mivel jelen esetben ez a kereskedő nem itthoni, így még csak nem is ezek a szabályok érvényesek rá.

(Egyébként tényleg tuti nincs más hivatalos Canon szerviz az országban/fővárosban? Mert akkor mondjuk tényleg szívás a márka úgy összességében... Ehh, végülis eddig jópáran azt írták, nincs...)


[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#270) Fryskitt válasza Ariadne (#269) üzenetére


Fryskitt
addikt

Egyszer olvastam egy hirdetést, hogy Canon szervíz, de amilyen tökkelütött vagyok, nem emlékszem rá, hogy hol. Addig marad a Somogyi utcai inferno. De erről más keseregtem Neked egyszer. :)

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#271) Wh00kiE válasza Dtomi (#267) üzenetére


Wh00kiE
csendes tag

Túl sokat ? Szerintem elfogadható, hogy az ember 30 ezer forintért ha nem is csodát, de legalább éles képet kapjon. Ha vakut használsz és a kép bemozul akkor sem egy nagy paca lesz az egész, - a vaku a képet kimerevíti - maximum csíkot húz az alany... (bemozdulni meg csak nagyobb záridőnél fog) gondolom nem kell bemutatni... Más obival hibátlan, egyik kollegám is ugyanilyennel fotóz, elkértem tőle egy éjszakára és azzal nem voltak problémák. Régen 300D-m volt, azon is ilyen volt, csak eladtam a vázzal együtt, kicsit viseltes volt... :) Portrézni egy 1.8-as Fix50es obival szoktam, azzal sincsenek problémák... Most a munkehelyemen vagyok, ha otthon leszek töltök fel képet.

Ariadne, egyébként a Camera KFT sem kihelyezett hivatalos márkaszervíz, csak megbízott...

(#272) Ariadne válasza Fryskitt (#270) üzenetére


Ariadne
őstag

Valóban. :) Mindenesetre a topik olvasása előtt sosem gondoltam volna, hogy egy ekkora márka ennyire problémás szervizt tart fenn nálunk. Gondolom mindenki panaszt tett már mindenfelé, furcsa, hogy a ''nagy'' Canont sem zavarja ez, ahelyükben már rég a fejükre koppintottam volna... Azt hiszem, ha végre digi fényképezőt veszek, sajnos kénytelen leszek emiatt kiejteni ezt a márkát. De addig is ragaszkodom a kis hagyományos Minoltámhoz. :)

Még mindig úgy érzem, megvan a varázsa annak, hogy filmes géppel sokkal jobban számít, milyen kompozíciót fényképezek le. Digitálisnál a hétköznapi fotózgató embereknél rémisztő látni, hogy csak nyomják a gombot, nyomják, és igazán meg sem nézik, hogy jó és átgondolt is legyen az a fotó. :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#273) Wh00kiE válasza Ariadne (#272) üzenetére


Wh00kiE
csendes tag

Én azt a fajtát szeretem amelyiknek 1ds Mk2 van a kezében egy hasonló árkategóriájú obival, és megkérdez milyen beállításokkal dolgozok, mert szarok a képei.......... :DD :C :W

(#274) Dtomi válasza Wh00kiE (#271) üzenetére


Dtomi
őstag

Fogod magad szólsz a Lepsényinek vagy a swannek aztán kipróbálod valamelyik gépével vagy csinálsz egy front-back fokusz tesztet.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#275) Wh00kiE válasza Dtomi (#274) üzenetére


Wh00kiE
csendes tag

Corteznak nincs gépe, SweN nem ért hozzá (sorry) ;] :DD , tehát korlátozódnak a lehetőségeim :D
Viszont Jeffry 17-40ével nem voltak gondok... :C

(#276) Dtomi válasza Wh00kiE (#275) üzenetére


Dtomi
őstag

Certeznek hova lett a 350D-je?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#277) Wh00kiE válasza Dtomi (#276) üzenetére


Wh00kiE
csendes tag

Melyikre gondolsz ? Amivel nyáron melózott ? Mert az vissza került SweN-hez, utána azt megvette az egyik fotósunk... Legfrisebb infóm h most ő is 30D-t vesz :DD

(#278) Dtomi válasza Wh00kiE (#277) üzenetére


Dtomi
őstag

Most pénteken 350D vel meg kitobival bohóckodott. Cortez.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#279) Ariadne


Ariadne
őstag

Egyébként így offként érdeklődöm, tudtok olyan helyet, ahova érdemes elmenni, ha meg akar tanulni fotózni az ember? Nem papírt akarok, hanem tényleges tudást, egyszerűen hobbifotózási célokra.
Jó lenne egy digitálist beszerezni majd azért, mert azt viheti magával az ember, és le tudja a kapni a hirtelen jövő frappáns helyzeteket is... Sokszor vagyok úgy, hogy hú, ha lenne nálam gép, milyen jó kép lenne. :) Szóval azért digitálissal fotózni az egy külön téma, láttam a fotózás tanulós topikban is. Meg jó lenne, ha tudnám, mitől jók azok a képeim, amelyek szerintem jók, és tényleg jók-e. :DDD

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#280) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Camera KFTs garis A610em jó 6hete van szervízben.

állítólag mostmár nemsok

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#281) Dare2Live válasza Ariadne (#279) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

netröl nagyon jól ellehet indulni...

képeket meg tölts fel a megfelelő topicba és majd kapsz kritikát.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#282) orbano válasza Ariadne (#279) üzenetére


orbano
félisten

www.fotovilag.hu -> technikai alapok, aztán végy egy könyvet, mondjuk a natgenest. ezek után pedig mint hobbifotós nem hinném hogy nagyon akarnál valahova menni tanulni. persze én csak magamból tudok kiindulni :B a lényeg úgyis a saját tapasztalatod és az óriási nagy rutin.

A vér nem válik VAZZE!™

(#283) Fryskitt válasza Dare2Live (#280) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ha bejön a papírforma, akkor hazaviszed, kiderül, hogy még mindíg nem jó, visszaviszed, vársz egy órát, visszaadják, jó lesz. Hihetetlen, hogy ez az egy sufnituning-mekkmester cég javít Canont Magyarországon. És hihetetlen, hogy a forgalmazó eltűri ezt. Persze hallottunk már cifrább dolgokat is. :W

[Szerkesztve]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#284) Fejo


Fejo
őstag

Én a Sigma 24-70 f2.8 EX-emet vittem ma be hozzájuk garis javitásra, mert backfókuszos az obi.
2 hetet mondtak rá, mire mondtam, hogy az nem lesz jó, mert 12 nap múlva utazom Párizsba (direkt ezért vettem most az obit) és nekem oda kell.
Megigérték, hogy egy nappal indulás előtt átvehetem az obimat... Reménykedem. :U

[Szerkesztve]

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#285) edipqe


edipqe
senior tag

na akkor köszönöm szépen én most döntöttem el hoyg nem veszek canyont.
köszönöm nektek.
ennek kiemeltnek kellene lennie, ha már nem az :DDD

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#286) ArthurMiller válasza edipqe (#285) üzenetére


ArthurMiller
senior tag

sztem elég kevés információ alapján döntöttél most. nem a canon-al van baj, csak a szervizháttérrel itthon. attól még a canon kifogástalan gépeket és optikákat gyárt.

(#287) BEE válasza Fejo (#284) üzenetére


BEE
addikt

Majd írd meg légyszives az erdményt is, kíváncsian várjuk.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#288) Fejo válasza BEE (#287) üzenetére


Fejo
őstag

Én is kiváncsian várom! ;)

Április 25.-én beszámolok az eredményről. Addig is drukkoljatok! :DD

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#289) kissmikki


kissmikki
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon sokan szidják a Camera Kft-t, úgyhogy most az ellentábort szeretném erősíteni, mert nekem pozitív élményeim voltak velük. Április 16-án leadtam a fényképezőmet javításra (PowerShot S1 IS), mert a CCD hiba miatt. Azt hittem problémás lesz a helyzet, mert Németországban vettem a gépet, és a garancia 10 hónapja lejárt (viszont a hibát a Canon közleménye szerint garin túl is téritésmentesen javítják).
Egy szó nélkül átvették, nem is kért a srác semmilyen papírt, mondta, hogy valószínű nem kell fizetni érte, meg, hogy kb 1 hónap.
20-án (4 nappal később) jött az sms, hogy kész, átvehetem! A hibát tökéletesen javították (optikai egység csere), és még ingyen is volt. Ráadásul nem volt nálam a munkalap, de kiadták szamélyi igazolvány alapján is.
Szóval szeritem korrekt cég, érdemes úgy állni hozzájuk, hogy a legjobbat várjuk el tőlük és nem a hibákat keresni bennük.

Üdv!

(#290) Dtomi válasza kissmikki (#289) üzenetére


Dtomi
őstag

Nekem is csak pozitív tapasztalataim vannak velük.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#291) Fejo válasza BEE (#287) üzenetére


Fejo
őstag

Le a kalappal a Camera Kft előtt. Az obimat (Sigma 24-70/2.8 EX) 2 nappal az igért dátum előtt átvehettem és úgy tűnik, hogy sikerült megoldaniuk a backfocus-os problémát. :C

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#292) BEE válasza Fejo (#291) üzenetére


BEE
addikt

Örömmel olvasom a fejleményeket, mert már én is
potenciális ügyfelük/áldozatuk vagyok.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#293) Hydra SR válasza BEE (#292) üzenetére


Hydra SR
addikt

A Pentax is hozzájuk tartozik ezek szerint?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#294) BEE válasza Hydra SR (#293) üzenetére


BEE
addikt

Ilyen az én formám. :O

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#295) szilvamag válasza BEE (#294) üzenetére


szilvamag
csendes tag

BEE!
és mik a tapasztalataid?
nekem is el kéne vinnem a gépet, de a fentiek miatt nem merem egyelőre
:F

Szilvi

(#296) Hydra SR válasza szilvamag (#295) üzenetére


Hydra SR
addikt

Csak hozzájuk tartozik garanciálisan. Tudtommal még nem volt rájuk szüksége, szépen muzsikál a K10D. Jól mondom, BEE? :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#297) kpista válasza BEE (#292) üzenetére


kpista
tag

BEE, történt valami a K10D-del?
Vagy valami más (pl. obi) miatt álltál be a sorukba?

(#298) BEE válasza kpista (#297) üzenetére


BEE
addikt

No problémó ! ;)
Csak annyit mondtam, hogy potenciális ügyfelük/áldozatuk lettem
a Pentax tipus vásárlásával.
Ha gond adódna, vakarhatnám a fülem tövét a sok negatív eset miatt.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#299) kpista válasza BEE (#298) üzenetére


kpista
tag

Jaa, potenciális :Y Átsiklottam e szó felett...

Hát mit mondjak, bennem mozog még 1-2 zabszem a K10D-t illetően... :))
Mert csak magába vettem a vázat, AF-s obi nélkül. Kipróbáltam a boltban, és annyi.
Talán a jövő héten megkapom a 16-45/4-es Pentax obit. Eddig csak fixekkel kattogtattam. Igazából a teljes kipróbálás ezután jön. Elég meredek húzás volt, főként a viszonylag sok meghibásodásról szóló hírek után, így megvenni. Hiszek és bízok a Jóban... :R

Remélem nem ez lesz belőle :W

(#300) Ramius


Ramius
őstag

nekem garancián túli szervízt végeztek egy régi canon kompakt gépemen, és azon kívül, hogy pár napot csúsztak, semmi bajom nem volt velük.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.