Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Sk8erPeter válasza KTTech (#550) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tehát akkor pozitív tapasztalat is van. :K
Kár, h Kodak digitális géppel nem foglalkoznak, lenne egy tisztítandó és más szempontból is javítandó gép, egyelőre nem tudom, hova vigyem, ahol korrekt az árképzés és kiszolgálás.

Sk8erPeter

(#552) Dtomi válasza KTTech (#550) üzenetére


Dtomi
őstag

Van Ropin kívül olyan meber a földön akinek nem hullott szét a 40D-je???

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#553) philoxenia válasza Dtomi (#552) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azoknak, akik tudnak rá vigyázni? :U :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#554) *Ropi* válasza Dtomi (#552) üzenetére


*Ropi*
félisten

Na, azért az enyém sem 100%, az egyiknek az LCD-jén van egy félholt pixel 0 perces kora óta. Igaz (lekopogom), a zárak még rendben vannak. :R

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#555) KTTech válasza Dtomi (#552) üzenetére


KTTech
veterán

Kevesebb 40D hiba van, mint gondolnád... sokkal kevesebb. Csak éppen rengeteget adtak el belőle.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#556) ottkar válasza KTTech (#555) üzenetére


ottkar
addikt

Érdekes tegnap néztem a Vaterán a használt filmes gépeket és a Nikonok között rengeteg hibás gép volt. Feltűnően nagy számú, nem is hittem volna.

(#557) Márton


Márton
nagyúr

Nem dolgoznak mostanában?
Tegnap egész nap hívtam, de senki nem vette fel.
Ma meg mind2 szám állandóan foglaltat jelez. Ennyire égnek a vonalak? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#558) KTTech válasza Márton (#557) üzenetére


KTTech
veterán

Nem, csak ha vannak náluk bent, akkor szarnak a telefonra (és gyakorlatilag mindig vannak). Egyszerűbb emailt írni nekik... arra válaszolni szoktak.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#559) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Pentaxos topikban érdeklődtem, de aztán rájöttem, hogy van saját topikja a Camera kft-nek. Azt szeretném csak megkérdezni, hogy a szenzortisztítást "ambulánsan" megcsinálják, tehát meg lehet várni? K200D-m szenzorán van egy nagyobb kosz, fújkáltam, de nem jön le, mást meg nem merek hozzányúlni. Sajnos f8-tól látszik az árnyéka.
Valahol azt olvastam, hogy csak párat belefújnak ők is a szenzorhoz, ennyi a tisztítás 2500ft-ért, ez valóban így lehet? Mert nekem a fújkálás nem vitte le a koszt, elég makacsnak látszik, gyárilag adták a géphez. :(
Érdemes a Camera kft-hez menni (Ők a hivatalos szerviz) vagy keressek független szakembert? Csak azért ódzkodom, mert sok rosszat olvas az ember róluk. Igaz, jót is.

(#560) KTTech válasza Zoli bácsi (#559) üzenetére


KTTech
veterán

Ha komolyabb tisztítást akarsz, akkor ahhoz szétszedik a gépet, és nem 2500-ba kerül, valamint nem fogják azonnal megcsinálni.

Egyszerűbb, ha veszel megfelelő nedves tisztítószettet, és magad pucolod ki a koszt (vagy keresel valakit, akinek van ilyenje, és veszel tőle egy tisztításra valónyit: 2-3 pálca + pici folyadék, de a pálca a drága)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#561) Zoli bácsi válasza KTTech (#560) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Dehogy akarok komolyabb tisztítást. :) Egy makacs porszem miatt szétszednék a gépet?
Lehet hogy igazad van, nekem kéne kipucolni. Csak azért félek a szenzorhoz nyúlni, még sosem csináltam ilyet. Meg állítólag a szenzor érintésével ugrik a gari..ez nem tudom mennyire igaz. Egyébként kerestem a google-val szenzortisztítás+szerviz szavakra, lett egy-két találat a Camera kft-vel kapcsolatban is. Ha csak a fele igaz annak amiket olvastam, akkor is tökéletesen igaz a topik címe.
Többen írták, hogy 15ezer forint a szenzortisztítás, ehhez szétszedik a gépet, hogy hozzáférjenek a szenzorhoz.
A 2500 ft-os tisztításnál állítólag párat belefújnak a szenzorhoz, ami koszosabb lesz, mint volt.
Kb 2 éve voltam a Nikonnal szenzortisztításon a Fóti úton, szintén gyárilag koszos CCD miatt, amit nem tudtam lefújni. 10 perc alatt kész lett, annyi volt hogy hazamenve tesztképnél szálszerű dolgok látszottak, amik egy-két fújással eltűntek. Ebből gondolom, hogy nem lefújással dolgoznak, hanem valami nedves tisztítással. De ez a Nikon Kft, a Camera Kft az valami egész más.

(#562) ottkar válasza Zoli bácsi (#561) üzenetére


ottkar
addikt

"ehhez szétszedik a gépet, hogy hozzáférjenek a szenzorhoz."

A szenzorhoz mit akarnak jobban hozzáférni mint a nyitott zár és felcsapatott tükörnél? Pálcikára tekert vattapamaccsal lehet alkoholosan tisztítani ha szétszedik akkor se lehet csodát művelni. Olyan vatta meg olyan antisztatikus kendő nincs aminek szála ne lenne. A Camera kft miért pucolná egészen másképp?

(#563) *Ropi* válasza ottkar (#562) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pl. ultrahangos tisztításhoz.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#564) ottkar válasza *Ropi* (#563) üzenetére


ottkar
addikt

Az egy halvaszületett elképzelés hogy UH-al mindent el lehet távolítani. Egy zsíros szennyeződést miért lehetne?

(#565) KTTech válasza ottkar (#564) üzenetére


KTTech
veterán

Gond nélkül lehet ilyet takarítani vele. Még durvább dolgokat is... Az UH tisztítás az nedves tisztítás a legtöbb esetben.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#566) Zoli bácsi válasza ottkar (#562) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Fogalmam sincs mit csinálnak.... Keresgéltem a neten, és többször belefutottam ilyen írásokba, fórumhozzászólásokba, ahol erről volt szó, hogy erősen szennyezett szenzort kiszereléssel tisztítanak meg. A 2500 ft-os tisztítás meg 8-10 pumpás befúvást jelent.(Ezen házilag többszörösen túlvagyok) Nem linkelek, keresőbe beírva a szenzortisztítás és Camera kft szavakat dob ki elég találatot.
Ezeket az információkat az internetes fórumokban, cikkek hozzászólásaiban leltem, csak azért jöttem ide a topikba, hogy esetleg valaki járt náluk ilyen ügyben, akkor megmondja, mi a helyzet, hátha változott valami. Van itthon alkoholom, fültisztító pálcám, de nem merek nekiugrani, van aki szerint az alkohol sem jó.
Hamarosan úgy néz ki megyünk pár napra Pestre, úgyis nálam lesz a masina, majd megnézetem. Vagy a Camera KFT-nél (elvileg ők a hivatalos szerviz), vagy máshol.
Apropó, nem tudtok egy normális szervizt mondani, ahol ambulánsan leszedik a sarokból azt az egy k***a porszemet...? Gondolom más is van ilyen béna, hogy nem mer a szenzorhoz nyúlni fújkáláson kívül. :O

(#567) Murderer69 válasza ottkar (#564) üzenetére


Murderer69
őstag

elárulom neked hogy UH-al szinte mindent le lehet kotorni én jóval komolyabb dolgokat takarítok UH-al pl a tetováló cumómat amin azért nem csak zsíros szennyeződés van a száradt festéket úgy le viszi hogy azt el sem hiszed utána be a sterilizátorba és kész is :D najó oda nem kel a fgépet berakni lehet nem tenne jót a kis lelkivilágának :DDD

Zoli bácsi fülcuca és alkohol konbi halott ötlet nyomot hagy ..... :R

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#568) ottkar válasza Murderer69 (#567) üzenetére


ottkar
addikt

"a száradt festéket úgy le viszi hogy "

Én zsíros szennyeződésről beszéltem. Meglepő hogy a zsíros szennyeződést oldószerrel tisztítani halott ötlet.

(#569) KTTech válasza Zoli bácsi (#566) üzenetére


KTTech
veterán

A www.nika.hu ebben a hónapban ingyen demózza az új szenzortisztító cuccát ;) Egy ember igaz csak 1 gépet vihet... de szerintem ez bőven elég neked :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#570) KTTech válasza Zoli bácsi (#566) üzenetére


KTTech
veterán

Fültisztító és alkohol tényleg nem jó. De mikroszálas törlőkendő és izopropil alkohol már jó.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#571) KTTech válasza ottkar (#568) üzenetére


KTTech
veterán

A zsíros szennyeződést is leszedi az UH, akkor minek oldószerezni? Az oldószerekkel gyakran több a gond, mint a haszon (pl. azt is oldják, amit nagyon nem kéne).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#572) Murderer69 válasza ottkar (#568) üzenetére


Murderer69
őstag

de mivel? fültisztítóval :W nem az alkohol a lényeg mondjuk az is :U de többnyire a fültisztító végett maradna a nyom....

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#573) DJ Reinhardt válasza Zoli bácsi (#566) üzenetére


DJ Reinhardt
tag

Ha 2500-ért ugyan tényleg csak belefújnak, de ahogy ők fújnak, az lehozza a szutymót, akkor nem mindegy? :)
Csak kisebb részben fizetsz a fújásért, nagyobb részben azért, mert tudják mit, mivel és hogyan lehet fújkálni :)

Beviszed, beadod egy obival együtt, "jajbocsánat, nincsvázsapkám, csakezvan". Valószínűleg az obi hátulja is kap egy szusszantást, már csak hogy magának ne csináljon plusz munkát a technikus.
Pucolás után ott helyben a pultnál lecsekkolod, obicsere nélkül, reálisan szűk (nem f/1024-es:) blendén.
Ha jó, köszviszlát. Ha nem, visszaküldöd még egy menetre. Fizettél érte, jogod van rá. Ennyi.

Lényeg, hogy ne a sarokról szaladj vissza reklamálni, mert bárki képes egy obicserével összeporolni akármilyen tiszta szenzort, és lehet, hogy jófejségből (nem garanciából!) megcsinálják még egyszer ingyen, de azért ez kelthet ellenérzéseket a technikusban, aztán kedves ügyfél megfullad csuklás közben vagy panaszkodik, hogy mióta szenzortisztításon volt, csak bemozdult képeket tud készíteni :)

(#574) ottkar válasza Murderer69 (#572) üzenetére


ottkar
addikt

Most őszintén oldószerrel hogyan akarod vatta nélkül a zsíros szennyeződést letisztítani?
Egy kis vászondarabnak is van szála.A vásárolható oldószeres CCD tisztítóhoz is olyan vattába burkolt pálcákat adnak mint a fültísztító. Pld Giottos tisztítókészlet.

(#575) ottkar válasza KTTech (#571) üzenetére


ottkar
addikt

Én azt megnézném hogy a zsíros tapadó szennyeződést hogyan szedi le az UH. Az UH porlasztani tud de csak száraz porló anyagot. A zsír nem porlik.

(#576) Murderer69 válasza ottkar (#574) üzenetére


Murderer69
őstag

"Pld Giottos tisztítókészlet"
hát azért az messze nem olyan sima vatta mint a fülcucán sokkal keményebb állagú de finomabb tapintású..
de szvsz még mindig a legjobb megoldás az UH

"Az UH porlasztani tud de csak száraz porló anyagot. A zsír nem porlik."
azért a bubik lekotorják a zsírt is de erről nem nyitnék vitát :U

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#577) ottkar válasza KTTech (#570) üzenetére


ottkar
addikt

A következő anyagok vannak a tisztítófolyadékban, dietilénglykol, monoethiléter, ethil-laktat, etilénglikol és víz. Az éternek az a tulajdonsága hogy a zsír és olajmolekulákat elkülöníti egymástól és mivel a leggyorsabban párolgó anyag ezért azok szétrepülnek a levegőbe.

(#578) ottkar válasza Murderer69 (#576) üzenetére


ottkar
addikt

Tudod nekem kémia a szakmám. Mégis mit gondolsz miért van minden tisztítókészletben oldószerkeverék is?

(#579) DJ Reinhardt válasza ottkar (#575) üzenetére


DJ Reinhardt
tag

Ami UH-s cuccot én láttam (használtam), az a freonos küblit zizegtette, amibe az alkatrészeket lógattuk. Lehoz az majdnem mindent, természetesen nem mindent szabad mosni vele.

Kiváncsi lennék a tényleges Camerás technológiára, mert nekem nagyon fórumhuszáros beszólásnak tűnik a "8-10 befújás 2500-ért" meg a kiszereléses CCD-tisztítás (MINEK???)
Csak pár lehetőséget látok ez utóbbira oknak:
- valaki keveri a kereső tisztítását a CCD-pucolással:iyen netes szakértő sok van.
- hibás szigetelés miatt CCD és IR-szűrő között bekoszolódott szenzor esete: ez szerintem garanciális és rendkívül ritka.
- nagyon durva szennyeződés (beázott de még javítható, belepottyantott egy madár, rápetézett a sáska, belefröccsent a malter): hát ezért viszont fizessen a gazdája, már csak nevelő célzattal is :)

(#580) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

UH.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#581) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Elnézést kérek, nem akartam itt a topikban vitát kirobbantani a szenzortisztításról, és a különféle vegyszerekről, csak az érdekelt volna van-e valakinek személyes tapasztalata a Camera KFT-s CCD pucerálásról.
Azért az izopropil alkoholos tippet köszönöm, igaz, hogy szenzorhoz nem merek nyúlni, de találtam egy leírást, hogy 1:1 arányban vízzel keverve elsőrendű monitortisztító (LCD). És feltételezem hogy objektívtisztításra is kiváló. Akkor ilyen kell nekem. Kérdés, hogy hol kapok.

(#582) DJ Reinhardt válasza Zoli bácsi (#581) üzenetére


DJ Reinhardt
tag

Vegyszerboltokban 2-3000Ft lehet egy literes adag, az otthon elég örök időkre.
Vagy megveszed "csavaros kifli"-mennyiségben fotós tisztítókészlet részeként (fajlagosan aranyárban) pár kellékkel.

Lefogadom, hogy ha már megvetted, nem maradsz nyugton és megtakarítod a masina belsejét :)
Ha egy kijelzőt meg tudsz takarítani csík- és foltmentesen, utána a szenzor már nem nagy varázslat.

(#583) ottkar válasza philoxenia (#580) üzenetére


ottkar
addikt

"Készülékünk fő mosóhatása az ultrahangtérnek köszönhető, amely a mosófolyadékban keletkezik"

De itt nem az UH mos hanem a mosószer az UH csak mozgatja a molekulákat.

(#584) ottkar válasza DJ Reinhardt (#582) üzenetére


ottkar
addikt

De oldószerrel pld egy TFT-t csak akkor kell pucoválni ha zsíros szennyeződés van rajta. Először ecsettel kel lesöpörni majd antisztatikus törlővel letörölni és ha tiszta akkor vége. Nem szabad túltisztítani semmit.

(#585) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

E-mailben megkérdeztem a topik témájához tartozó szervizt, hogy megvárható-e a tisztítás. Ezt válaszolták:
"Köszönjük levelét! A külső légbefúvással történő tisztítás 2.500 Ft és
megvárható."
Tehát ambulánsan megcsinálják, ez a lényeg. És gondolom nem körtepumpával fújnak. :)
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#586) szenny


szenny
csendes tag

Sziasztok!
A CMOS tisztítós dologhoz szeretnék hozzászólni!
Konkrétan a szétszedéses tisztításhoz!
Igazatok van tényleg hozzá lehet férni szinte 100%-osan előlről a képérzékelőhöz és egy ilyen 2500 ft-os léglefúvásos tisztítás alkalmával szinte tökéletesre lehet tisztítani a CMOST!!!
A szétszedéses tisztítás az akkor játszik ha már a por a szűrő mögött van! (mert csodák nincsenek por, meg van) Szóval kenegethetitek akármivel a szenzort, hogy tiszta legyen ha mögé ment a por....További szép estét!

[ Szerkesztve ]

(#587) pitman válasza szenny (#586) üzenetére


pitman
őstag

A por a szűrő mögé elméletileg nem juthat be (természetesen egy hibás szigetelés esetén ez nem így van).
A szétszedéses tisztításra akkor kerülhet sor, ha a szenzorra olyan kosz kerül, amit nem lehet lefújni, illetve a házi, nedves tisztításnál is csak szétmázgálni lehet.

(#588) szenny válasza pitman (#587) üzenetére


szenny
csendes tag

Igazad van! Elvileg nem kerülhetne be por :)
A full frame-es gépek sarkainál is elég bajos a tisztogatás szerintem...

(#589) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Kb 1 hónapja küldtem el futárral a Camera KFT-hez egy 18-55 ALII-es kitobjektívet. A gondom az volt, hogy nagylátószögnél erősen lágyul a széleken. Sokan mondták, hogy mindegyik lágyul, de ennyire azért nem. Beküldtem, ők a szerviz. Ma csörög a telefonom, rejtett szám, fölveszem, mondja hogy ő P.D. a Camera KFT-től. Elmondja, hogy az objektív miatt hívott, kipróbálta, sokkal jobb mint a náluk lévő AL I-es, igazából nem lát hibát. Mondtam, hogy eddig Nikonom volt, annak a kitobija után volt furcsa, mert bizony sokkal rosszabb....Mondja, hogy erre had ne mondjon semmit. (Szar a Pentax kitobija, asszem' ebben kimondatlanul megeggyeztünk) Szóval megkérdezte, most mi legyen visszaküldje az obit, vagy kiküldje külföldre javításra. Beszélgetés közben említettem, hogy töltöttem tesztképeket föl a netre, mondtam, hogy a PH fórumába írogattam, ide linkeltem tesztképeket. Mondta a srác, hogy szokott erre járni, megkeresi a tesztképeimet, megnézi, aztán ha annyira rossznak látja kiküldi. Rákérdeztem, hogy mennék szenzortisztításra, ugye megcsinálják ambulánsan..A válasz hogy igen, keressem meg személyesen, megcsinálja a tisztítást is. Mondtam, hogy pumpával fújogattam, nem jött le, azt mondta ők is hasonlóképpen kezdik, aztán ha nem jön le a kosz, akkor egyéb megoldás..De ezt már nem részleteztük. Ja, és elnézésemet kérte, hogy egy hónapja ülnek az objektíven.
Kb. ennyi volt a telefonbeszélgetés, majd miközben kerestem a leesett államat, azon gondolkodtam tehát ez az a hírhedt Camera KFT? Ha ilyen szervizesek dolgoznak, akkor nagy baj nem lehet. :)

(#590) Zozzant válasza Zoli bácsi (#589) üzenetére


Zozzant
addikt

Szerintem küldje csak ki, rossz és kész, ne mondjuk már ki eleve ennyire szarnak a pentax kitobit... persze ez lenne a legkényelmesebb. Linkeltem már neked saját 1-es kitobival készült képet, kitobi képe van de nem mosott itt-ott homályos.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#591) KrAt


KrAt
veterán

Bevittem egy CCD hibás A75-öt, megnézték, azt mondták, igen, valóban ingyenes hibajavítós a cucc, 1-1,5 hét mire meglesz, sms-ben értesítenek..

Eddig tökfrankó :)

(#592) micro válasza KrAt (#591) üzenetére


micro
addikt

Miben nyilvanult meg a CCD hiba?
Nelunk is van egy A75-unk es tok fekete a kep, neha egy lila csik lathato felul.

Kell valami garilevel, vagy eleg csak a keszulek is?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#593) KrAt válasza micro (#592) üzenetére


KrAt
veterán

Ilyen képeket csinált: [link] és ilyen kép jelent meg a kijelzőn is :)

Semmi papírom nem volt, nem is kellett :)

(#594) micro válasza KrAt (#593) üzenetére


micro
addikt

Köszi, akkor lehet beviszem. Ugye ezt garanciális időn túl is térítésmentesen javítják?

[ Szerkesztve ]

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#595) KrAt válasza micro (#594) üzenetére


KrAt
veterán

Ahham :)

(#596) zozo2222 válasza szenny (#588) üzenetére


zozo2222
csendes tag

Üdv!
Olvasgatom a fórum hsz-okat a szenzor tisztításról és itt-ott azért meglepődöm, mennyire túl van ez misztifikálva. Canon 400D-m van és gyakran cserélgettem az obikat rajta, amig meg nem tanultam valamelyest fotózni. A szenzor bizony gyakran lett poros.
A tisztítás viszont nem egy nagy dolog. A lényeg, az információk összegyűjtése, a kamu dolgok kiszűrése (fültisztító...:( ) Mivel egy kép felér 1000 szóval érdemes megnézni a következő linket: http://www.youtube.com/watch?v=lpSi27u4azQ&feature=related , ahol egy tisztító szett használatát mutatják be. A fototipp.hu-n is van valahol egy videó.
A magam részéről az olcsó és jó megoldások híve vagyok.
- Ha levegővel akarunk tisztítani, akkor tegyük azt lehetőleg tiszta levegővel.
1; Legyen tiszta a helyiség levegője (nekem a toalett :)) a leg pormentesebb helyiségem, amibe a művelet elkezdése előtt, beteszem bekapcsolva a hepa 12-es porszívót 5 percre, majd várok 10percet,hogy az esetlegesen megmaradt porszemek leülepedjenek),
2; Az eszköz amivel a befújást végezzük (pl. patikából körtefecskendő, amit pormentesen csomagolva tárolok).
Fújjunk be a tüköraknába néhányat, több szögből, majd kapcsoljuk be a gépen a manuális tisztítás funkciót, hogy a szenzorra is fújhassunk néhányat.
- A szenzort ezután ellenőrzöm, a kitobit és zseblámpát használok hozzá. Ha van rajta még por akkor egy művészboltban vásárolt mókusfarok-szőr ecsettel ÓVATOSAN eltávolítom.
- Ha makacs, ragadós szennyel van dolgunk jöhet a nedves tisztítás. Szintén "pormentes" helyiségben végezzük. Az izopropil sajnos nem pótolható, próbáltam többféle anyagot az a leg jobb hatású. A sensor swab viszont könnyen pótolható. APS-C mérethez megfelel pl. a Tesco-ban kapható ragasztó-felhordó műanyagpálca, amire papírtörlőt szoktam tekerni (csak Zewa a többi vagy szöszöl, vagy szutyok ázik ki belőle az izopropiltól).
A papírtörlőre két-három csepp izopropilt cseppentek. Nagyon enyhe nyomással áthúzom a szenzoron a tisztítót, ezt két-három alkalommal elég megtenni. Semmiképp ne nyomjuk meg erősen a pálcát, mert a szenzort borító mikrolencséket eltörhetjük és ezzel tönkretesszük azt.
Már csak bátorságot kell gyűjteni a művelethez! :)

[ Szerkesztve ]

(#597) *Ropi* válasza zozo2222 (#596) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tisztaszoba helyett inkább fejjel lefelé pucold a vázat, nagyjából ua. eredmény. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#598) zozo2222 válasza *Ropi* (#597) üzenetére


zozo2222
csendes tag

Okos! :)
Ülj előre!
A pumpa a levegőt a helyiségből szívja. Tehát ha poros levegőt szív, poros levegőt fúj a szenzorra is. Akkor is ha fejre állsz, :) vagy lefelé fordítod a gépet.
Szép fényeket!

(#599) *Ropi* válasza zozo2222 (#598) üzenetére


*Ropi*
félisten

Abban igazad van, hogy poros a levegő, de a légáramlás sebessége nem engedi megtapadni a felületen, hanem lepattannak róla a porszemek. Egyébként a tükörakna felfogható egy zárt térként is, amibe ha belefújsz, csak kifelé tud jönni a levegő, tipikusan a "hogyan vegyünk ki egy apró tárgyat a pohárból, anélkül, hogy bármelyikhez hozzányúlnánk?" - bűvésztrükk. Nagyon egyszerű: elég erősen belefújunk és a levegő kihajtja. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#600) jeni


jeni
félisten

Szia
Bocs,hogy ide írok nekem egy Canon IXUS 100 IS van igaz nem én vagyok az első tulaja (bár az apámé) . A gond az ,hogy friss gép ellenére (09.07.08) pedig Made in Japan teljes terjedelmében,és fényképezéskor a bal sarokban pöttyöt látni folyamatosan,vagyis PIXEL hibás. :W
Ezt miképpen oldják mer sajna csere nem jöhet szóba mert letelt a 3 nap. Ha van ennek topikja,megköszönném a linket :R

Ma leadtam a Camera Kft-n javításra,elvileg 10-15 nap alatt készül el. :DDD

Mit csinálnak vele,hogyan javítják? :F

1.gondolom elsőre kipucolják,hogy lejön-e
2.szoftveresen kiégetik?
3.CCD- érzékelőt cserélnek benne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.